Ako postupovať, keď sme sa priotrávili hubami v reštaurácii?
Neviem ci hubami, alebo čím, ale 4 členovia partie, ktorí jedli to iste jedlo, uz druhy deň zvracaju a hnackuju. Aký je prosím postup? Viete koho kontaktovať ako prvého?
hygienu a nahlasit problemy....nemusia to byt len huby....salmoneloza je riadna potvora tiez...
v prvom rade lekára, nech určí príčinu ...ak sa potvrdí otrava hubami alebo salmonela, tak hygienu a tá informuje reštauráciu
Dakujem za info.
Nie, alkohol nikto nepil.
Ja ked som mala zvracanie a hnacky v takom stadiu, ze som musela k lekarovi, tak automaticky ma vsetci odporucili na infekcne, nikto iny ma ani nevysetril. Bola som tak 2x a zakazdym prisla pani z hygieny a pytala sa co som jedla, kde som bola, co som robila, ci to bola restauracia, ci daco doma, kto kazdy jedol to iste co ja a pod. Prave preto, aby vedeli lokalizovat problem - napr. v jedalni, na pracovisku, v restauracii a vedeli odhalit pripadnu malu epidemiu.


Pohotovosť aby urobili toxikológiu a testy a vyšetrili či a čím boli otrávení. Ak to trvá od včera, už dávno tam mali byť a nie čakať kým sa nebude dať nič zistiť.