Ako zmierniť pocit nedostatku vzduchu?
Ahojte, už asi 3 roky mám opakujúce sa problémy, ktoré ma veľmi obmedzujú. Najmä pred menštruáciou sa mi stav zhoršuje. Mávam pocit nedostatku vzduchu, ťažšie dýchanie, tlak/ťažobu na hrudi, búšenie srdca, závraty, slabosť a pocit akoby som bola „omámená“.
Epizódy prichádzajú vo vlnách, často trvajú do cca 30 minút a potom ustúpia. No pocit nedostatku vzduchu mám stále ,Mám aj reflux (beriem Nolpazu), niekedy cítim kyselinu v ústach a po ľahnutí sa to zhorší.
Okrem toho mám aj bolesti chrbta a občasné pichanie v hrudnej časti a ramenách . Tlak a pulz som mala namerané v norme. Už ma to veľmi vyčerpáva a hľadám, či mal niekto podobnú skúsenosť a aké vyšetrenia mu pomohli nájsť príčinu.
Takže chrbát,cvicis?
Podľa máš slabé telo a hormóny idu len svoje tempo a pred menštruáciou ta položia
Tetania? Neurológ a psychiater
@anonym_ad5cc1 poznám panické stavy , toto je čisto fyzické
A ešte ,možno nevieš dýchať ,skus si to pocvicit ,na internete je veľa videíi
@minenkaa Mávam k tomu aj reflux zhoršenie v ľahu,závraty, slabosť a búšenie srdca. Chrbát necvičím pravidelne, možno by som mala skúsiť posilniť telo, ale chcela by som hlavne nájsť príčinu, keďže ma to dosť obmedzuje. Ďakujem za radu 🙏
Mam to iste uz viac rokov, ani doktorka mi nepomohla ..hlavne predtým ako ma byt zmena pocasia hlavne pred dazdom, sprevadza to co pisete plus mi tecie z nosa, slzia oci a nemozem zívať...
Anemia
Pri vyšetrení štítnej žľazy sa ma pýtala, či nemám problémy s dýchaním... mám. príznaky ako ty.
Skúsila by som si obehat kolečko preventívka, hormóny, alergológia, chrbtica, srdce, to môže byť čokoľvek.
ak je v norme tlak pulz a saturacia tak to bude najskor psychosomaticke
Toto vypadá naozaj na psychiku, takéto stavy sa môžu zhoršovať počas hormonálnych výkyvov, aj ten žalúdok tomu svedčí (psychike). Na reflux si musis strazit stravu, vahu. Nolpazu si davaj na noc cca 2-3 hodiny po veceri.
Anemia
@anonym_54f687 anémiu nemám krvné testy v poriadku
@slnieckosazobud ak si 40+ tak perimenopuza
@anonym_4f8972 mám 22, problémy mi začali v 18
@anonym_4f8972 mám 22, problémy mi začali v 18
@slnieckosazobud tak asi psychika take mlade dievca. Ak si uzkostny typ a rodicia v detstve neboli idealny tak problem moze byt zo.psychiky. mne to zacalo na strednej po traume.
@slnieckosazobud tak asi psychika take mlade dievca. Ak si uzkostny typ a rodicia v detstve neboli idealny tak problem moze byt zo.psychiky. mne to zacalo na strednej po traume.
@anonym_4f8972 mám hpo …. Ale ono tieto stavy sú naozaj fizycké …. Že by to spôsobovala psychika ? Je to naozaj veľmi reálny pocit , a príe to na mňa hodickedy úplne náhodne .

Tetania? Neurológ a psychiater