Využívajú ma v práci, robia si zo mňa srandu

1. mar 2024

Ahojte,
Pracujem v jednej firme. Odkedy som nastúpil k nim, odvtedy ma využívajú. Toto sprav tamto sprav, potom toto a hento a popritom mám inú náplň prácu čo mám v zmluve napísané. Neviem dokončiť normálnu prácu. Lebo keď sa niečoho chytím tak ma už volajú niečo ine spraviť a ja sa môžem roztrhať; krikyvam áno áno spravím to, a potom mi dajú ešte navyše robotu, umy záchody, vymen koše na záchodoch, pozametaj pred firmou, poumyvaj podlahu v šatni, umy podlahu v celej firme. Poukladaj bednicky, priprav to na odvoz, materiál dôjde tak ťahať palety. Už mám toho DOSŤ.
Snažím sa všetko spraviť 100%. Odkedy som tu neboli nikdy umyté záchody ani podlahy ani koše neboli vymenené. Darmo poviem a druhy to nemôže urobiť? A ešte sa mi smeje do ksichtu. Idem obedovať cestoviny zapekané a pýtajú sa ma ze viem aké sú to zapekané? Akože oni ma majú za úplného kok***. Na všetko bežím keď ma volajú, snažím tým to je horšie.
Minule chýbali peniaze, lebo párkrát chodím aj do pokladne. Zástupca volal vedúcej že mi chýbajú peniaze a vedúca na to, že či nemám tie peniaze pri sebe. Išli pozerať na kamere či som to neukradol, jasné že nie. Minule tiež chýbali peniaze a našli sa ale aj tak išli pozrieť na kamere. Ja nie som taký ze by som tie peniaze ukradol, veď to vidia na kamere a výsledok je že som neukradol.
Došiel nový sa zaucat na pozíciu vedúceho. Absolútne ale že Absolútne nemajú o neho záujem..darmo sa chudák pýta čo ma robiť ako to ma robiť, radšej to spravia bez neho. Na nič ho nevedia naučiť. Máme vedúcu ale to je taká že sa vôbec nezaujíma o svojich ľudí. Keď som povedal novému že čo robia somnou a on hovorí ze nemusím hovoriť ze on vidi ze ma využívajú. Keď som mu hovoril o tých záchodoch a košoch a ze umývať podlahu zametat len pozeral ze co to robia.
Furt len ja robím poriadok nikto iný nikto iný. Najviac ma štve to, že ma majú za obyčajného hlupáka, a nepovedia mi aký majú somnou problém ze prečo robia so mňa dobrý deň. Ja som taký že chcem aby boli somnou spokojný ale darmo poviem ze nebudem skákať ako oni povedia ale neviem to urobiť že to nespravím proste nie Som taký typ človeka.

Prečo je toto somnou robené? Komu som čo spravil? Neulievam sa. Veľa takých je ktorý sa ulievaju. Raz som sedel v šatni a zástupca ma načapal ale nepovedal nič ale vedúcemu hovoril a on hovoril aby som sa neulieval a ostatný môžu? A to som si musel sadnúť keď 4 hodiny vkuse robíš niečo bez prestávky.
Hľadám druhú prácu ale nedarí sa mi v tom. Neviem prečo mám takéto nešťastie v zamestnaní.

autor
1. mar 2024

A mimochodom ten novy už odišiel nezvládol to.

babulkomale
1. mar 2024

To kde? V Lidli?

autor
1. mar 2024

@babulkomale nebudem menovať...

lenkaknel
1. mar 2024

robis im pajaca a zapamataju si ta podla toho, toto neskonci.. nevies povedat nie.. odporucam ti spravit si nejake kurzy, ziskat nejaku vysoko-kvalifikovanu pracu, kde si nedovolia sa takto k tebe chovat. a hlavne naucit sa hovorit nie

autor
1. mar 2024

@lenkaknel áno robím im pajáca lebo chcem byť šikovný aj som ale vidím že to škodí. Keď toto neskončí tak čo mám robiť? Aký kurz mas na mysli?

buberova
1. mar 2024

Tiež by ma zaujímalo na akú vysoko kvalifikovanú prácu stačí kurz

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaknel
1. mar 2024

najdi si nejaku pracu ktora by ta bavila, hlavne nieco realne k comu mas predpoklady, na urade prace rekvalifikaciu do velkej miery preplatia

autor
1. mar 2024

@lenkaknel mám kurz na vzv a už aj prax na nzv ale berú len na vzv so skúsenosťami a to zatiaľ nemám. Strašne sa tu trápim. V obchode nikdy viac nikdy viac

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. mar 2024

@stastnamanzelka a pointa je aká? Ze sa správajú dobre ku mne?

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. mar 2024

@stastnamanzelka áno ale to ma potom počká mi povedia. A končím o pol hodine neskôr lebo nikto to nechce urobiť tak to počká na mňa

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
1. mar 2024

ved nebez za kazdym ked ta potrebuju.. koncis o urcitej hodine, tak vtedy sa zdvihnes a ides. Ale v prvom rade, si urob to co mas v pracovnej zmluve. To ze neurobis nieco za kolegu, alebo niekoho, nemozu napadnut ako tvoj nedostatok. Treba sa branit tym, ze v prvom rade ty si mas svoju pracu spravit, nik to za teba neurobi a nebudes tam hadam este po pracovnej dobe dorabat... jedina cesta v obchode a hlavne kd je tam xy ludi co su velmi kamarati a premudreli vtipalkovia nie je. Len ich poslat kam patria.

autor
1. mar 2024

@stastnamanzelka áno pol hodinu max lebo veľa je toho. A najhoršie je to ze 15 minút pred koncom mi dajú najväčšiu robotu a potom mam uzávierku rátať peniaze a až o hodinu neskôr idem domov.
Hovoril som nieraz a povie mi ze nemá to kto robiť a keď tu nie som tak kto to spraví? Ze sa to počká na mňa

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. mar 2024

@stastnamanzelka nie lebo oni sú už zvyknutý na mňa a to si už neodvyknem aby taký neboli.

yvankamala
1. mar 2024

@babulkomale tiež ma hneď lidl napadol🤔

mclissa
1. mar 2024

Poslala by som ich do prdele a odisla by som.

vanilkovazmrzka
1. mar 2024

To co je za toxicke prostredie? 🤦🏻‍♀️ kebyze som este v skusobnej tak bez slova uz na druhy den ani nepridem.

autor
1. mar 2024

@vanilkovazmrzka je to klasika obchod. Už nikdy viac. Je jedno či lidl, billa, alebo kaufland, nikdy viac obchod stačilo...

vanilkovazmrzka
1. mar 2024

No toto podla mna nie je klasika.. v takom obchode by som asi ani nakupovat nechcela, nieto pracovat :(

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. mar 2024

@stastnamanzelka ja som povedal ze iný to nemôže urobiť len ja? Véd furt len ja to robím.
Dal by som výpoveď ak by som mal kde ísť...

autor
1. mar 2024

Poviem vám narovinu..celá praca sa mi zhnusila. Nechcem tu vôbec byť ale nemám kde ísť. Do obchodu nikdy ale nikdy viac

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
1. mar 2024

To v akom retazci zamestnanec aj markuje, aj krabice a aj hajzle umyva? Billa ani Lidl nemaju zachody...zeby kaufland?