Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zvýšenie platu po rodičovskej dovolenke

danculik
15. jan 2008

Ahojte milé maminky zaujímalo by ma keď ste sa po rodičovskej dovolenke vrátili na svoje pôvodné pracovisko z ktorého ste odišli pred nástupom na materskú,či po návrate z materskej ste pracovali za tú istú mzdu ako predtým,alebo vám ju zvýšili bez toho aby ste o ňu žiadali,alebo ste žiadali o zvýšenie platu hneď na začiatku po návrate do práce z materskej.Mám právo respektívne môžem žiadať o zvýšenie platu keď nastúpim po RD do tej istej firmy na to isté pracovné miesto?ďakujem za vaše odpovede..

susik77
15. jan 2008

aj mna by to zaujimalo 🙂

elise
22. jún 2008

ja som nastúpila do práce v januári tohto roku a vlani sa všetkým podla kolektívnej zmluvy zvyšoval plat o 8% do teraz mi to zvýšené nebolo aj ked všetci tvrdia že mám na to nárok uvidím teraz na páske či sa niečo bude diať.to zvýšenie by malo byť automatické - inflačné 😉

jaduska
22. jún 2008

mne ju po dohode zdvihli. Myslím ,že záleží od každej firmy, niektoré majú kolektívne zmluvy, kde pre každú funkciu je určený plat, nárasty platu a pod. Ja pracujem v malej súkromnej firme, kde je všetko o dohode 😵

dia2006
22. jún 2008

Kocky,ono to zavisi,kde pracujete,ci mate kolektivnu zmluvu a od mnohych dalsich cinitelov. Podla zakona na to pravo mate,len ked je to zakotvene v kolektivnej alebo v inej zmluve.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli