icon

Ako zmierniť pocit nedostatku vzduchu?

avatar
slnieckosazobud
Včera o 18:16

Ahojte, už asi 3 roky mám opakujúce sa problémy, ktoré ma veľmi obmedzujú. Najmä pred menštruáciou sa mi stav zhoršuje. Mávam pocit nedostatku vzduchu, ťažšie dýchanie, tlak/ťažobu na hrudi, búšenie srdca, závraty, slabosť a pocit akoby som bola „omámená“.

Epizódy prichádzajú vo vlnách, často trvajú do cca 30 minút a potom ustúpia. No pocit nedostatku vzduchu mám stále ,Mám aj reflux (beriem Nolpazu), niekedy cítim kyselinu v ústach a po ľahnutí sa to zhorší.

Okrem toho mám aj bolesti chrbta a občasné pichanie v hrudnej časti a ramenách . Tlak a pulz som mala namerané v norme. Už ma to veľmi vyčerpáva a hľadám, či mal niekto podobnú skúsenosť a aké vyšetrenia mu pomohli nájsť príčinu.

anonym_ad5cc1
Včera o 18:18

Tetania? Neurológ a psychiater

avatar
minenkaa
Včera o 18:19

Takže chrbát,cvicis?
Podľa máš slabé telo a hormóny idu len svoje tempo a pred menštruáciou ta položia

avatar
slnieckosazobud
autor
Včera o 18:22
@anonym_ad5cc1

Tetania? Neurológ a psychiater

@anonym_ad5cc1 poznám panické stavy , toto je čisto fyzické

avatar
minenkaa
Včera o 18:25

A ešte ,možno nevieš dýchať ,skus si to pocvicit ,na internete je veľa videíi

avatar
slnieckosazobud
autor
Včera o 18:32
@minenkaa

A ešte ,možno nevieš dýchať ,skus si to pocvicit ,na internete je veľa videíi

@minenkaa Mávam k tomu aj reflux zhoršenie v ľahu,závraty, slabosť a búšenie srdca. Chrbát necvičím pravidelne, možno by som mala skúsiť posilniť telo, ale chcela by som hlavne nájsť príčinu, keďže ma to dosť obmedzuje. Ďakujem za radu 🙏

avatar
only_b
Včera o 21:50

Mam to iste uz viac rokov, ani doktorka mi nepomohla ..hlavne predtým ako ma byt zmena pocasia hlavne pred dazdom, sprevadza to co pisete plus mi tecie z nosa, slzia oci a nemozem zívať... 🫪

anonym_54f687
Dnes o 04:12

Anemia

anonym_6a81ea
Dnes o 05:57

Pri vyšetrení štítnej žľazy sa ma pýtala, či nemám problémy s dýchaním... mám. príznaky ako ty.
Skúsila by som si obehat kolečko preventívka, hormóny, alergológia, chrbtica, srdce, to môže byť čokoľvek.

anonym_4f8972
Dnes o 06:33

@slnieckosazobud ak si 40+ tak perimenopuza

avatar
danielahamar
Dnes o 07:16

Pupalku 2x denne na hormóny a antihistaminiká ste skúšala?

anonym_d2f289
Dnes o 07:23

ak je v norme tlak pulz a saturacia tak to bude najskor psychosomaticke

avatar
katkazatka
Dnes o 07:23

Toto vypadá naozaj na psychiku, takéto stavy sa môžu zhoršovať počas hormonálnych výkyvov, aj ten žalúdok tomu svedčí (psychike). Na reflux si musis strazit stravu, vahu. Nolpazu si davaj na noc cca 2-3 hodiny po veceri.

avatar
slnieckosazobud
autor
Dnes o 07:31
@anonym_54f687

Anemia

@anonym_54f687 anémiu nemám krvné testy v poriadku

avatar
slnieckosazobud
autor
Dnes o 07:32
@anonym_4f8972

@slnieckosazobud ak si 40+ tak perimenopuza

@anonym_4f8972 mám 22, problémy mi začali v 18

anonym_4f8972
Dnes o 07:41
@slnieckosazobud

@anonym_4f8972 mám 22, problémy mi začali v 18

@slnieckosazobud tak asi psychika take mlade dievca. Ak si uzkostny typ a rodicia v detstve neboli idealny tak problem moze byt zo.psychiky. mne to zacalo na strednej po traume.

avatar
slnieckosazobud
autor
Dnes o 11:35
@anonym_4f8972

@slnieckosazobud tak asi psychika take mlade dievca. Ak si uzkostny typ a rodicia v detstve neboli idealny tak problem moze byt zo.psychiky. mne to zacalo na strednej po traume.

@anonym_4f8972 mám hpo …. Ale ono tieto stavy sú naozaj fizycké …. Že by to spôsobovala psychika ? Je to naozaj veľmi reálny pocit , a príe to na mňa hodickedy úplne náhodne .