Zmluva na dobu určitú

izdova
20. júl 2014

Ahojte mamičky, mám takú vec 😅 s mužom plánujeme druhé dieťa, ale v práci mám zmluvu na dobu určitú (rok). Viem, že ako tehotná som chránená ale platí to aj v tomto prípade? Čítala som, že zmluva zaniká a tým aj pracovný pomer, pokiaľ zamestnávateľ zmluvu nepredĺži. Známi mi zase tvrdia niečo iné, tak ja neviem 😖 ďakujem za odpoveď 🙂

kitty88
20. júl 2014

@izdova ak mas zmluvu na dobu urcitu a zamestnavatel nepredlzi, zanika ci si tehotna alebo nie. mne sice pocas tehotenstva este na jeden rok predlzil, ale zanikla mi pocas MD.

sissy27
20. júl 2014

@izdova pokiaľ je zmluva na dobu určitú, tak k danému dátumu tvoj pracovný pomer jednoducho zaniká, či si tehotná alebo nie... je len na zamestnávateľovi, či ti ju predĺži alebo nie a nemusí ti k tomu dať žiadny dôvod...
http://karierainfo.zoznam.sk/cl/100532/455718/D...

luk25
20. júl 2014

no zavisi podla toho kedy ti skonci pracovny pomer, v tomto pripade totiz chranena niesi, normalne ti skonci prac.pomer tym dátumom aky mas stanoveny, ale narok na matersku by si mala ak by si mala odpracovanych 270dni-kedže mas zmluvu na rok tak toto ti vyjde, a plus od ukoncenia zmluvy si v ochrannnej lehote 8mesiacov-ciže musis byt tehotna este kym ti plati zmluva, a musis teda do 8mesiacov od ukoncenia zmluvy porodit-vtedy budes mat narok aspon na matersku, ja to mam tiež tak prac.zmluva na dobu určitu do 30.6-to som ukoncila a teraz v oktobri budeme mat babo-ciže spadam do tých 8mesiacov

izdova
autor
20. júl 2014

jasné takže normálne zaniká pracovný pomer, pretrože ak to dobre chápem, nejde o prepustenie zo strany zamestnávateľa Mne známa tvrdila, že som chránená rovnako ako keby som bola na PN a nemôžu ma prepustiť. Avšak toto je iný prípad teraz rozumiem 😵

eikenella
20. júl 2014

@izdova dobre ti baby radia, jednoducho zmluva na dobu urcitu zanika dnom, dokedy bola platna. ja som to mala v praci rovnako, cakala som, 2 x mi predlzovali po roku na dobu urcitu. uz by bolo len na dobrej voli zamestnavatela, ci by ti ju predlzil, ak by si bola tehotna. ale nie je to jeho povinnost a nie si ani nijako tehotenstvom chranena.

izdova
autor
20. júl 2014

Aj ja mám už druhý rok predĺženú, aspoň na tú materskú mám nárok, hoci neviem v akej výške, ja som pri prvom poberala s UK.