Zvýšenie platu po rodičovskej dovolenke

danculik
15. jan 2008

Ahojte milé maminky zaujímalo by ma keď ste sa po rodičovskej dovolenke vrátili na svoje pôvodné pracovisko z ktorého ste odišli pred nástupom na materskú,či po návrate z materskej ste pracovali za tú istú mzdu ako predtým,alebo vám ju zvýšili bez toho aby ste o ňu žiadali,alebo ste žiadali o zvýšenie platu hneď na začiatku po návrate do práce z materskej.Mám právo respektívne môžem žiadať o zvýšenie platu keď nastúpim po RD do tej istej firmy na to isté pracovné miesto?ďakujem za vaše odpovede..

susik77
15. jan 2008

aj mna by to zaujimalo 🙂

elise
22. jún 2008

ja som nastúpila do práce v januári tohto roku a vlani sa všetkým podla kolektívnej zmluvy zvyšoval plat o 8% do teraz mi to zvýšené nebolo aj ked všetci tvrdia že mám na to nárok uvidím teraz na páske či sa niečo bude diať.to zvýšenie by malo byť automatické - inflačné 😉

jaduska
22. jún 2008

mne ju po dohode zdvihli. Myslím ,že záleží od každej firmy, niektoré majú kolektívne zmluvy, kde pre každú funkciu je určený plat, nárasty platu a pod. Ja pracujem v malej súkromnej firme, kde je všetko o dohode 😵

dia2006
22. jún 2008

Kocky,ono to zavisi,kde pracujete,ci mate kolektivnu zmluvu a od mnohych dalsich cinitelov. Podla zakona na to pravo mate,len ked je to zakotvene v kolektivnej alebo v inej zmluve.