Zháňam tím a rady pre tvorbu nového časopisu.

liiinda
8. júl 2019

Ahojte, budem robiť pravdepodobne nový casopis a kedže som v tom nováčik,veľmi sa v tom nevyznám. Zatiaľ zháňam tím,tak ak by ste mi mohli poradiť,teda kto je z brandže,všetky odpovede si budem veľmi vážiť,napr. ako na to,čo vsetko zariadiť,čo budem potrebovať atd. Vopred velmi Dakujem za všetky odpovede...zatiaľ pa.

cickamon
11. júl 2019

@liiinda takto som to nemyslela ze uplne nic si nezazila...ale pochop ze nemozes pisat v 12-tich zivotne rady a skusenosti...jednoducho mas odzite svoje ale radit zenam o dospelackom realnom zivote kde sa riesia financie,zmestnanie, vztahy, zivotny styl ked si dieta je prinajmensom smiesne, a to ta nechcem nijak urazit ale je pravda ze nikto z neba mudry nespadol a iste veci sa daju pochopit az casom ked si ich clovek odzije a pisat len o tom co si citala inde na internete v casopise jednoducho nic prevratne ako si chcela neziskas ...vzdy to bude len kopia...prevratne ziskas az ked nieco vymyslis a vyskusas ci to funguje sama co ty este bohuzial nemozes...

liiinda
autor
11. júl 2019

@cickamon ale veď to je jasne . -NEZAZIJES , NEPOCHOPIS-(myslím u seba) ale myslím si že každý si zažil svoje niekto viac a niekto menej....

liv1
11. júl 2019

@liiinda nemas zac. Som presvedcena, ze aj tebe sa v zivote postasti a najdes okolo seba skvelych ludi a tym padom aj skvele vztahy. Tvoj vek je tak trochu narocne obdobie preto, ze deti v tvojom veku si niektore veci beru az prilis k srdcu a az ked troska “podrastu” uvedomia si, ze co je a co nie je az take dolezite. Je super, ze mas niekoho blizkeho kto ti pomaha😊. A urcite ako pises kto ti pomaha, mamina, babka, teta su ti ludia s ktorymi mas pekny vztah. Prosim ta uvedom si tiez ze tu si medzi dospelymi zenami, ktore si neprecitaju diskusiu a vacsina z nich nevie ze mas 12 rokov. Bavili by sa s tebou urcite inak, ovela citlivejsie. Tak ak ti niekto povie nieco tvrde, pochop ze to povedali niekomu o kom si myslia ze ma minimalne 20 rokov😉. A za dalsie. Urcite rob co ta bavi, nenechaj sa odradit a ked mas nejaky sen chod za nim. Drzim palce ✊😉

liiinda
autor
11. júl 2019

@liv1 áno máte pravdu len mne to začalo v 7 rokoch už a mám to doteraz..asi najviac v týchto veciach teta čo mi velmi pomáha s maminou to je ťažšie ale nebudem sa k tomu vyjadrovať...a prajem všetkým dobrý vecer...dobrú noc...🌚🌜⭐️

iwesska
12. júl 2019

@liiinda Daj si poradit,nikto ti tu nechce zle. Ze mas ambicie a predstavu,co ta bavi je super. Ale preco ked ta tak zaujima pisanie,nezacnes pisat knihu? Tam sa da tak dobre vypisat. Ja ked som mala tazke obdobie,zacala som pisat pribeh. Dala som ho precitat muzovi a ten uzasnuty na mna pozera,ze "To si pisala tyy??Som nevedel,ze vies tak dobre pisat"😁Takze sa planujem k tomu vratit. Ale ako fakt si nemyslim,ze zenske casaky su vhodne momentalne pre teba. Nezatazuj svoju hlavu dospelackymi problemami,este ich budes mat v zivote dost. Ja som v tvojom veku citala Kamarat - to uz neexistuje?

liiinda
autor
12. júl 2019

@iwesska neviem či to existuje ale asi nie...

liiinda
autor
12. júl 2019

@liv1 možem sa ešte jednu vec ohľadom toho časopisu spýtať? Že na titulky na titulke píšu redaktorky?alebo ako sa to robí podľa čoho ?

liiinda
autor
12. júl 2019

@liv1 a až v auguste budem mat 12. Už už to tak beriem , Že mám 12 .

