5 týždňov po pôrode, panvové svalstvo l, maternica

nasadzuli
27. okt 2020

Ahojte, so. 5tyz po pôrode. Pôrod bol veľmi dobrý, hojenie rýchle. Avšak teraz ma tlačí zo spodu, akoby mi niečo chcelo vyjsť von.. ak to popisujem zrozumitelne. Pri chôdzi to cítim príliš. Tak som sa nato pozrela, naozaj vidieť akoby stenu pošvy, viem, že treba cvičiť panvové svalstvo. Príliš som sa tak tyzden po porode fyzicky namahala, obávam sa ze som si tou námahou spôsobila tieto problémy.po pôrode som to nemala, az teraz.
Na nete čítam kadejake scenáre o padnutom svalstve, či maternici..verim ze to nejako dam doporiadku,🙏 je to nepríjemné😒
Mate niektora takuto skúsenosť ..ako ste to riešili..dalo sa to naspäť doporiadku?
K lekárovi samozrejme pôjdem, som zvedavá čo on poradi

evalin88
27. okt 2020

Mne sa to nestalo, ale kontaktovala by som Dr., neviem či ťa už videla po porode..

majamat
27. okt 2020

zalezi od meiry poskodenia. je mozne, ez mas prepadavanie maternice. si po porode kratko, preto je mozne, ez ej to prechodna zalezitost a cvicenim panvovehod dna sa to zlepsi, ale vyrazne poskodenia zavesneho aparatu maternce nedas dokopy. kludne zajdi aj za gynekologomm.
ja mam tiez vyrazny prolaps maternice a sice to citim, ale nie vzdy. som si uvedomila, ze mi vlemi pomaha nosit pevnejsiu intimku. je to sice tiez neprijemne mat stale neico medzi nohami a aj ten material z coho je vyrobena nie ej vzdy idealny a niekto na to moze reagova, niekomu to vadi. no tym, ze je to pevny material, tak to zabrani krcku maternice, ba vychadzal von uplne.
ak by sa ti to nedalo ovplyvnit cvicenim, tak potom je tu jedine moznost operacie.

nasadzuli
autor
28. okt 2020

@majamat ďakujem za radu... budem sa snažiť upraviť cvičenim, šetrím sa koľko sa dá. Tak veľmi ma to mrzí ved som bola fit po pôrode. A teraz zistím toto :( cítim ako sa to vojde viac dnu ked sa zohnem alebo ked sedim a ležím.. hadam to ešte zachránim

domiij
5. nov 2020

@nasadzuli mam toto presne dnes som 6 tyzdnov po porode...stalo sa mi to tyzden po porode, ktory bol uplne ukazkovy za 2 hodinky maly na svete ja prvorodicka bez nastrihu a potrhani. Mam pokesnutu prednu stenu a mierne aj zadnu. Dnes som bola za fyzio. Lekari to moc neriesia co som sa docitala, resp.to nevidia nakolko sa to stiahne dovnutra ked zena lezi. Odporucaju potom operaciu sietkou ale docitala som sa same zle skusenosti. Preto ak nejaka zena je po tejto operacii so sietkou spokojna veeelmi by ma to povzbudilo nech napise svoju skusenost 😉

nasadzuli
autor
6. nov 2020

@domiij ahoj ako čítam na nete je to bežný alebo častý stav, ale este sme skoro po pôrode môže sa to ešte ako tak upraviť. Čítam dobre skúsenosti s guličkami aj cviky a tiež aniball inco.
Cca 3 az 6 mesiacov treba cvičiť v horších prípadoch aj rok.
Bola som u lekára a ten vravel ze do pôvodného stavu uplne sa to nedá, ale cvičenie vyrazne pomáha. Videl aj pokles močového mechura pošvy čiže potvrdil čoho som sa obavala.. Verím, ze sa este dame dokopy ale bude treba cvičiť stále, v neskoršom veku je pravdepodobné, ze s tymto mozeme mať ťažkosti. Mna to psychicky dosť dostalo. Lekar povedal ze v neskorsom veku sa to rieši operaciou ze bud vybrat maternicu alebo plastika- to bude ta sieťka asi. Zatiaľ len cvičím, pomocky vyskúšam tiež. Ale uz len cvičenim napr zadržiavanim moču cítim zlepšenie. Tak nádej mám 🙂 ja mam tiež 6t po pôrode. Napíš ako sa mas a či sa ti to zlepšuje. Hlavu horez nejako to dame doporiadku. Este je skoro
Premýšľať nad operáciou

domiij
9. nov 2020

@nasadzuli joj nezastavuj moc hlavne to niee mozes si privodit hyperaktivny moc mechur....konzultovala som s fyzio

domiij
9. nov 2020

No a zatial nejake zlepsenie nevidim 😑 nepytala si sa dokiho aky mas stupen?mas to viditelne stale ci sa to aj stiahne niekedy? Skoda ze tu neni ziadna mamina co ma po operacii s tou sietkou a je spokojna ....ja hlavne riesim ako budem sportovat s tymto problemom pretoze sport je jedina moja zaluba 😏

figurka1985
21. apr 2021

@domiij
@nasadzuli ahojte baby. Ako ste dopadli? Čítam tuto diskusiu a mám rovnaký problem.... strasne som sa zlakla,keď som to videla... som 5 týždňov po pôrode. Prvý bol strasne ťažký... už po ňom som mala krčok maternice dosť nízko. Kalisok som kúpila ten najkratší, aby mi nezavadzal... o 7 rokov druhý pôrod, ten bol omnoho lepší,aj keď intenzívne bolestivý,no rýchlejší a vytlačila som sama/ bez skákania po bruchu... avsak maternica asi dostala zabrat... prosim ako ste na tom teraz? Upravilo sa to časom? Mám strach,že to bude horsie... dá sa to cvičením upraviť? O týždeň idem na kontrolu ku gyn... bojim sa čo mu povie.... verim,že sa Vám to časom upravilo a dalo do normálu...

domiij
21. apr 2021

@figurka1985 pridaj sa do skupiny pokles pamvoveho dna po porode presence a řeseni 😉 sme tam a tam to riesime 😉

figurka1985
21. apr 2021

@domiij dakujem. Hladam ale neviem nájsť tu skupinu. Pošleš mi prosim ta do správy Link alebo presný názov? Dakujem krasne 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

1mina
26. apr 2021

Ahojte baby, pridam sa aj citite nrjake zlepsenie cvicenim zatial ?

domiij
26. apr 2021

@1mina ja necvicim nic..cvicila som s kegel 8 ale ziadne zlepsenia som nezaznamenala..spravilo sa to casom aj ked nie este uplne do normalu...tak snad sa to este polepsi az na to uplne zabudnem a budem moct behat

mimka91
21. nov 2022

@figurka1985 mozem ta poprosit aj ja o link na skupinu? Nejde mi ju najst. Dakujem.