Ako otehotnieť, keď mám syndróm polycystických ovárii?

annkajanik22
15. júl 2016

Ahojte potrebujem vase rady :( som stoho uz zufala pred 3 tyznami prisiel manzell z prace sla som na vysetrenie zacaly sme to riesit preco nemozem otehotniet mam PCO ale vraj mam pekne vajecniky o tyzden som bola na meranie vajicko pekne vyrastlo povedala mi kedy mame mat styk, a vsetko prebehlo vporiadku povedala mi ze mam prist na kontrolu ak dostanem ms bohuzial som dostala dnes mi vzaly krv, pre istotu , a niesom tehotna:( neviem uz co mam robit priatel pracuje v nl 5,,6 tyznou a tyzden doma :( co mam robit prosim vas vitaminy? alebo duphaston? alebo co? . prestat to riesit ?mam cas???.tesim sa na vase skusenosti,, rady ,, Dakujeme 😅

katarina40
15. júl 2016

ahooj som Katka mam 27 rokov a tiez sa liecim na PCOS uz dost dlho ☹((menzes nemam vobec iba po vyvolavackach alebo antikoncepcii ktoru musim uzivat kvoli tomu☹uzivala som aj Duphaston asi pol roka ale telo mi asi rezignovalo a ani po nom som menzes nedostala..takze ti verim ze si uz ztoho zufala alee ty mas menzes pravidelny??mne este doktor poradil uzivat Inofolic a kyselinu listovu ak planujes babetko ak nepomoze ani neublizi takze prajeeem veeela stastia a ziadny stres🙂ahooj

annkajanik22
autor
15. júl 2016

ahojky 🙂 no toto riesim ze mam pcos a ked som mala 15..16 mala som rok pauzu,,, pol rok a nebrala som nic az ked som mala 19 a mala som pohlavny styk odvtedy mam pravidelne nikdy mi nemeska,,, beriem inositol z ciech len tak neberiem vazne tie vitaminy ani neviem ako ti poradit,mne dnes povedala ze mi predpise tabletky clostilbyget ale zbytocne ked manzel nieje doma ,, tak tyzden pred 1 augustom asi ich zacnem uzivat aj ked jeto velke riziko :/

beba89
15. júl 2016

Ahojte 🙂 aj ja mam diagnostikovany syndrom PCO uz vyse roka a tolko presne sa aj snazime s manzelom o dietatko a bohuzial neuspesne ☹ .....Uzivam Inofolic ale buduci mesiac sa chystam na vysetrenie a chcela by som skusit nejake hormonálne tabletky....tak dufam ze to pomoze 🙂

luckamajkova
15. júl 2016

Ahojte tiez mam pcos. Menzes mi sam neprisiel uz skoro dva roky - len po hormonalnych tabletkach alebo vyvolavacke. O babo sa snazime skoro dva roky. Pred dvoma mesiacmi som absolvovala laparku v BB + drilling vajecnikov,odvtedy mi menzes uz dva krat prisiel sam - pre mna hotovy zazrak 🙂 tak dufam ze sa podari aj s miminkom

beba89
15. júl 2016

@luckamajkova Ak sa mozem opytal je drilling velmi bolestivý??? ja menzes mam v takých intervaloch ze tri mesiace v pohode a potom tri mesiace nic....a potom idem na vyvolavacku. doktor sa uz minuly rok zmienil po hormonalnom profile ze bez tabletiek to asi nepojde 😒

monita555
16. júl 2016

Ahojte dievčatá. Aj ja mám PCO ,nepravidelnú menštruáciu, dlhé cykly. Zistili mi to cca pred 4 rokmi. Napriek tomu som bola už 3x tehotná, síce z toho 2x neúspešne, ale teraz som už v 36tt, o chvíľku už bude drobec medzi nami. Potraty predtým dokonca vôbec nesúviseli s PCO, ale so zlou zrážanlivosťou krvi. PCO nie je až taký závažný pri otehotnení , skôr je spúšťačom iných komplikácií. U mňa konkrétne hematologických. Každej vrelo odporúčam Sanatórium Helios v Martine, ak máte PCO, spravia Vám insemináciu,a pokiaľ nemáte iné zdravotné problémy, všetko Vám výjde. Naplánujú Vám celý cyklus tak, aby Vám vajíčka krásne dozreli. Mne sa to podarilo na 1x, no potratila som v 12tt, tak som začala riešiť kde by mohol byť problém. Sama som si naštudovala, kde všade sa mám dať vyšetriť, lebo ak sa nedarí, nemusia byť problémy len ženského pôvodu. Hematológia, genetika, imunológia.Našťastie, hneď na hematológii mi potvrdili zlú zrážanlivosť, predpísali mi injekcie, podstúpila som insemináciu a všetko je OK. PCO je strašiak, ale s odborníkmi sa dá všetko dopodrobna naplánovať....Držím palce 🙂