liv1
12. júl 2019

@liiinda tak ja som nebola pri robeni titulky. Ale predpokladam, ze na porade sa redaktorky dohodli so sefredaktorkou. Dali nejake tipy co by sa hodilo na titulku, spolu to vymysleli, aj ktore clanky vypichnu. Zavolali si celebritu na fotenie, odfotili, grafik spracoval, a bolo. Neviem na co presne sa pytas. Ja ked som sa rozhodovala co dam na titulku knihy, som si to vopred premyslela, nazov aj fotografiu a potom som si titulku odfotila sama. Grafik ju potom upravil.

cickamon
12. júl 2019

@liiinda kamarat este existuje a vychadza https://kamaratweb.sk/aktualne-cislo/ u nas este ficalo bravo alebo bravo girl ale to uz nevychadza no titulky si mozes pozriet ako boli vystajlovane krasne farebne fajn citanie pre nast-rocne dievca aj co obsahoval casopis je tusim na nete... aj by som ti poslala domov par kuskov lebo sestra mala obrovsku zbierku no uz sa vyhodili pred par rokmi 😀 inak titulky k casopisom sme robili na informatike...urcite to spracovava grafik, potrebujes lepsie skusenosti s fotoshopom a ovladat nejaky lepsi graficky program (mam dojem ze sme sa to ucili so zonerom callisto ale bolo to este v dobe ked si ty nebola na svete takze odvtedy technika pokrocila uplne niekde inde 😀 ) to co na nej ma byt vybera predpoladam sefredaktor. neviem aku predstavu mas co budes robit celkovo ty na tom casopise. a este by som sa uistila ze mamka, babka a ostatni co ti chcu pomahat vedia ze to chces robit profesionalne nie ako zabavku vo vydani 5-10 kusov lebo veru pokial nemaju na ucte miliony peniaze mozu byt velky problem...

ktochytavzite
12. júl 2019

@liiinda len nie modu,resp mode sa venovat minimalne,lebo nieje nic nudnejsie ako na katdej piatej strane listovat bud kozmetiku a licenie alebo modelky a nove trendy v mode,strasne nudne.Ale napr uvitala by som temy ako adopcie homo parov a podobne temy,co suvteraz dost diskutovane,ako aj nahradne matky co rodia teplym deti a pod.

cickamon
12. júl 2019

@ktochytavzite prepac ale vazne chces od 11-12 rocneho dietata aby sa zaoberalo temou adopcie homo parov, nahradne matky a podobne? ta o sexualite este mimo zakladov nema ani paru a dat jej studovat rovno toto... nechces jej dat prestudovat si a napisat nieco o zivote rodin v afrike a detoch umierajucich na aids?

liiinda
autor
12. júl 2019

@liv1 no pýtala som sa ako napísali tu titulku, že nejaké redaktorky tam už k tomu článku vymysleli na titulku ten titulok lákavý aby si ho potom kúpili...

liiinda
autor
12. júl 2019

@cickamon a v com môže byt problém?

cickamon
12. júl 2019

@liiinda no v peniazoch (cely dospelacky zivot je aj o nich a o pravnej zodpovednosti) ... precitaj si moj prvy prispevok ked som netusila ze si dieta...naklady na jedno vydanie casopisu sa rataju na tisice eur aj keby si zamestnancov nemala platenych tak tlaciarne ti zadarmo robit nebudu, distribucia tiez, potrebujes zalozit firmu a to su odvody, faktury, uctovnictvo, danove priznania, pravnici (potrebujes s kazdym clovekom co sa podiela na casopise formalnu pracovnu zmluvu), potom potrebujes oficialne priestory ktore musia vyhovovat normam aby ti ich urady vobec schvalili...vacsina casopisov preziva len na sponzoroch takze ked najdes neskor sponzorov tiez treba pravne podchytit, hlavne si dieta takze oficialne pracovat do 16-tich nemozes a potrebujes mat podchytene ze ta zastupuje v tvojich zaujmoch a cinnosti zakonny zastupca...viem ze v 12-tich vsetko vyzera jednoducho, ze ved zacnem podnikat, nieco si vymyslim a zacnem zarabat ale ono v dnesnej dobe a v dospelom zivote je neuveritelne komplikovane, preto vela ludi nejde do podnikania a radsej sa uskromni a ide pracovat ako klasicky zamestnanec

iwesska
12. júl 2019

@liiinda Prepac za otazku,ale si z bohatej rodiny? Lebo o tych peniazoch pises s takou samozrejmostou akokeby to boli cokoladove dukaty z obchodu. Nedavaj si nerealne ciele,lebo ta to velmi rychlo prestane bavit. Urob si najskor koncept casopisu s ceruzkou. Urob si titulku,rubriky,temy,ako a kde budu fotky. A daj to na posudenie rodine.
Oni uz vlastne o tomto tvojom plane vedia?

