Štátna jazyková skúška C1

lila90
2. sep 2019

Ahojte,
chcela by som si urobiť SJS z angličtiny na úrovni C1. V testoch mi táto úroveň vychádza a angličtinu používam v práci každý deň. Chcem sa Vás ale opýtať, ak s tým máte skúsenosť: kde ste robili a aké to bolo. Skúšajúci boli v pohode? Nerada by som natrafila práve na tú najhoršiu sekeru pod Slnkom :D Na nete som k tomu nenašla žiadne detailnejšie informácie, len vágne zadané témy a možnosť ísť do ročného prípravného kurzu 🙂
Ďakujem za každú informáciu 🙂

kasokri
20. júl 2022

@spicy19 a chcem sa spýtať už si bola na úrovni b2 aj pred kurzom?

spicy19
20. júl 2022

@kasokri keďže sa jedná o prekladatelstvo, tak toto je najnižší stupeň pravdepodobne, ktorý existuje pri prekladatelstve. Všeobecnú angličtinu mám na úrovni C1, robila som štátnicu pred 3 rokmi.

waldemar007
10. sep 2022

@cattleya22 ahoj, máš ešte k dispozícii nejaké materiály? Bola by som rada. Ďakujem moc

spicy19
10. sep 2022

@cattleya22 ahoj, taktiež by som mala záujem o materiály, ak nejaké máš. Ďakujem. 🙂

cookie29
24. jan 2024

A to este existuje mala a velka statnica? Ja mam urobene dve, ale teda uz je to pradavno a bolo to kusok o drzku, makali sme aj so spoluziakom jedna basen, ale za mna to bolo celkom v pohode... najtazsia bola esej a preklad. Ustna uz potom pohodicka a gramatiku sme mali nabiflenu

vevesh
24. jan 2024

@cookie29 jasne. Malu statnicu mas z jazykovky (uroven B2-C1), velku statnicu z vs (uroven C1-C2). Pokial sa nic nezmenilo za 20 rokov, velku statnicu na jazykovke robit nemozes, iba na VS.

cookie29
24. jan 2024

@vevesh kedysi boli na jazykovke 2 statnice, mala a velka, preto sa pytam