Vyhodená z práce počas tehotenstva

mucinqa
14. nov 2014

Ženy potrebovala by som poradiť.. neviem na koho sa mám obrátiť a kde by som získala potrebné info... Pracovala som v jednej firme cez agentúru.. všetko bolo ok,,až dokým som prvý krát neotehotnela.. do práce som doniesla potvrdenie, že nesmiem robiť nočné smeny s chemikáliami atď... ostala som v ochrannej lehote no aj tak ma "vyhodili" skrátka ma v tej firme už nechceli no normálne ma vyhodiť nesmeli.... ponúkli mi prácu 40km vzdialenú čo bol nezmysel úplný takže som bola na pn,no tehotenstvo žiaľ aj tak dobre nedopadlo takže som o dva mesiace nastúpila znova... robila som 2 dni kým som sa nedozvedela že som znova tehotná vzala som si dva dni dovolenky šla k lekárovi že znova dám papier aby ma preradili na inú prácu.. no v ten istý deň mi volali že som dostala výpoveď na dobu určitú o dočasnom pridelení zamestnanca!!! máte nejaké skúsenosti ??? nerozumiem tomu vtedy som bola chránená a už nie som ?? načo ma prijímali späť?! neviem kde sa v takomto prípade informovať či sa ísť evidovať... 😒

kvetka_
14. nov 2014

Vypoved na dobu urcitu o docasnom prideleni zamestnanca?! To co je?
Ked sa das hned na pn si v ochrannej dobe a budes do porodu dostavat pnku. A aj matersku. Ci mozu nemozu dat vypoved neviem ale viem ze ked ostanes pn do 14dni od skoncenia zamestnania mas narok na pnku. Dufam ze aj pocas celeho tehu ti to vyjde.

misinka26
14. nov 2014

Ihneď odnes na personálne potvrdenie o tehotenstve ... do 14 dní od ukončenia prac pomeru si v ochrannej lehote, tz. že ťa nemôžu vyhodiť ... hoď sa na PN...

evitka83
14. nov 2014

@mucinqa
Vyhodila ta agentura, alebo firma v ktorej si cez agenturu pracovala? Mala si prac zmluvu na dobu urcitu, alebo neurcitu?

luckamorka
14. nov 2014

asi myslela vypoved zo zmluvy na dobu urcitu o docasnom prideleni zamestnanca.. na take zmluvy sa pracuje cez agentury.. kazdopadne na situacii to nic nemeni
@kvetka_

adeala
14. nov 2014

@mucinqa ak sa nič nezmenilo, tak cez agentúru tieto ochranné lehoty neplatia.

hanka_april
14. nov 2014

@mucinqa celkom nechapem, co to je "vypoved na dobu urcitu" - spominas, ze si pracovala cez agenturu, to znamena len brigadnicky, preto ta vo firme, kde si bola pridelena mohli odmietnut - pri brigadnikoch si moze objednavatel vyberat koho chce......mala si naozaj trvaly pracovny pomer? alebo islo len o agenturu?

karolinka21
14. nov 2014

@misinka26 Ahoj, to znamena, ze ked do 14 dni po vyhadzove zistim, ze som tehotns, tak ma musia vziat spat????? Dakujem za odpoved!

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka1247
14. nov 2014

nechápem celkom ako si bola zamestnaná .....ak si bola zamestnaná na dobú určitú tak ťa vyhodiť mohli, ak na neurčitú tak nie

katarina644
14. nov 2014

ahoj, ja som mala zmluvu do nejakeho roka. otehotnela som, od zaciatku som bola na pn a bola som doma az dokonca tehotenstva-rizikove, ale to som bola od prveho januara na pn a zmluva koncila niekedy vo februari a vyhodili ma. na slovensku je to bohuzial normalne. s tym nic nespravis.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mucinqa
autor
14. nov 2014

@evitka83 pozerala som sa do zmluvy a je tam napísané pracovná doba sa uzatvára na dobu určitú a to do ukončenia prác u Užívateľského zamestnávateľa v závislosti od objednávky užívateľského zamestnavatela. konkretny datum nemam...

mucinqa
autor
14. nov 2014

@evka1247 mam pracovnu zmluvu a je tam napísané pracovná doba sa uzatvára na dobu určitú a to do ukončenia prác u Užívateľského zamestnávateľa v závislosti od objednávky užívateľského zamestnavatela. konkretny datum tam vsak nieje.. len nechapem ze ked som bola tehtna predtym som bola v ochrannej lehote zrazu uzz nie som.. pytam sa preco ??v den ked som chcela zaniest ten papier mi povedali ze nemusim lebo mi skoncila doba urcita 😒 no v zmluve ten datum nemaaam...

evittam
14. nov 2014

@mucinqa Takže ťa vlastne nevyhodili ale len s tebou ukončili pracovný pomer na základe zmluvy a v zmluvných podmienkach to máš - takže bohužiaľ nič nenarobíš. A lehota do kedy môžeš ísť na PN aby si ju aj dostala je 7 dní po ukončení prac.pomeru a nie 14 ako tu písali kočky.