annkajanik22
autor
16. júl 2016

Wau blahozelam 🙂 dakujem zatuto radu .... urcite sa oto pokusim aj ked je to dialka ist do martina aj, pojdem ak to bude nutne. moja svagrina mala problem s krvou 4 krat potratila a potom to zistily a pichala si injekcie tak teraz ma 5 rocnu dcerku 🙂 Dakujem za radu 🙂

annkajanik22
autor
16. júl 2016

@luckamajkova Prajem tito! je to fakt hrozne ak meska tolko mesiacov ,, aleo u niekoho roky vsetko sa v tele zmeni a potom stale mensia sanca otehotniet prajem vela stastia 🙂

annkajanik22
autor
16. júl 2016

@beba89 ahojky no vsetke tie vitaminy treba uzivat 3 mesiace ale mne sa napriklad tak dlho cakat nechce ,,, :(( trapi ma to ze vsetko je v poriadku a nic,, prajem tito 🙂

ivuska027
16. júl 2016

Ja mam tiež PCO, som po laparoskopii aj po drillingu. Atk som nemohla brať. S manzelom sme mali nechraneny sex 2,5 roka, kým som otehotnela s prvym ( nie cielene, deti sme vtedy naplánovali a prišlo to) , pri druhom som otehotnela na prvý šup Mám dve zdravé detičky. Po druhej operácii mi doktor povedal, že nevie, či ha niekedy budem mať deti a vidíš 😉 Všetko dobré prajem

annkajanik22
autor
16. júl 2016

@ivuska027 WAU, Pekne sa to číta dakujem 🙂

luckamajkova
16. júl 2016

@beba89 ahoj, vobec to nie je bolestivé, robí sa to v celkovej narkoze, na druhý deň som išla z nemocky domov

beba89
16. júl 2016

@luckamajkova Dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 a drzim palceky s miminkom 😉

n0mi
16. júl 2016

Ja som bola aj na laparoskopii pred rokom a s pomocou inositolu som otehotnela po 4 mesiacoch snazenia. Dost som aj schudla aj to pomohlo, ale hlavne treba mysliet pozitivne a nestracat nadej.

luckamajkova
16. júl 2016

@n0mi ahoj, možem sa opýtať, ten inositol si užívala v inofolicu, či v iných tabletkách? Ďakujem
A gratulujem k brušku, paráda 🙂

n0mi
16. júl 2016

@luckamajkova samostatny inositol. Inofolic ta vyjde omnoho drahsie. 🙂 Dakujem

annkajanik22
autor
16. júl 2016

@n0mi samostatny inositol? ako vyzera ja mam insoitol ale neviem ci si pouzivala ten ja z neho casto zvracam,, v noci

petka2852
16. júl 2016

Ahojte 🙂 tiez mam PCO uz 2 rok. Menzes som mala nepravidelny 11 mesiacov vobec, uzivala som duphaston 4 mesiace aby som mala cyklus az na jednej kontrole u gynekologa mi oznamil ze som tehotna 🙂 kedze sme nemali udaj o poslednej MS tak termin som mala vyratany podla velkosti plodu vtedy pri zisteni som bola priblizne 9-ty tyzden. Nechapala som naozaj ,, ako sa to stalo,, tehotenstvo som nemala lahke celu druhu polovicu prelezala v nemocnici ale nakoniec sa mi narodila krasna dcerka Zoe ktora ma dnes uz 9 mesiacov. Po porode mam menzes pravidelny ako hodinky kazdy mesiac sice bolestivy az mam zavrate ale aspon viem ze je vsetko v poriadku. Vsetko dobre Vam prajem a treba verit ja som zivym prikladom toho ze vsetko je mozne 🙂

n0mi
16. júl 2016

@annkajanik22 hej samostatny.

