icon

Je dávkovanie 30 mg Paretin na začiatok veľa?

Včera o 08:44

Dobrý deň idem za vami z rýchlou otázkou včera som si bol vytiahnuť nové ad paretin 20mg doktor na papierik dal že na ráno 30mg neni to hneď od začiatku veľa ? Je to na úzkosti-telesne prejavy. Ďakujem

anonym_1dec85
Včera o 09:08

Podľa mňa je. Ja som začínala pol tbl teda 10 mg a po týždni sme zvýšili na 20mg a potom po rokoch na 40 mg. Čiže 30mg hneď od prvého dňa je trošku veľa. Ale možno veľa znesieš.

anonym_adf4b0
Včera o 09:09

@anonym_autor ja som užívala kedysi po rozvode paretin a bol super, nie je zďaleka taký silný ako benzodiazepíny

anonym_1dec85
Včera o 09:15
@anonym_adf4b0

@anonym_autor ja som užívala kedysi po rozvode paretin a bol super, nie je zďaleka taký silný ako benzodiazepíny

@anonym_adf4b0 je to úplne iný druh lieku. Paretin je antidepresívum, benzodiazepíny sú anxiolytiká.

avatar
patrike
Včera o 09:47

Preco potom ides k lekarovi, ked si jeho nazor ides potvrdzovat laikom na Konika ? To si mozes rovno doma varit medovkovy caj.
Lekar zhodnoti tvoj celkovy stav a podla toho predpisuje, ani ine lieky nema kazdy rovnako davkovane.

anonym_d7e709
Včera o 20:09

@anonym_autor doteraz si čo užíval?Ja som začínala na 10 mg po týždni 20 je to výborný liek.Tvoje dávkovanie sa mi zdá vysoké dobre si si to zapamätal?

avatar
alan12
Dnes o 10:50
@anonym_d7e709

@anonym_autor doteraz si čo užíval?Ja som začínala na 10 mg po týždni 20 je to výborný liek.Tvoje dávkovanie sa mi zdá vysoké dobre si si to zapamätal?

@anonym_d7e709 kedy vám paretin zabral

anonym_6e9ce9
Dnes o 11:58

Je to veľa. Môže ti byť z toho zle. Aj v príbalovom letáku je napísané, že sa začína s 10 mg. Čím pomalšie začneš, tým viac sa vyhneš počiatočným nežiaducím účinkom. Ja som naposledy začínala 1/4 tabletky a každé 4 dni zvyšovala tiež po 1/4 tabletky. Bolo to lepšie ako keď som začínala s polovicou.

anonym_d7e709
Dnes o 15:02
@alan12

@anonym_d7e709 kedy vám paretin zabral

@alan12 prvy sa zlepšil spánok asi po týždni, celkovo dobre som sa cítila asi po 4-6 t záleží ako si sa cítila predtým.Ja som mala podľa MUDr miernu depresiu, úzkosti panicky atak.