Som učiteľka v škôlke a nechcem sa tam stravovať

marryy7
30. jan 2017

Dobrý deň, vedeli by ste mi niekto povedať ako to je, keď ako učiteľka v škôlke sa nechcem stravovať? ďakujem za odpovede

oliverceky
30. jan 2017

A nútia Vás stravovať?

moni244
30. jan 2017

A ako sa da donutit, aby sa clovek stravoval v praci, ked nechce?

marryy7
autor
30. jan 2017

Lebo dala mi na výber, buď obedy alebo nič. Ale nemala by som mať aspoň straváče?

martinka13
30. jan 2017

Pokiaľ Vám zamestnávateľ zabezpečí stravu a Vy ju odmietnete, nemusí Vám dať žiadnu náhradu.

maaaaaaaria7
30. jan 2017

pokiaľ viem, ak vedia zabezpečiť stravu, nemusia ti dať straváče. je tam jedáleň, takže máš o jedlo postarané.

catherinah
30. jan 2017

@marryy7 pokial mate jedalen, ziadne gastrace nie su povinni Ti davat.
Oni Ti stravovanie zabezpecili.

hettinka
30. jan 2017

ak zamestnávateľ zabezpečí teplú stravu - obedy, tak gastráče nemusí dávať. Ak sa rozhodne zamestnanec, že sa stravovať tam nebude, tak smola, nemusí dostať nič.
Ak pracuješ v škôlke, pravdepodobne máte vlastnú jedáleň, alebo vám stravu vozia, takže bud zješ to, alebo nedostaneš inú kompenzáciu. Prípadne sa spojte všetky a skúste niečo vybaviť cez odbory. My sme museli jesť v zazmluvnenej reštaurácii, čo nam po čase nevyhovovalo (stále varili to isté, neodkladali nam objednané jedlo, ak som prišla po 13:00 ako mam prestávku, už nemali skoro nič) ... tak sme to dosť dlho vybavovali s vedením, ale nakoniec sa nam podarilo dostať gastrolístky. Lenže my nemáme vlastnú jedáleň, možno je to rozdiel...

maaaaaaaria7
30. jan 2017

ja by som sa tej strave tešila... je zdravšia a musí byť kontrolovaná..🙂. lepšie ako reštika 🙂

mishicca
30. jan 2017

Veru..damy vyssie maju pravdu... moc neporiesis :/

marosinecko
30. jan 2017

Súhlasím s babami 🖒 máš postarané a o robotu menej 😉

dominika6
30. jan 2017

@marryy7
Tak deti to jest musia a ty nie?

hettinka
30. jan 2017

dievčatá, jedli ste niekedy škôlkárske jedlo? No zvyčajne žiadna výhra.
Ja som rok jedla v školskej jedálni, od socializmu sa veľa nezmenilo.

možno treba apelovať na zmenu stravy, aj keď su tam prísne receptúry, takže neslané to bude

maaaaaaaria7
30. jan 2017

@hettinka sem tam som dojedla, keď malá nešla neplánovane do škôlky a nabalili nás.. mne chutilo.. 🙂. dlhodobo neviem... ale ja by som bola rada, že nemusím ísť nikam, že si nemusím variť a že je to celkom zdravé...🙂

diablikovci
30. jan 2017

Max daju sa vybaviť gastrace ak donesieš potvrdenie od lekára že nemôžeš takú a takú stravu. Ale nielen že ti zrazu lekár výpise papier ale k tomu si už vyžadujú aj predchádzajúcu dokumentáciu o tom že si navštevovala lekára s tým problémom lebo dátumy kedy si bola v jeho ambulancii musí lekár vydať. Ostane veci nie to je ochrana osobných údajov.

mishicca
30. jan 2017

Tak ake ked to tu citam a predstavim si, ze moja mala to jest musi a ucitelky sa chcu z toho vykrutit tak mi neni vsetko jedno...ja som bola malej parkrat po obed a nam to chutilo veru...ja som neprotestovala...dufam ze som nerozputala slovnu vojnu zas...nechcela som nikoho urazit...

