Nedarí sa mi otehotnieť

heltova9
6. máj 2023

Ahojte, chcem sa opýtať, keď ste chceli otehotnieť, tak aké vyšetrenia vám robil gynekológ? Mne klasicky len sono, podľa ktorého sa mu zdá , že mám polycysticke vaječníky a na doma mi dal inofolic a mužovi folandrol, keď som prišla po 3 mesiacoch užívania,že nič, tak ma posiela na kliniku asistovanej reprodukcie.. mám aj nepravidelnú menštruáciu, ale to mi dáva dlhý čas duphaston.. chcem sa opýtať či tam mám ísť hneď a platiť peniaze alebo zmeniť gynekológa? Ďakujem

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heltova9
autor
6. máj 2023

@gejb nie nebral mi, hentam mi dal letáčik, že sa mám objednať, že aspoň na konzultáciu..

baskustek
6. máj 2023

Žiaľ, okrem základných vyšetrení a HP pre teba klasický gynekológ viac nespraví. Má pravdu, to už treba riešiť v centre

lelelienka
6. máj 2023

V centre su na to odbornici, chod, netreba stracat zbytocne cas. A za bezne vysetrenia neplatis, to je normalne na poistovnu.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heltova9
autor
6. máj 2023

@gejb na 16ty deň od začiatku menštruácie , povedal mi , že pravdepodobne k ovulácii nedochádza, tak asi bude najlepšie ísť tam, ďakujem pekne za rady

heltova9
autor
6. máj 2023

@lelelienka ďakujem pekne, to som nevedela, ja že sa platí za všetko

matus7030
6. máj 2023

@heltova9 gynekológ sám toho veľa naozaj nemôže spraviť, ale môže ťa poslať na rôzne vyšetrenia. Buď pôjdeš rovno do CAR alebo ti gyn môže dať výmenné lístky kade tade. Ja som bola endokrinologia, repro imunológia, hematológia, genetika a samozrejme medzi tym manzel na spermiogram. Ja som až po absolvovani tohto všetkeho išla do CAR.

nika11103
6. máj 2023

@matus7030 uffff to si sa nabehala , mne toto všetko urobili v car aj manželovi spermiogram úplne zadarmo

andrea_82
7. máj 2023

Vela vysetreni v CAR preplati poistovna. My sme prve peniaze platili az ked sme podstupili IVF.

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nykkushka
7. máj 2023

Úprimne, ja by som zmenila gynekológa ale aj išla do CAR. My sme takto čakali zbytočne dva roky, dva roky môj predošlý Dr nič neriešil, iba stále sono, nejaké vitamíny, chlap nesmel nosiť boxerky 🤦🏼‍♀️🤣. Po 2r co sme sa snažili som zmenila Dr, ten hneď že mám nepravidelnú ovuláciu. V januári som k nemu pristúpila, skúsil 2x pichnúť injekciu na vyvolanie ovulácie a keď sa nezadarilo, poslal nás do CAR. Tam zistili mužovi na prd spermiogram. V marci sme tam išli prvý krát a v júni som už bola tehotná. Takže za mňa zmena Dr a návšteva CAR boli najlepšie rozhodnutia 💛 držím palce 😊

nika11103
8. máj 2023

@gejb no mne to oni porozposielali vsade na hemo repro imuno genetiku …. Ale tak u mna sa problém nenašiel samozrejme potom to riešiť s ďalšími odborníkmi .

menonemam
9. máj 2023

Dobrý som tu nová chcela by som sa opýtať žienky ? Či máte problém čo ja? že že ms mi každý mesiac slabne furt mám iný dátum ale vždy začiatkom mám krátki ciklus snažíme sa ešte jedno ale nedarí sa nám čiže roka us prsníky mám žilnate ťažké 😔 keď aj nemám ms neviem som stoho nadšená ďakujem za každú radu ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre