Zvýšenie platu v štátnej správe

6. dec 2023

Ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor ohladne zvysenia platu v statnej sprave. December je posledny mesiac kedy som v skusobnej dobe a riaditelka sa chce so mnou stretnut a prebrat ci teda ostavam atd, kolegovia mi vraveli ze sa pyta aj na plat a osobne ohodnotenie ako ten clovek vnima sam seba. Som v 8 platovej triede, co je 1429eur v hrubom...ak by bola moznost rada by som mala aspon o tie 2 stovky viac...myslite ze je to trufale? Zatial su so mnou spokojni, uz pracujem aj samostatne

miggy
6. dec 2023

Ja som za to, aby sa o platoch diskutovalo asertivne. To znamená, že by som šéfke povedala, že s platom si spokojná, ale ideálne pre teba by bolo mať 1600 v hrubom. Argumentuj, že si sa v práci našla, pracuješ samostatne, do kolektívu si tiez zapadla. Možno ti povie, že je to veľa a ponúkne ti len 100 navyše. Alebo povie, že si myslí, že zatiaľ je plat adekvátny. Ale kým sa neopýtas, tak nevieš.

majamat
6. dec 2023

moc ruzovo to nevidim, kedze sa ide podla tabuliek.

sasa1310
6. dec 2023

@majamat však ide sa podľa tabuliek, lenže ešte je osobné ohodnotenie, ktoré môže byt do výšky 100 % tabuľkového platu

lelelienka
6. dec 2023

Mne osobne sa 3 mesiace zdaju velmi malo na pytanie vyssieho platu, ale zase ja som typ, ze som si ani nikdy nepytala, vzdy mi bol zvyseny. Tiez statna sprava, cize tam tabulky nepustia, jedine osobne. Ja by som pockala, ukazala ze skutocne si to zasluzis. Mozno budu odmeny, u nas sef vedel vzdy vybavit.

autor
6. dec 2023

@lelelienka no ja odmeny nedostanem kedze tie sa davaju teraz a clovek tu musi byt aspon pol roka...tiez rozmyslam ze by som jej povedala ze to zvysenie mozno po pol roku aby som tu predsa bola dlhsi cas

majamat
6. dec 2023

@sasa1310 moze, ale to sa dava po odrobenyhc rokoch, nie na zaciatku.

autor
6. dec 2023

@sasa1310 no pohovore mi hned oznamili ze osobne ohodnotenie cca 50% ale toto si nemyslim ze niekto u mas na odbore ma ...preto mi tie 2 stovky nepridu ako prilis vela

majamat
6. dec 2023

@sasa1310 a teda musia byt na to financie. ak nie su, nedoprajus tarycm zamestnancom, tak novemu urcite nedaju.

sasa1310
6. dec 2023

@majamat ale no. By si sa čudovala koľkí majú osobné hneď.

autor
6. dec 2023

@sasa1310 ano toto je pravda, niekomu daju uz hned pri nastupe a nie male

sasa1310
6. dec 2023

Osobné ohodnotenie môže byt v akejkoľvek výške. Vyššiu triedu si si istá, že ti môžu dať na základe vzdelania? Lebo tu skôr nedaju ako dajú. Preto dávajú skôr osobné ohodnotenie, ktoré môžu kedykoľvek ako dať tak aj vziať. Triedu už máš pevnú

lelelienka
6. dec 2023

@majamat nie je pravda, mne hned pri nastupe ponukli “dorovnanie” platu cez osobne priplatky, kedze iba tak sme sa vedeli dohodnut na sume, ktora by bola pre mna akceptovatelna a kedze ma chceli prijat, tak ponukli

zuzubb007
6. dec 2023

Pytat po troch mesiacoch 200 eur je dobre trufale, to by som mozno skusila po dvoch rokoch ako zabehnuty zamestnanec, ale skus ved co sa moze stat prinajhorsom vyhadzov

brezza
6. dec 2023

U nas sa dava osobny automaticky po troch mesiacoch

autor
6. dec 2023

@sasa1310 ved ja som netvrdila ze zmenu triedy...ale osobne som vravela

autor
6. dec 2023

@zuzubb007 no co znami robia v statnej tak som akoro spadla z noh ake maju oni osobne priplatky...vo vacsine je realita aj tych 50 alebo 70%

zmrzlinka2021
6. dec 2023

@majamat Nemáš pravdu. Dáva sa to podla toho, ako velmi ťa chcú a aký prínos má tvoja práca. Obvykle po 3 mesiacov dávajú príplatok cca 200-300 EUR, ale keď si "veľmi podstatná", úplne v pohode aj tisícku 😉

zuzubb007
6. dec 2023

No ja co mam znamych v statnej sprave a teda rodinu tak teda riadna bieda, nie vsade sa vsetko da, niekde maju tabulky a koniec, nedrzala by som sa znamych hlavne ked si tam nova nemas si co diktovat podmienky

alickapusinka
6. dec 2023

Ešte nevieš či ťa zamestná na trvalo a už riešiš zvyšenie plátu.

majamat
6. dec 2023

@zmrzlinka2021 no to ako kde, su pracoviska, kde jednoducho musis ist podla tabuliek, ci ta chcu, alebo nechcu, lebo maju urcity rozpocet a statu moze byt ukradnute, ci tam robi ten, alebo ten. v pohode vymeni.

majamat
6. dec 2023

u nas ideme podla tabuliek, moje osobne ohodnotie je asi 15% z mojho tarifneho platu a to tam robim 26r. a aj keby som pytala viac, nedaju mi, mozem sa aj rozkrajat. a potrebna som.
akoze nei ze by ma nevedel nikto zastupit, ale je nas malo a nikto sa o pracu nehlasi. uz je to tak niekolko rokov.

zuzanka.zuzu
6. dec 2023

kludne sa ozvi, mne hned pri nastupe povedali plat, kolko pridaju po 3 mesiacoch a kolko po vyberku do stalej 😀 cize sme si tieto zdvorilostne kecy usetrili. ale zase odmeny boli len na sefovi, on dostal balik pre vsetkych a ten delil ako chcel, ja som dostala cez 100% platu 😎

autor
6. dec 2023

@alickapusinka viem ze ma chce lebo ma prosila nech zostanem kedze mali v minulosti velku fluktuaciu a chce to zastabilizovat

kikushaa
6. dec 2023

Bezne v statnej sprave daju v skusobnej dobe iba tarifny plat a osobny az po skusobke. Za mna by som kludne pytala tych 200€ (ak nemas este priznane osobne ohodnotenie)

miggy
6. dec 2023

Aj mne dorovnali plat osobným hneď po 3 mesiacoch, pretože má chceli. Ja som povedala sumu, ktorá bola pre mňa atraktívna. Inak riskovali, že odídem. A to som v dočasnej štátnej službe.

autor
6. dec 2023

@miggy chapem...no uvidim, nemyslim si ze je to uplne prestrelene, ale tak ktovie ako to zoberie nadriadena

miggy
6. dec 2023

Držím palce. Ale ako som ti písala v prvom momente, neopýtas sa, nevieš. Prinajhoršom ti povie, že sa nedá. Ale nám od nového roka idú zvyšovať osobné, takže myslím, že áno.

autor
6. dec 2023

@miggy a tiez robis v statnej sprave? Lebo teraz to isto bude s tym rozpoctom vselijake

miggy
6. dec 2023

Áno, robím.

alenka58
6. dec 2023

kľudne si pýtaj ak sa Ťa opýta na plat, lebo do budúcna to nevidím moc reálne keďže sa bude šetriť a platy budú zmrazovať nie zvyšovať, teraz máš šancu keď Ťa potrebujú