Ako sa holíte cez jazvu po sekcii?

19. jan 2021

Ahojte baby, kedy ste sa prvykrat oholili cez jazvu po sekcii? Som po cisarskom uz skoro 3 mesiace, ale nejako sa tomu miestu kde je jazva vyhybam, bojim sa.. na jednej strane mi jazva zacala cervenat a stava sa vypukla.. este nemam za sebou ani vysetrenie po sestonedeli, kvoli aktualnej situacii... dakujem vsetkym za odpoved❤️

hailey1
19. jan 2021

Ja uz tyzden po cisarskom 😀 a je to v pohode

hennyinnsbruck
19. jan 2021

Jaj ja som mala taký strach holiť sa tam 🙈🙈 ale to som mala len v hlave problém. Zo začiatku som len uplne opatrne tade prešla asi po roku až úplne normálne 🤦‍♀️🤦‍♀️tam sa nemá čo stať ale moja hlava to nechápala 🤪🤪😂😂😂

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarnajar
19. jan 2021

Rýchlo to začni niečím natierať, aspoň contractubex alebo také niečo. Prípadne zavolaj gynekológovia a vysvetli, môže ti na to predpísať niečo. Holiť treba najprv opatrne, ale ja som nemala vypuklú jazvu.

patha155
19. jan 2021

Ja mam otazku- preco nie si vysetrena? Mas aj problemy s jazvou, nechapem na co cakas. Ja som rodila v novembri a vcera som mala kontrolu. Kovid nekovid, treba sa dat vysetrit po porode. Sama si tam dole vidis a ked mas problem, detto. Moja gyn berie len akutne pripady, vsetky prevencie a pod odklada. Na tvojom mieste ihned beriem telefon do ruky a objednavam sa

margaretka_
19. jan 2021

Ja mam tiez vypuklu jazvu. Po prvej sekcii mi ju pocas druhej opravili a aj tak sa zahojila takto nepekne. Mne dr povedal, ze mozem mazat cim chcem, ak sa mi takto jazvy hoja, nespravim s tym nic

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika173
19. jan 2021

@lubka261 aj ja...

autor
19. jan 2021

@patha155
@jarnajar baby, mala som problémy a chodila som na pohotovosť, potom som bola u gyn na vyšetrenie a pekne sa mi všetko sťahovalo, aj jazva bola pekná... na vyšetrenie som mala ísť pred 10dňami,ale dr aktuálne robí len v nemocnici a mastičku na to mám na predpis, dokonca moja obvodná bola ochotná a pozrela sa na to aj ona plus spravila krvné vyšetrenie 😊na konci januára budem volať.. a áno ako hovoríte, mám po jednom zákroku jazvu a z nej sa mi urobila keloidná... takže toto je asi ten istý prípad😁 ale skôr sa mi jedná o to holenie😂

patha155
19. jan 2021

A preco sa miestu vyhybas? Len zo strachu ci kvoli tomu hojeniu? Ja som sice rodila normalne, ale ked som si dole necitila stehy,, tak som sa oholila. Pockala som este paru dni a tak. Cicatridinu si nepouzivala? Tu som si i ja striekala na hojenie. Pouziva sa na hojenie pooperacnych ran, ale odporucili mi ju aj po normalnom porode. Alebo ked sa bojis so ziletkou, tak si ostrihaj s noznickami. Nic moc, ale tak aspon daco. A vies si to pretriet dezinfekciou, ked sa bojis

ckatka
19. jan 2021

Ja mam jazvu kúsok nad.
Zozen si olej Salubelle od Doterry a tým to natieraj. Mne sa robia hnusne jazvy keloidne ale toto mi pomohlo a po sekcii mam len tenucku čiarku.

mamka1984
19. jan 2021

Keď už nič nebolo začerveňané (myslím, že menej než troch mesiacoch) som holila normálne epilačným strojčekom. Jazvu mám mierne vypuklú, žiletkou by som tam nešla.

autor
19. jan 2021

Ďakujem vám za rady❤️

@patha155 To bude asi ten strach 😁 aj na nohe mam skaredu jazvu a cez tu mi to nikdy nevadilo, toto mi pride asi citlivejsie miesto 😊 nepouzivala, ale ked som chodievala na cistenie tak len betadine.. a ten som dlho pouzivala.. praveze na jazve si vsimam zmeny ked mam menzes.. uz druhy som dostala a vtedy je ta jazva taka nejaka divna, zmenena farba, akoby napuchnuta... ale vzdy len na pravej strane.. skusim asi tie noznicky.. este som si vsimla, ze mi do jazvy aj chlpok zarastol, ale ten mam vraj nechat tak...dakujem❤️

teleskop
20. jan 2021

asi po roku

kixinka89
23. jan 2021

Je normalne ze mam jazvu zvonku ok ale vnutri je stvrdnuta a to je vypukle? Neboli to ani nic len je tvrda pod kozou a vidno taky hrbol. Som 5tyzdnov po