Pribrala som a hanbím sa ísť naspať do práce

18. mar 2021

Ahojte, prosim, povedzte mi nieco, co by mi dodalo odvahu a vnieslo pokoj do mysle a do srdca..
Je to hlupe, ze to vobec riesim, ale vraciam sa coskoro naspat do prace po materskej a normalne sa hanbim za seba, za to ako vyzeram, ako som sa zmenila a pribrala, desim sa reakcii a komentarov, netusim ako na ne budem reagovat. Urcite budu komentovat moju vahu, lebo som ostala pribrata, lebo uz ked som priberala pocas tehotenstva, tak mali komenty, ze som bucloska a tak. Zmenila som sa dost, som o dve cisla vacsia, takze tie komentare budu urcite, lebo s tou kockou spred tehotenstva uz mam pramalo spolocneho. Dost ma to trapi, najradsej by som tam ani nesla, hanbim sa, obavam sa toho, mimo dalsich milion veci, ktore ma tam budu zozaciatku hlavne stresovat. Viem, viem, nemala by som to tak prezivat, ale akosi tie kilecka navyse nedokazem nosit s hrdostou. Donedavna som kojila, kila isli dolu len velmi pomaly, dietu som nemala, to bude nasledovat coskoro, ale do navratu do prace uz sa zazraky diat nebudu.. a ja mam z toho stres a uzkost...... 😓

tncka
19. mar 2021

Tak sa netrap a zacni chudnut. Pojde to,nie hned a mozno nestihas uplne vsetko do zaciatku prace ale ked zacnes bude ta to aj bavit

littlebubble
19. mar 2021

@mariska1989 Mne ešte nenapadlo niekomu hovoriť niečo o váhe.Pomyslím si svoje ak je to už extrém, ale nechám si to pre seba.Nie je to môj život 🤷.Jediné čo nemusím sú mladé bezdetné ženy ktoré si doprajú jedlo a vôbec im nedochádza, že do toho stavu sa dostali samé a majú potom aj zdr.problémy, ale cvičiť to nebude len sa vyhovárať, ale ajtak si svoj názor nechám pre seba.

Tak možno ti trošku ostanú strie ak máš bruško, ale spevniť aj schudnúť sa určite dá.U nás v rodine žena chudla zo 103 kg.Aj môj muž.Ona to trošku potom vzdala ale ajtak schudla 30 kg a vyzerá oveľa lepšie.Môj muž to odmakal na svaly.Samozrejme strie ostali, ale tie mám aj ja 🙂.
Hlavne sa máš dobre cítiť ty.Ja tiež nemakám tak ako by som mala lebo som lenivá 😂, ale chcem sa posnažiť pred tehotenstvom trochu spevniť svaly na bruchu.Bojím sa, že skončím s diastázou.

autor
20. mar 2021

@0silvia0 Tehly do tasky 😂😂 to som este nepocula. Ludia si fakt vymyslia hocico. Ked nie jedno, tak to druhe.....🙄

@elizabet173 Ano, je to tak, si myslim, aj ako bolo spomenute to sebavedomie. Nikdy nevieme, co sa za "fasadou" skryva.. Ale ja to chcem urobit hlavne pre seba, aby ja som sa citila dobre, ale som taka poseroutka, ze niekedy ma tie komentare vedia velmi rozhodit a ja som ako slon, ze ked ma nieco zasiahne, tak na to neviem zabudnut.

Je to blbe, ja viem. Mam byt vdacna za zdrave telo a dieta, aj som, len neista trochu.. az sa hanbim, ze ma take sprostosti niekedy trapia. Ja by som sa chcela dopracovat k takej vnutornej vyrovnanosti, ze aj keby som pribrala, ci schudla, lebo v zivote sa moze stat hocico, aby som sa s tym vedela zmierit a naucila prijat to. Nie hned sa zosypavat a mat socialno-fobicke tiky 😉 v idealnom svete by to tak.bolo

autor
20. mar 2021

Musim vam este raz velmi podakovat za podporu a za rady 🙏❤ Fakt to padlo na urodnu podu 😀 znovu som si uvedomila, ake veci su v zivote priority a tuk na mne nie je privareny 😁 treba si to raz za cas pripomenut, co je naozaj dolezite a cenne a na com zalezi, ked clovek sklzne do zbytocnych depresii a uzkosti ❤❤

mariska1989
20. mar 2021

@littlebubble aj ja som taká istá poviem sama pre seba ale že by som fakt niekomu povedala že si akosi pribrala, tlsta alebo že je dotyčná až moc tenká že keď zafúka tak letí , ako ak sa má kamoška opýta že či je moc tlsta poviem vyzerala si super na mojej svadbe 😂 a ona sa sekla a schudla 6 kg ja som si to teda moc nevšimla ale že ona hej ...
Tiež som momentálne lenivá alebo skôr bez energie ja potrebujem strašne slnko a teplo to na nabije ale momentálne keď som ba všetko úplne sama je to horšie

No strie ostanú to je jasné to keď už raz je tak ostané ale s tým som zmierenie to tak tragicky neberiem ale brucho po 3 deťoch už ide horšie ale však som žena a my ženy dokážeme aj nemožné ,viac veci naraz dokážeme a keď nás niekto na..de tak ideme aj cez mŕtvoly 😂

laila22
20. mar 2021

Ak by mal niekto koment na moju Váhom, rovno ho pošlem do pecka s tým, nech sa stará o seba a nerieši.

dadus841
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. mar 2021

@dadus841 Joooj 😞 ako som pisala predtym, ludia si stale nieco najdu, a castokrat to moze suvisiet s nizkym sebavedomim. Ale toto je do oci bijuca ziarlivost. Castokrat to tak je, ak je niekto 'lepsi', tak sa ho snazime zhodit, aby sa nam ulavilo a utvrdili sa v tom, ze my sme ti "lepsi". Krasne, nadherne si to napisala, ako to vnimas, preto ta negativna energia ostava u kolegyne, lebo prijemca neprijima 😉