Ako zvládnuť opakované zápaly močových ciest?

kvetinka317
6. sep 2017

Su tu zienky,ktoré maju opakovaný zápal močových ciest ..potrebovala by som nejake rady,uz som všetko vyskúšala,davam taký pozor na seba a stále sa mi to vracia...chodím na urologiu,všetko mam v poriadku,ale bez ANT.sa to nedá zvládnuť ..za každú radu ,dakujem🙂

karolinka1991
8. sep 2017

@mishel111 mne niekto vravel, ze nie, tak som sa tomu vyhybala a pila som brusnicovu stavu Rabbenhorst - draha,ale ucinna

dida456
8. sep 2017

Ja mám raz zápal močových ciest, inokedy zápal pošvy. Je to jeden pôvodca mojich problémov, spôsobuje to tá istá baktéria?? Nemáte to niektorá podobne? Ked som sa na to pýtala lekára, jeho odpoved bola, ze v tele všetko so všetkým súvisí, čo mi je jasné, no nejakého blizšieho vysvetlenia som sa nedočkala...a ze močové cesty mám riešiť s urológom a zenské veci s gynekológom, tak to mi teda poradil🙂))) 🙂)))

jarka91
8. sep 2017

Pomohol , nebyva chorý ani v zime. Treba vyskusat ...
Testovane medzi najlepsie na trhu sme nasli
just je dost drahy , treba skusit najst nuekoho registrovaneho kto ma zlavu
https://www.justnahrin.sk/produktove-rady/nahri...
alebo este aloe forever ten je lacnejsí
http://foreverliving.com/page/products/all-prod...

dida456
8. sep 2017

@jarka91 Ďakujem pekne🙂

karolinka1991
8. sep 2017

@kvetinka317 ahoj, necitala som vsetky prispevky, ale ja som to mala opakovane na zaciatku tehotenstva a dosla som az k silnemu zapalu hornych mocovych ciest a zrejme aj oblicky a vyliecila som si to jednorazovym uzitim ATB Monural (to mi az zazracne pomohlo) a potom preventivnym pitim brusnicovej stavy Rabbenhorst

pasikavamacka
8. sep 2017

@dida456 da sa aj preventivne. neviem ci sa mozu sem dat linky. aby ma neoznacili, ze robim reklamu ci co :D
http://www.ebay.co.uk/itm/D-Mannose-Powder-Tabl...
vyber si 100g napr.

aj wobenzym je dobry, ten beriem 1 rok v kuse kvoli borelioze a antibiotikam a super mi pomaha proti mykoze. akonahle prestanem brat, dostanem mykozu. beriem uz len udrziavaciu davku 7tab raz denne.
urcite si neublizis tymito doplnkami, prave naopak. ublizuju ti tie opakovane zapaly, lebo sa tym zuzuje mocova trubica. ja mam ako nasledok to, ze casto mocim a v noci musim ist aspon raz cikat vzdy.

jarka91
8. sep 2017

@pasikavamacka pánečku aj ja som dala linky 🙈 To som si neuvedomila.....

nuska
8. sep 2017

Dobré je aloe vera na pitie, prečisti organizmus. Obsahuje prírodné enzýmy, ktoré sú super na toto, okrem toho kopu vitamínov a najlepšie je, že je to prírodné. Z byliniek je tiež dobrá sklaná ruža - Cistus incanus, je z nej aj čaj a aj tabletky. A vynikajúce na všetky problémy s imunitou je Colostrum. Ak chceš viac info napíš, pošlem ti linky, články a pod.

logo_napady
9. sep 2017

@dida456 Odporucil mi ho lekar. Obsahuje enzymy, ktore sa v tele bezne tvoria, ale vo vacsej miere, cim nabudi imunitny system. Prave preto by mal ucinkovat na viacero zdravotnych komplikacii. Vedlajsie ucinky som nezaznamenala ziadne.

