Vlastné kvetinárstvo

12. sep 2022

Má niekto z vás vlastné kvetinárstvo? Darí sa vám?
Ja nad tým rozmýšľam, ale neviem, ako začať.
Čo všetko treba k tomu, aby som mohla mať vlastné kvetinárstvo? 🌸

anjelicek26
12. sep 2022

Nemam kvetinarstvo, ale porozmyslaj nad tym, co sa stane, ked ludia nebudu mat peniaze - pretoze energie sli neskutocne hore, potraviny sli hore a pojdu alikvotne k tomu hore aj sluzby - len platy nie... nebudu peniaze na "blbosti" a to sa tyka aj tych kvetov... nie su nutne k prezitiu, su len na potesenie. Teraz by som novy biznis nezacinala, pockaj rok-dva...

melanta
12. sep 2022

Potrebuješ založiť živnosť alebo s.r.o. Potrebuješ si nájsť vhodný priestor. K priestoru potrebuješ zriadiť všetky povinnosti súvisiace s prevádzkarňou.

https://www.podnikajte.sk/registracne-povinnost...

https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-po...

Potrebuješ vstupný kapitál, konkrétne kapitál na nájom na niekoľko mesiacov vopred, na zariadenie priestoru a na nákup tovaru na niekoľko mesiacov vopred. Urob si podnikateľský plán, v rámci neho si presne vypočítať každú jednu položku. V rámci neho si zhodnotíš aj ostatné aspekty, ako napríklad konkurencia v lokalite (čo ponúkneš zákazníkom, čo konkurencia nie), dopyt v lokalite, marketing či už na sociálnych sieťach alebo iných médiách, dodávateľov. Zároveň si v pláne vypočítaš očakávaný príjem a porovnáš s nákladmi, aby si vedela, ako dlho budeš skôr financovať prevádzku ty a kedy môžeš očakávať návrat investície a príjem do plusu. Ako na podnikateľský plán vygoogliš. To, čo píše vyššie @anjelicek26 tiež zváž pri tom, aký je potenciál zákazníkov a či máš náklady na to zafinancovať to na úvod a financovať to aj v prípade nízkych príjmov.

elizabet173
12. sep 2022

Mať kvetinárstvo je pekná predstava, ale nie je ich už teraz priveľa? Urobila by som si na tvojom mieste prieskum, či má zmysel v tej lokalite vôbec kvetinárstvo otvárať. Ďalej si treba uvedomiť, že aj keď tam budeš mať doplnkový tovar, budeš predávať najmä tovar, ktorý vydrží pár dní a keď ho nepredáš, tak ho musíš vyhodiť. Treba si to dobre premyslieť a stáť pri tom nohami na zemi, je doba, kedy ľudia škrtia svoje výdavky, kde môžu, šetria aj na strave, kvety nie sú tovar, ktorý by nevyhnutne potrebovali

autor
12. sep 2022

@elizabet173 Práve kvôli tomu sa pýtam, že či niekto má a že či sa mu darí, lebo neviem, že či sa to oplatí...

nnnuuunnn
12. sep 2022

Ďurianová si chce tiez otvoriť kvetinárstvo

dominikamacakova
12. sep 2022

Máš na to vzdelanie? Vieš niečo o kvetoch? Máš kurz? Alebo si chceš otvoriť kvetinárstvo lebo "kvietky sú pekné". Už ich je milión 🤦

adriena9
12. sep 2022

Tak kvety pôjdu vždy, minimálne na pohreby, keďže či chceme či nie ľudia umierajú každý deň...ale z tohto "biznisu" ťažko vyzijes

elizabet173
13. sep 2022

to, že sa to oplatí dvadsiatim ďalším, nemá pre teba žiadnu výpovednú hodnotu. Tí dvadsiati majú možno kvetinárstvo na dobrom mieste vo väčšom meste, alebo jediné vo väčšej dedine. Tých dvadsať je možno šikovných, ktorí dokážu uviazať zaujímavé a netradičné kytice, volajú ich robiť výzdobu na svadby a pod. Ak máš takéto otázky, aké máš, tak sa na to rovno vykašli

autor
13. sep 2022

@dominikamacakova Mám na to vzdelanie...

autor
13. sep 2022

Tak teda sa na to asi vykašlem, keďže som z nie úplne veľkého mesta.

elizabet173
15. sep 2022

asi to bude najlepšie, nie je ani teraz príliš vhodná doba na to. Musela by si im konkurovať nízkou cenou, alebo priniesť niečo nové, zaujímavé a to je nesmierne ťažké.

jana612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laila22
18. okt 2022

Nedaj sa odradiť. V našej dedine sú 4kvetinarstva.. Z toho 2 , kde majitelia neplatia nájom..

luccija
18. okt 2022

Ked mas vzdelanie preco nerobis vence na dvere, jarne, jesenne, na hroby, Vianocne ikebany na objednavku na FB nemusis mat priestor budes mat objednavku spravis...machove dekoracie su moderne
..v mojom okoli su 3 kvetinarstva a prosperuju jednu majitelku poznam.Den matiek, den ucitelov stale je nieco.Ale gro jej predaja nie su rezane kvety, ale lampase, sviatocne dekoracie Velka noc, kvalitnejsie drahsie sviecky

deniska2706
6. nov 2022

Ahojte kočky. Našla som tuto diskusiu a musim sa zapojiť. Chcem si otvoriť kvetinárstvo. Priestor na predaj mam svoj, mam v záhrade skleníky kde môžem pestovať kvety, mam vlastnú dielňu kde chcem odlievať kvetináče , svietniky, vyrabat sviečky , makramé dekorácie ... Tomuto všetkému sa už venujem vo voľnom čase pre svoje potešenie . Ale chcem začať vo väčšom. V mojom okolí nič podobne nie je . Moja otázka - aké kvety pestovať v skleníku ? Aby som čo najmenej musela objednávať od dodávateľa. Ďakujem za každú radu

gabriellle
31. jan 2023

Ahojte, ak Vam to nebude prekazat rada by som sa pripla k tejto debate a chcela by som sa spytat niektorej z Vas ako mate riesene chladenie rezanych kvetov? Samostatna chladnicka? Alebo samostatna miestnost s nejakou chlad.jednotkou? Prave to budem riesit a potrebovala by som poradit. Dakujem za kazdu radu