icon

Pomohol vám senzor FreeStyle Libre s hladinou cukru?

23. jún 2026

Zvažujem FreeStyle Libre, pretože klasické meranie glukomerom mi príde dosť nepraktické.
Zaujíma ma, či vám senzor naozaj pomohol lepšie pochopiť, ako reagujete na jedlo, pohyb alebo stres, a či ste vďaka nemu zmenili nejaké návyky.
Ak ho používate alebo ste používali, boli ste spokojní? Oplatilo sa vám to? Ďakujem.

anonym_647c2b
23. jún 2026

ano jasne ze oplatilo, je to kontinualny monitoring a lepsie sa nastavuje spotreba inzulinu plus mas alarm pri hypoglykemii
za mna jednoznacne milion krat lepsie ako neustale si odpichavat
a ano jasne lekar to kazde tri mesiace vyhodnocuje a podla toho upravuje davky a menim rezim

anonym_f81b56
23. jún 2026

Mne veľmi pomohol pochopiť, ako funguje moje telo. Kedy idem do hypo, kedy mi cukor ide radikálne hore, po akom jedle, ako dlho trvá než sa vráti naspäť apd. Bola to veľmi dobrá investícia. Nie som diabetik, zatiaľ...

anonym_647c2b
23. jún 2026
@anonym_f81b56

Mne veľmi pomohol pochopiť, ako funguje moje telo. Kedy idem do hypo, kedy mi cukor ide radikálne hore, po akom jedle, ako dlho trvá než sa vráti naspäť apd. Bola to veľmi dobrá investícia. Nie som diabetik, zatiaľ...

@anonym_f81b56 zdravy clovek bez diabetu by nemal ist do hypoglykemie, ake si mala hodnoty ?

anonym_f81b56
23. jún 2026
@anonym_647c2b

@anonym_f81b56 zdravy clovek bez diabetu by nemal ist do hypoglykemie, ake si mala hodnoty ?

@anonym_647c2b najnižšia hodnota 3,2 najvyššia bola tesne po jedle 11, ale do 2h pekne klesla pod 6,8. Na lačno mám zvyčajne okolo 4,2-4,5.

anonym_647c2b
23. jún 2026

nalacno mas super hodnoty, robili ti aj oGTT ? hej treba si davat pozor na stravu, ono glykemie zvysuju rohliky, ryza, ovocie a pod nie tak cisty cukor ako by sa mohlo zdat

anonym_936042
23. jún 2026
@anonym_f81b56

Mne veľmi pomohol pochopiť, ako funguje moje telo. Kedy idem do hypo, kedy mi cukor ide radikálne hore, po akom jedle, ako dlho trvá než sa vráti naspäť apd. Bola to veľmi dobrá investícia. Nie som diabetik, zatiaľ...

@anonym_f81b56 pridáš prosím ťa link a napíšeš niečo viac? Aká zmena nastala? Pocity? Zmena v stravovaní? Pozitíva? Ďakujem

avatar
natalia328
23. jún 2026

Dcera (cukrovka 4mes) ma od začiatku na ručke senzor. Zrejme u dospelých je to ine, ale neviem si predstaviť to pichanie do prsta. Za mna určite aspon na skúšku sa oplati vyskusať, tiež mame Libre

avatar
natalia328
23. jún 2026
@anonym_f81b56

@anonym_647c2b najnižšia hodnota 3,2 najvyššia bola tesne po jedle 11, ale do 2h pekne klesla pod 6,8. Na lačno mám zvyčajne okolo 4,2-4,5.

@anonym_f81b56 ak si nepicháte inzulin je hypoglykemia až pri 2,8

anonym_f81b56
23. jún 2026
@natalia328

@anonym_f81b56 ak si nepicháte inzulin je hypoglykemia až pri 2,8

@natalia328 jedenkrát som mala pod 3. Ale nie som diabetik, mám plochú glykemickú krivku a sklon viac ku hypo.

avatar
natalia328
23. jún 2026
@anonym_f81b56

@natalia328 jedenkrát som mala pod 3. Ale nie som diabetik, mám plochú glykemickú krivku a sklon viac ku hypo.

@anonym_f81b56 a senzor máte lebo ste sa citili zle a chcete si to odsledovať? alebo?

anonym_f81b56
23. jún 2026
@natalia328

@anonym_f81b56 a senzor máte lebo ste sa citili zle a chcete si to odsledovať? alebo?

@natalia328 senzor som mala na odporúčanie lekára po dobu tých dvoch týždňov