dida456
9. sep 2017

@logo_napady dakujem🙂

alenka777
9. sep 2017

nečítala som predchádzajúce príspevky, ale jednoznačne https://www.gresik.sk/p/253/kapucinka , občas som mávala zápaly moč. ciest, pred tromi rokmi som mala taký zápal, že ani dvoje antibiotika mi vôbec nepomohli, potom som kúpila v lekárni toto, zabralo okamžite, cca do 2-3 dní...vybrala som celú flaštičku, potom som brala ešte asi pol roka, preventívne...potom pauza, ale medzitým som zistila že parádne pomáha aj na iné zápaly v tele, prechladnutia...rok som nebola vôbec chora, bez antibiotík...tak fungujem doteraz ak cítim že niečo lezie na mňa, tak hneď začnem brať, vyberiem celú flaštičku, vydrží na cca 1 mesiac a cena - smiešna....

tequelinka
9. sep 2017

Ja by som o zapaloch moc.ciest mohla napisat knihu...radu nepoznam...mam to styri roky takmer vkuse...anjma v zime ..poradit nvm..na vsetko davat extremny pozor...

arabelka33
9. sep 2017

Presne ako pises @alenka777 presne to som poslala aj ja. Lichoresnice, prirodne antibiotikum, lacne, dostupne. Jedine co zabralo aj mne.

hivanik
9. sep 2017

...necitala som vsetky prispevky...napisem svoju skusenost.....lekary nepatraju po prvotnej pricine teda spustac ale liecia aktualny problem...mne pomohlo precistenie organizmu od parazitou, pliesni atd...potom treba dlhodobo uzivat probiotika vit C a aspon mesacnu kuru na jar a na jesen brusnicami napr.urinal... Kapucinka je tiez dobra...vela tekutin a pivo je tiez dobre na precistenie moc.ciest...a nepouzivat farebny toaletny papier

kvetinka317
autor
10. sep 2017

mishel111...ahoj,nemáš napísané na škatuľke?na niektorých je napísané ,ze nesmú ,,,aj deti do 12..rokov..najlepsie sa opýtať ,buď v lekárni ,alebo lekára

ada309
10. sep 2017

Mne pomohol uroval s D manazou... kupis v lekarni bez receptu... fakt zabeal... odvtedy m pokoj

susannamk
22. sep 2017

Ahoj. No práveže sa snaž vyhnúť antibiotikám, je to chémia a veľká záťaž pre organizmus. Ja ak užívam nejaké lieky, tak jedine výživové doplnky. Je ich na trhu fakt veľa, mohla by som ti ich tu vymenovať aj dvesto, ale teraz som zaparkovala pri jednom a dlhodobo užívam Cistibell, lebo sa mi zapáčilo, čo so mnou robí. Fakt vytvára pohodu v mojich močových cestách, nemám také rezanie a pálenie pri močení ako doteraz. Ja si to kupujem a objednávam online na ich webe, tak tam si skús prečítať viac, ale je to perfiš, aj ak sa ti zápaly neustále vracajú a mávaš ich viackrát za rok. Ja mám teraz dlho pokoj. 😎

natassa2
17. okt 2017

@susannamk neviem ci zrovna vyhybanie sa antibiotikam je cesta, moj nazor je taky, ze su problemy, ktore dokazu vyriesit len lieky. V zivote sa mi to uz viackrat potvrdilo. Avsak ano liecba pri problemoch musi byt spravne zvolena, aby bolo vidiet nejake pokroky. Mna zapal mocovych ciest potrapil dost, ale konecne uz nejaku tu dobu sa mi v zivote neobjavil 🙂

lety17
30. nov 2017

@kvetinka317 posli na vysetrenie manzela,pravdepodobne to mas z neho,pred a po styku sa chod vycikat a ak sa da nech sa manzel pred stykom umyje betadinom

natassa2
13. dec 2017

@lety17 vobec to nemusi byt tak ako pises. Je dost mozne, ze ma len oslabenu imunitu, preto sa tieto veci tak na nu "lepia". Vies si predstavit ake by to bolo keby ma taketo veci dodrziavat? Ved to by sa jeden z toho zblaznil 🙂

