Máte skúsenosti s aneuryzmou v hlave?
Žienky, prosím vás,ktorým z vás zistili aneuryzmu v hlave,aký bol ďalší postup?Teraz mi prišli výsledky z MRI, zajtra idem ku obvodnej,ale popravde bojím sa.Je to dosť veľké 8*5mm..
Obvodny sa k tomu nijako nevyjadri, to musi neurolog, angiolog alebo neurochirurg... Idealne tns. kto na MR poslal...
@anonym_autor chvalaBohu že ti to našli takto sa na to pozeraj mojej mamke v sekunde praskla a už nieje medzi nami 🤍
@anonym_autor obvodna ti nic neporiesi,
Preco ides k nej? Kto ta odoslal na mri? S vysledkami k odosielajucemu lekarovi ( bol to neurolog?) idealne neurochirurg
@anonym_autor obvodna ti nic neporiesi,
Preco ides k nej? Kto ta odoslal na mri? S vysledkami k odosielajucemu lekarovi ( bol to neurolog?) idealne neurochirurg
@taktotedanie na MRI som bola kvôli čeľustnému kĺbu.Ten je ako tak v poriadku.Ale zachytili tam tu aneuryzmu a odporúčajú ďalšiu MRI alebo CT.A keďže neurológ má nezoberie nijaký tak narýchlo, idem k obvodnej lekárke,či ma nejako nenasmeruje rýchlejšie sa dostať k špecialistom.
@taktotedanie na MRI som bola kvôli čeľustnému kĺbu.Ten je ako tak v poriadku.Ale zachytili tam tu aneuryzmu a odporúčajú ďalšiu MRI alebo CT.A keďže neurológ má nezoberie nijaký tak narýchlo, idem k obvodnej lekárke,či ma nejako nenasmeruje rýchlejšie sa dostať k špecialistom.
@anonym_autor no obvodna ti ani toto neporiesi,nespoliehala by som sa a mala si si sadnut na google a telefonovat neurolog/neurochirurg
Nevies kde kto by ta zobral, toto treba dovysetrovat, je to vedlajsi nalez a ziadanku ti vie vypisat len neurolog alebo neurochirurg.. u nas sa napr caka na neurolog/neurochirurg kratko cca mesiac, niektori neurochirurgovia maju emailove adresy, komunikuju s pacientmi a podla nalezu sa dohaduju o termine a dalsom postupe
Ja by som to riesila intenzivnejsie ako ty takto “cez obvodnu” 🤷🏻♀️
@anonym_autor
Rieš to okamžite cez neurológa ale neurochirurga, nechcem ťa strašiť, ale mojej kamarátke na túto diagnózu nečakane zomrel 9-ročný syn, hoci dovtedy nemal žiadne zdravotné problémy.
Autorka, som zvedava, co Ti povedala obvodna.
Obvodny vie urcite odoslat k neurologovi ako urgentny pripad, pripadne priamo na oddelenie na hospitalizaciu. Drzim palce.
Autorka, som zvedava, co Ti povedala obvodna.
Obvodny vie urcite odoslat k neurologovi ako urgentny pripad, pripadne priamo na oddelenie na hospitalizaciu. Drzim palce.
@ahoj. Áno,naša obvodná lekárka je top. Hneď ma urgentne odporučila na neurológiu,síce do vzdialenejšieho mesta,lebo u nás v okrese je jediný neurológ a ten dnes nerobí. A na neurológii ma vyšetrila a objednala na CT mozgu na budúci týždeň.Že to mám pravdepodobne od narodenia, a je to trochu väčšie, preto mám bolesti hlavy a trpnu mi ruky,ale bližšie sa uvidí po CT vyšetrení
@ahoj. Áno,naša obvodná lekárka je top. Hneď ma urgentne odporučila na neurológiu,síce do vzdialenejšieho mesta,lebo u nás v okrese je jediný neurológ a ten dnes nerobí. A na neurológii ma vyšetrila a objednala na CT mozgu na budúci týždeň.Že to mám pravdepodobne od narodenia, a je to trochu väčšie, preto mám bolesti hlavy a trpnu mi ruky,ale bližšie sa uvidí po CT vyšetrení
@anonym_autor Super, som rada, ze zdravotnictvo zafungovalo. Tak skus oddychovat a hlavne radsej nic negoogli.
@anonym_autor Super, som rada, ze zdravotnictvo zafungovalo. Tak skus oddychovat a hlavne radsej nic negoogli.
@akrobrab keby sa to dalo...negoogliť🤩. Ale snažím sa byť v pohode,veď doteraz som asi s tým žila,tak musím ďalej,kým sa to nejako bude riešiť.Keby to bolo veľmi zlé,myslím,že by ma hneď riešili a možno aj hospitalizovali...
@akrobrab keby sa to dalo...negoogliť🤩. Ale snažím sa byť v pohode,veď doteraz som asi s tým žila,tak musím ďalej,kým sa to nejako bude riešiť.Keby to bolo veľmi zlé,myslím,že by ma hneď riešili a možno aj hospitalizovali...
@anonym_autor Ja si myslim, ze urcite ano.

Ahoj, tak najprv hlavne rezimove opatrenia - snaz sa nedvihat tazke bremena, ak mas vysoky krvny tlak, uzivaj lieky a snaz sa ho mat pod kontrolou, prestan fajcit, ak fajcis. Ostatne posudi angiolog ku ktoremu by ta mala obvodna odoslat, aneuryzmy sa bud sleduju, alebo ak hrozi ruptura, tak sa riesia operativne.