Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako overiť, či sa jedná o menštruáciu? Sú na to testy?

kveta
26. dec 2008

Mám silne nepravideľný cyklus vďaka cyste a s tým spojenou endometriózou. V prvý deň cyklu mám začať brať liek. Začala som dnes krvácať, ale neviem, či už sa jedná o menštruáciu alebo len o iné krvácanie alebo dozvuky menštruácie, ktorá skončila pred štyrmi dňami. Dá sa nejak overiť, či sa jedná skutočne o menštruáciu? Sú na to nejaké testy ako pri testovaní ovulácie? Ďakujem.

zebricka
26. dec 2008

Tak ked Ti pred styrmi dnami skoncila, tak menstruacia to asi nebude... preco Ti to nepomoze zistit lekar, ktory pozna Tvoj problem?

halienka
26. dec 2008

Kveti, to je čudné, že ti pred 4 dňami skončilo krvácanie a teraz znova. A to predošlé krvácanie sa ti prejavovalo ako klasická menštruácia? Alebo to bolo len nejaké špinenie alebo slabučké krátke krvácanie? Ak si predtým riadne krvácala ako pri menzese a teraz znova, tak rozhodne choď trebars aj na pohotovosť sa spýtať či je to normálne, veď tolko krvácania určite nemôže byť v poriadku a mali by ti to nejak zastaviť. Aj keď máš nepravidelný cyklus, myslím že nie je možné aby sa ti maternica za 4 dni po klasickej menštruácii znovu naplnila dostatočným množstvom krvi aby si odkrvácala znovu klasický menzes. Skôr ako si písala to môže byť spôsobené nejakou nehojacou sa vnútornou ranou na maternici, myslím, že som niekde čítala že si bola na laparke a odstraňovali ti cystu. No je to síce nepríjemné takto cez sviatky, ale ja by som na tvojom mieste na tú pohotovosť radšej zašla. Lebo toto asi nie je začiatok ďalšej menštruácie, skôr krvácanie mimo menštruácie. Myslím, že zistiť či je to naozaj menzes sa dá asi len nejakým hormonálnym profilom, inak nie. No na tej pohotovosti sa môžeš lekára spýtať, veď na to tam je, nech poradí. 😉 Držím palčeky aby všetko dobre dopadlo 😉 🙂

majcik
26. dec 2008

Kveta - na akej baze su tie lieky, hormonalne?
Ja suhlasim s halienkou, ze za 4 dni nemoze narast vystielka maternice natolko, aby sa jednalo o menstruaciu. Stotoznujem sa s tym, ze ist sa dat pozriet... pre istotu.

laskonka80
18. júl 2019

@kveta ahoj ako sa ti to doriesilo?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli