Ako zmierniť pocit nedostatku vzduchu?
Ahojte, už asi 3 roky mám opakujúce sa problémy, ktoré ma veľmi obmedzujú. Najmä pred menštruáciou sa mi stav zhoršuje. Mávam pocit nedostatku vzduchu, ťažšie dýchanie, tlak/ťažobu na hrudi, búšenie srdca, závraty, slabosť a pocit akoby som bola „omámená“.
Epizódy prichádzajú vo vlnách, často trvajú do cca 30 minút a potom ustúpia. No pocit nedostatku vzduchu mám stále ,Mám aj reflux (beriem Nolpazu), niekedy cítim kyselinu v ústach a po ľahnutí sa to zhorší.
Okrem toho mám aj bolesti chrbta a občasné pichanie v hrudnej časti a ramenách . Tlak a pulz som mala namerané v norme. Už ma to veľmi vyčerpáva a hľadám, či mal niekto podobnú skúsenosť a aké vyšetrenia mu pomohli nájsť príčinu.
Takže chrbát,cvicis?
Podľa máš slabé telo a hormóny idu len svoje tempo a pred menštruáciou ta položia
Tetania? Neurológ a psychiater
@anonym_ad5cc1 poznám panické stavy , toto je čisto fyzické
A ešte ,možno nevieš dýchať ,skus si to pocvicit ,na internete je veľa videíi
@minenkaa Mávam k tomu aj reflux zhoršenie v ľahu,závraty, slabosť a búšenie srdca. Chrbát necvičím pravidelne, možno by som mala skúsiť posilniť telo, ale chcela by som hlavne nájsť príčinu, keďže ma to dosť obmedzuje. Ďakujem za radu 🙏
Mam to iste uz viac rokov, ani doktorka mi nepomohla ..hlavne predtým ako ma byt zmena pocasia hlavne pred dazdom, sprevadza to co pisete plus mi tecie z nosa, slzia oci a nemozem zívať...

Tetania? Neurológ a psychiater