tequelinka
13. dec 2017

@natassa2 a ak smiem vediet,co tebe pomohlo na zapaly neustale?ja mam neustale zapaly.kazdy tyzden
@susannamk ja to tiez mavam stale,ale o pripravku cistibell som este nepocula, robis mu iba reklamu,alebo naozaj pomaha?na akej baze je ?da sa dostat aj v lekarni normalne? kolko stoji? ako dlho vydrzi? dakujem

2zuzanka2
13. dec 2017

@tequelinka skús google na ten cistibell myslím že tam sa dozvies čo chceš vedieť 😉,a nemyslím že tu robí reklamu onic viac ako iné čo tu spomínajú lieky ktoré pomohli im 😉✌️

lety17
13. dec 2017

@natassa2 ano viem,lebo vdaka tomu nemavam zapaly. Ty si ich asi casto nemavala,lebo ten kto ano a vie ake su to muky a ake hrozne je pre tu imunitu co spominas neustale uzivanie antibiotik,tak skusi mozne aj nemozne,aj na ukor svojho pohodlia...

lusinkakiss
13. dec 2017

Mne jediné čo pomohlo, bol Uro-Vaxom, napísala mi ho alergologička, keď som sa posťažovala, že mám stále zápaly. Je len na predpis a je to jediný liek, ktorý je určený na prevenciu pred infekciami močových ciest. Chodila som k urologovi ako na klavír a myslela som, že to hádam neskončí nikdy. Musím si zaklopať, ale teraz mám pokoj.

melania1
13. dec 2017

kamaratka mavala taketo opakovane zapaly. nakoniec bola na operacii, lebo tusim mala zuzenu mocovu trubicu a z toho to vsetko mala. a odvtedy ma pokoj.

zuzkamargit
13. dec 2017

@dida456 ahoj, ja robim s Justom, ak nieco treba kludne napis, aky mas presne problem a najdeme nieco.

natassa2
20. dec 2017

@tequelinka kazdy tyzden? To nie je dobre, ustupi a potom sa ti vrati? Mne pomohol Wobenzym, ked som si ho nasadila a zacala ho pravidelne uzivat.
@lety17 prepac, ja som to nemyslela nejako zle 🙂 Ja si len neviem predstavit tak fungovat, mas v tomto teda moj obdiv. Ja som mavala velmi casto a najhorsie bolo ked som mala pocit, ze sa mi polepsilo a potom to prislo zas a este horsie 😠😢 Podla mna kazda si musime skusit, co nam bude najlepsie, co nam bude najviac vyhovovat a hlavne po com budeme vidiet vysledky 🙂

betka22betka
9. jan 2018

@susannamk
zdravím Vás. Chcela by som sa spýtať na Cistibell. Chcem si to aj ja kúpiť, pomáha to aj proti E-coli baktériám v močových cestách? Mám často tieto baktérie a za rok 5-6 x musím brať antibiotiká. Mám 68 rokov. Ako často a ako dlho sa môžu brať ? Na webe som nenašla podrobnejší návod na užívanie kapsúl. Dakujem za odpoveď

lucia2509
1. feb 2018

@kvetinka317 mne ten cistibell velmi nezabral. pomohol mi vyplach močoveho mechura a ialuril kapsule 🙂 🙂

lusinkakiss
5. feb 2018

@betka22betka dobrý deň, Cistibell obsahuje D-manozu, ktorej efekt na zníženie počtu recidiv (opakovania) zápalu močových ciest sa v klinických štúdiách nepotvrdil, preto Európska urologická spoločnosť v svojich smerniciach uvádza D-manozu, rovnako ako aj brusnice bez efektu a bez odporúčania. Čo bolo odporúčané je rezimove opatrenia (pitny režim, správna životospráva atď) a imunomodulacia.