bibistec
16. júl 2016

na PCO ekzistuje dieta skus pogooglit , su urcite veci, ktore nemozes je to tam rozpisane. kamoske sa podarilo hned 1 mesiac otehotniet a to jej lekar vravel ze ma take vysledky ze tazko niekedy otehotnie. drzim palce

beba89
22. aug 2016

Ahojte babenky uz sa podarilo niektorej otehotniet???? 🙂

janulienkaaaaa
22. aug 2016

Ahoj...my sa snazime o babatko uz druhy rok, ale zatial sa nedari. Lekarska mi momentalne robi hormonalny profil....ale na zaklade vsetkych priznakov si myslim, ze mam aj PCO, mam akne, na miestach kde nema byt ochlpenie, dlhsie menstruacne cykly a niekedy mam pocit ze aj anovulacne...uvidim, co mi povie lekarska

maminka1986
22. aug 2016

@annkajanik22 no ja mam pco mennezabralo ABSOLUTNE NIC kežde PCO sa nedá liečit iba zmiernit antikoncpcou čo je smiešne pri otehotneni..skušala som dufatson.idiot dr ho nasadil na 15 dc ted ami zablokoval ovulaciu kedže ovulaciu-ak vobec som ju mávala iba zriedka bola na 30 dc!!!!!!!! dufatson sa musi podáavat len po ovulacii inak ti ju blokne!!!!! to mi povedali aj CAR HELIOS...nezbral ani inofolic,ani hormanlna joga,ani jonašov vypočet, proste nič... vyšlo nám IVF a ak prvý vklad..zbytočné trapenie 4 roky...možno tebe niečo zabere ale je to beh na dlhe trate a ja som sa snažila od 25 o dieťa všetci máš čas a prd prešli 4 roky a čo keby nevynde IVF ako mhoým? potom je to ovela ťažšie otehotnieť...nam to vyšlo vdakabohu a mam krásneho synčeka

maminka1986
22. aug 2016

@monita555 no nie všetko nevýnde predstav si ja mam syndrom PCO a je to dot zavažne kedže mi nepomohol ani clostyl a ani insemenácia iba IVF!!! po clostyle sa urobili take cysty že dovi dopo...takže nepíš že to vynde vyšlo to vám druhým nemusi!

beba89
22. aug 2016

Tak babenky ja som bola teraz na zaciatku mesiaca u doktora a ten mi dal hned listok pre manzela na spermiogram a ja som bola na krv kvoli hladine progesteronu. Po ultrazvuku zistil ze lavy vajecnik bol zvacseny a snazil sa ale vajicko sa nedostalo vonku. O tabletkach nechcel ani pocut. Len ze musim na laparoskopiu a drilling vajecnikov. Co ma vobec nepotesilo lebo sa dost toho bojim:(

maminka1986
22. aug 2016

bože baby ked to tu čitam čim prechádzate som šťastna ako blch že mam už po tom a že som a že som zbytočne čakala na zázrak pri pco tolko roov a nakoniec am vyšlo hned IVF....až mam zimomravky ked si spomeniem čim som si prešla ako mnohe tu a bola hlupa že nešla hned na IVF a čakala nato čo sa nekonalo po všetkom možnom už by som to nerobila nikdy! žiadny inofolic ani inostilo ani nič ZBYTOCNE peniaze ktore som mohla šetrit ...už sa s otehotnenim nemusim našťastie trápit lebo mame aj do buduca zamrazene embryjká kedže to inak nešlo....tak si rozmylsite aj vy dobre či budete čakat roky alebo skusite ine niečo a nie POKUSY OD VASICH DOKTOROV čo sa prd rozumeju do toho! nato su centra asistovanej reprodukcie lebo vas ešte viac do...ú ako pomožu nato dám krk!

annkajanik22
autor
24. aug 2016

ale ked oto poziadam plati sa zato ak doktorka povedala ze vsetko je v poriadku len mi nevychadzaju plodne dni ked je manzel odcestovany ako to poriesit?

annkajanik22
autor
4. dec 2016

Ahojte baby gyn,mi povedala o Clostilbegyt čo vy nato poznate to braly steto?? pomohlo? napiste niečo ,, vaše skusenosti Dakujem

martina1614
4. dec 2016

@annkajanik22 Ja som bola po clostyle strašne naladová ,plačlivá. Mala som návaly tepla. nepomohol mi o otehotneniu :/

mm42
4. dec 2016

annkajanik22 clostylbegyt je na vyvolanie ovulacie berie sa tri mesiace tusim od 5 dc. ja som ho tiez brala dvakrát po tri mesiace, ale nepomohlo. niekomu pomoze niekomu nie, ide o to v akom zdravotnom stave vlastne si. mavala som po nom navaly tepla