hettinka
30. jan 2017

asi závisí od konkrétnej škôlky a veľa od vedúcej jedálne, ako to výsledné jedlo vyzerá a chutí
škôlkárske časy si moc nepamätám, dcéra nejedla v tom veku beztak nič len suché zemiaky a ryžu, a syn zasa zjedol hocičo a neriešil
ale v škole dcéra nechcela jesť, potom sa zmenila vedúca a zrazu v pohode všetko jedla. A teraz na strednej varia vraj super ( a to je ona doteraz vyberavá)

severanka90
30. jan 2017

Mne to pride divne, ze ked nechce jedt to co deti nedostane nic, ani gastrace. Ved mozu jej niektore potraviny robit zle, aj bez toho aby mala na ne alergiu, moze byt vegetarian, prip.drzat oddelenu stravu, na co ziadny lekar papier neda. V mojej praci nam davali normalne gastrace, aj bola kuchyna, kde sme si den vopred nahlasili obed a za ten den gastrac nedostali.

dorottka
30. jan 2017

@severanka90 mozno je to proti logike, ale zasa proti prispievatelkinej ziadosti je zakon :-/ My to nevyriesime, jej sefka ma podla zakona pravdu.

katka253111
30. jan 2017

@hettinka ja som ucitelka na zs na dedine (aj ked momentalne na md) a mne v skole chutilo velmi 🙂 super strava skoro ako domaca 🙂

janci05
30. jan 2017

@severanka90 veľa záleží na zamestnávateľoch a aj na kolektívnych zmluvách. Ale len máloktorý dá niečo viac nad zákonom stanovený rámec ak nemusí.

evittam
30. jan 2017

@hettinka No ja som jedla aj synov obed ked este chodil do skolky a aj teraz zo skolskej jedalne-mozem povedat,ze som narocna osoba na jedlo a aj to,ze im varia perfektne.😉

prevenar
30. jan 2017

@marryy7 sa ti necudujem, nasej malej nosime komplet vsetko jedlo z domu co odporucam aj tebe. neviem, co tam jedia dospeli, ale to co davaju detom by malo byt okamzite zakazane.

dankabodvanka
30. jan 2017

@prevenar Joj, zle mi je z takých rečí. Nehraj sa tu na pána, pritom doma ste jedli všetci z jedného lavóra a s drevenými lyžicami. Väčšina škôlok varí dobre a zdravo😅

petulda333
31. jan 2017

@dankabodvanka vies on by mal zit v nejakej izolacii,lebo nic nie je dobre. Nech si postavi bio farmu,deti nech uci doma a budu v bezpeci... Och boze

@marryy7 a preco vlastne sa tam stravovat nechces?

jajka257
31. jan 2017

Nuz, ja sa stravujem v skolskej jedalni, ale damy, ktore si myslite, ze je to vyhra, nie je. A ak nechcem ostat hladna, musim jest, co navaria. A pravdou je, ze bojujeme za zmenu uz vela rokov a nic.

evita2222
31. jan 2017

Ja sa tiež stravujem v školskej jedálni. Varia chutne, máme veľa ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov.

janka_v
31. jan 2017

No joj, podte ju ukamenovat. Mne sa zda normalne, ze ma nejaky dovod, pre ktory sa v praci stravovat nechce. Takych ludi okolo seba stretam mnozstvo. Zial, naozaj je to tak, ze pokial ti zamestnavatel ponukne stravu, nemusi zabezpecit stravne listky. Ono je to benefit, ktory si mozu dovolit skor firmy. So stravnymi listkami sa naraba ako s ceninami a musis okolo toho robit tanecky, takze chapem skolky a skoly, ze sa tejto moznosti vyhybaju. neviem ti vsak poradit, ako inak riesit situaciu s prispevkom na stravu okrem nosenia si vlastnej. Drzim palce, mozno sa casom odvazis aj niektore kusky z vasej jedalne.

maaaaaaaria7
31. jan 2017

a kto presne ju tu ide ukameňovať?🙂)))))))))))))))))))))

yollanda
31. jan 2017

Sa nestravuj! Ci mate tam zavedenu metodu "husi"? Snad vam to tam nepchaju do krku

majusqa77
31. jan 2017

treba doniest papier od lekara, ze sa tam nemozes stravovat. v takom pripade ti budu musiet dat bud gastrace, alebo penaznu nahradu listkov