Ako ste sa zotavovali po cisárskom?

baruska1989
18. apr 2023

Ako ste sa zeny zotavovali po cisarskom? Mate nejake tipy na rychlejsie hojenie? Som tehotna s dvojickami a potrebovala by som sa dostat do formy cim najrychlejsie aby som sa o ne mohla starat... vobec neviem co ma caka ... 😫😫😫

ivik4
18. apr 2023

Ja som prekvapena kolko zien boli po cisaraku rychlo ok. Priznam sa ze ja som to velmi nedavala, bolo mi strasne, pre mna velmi silne bolesti . Inak keby mam rodit este raz a zas cisarsky, kupim si wobenzym

85miska
18. apr 2023

@baruska1989 ja mám dvakrát cisársky za sebou a keď som rodila teraz dcéru syn mal 15 mesiacov. Tiež som musela byť čím skôr fit. V nemocnici ti bolelo ale veľa veľa chodiť. Len toto pomohlo. Keď sme šli na piaty deň domov už som normálne fungovala. Iba vstávanie z postele má trošku bolelo ale inak to bolo v pohode.

jabuducanevesta
18. apr 2023

@baruska1989 ja som bola rýchlo ok, manžel ochorel keď nás pustili z nemocnice, odišiel k máme, nech nás nenakazi a ja sama fungovala.. akurát som si dala vyššie postieľku nech sa nezohynam presne v jázve po malého a po mesiaci som už nemala ani menzes, tak som fungovala v pohode...

19mejko
18. apr 2023

Ahoj, ja som to zvládala v pohode síce len s jedným bábom.Keď prídeš domov cca 10 dní si budeš pichať injekcie do brucha alebo nohy myslím ze na zrážanie krvi, najhoršie bude dvihanie z postele, na ľavú stranu to ide vždy ľahšie a na pravú je to bolestivejsie lebo ja som tam mala uzlik. Po operácii ti budu stále merať tlak dávať infúzie dvíhať sa nemôžeš určitý čas, mne dali krátko potom pieskovu záťaž na brucho a cikat budeš po leziacky ale to len chvíľku všetko, dieťatko som videla ešte v ten deň, nosia na cicku, no najviac radia to len rozchodiť, ja som sa aj snažila ale nevidela som dáku zmenu, trvalo to kus kým rana bolela, ináč v nemocnici ak ta bude moc bolieť rana netiraj sa normálne si pýtaj od sestricky liek na bolesť oni ti dajú.

momoftwo
18. apr 2023

Mam za sebou dva cisarske, prvy akutny druhy neplanovany chcela som vbac ale nepodarilo sa..po prvom mi trvalo dat sa dokopy dlhsie asi 5 dni po druhom som bola na 3 den ok, normalne som chodila skoro uplne bez bolesti. Dam ti jednu radu a to mi 100% pomohlo k tomu ze som sa tak rychlo dala dokopy kym moje cisarakove “kolegyne” tam vzdychali niektore plakali od bolesti. Hned ako ta postavia, snaz sa chodit co najviac ti to pojde. Ja som v ten den chodila cely den po krockoch po chodbe, musela som tam vyzerat ako nejaka matoha..ale extremne mi to pomohlo. Aj ked som bola unavena, bolelo to ale malo to zmysel lebo na dalsi den som sa zobudila a normalne som vstala z postele a fungovala som. Na tocenie a bolest hlavy si kup pepsicolu velmi to pomaha. Cize chodit chodit chodit🙏😊

ivangeline
18. apr 2023

Myslím, že každá sa zotavuje ináč. A myslím tiež, že maximálne stačí, keď budeš čo najviac pri deťoch... Ležať s nimi, mojkať sa s nimi, dať im mlieko a prebaliť a postarať sa o seba. Zvyšok vie na čas počkať.. Pomôžu iní alebo peniaze. :D Domácnosť a strava.

vsetkounas
18. apr 2023

Mne doktor odporučil wobenzyn keby viem hned ho beriem aj do porodnice jak som ho doma nasadila ja som citila jazvu menej a menej a ja som sa normalne vedela bez bolesti zdvihnut s postele takže odporučam kupit a investovat do neho .

lilienkah
18. apr 2023

Čím najviac chodiť aj cez bolesť a slzy…len rozchodiť, keď bude rana čerstvá pár dňová tak si treba dvíhať bruško aby nezakrívalo ranu keď ležíš 🙈 prajem veľa zdravicka a rýchle zotavenie 😊 ja vás zienky po cisárskom obdivujem 👏🏻 je to náročné ale pre deti zvládneme aj nemožné

terezia323
18. apr 2023

@baruska1989 rozchodiť, čím skôr sa postaviť a chodiť, chodiť. Každým dnom bude lepšie

janulienka78
26. apr 2023

tiež som po dvoch cisárskych....úplne v pohode, najviac mi pomohlo chodiť...

milanemila
26. apr 2023

@baruska1989 po prvom horsie ako po druhom. Pre mna bola naj motivacia mat deti co najskor pri sebe v nemocnici. No a treba sa proste prekonat, neostat lezat, co najviac sa hybat. Teraz po druhom cisarskom som po 2 tyzdnoch ani nevedela, ze nejaky cisarsky bol. Maly ma 3 tyzdne a uz to je naozaj super.

holubjakovam
26. apr 2023

@baruska1989 ja som po dvoch, teraz ma čaká tretí. Prvý akútny, nevedela som čo ma čaká, druhý už v pohode. Jediné čo pomôže ako baby píšu, je čo najskôr po zákroku sa postaviť, hýbať sa aj cez bolesti. Takisto si pýtať tabletku od bolesti. Piť veľa vody, a pozitívne myslieť. Zachviľu idem na tretí, tak si so tak nejak predstavujem, že budem robiť, dúfam že to pôjde. Držím palce ☺️