mucinqa
autor
14. nov 2014

@hanka_april hani mala som klasicku pracovnu zmluvu...vid vyssie som uz kockam odpisala... skoncila mi vraj doba urcita o docasnoim pridelení zamestnanca... comu nerozumiem nakolko som tam robila dva dni kym som nastupila ,,, to ma nemuseli prijimat spat predsa...

kvetka_
14. nov 2014

@mucinqa tak ked to mas takto napisane tak ta mozu takto vyhodit podla mna. ☹

mucinqa
autor
14. nov 2014

@evittam aj teda ked somnou ukončili prac. pomer sa mozem na pn dat ?? vztahuje sa to na mna ??

adeala
14. nov 2014

@mucinqa predtým si tiež nebola v ochrannej lehote, bola to ich dobrá voľa, že si ťa tam nechali

mucinqa
autor
14. nov 2014

@adeala no tak to nie pretože koordinátor mi sam vtedy povedal vyhodiť vas nemozem na to je zakon.. najlepsie by bolo pre vas ist na pn...

evittam
14. nov 2014

@mucinqa Áno ale do 7 dní odo dňa ukončenia PP.

misinka26
14. nov 2014

@karolinka21 Akurát čítam, že ty nemáš zmluvu na TPP ??? ale si cez agentúru ??? na dohodu ??? Lebo na dohody sa ochranná lebo neviaže... pri klasickej zmluve na TPP ak zistíš do 14 dní od výpovede zo strany zamestnávateľa, že si tehotná a oznámiš to písomne, si v ochrannej lehote !!! pri dohodách to neplatí !!!

misinka26
14. nov 2014

...oprava 7 dní 🙂

adeala
14. nov 2014

@mucinqa tak sa asi pomýlil 🙂 čo hneď druhý krát zistil, pretože naozaj si v ochrannej lehote nebola. Jedine, že sa ti zmenila prac. zmluva

karolinka21
14. nov 2014

@misinka26 Ahoj, ja som nezakladala tuto temu, ale je to pre man dolezite.
Presne pred 14 dnami som dostala vypoved, a dnes som zistila, ze som tehotna.
Mala som zmluvu na dobu neurcitu.
Myslis ze sa s tym da nieco robit??
Dakujem

mucinqa
autor
14. nov 2014

@kvetka_ som zmatena... je to teda 14 ci 7 dni ?? ja som mu aj povedala ze som tehotna a mam na to papier ale vravel ze to je nepodstatne... lebo mi skoncila doba urcita

katarinamarkova
14. nov 2014

@mucinqa ano je to nepodstatne, lebo prac. zmlua ti skoncila dnom vykonania prac....a to ze zamestnavatel usudil ze si ich stihla vykonat za dva dni, bohuzial.
skoncil ti prac. pomer danym dnom, ako to mas v zmluve - to ze tam nie je datum nevadi, je tam skoncenie prac, co je tiez casove ohranicenie doby.....to ze si tehotna je jedno, pretoze ta nitko nevyhodil.

misinka26
14. nov 2014

@karolinka21 ja by som doniesla zamestnávateľovi papierik od lekára s presným určením od kedy som tehotná a odvolávala by som sa na ochrannú lehotu ... ak sa ti dá hoď sa spätne na PN myslím, že sa to dá ... ak si si nie v niečom istá skús sa opýtať na UPSVAR, tam by ti mali pomôcť ...

@mucinqa Lehota je 7 dní ... ale stále nechápem ako môžeš mať napísané v zmluve dobu neurčitú a on sa odvoláva na to, že ti skončila doba určitá, aspoň si či si nedostala dohodu, dodatok či iný papier na základe, ktorého ťa preraďujú z doby neurčitej na určitú ??? to je dosť podstatné ...

katarinamarkova
14. nov 2014

@misinka26 ani jeden prispevok nehovori o dobe neurcitej
myslim, netvrdim....lebo s tychto tvrdeni o aky pomer vlastne ide sa moc neviem vysobmarit 🙂
ale predpokladam ze je to tak ako dnes casto---- pani ma len zmluvu s agenturou o sporstredkovani prace....externe jej vzdy akoby dohodnu pracu na dobu urcitu u nejakeho zamestnavatela.....
takze zmluva s agenturou o spostredkovani prace nie je prac. zmluva
zmluva u kazdeho jedneho zamestnavatela je len na dobu urcitu - napr. do vykonania danych prac.

takze skoncia prace, hoc aj po dvoch dnoch, bodka, zmluva konci, bud nova zmuva alebo nic.

takto to je? @mucinqa

majusqa77
14. nov 2014

@karolinka21 ako dlho si tehotna?

misinka26
14. nov 2014

@katarinamarkova Ak to je takto tak máš úplnú pravdu ... ochranná lehota sa na takéto zmluvy nevzťahuje ... ja som sa len nevyjadrila v súvislosti s poskytnutými informáciami ...