liv1
12. júl 2019

Titulka zbuchana za 5 minut. Kreslit neviem 😁. Tie titulky co tam su, na to musia byt vnutri clanky chapes? Von sa dava len to, na co chcu vo vnutri upozornit 😊. A robi sa to hlavne opacne. Vymyslia sa temy - clanky a potom sa z toho robi titulka.

liiinda
autor
12. júl 2019

@cickamon rozumiem...

liiinda
autor
12. júl 2019

@liv1 dakujem

liiinda
autor
12. júl 2019

@iwesska jasne že vedia. A teraz odpoved na otázku....nie sme z bohatej rodiny sme tak ako väčšina normálne zarábajúcich v meste....a myslím si že každého je to súkromná zalezitost....

cickamon
12. júl 2019

@liiinda vedia ze si chces robit casopis alebo ze chces ist do toho "vo velkom"? lebo ako som pisala to je ohromny rozdiel... nas v tom nasom "detskom" casopise tiez podporovali ale keby som opytala co i len par eur na prevadzku tak ma poslu niekam a povedia zarob si 😀 ako zabavka pre rodinu je to fajn, zbavis sa nudy, vypises sa, trochu realizujes pocas leta... ale nas to stalo maximalne tak kancelarky papier, nejake vyvolane fotky, a kopirku v meste lebo doma sme nemali...ty chces do toho svojho aby ti rodina platila kazdy mesiac 1000-ce eur co priemerna slovenska rodina na vyhodenie urcite nema

iwesska
12. júl 2019

@cickamon Super si jej to vysvetlila👍

@liiinda Tak prave si si odpovedala na otazku v com by mohol byt problem. No prave v tom,ze nezarabaju desattisice za mesiac,aby pokryly tvoj vymysel. Ako bez urazky. Mas len 12, a chces robit velky biznis akoby si mala 30. Keby tvoja rodina vlastnila vydavatelstvo,tak tomu aj chapem,ze by sa ten tvoj casopis popri inych "zviezol". Ale takto ozaj neviem kde tie stovky casakov chces tlacit.

ktochytavzite
12. júl 2019

@cickamon je to casopis od 25r plus ake deti???

cickamon
12. júl 2019

@ktochytavzite zakladatelka temy ma 11 cochvila vraj 12 a ten casopis chce pisat prevazne sama s pomocou rodiny

liiinda
autor
12. júl 2019

@cickamon ale ja to nechcem robiť skutočne že do vydavateľstva veď to stojí kopu peňazí nie ale vytlačiť to napríklad vo FaxCopy

cickamon
12. júl 2019

@liiinda no tak potom smelo do toho...len tu to tak cely cas prezentujes ze kto aku funkciu vykonava a co ma na starosti, ako funguje vydavanie, tvorba titulky a podobne sme to zle pochopili 😀 taka domaca seberalizacia je super na odreagovanie a nemusis to brat tak vazne ze by to fungovalo ako v klasickom vydavatelstve...my sme to robili s kamoskou a sestrou tak, ze sme sa rano stretli zadali si temy a do druheho dna spracovali kazda tu svoju, spravili sme si kolaz na A4 a dalsi den alebo obden kedy sa nam chcelo to iste az ked sme mali toho dost , polepili sme to zbehlo sa s materialom do kopirky dali si to prefotit, zospinkovali alebo spojili lisotu a dielo bolo na svete...titulku sme si vydiskutovali vsetky 3 ale tvorila som ju stale ja lebo som mala najblizsie k "umeleckemu citeniu" 😀 ty uz mas pri dnesnej technike uplne ine moznosti my sme nemali vtedy ani pocitac doma fungovalo sa v pivnici na pisacom stroji 😀

liiinda
autor
12. júl 2019

@cickamon ale velmi ste mi pomohli že ako to spraviť to som potrebovala vediet....ešte Raz vdaka aj za tu titulku a vsetko...

ktochytavzite
12. júl 2019

@cickamon ok chapem uz