Antifosfolipidový syndróm

valcicka
6. mar 2013

Ahojte žienky, chcela by som sa spýtať či je tu niekto kto má ANTYFOSFOLIPIDOVY SYNDROM a v prvom tehotenstve prekonal HELP syndrom. Zaujímalo by ma či ste sa pokúšali o druhé tehotenstvo a ako to dopadlo. Ja mám diagnozu APS a v prvom tehu prekonaný Help syndrom. Chceli by sme s manželom ešte jedno dieťa ale hematologička vraví že je to na moje riziko. Neviem sa rozhodnúťči do toho ísť alebo nie

buba08
15. apr 2013

@cuculik1 som nevedela, ze niekto vytvara len ked je tehu, mne testy vzdy robili cca 2 - 3 mesiace po MA, takze moze byt, ze aj ja ich vytvaram len v tehu?

cuculik1
15. apr 2013

@soi volal som si na hemato a viac ako 30 mg denne anopyrinu sucasne pri uzivani heparinu neodporuca. Ze vela zien krvaca po vyssej davke.

cuculik1
15. apr 2013

@buba08 tri mesiace po som uz vzdy mala negativne , ale do mesiaca po potrate vzdy pozitivne ....prave preto sa po pozitivnych vysetrenie odporuca zopakovat.

grace90701
15. apr 2013

@cuculik1 a teraz mas pozitivne APS, ci nebrali krv na vysetrenie? ako sa citis okrem stresu? Nekrvacas?

buba08
15. apr 2013

@cuculik1 hmmm, som nevedela, ze to takto moze byt

buba08
15. apr 2013

@grace90701 ahoj, ako? Ja zajtra idem na kontrolu po laparke. Ale zhorsilo sa mi to mocenie, pri kazdom moceni mam bolesti podbruska, obavam sa, ze mi katetrom pri operacii zaniesli infekciu z mocovej rury viac dovnutra

grace90701
15. apr 2013

@buba08 ahoj ja zatial trocha stresujuco 😒 , uvidim, aky bude tento cyklus, ale v poslednej dobe sa mi teda moc nedari...mrzi ma, ze mas taketo problemy, asi ti znova skontroluju moc, ci tam nie je ta infekcia, uzivas aj atb teraz, nemas teplotu, nemas zakaleny moc? daj vediet ako to dopadlo.

buba08
15. apr 2013

@grace90701 joj, to ma mrzi, ze furt je to u teba na prd, dufam, ze coskoro bude vsetko ok
Teplotu nemam, ani moc nie je zakaleny, len ma to podbrusko pri moceni boli, urcite to takto nema byt
Atb teraz neuzivam, uvidim co zajtra povie dr.

grace90701
15. apr 2013

@buba08 jj, nech sa konecne niekam pohne, drz sa 🙂

cuculik1
15. apr 2013

@grace90701 nie nekrvacam. Prvy tyzden ma bolelo brucho a dost ale to uz uplne ustalo. Hcg stupa ukazkovo. Naposledy som mala kontrolu na hemato v sept. Najblizsiu mam v stredu.

soi
15. apr 2013

@cuculik1 Ak budem tehu tiež si to budem musieť preveriť. Ja to mám rovnako, vysoké protilátky len v tehu ináč nič.

cuculik1
15. apr 2013

@soi ja beriem teraz prvy krat aj prednison mozno pomoze tiez na tie protilatky...

soi
15. apr 2013

@cuculik1 Bude dobre 🙂

grace90701
15. apr 2013

@cuculik1 moc ti drzim palce, verim, ze to bude dobre, ked hcg stupa ukazkovo 🙂

juriva
20. apr 2013

poznam toto...2 potraty....

buba08
3. máj 2013

@cuculik1 ahoj, tak ako si dopadla na hemato, vsetko ok? Dufam, ze tt pribudaju 🙂

cuculik1
4. máj 2013

@buba08 no sama neviem...z hemato hladiska celkom ok ale akurat vcera mi drpovedala ze moje nk bunky zase narastli a to aj po prednisone....take hladiny vobec nie su zlycitelne s tehotenstvom....vysledky mi poslena posudenie k imunologicke...no neviem 😒

buba08
4. máj 2013

@cuculik1 aka dr. ti vysetruje nk bunky? ale aj teraz beries prednison vsak? v ktorom tyzdni si teraz? aku mas hodnotu nk buniek?

cuculik1
4. máj 2013

@buba08 teraz mi to dala vysetrit moja hematologicka....povedala mi ze sa di toho vysledku nerozumie ale ze su tam uvedene dve hodnoty. Jedna 45 % a druha 5 %. Sama mi to nevedela vysvetlit...vysledok mi posle a sim zvedava co mi na to povie imunologicka....len dodala ze je to zvysene...v alergologickej ambulancii som mala pred nasadenim prednidonu hodnotu 33%. Norma bola do 25%. Na terajsom vysledku vraj ani nie su uvedene referencne hodnoty tak mi hematologicka nevedela nic viac k tomu povedat....toho casu som v 9 tt. V 8tt som mala utz a vsetko bolo ok. No ak by ta hodnota nk buniek mala byt 45 tak to je fakt vela....

buba08
4. máj 2013

@cuculik1 ale ved tehotenstvo dobre postupuje, tak nk bunky mozno na to nemaju taky sillny vplyv. Ja som mala tiez zvysene nk bunky, ale este pred tehu, mala som hodnotu 22 % a norma bola do 18 a uz v 6 tt som potratila a ty si uz v 9 tt, tak snad to na to nebude mat vplyv. Len teraz uvazujem ci moj potrat suvisel s nk bunkami, ked ty s takou vysokou hodnotou si uz v 9 tt a vsetko je ok, tak to asi neboli nk bunky ale nieco ine ... Verim, ze ti to dobre dopadne, uvidis co povie imunologicka, daj potom vediet co na to povedala, drzim prsty

cuculik1
4. máj 2013

@buba08 jasne dam vediet....ale ja som predtym mala nizsiu hodnotu a vzdy som potratila max do 7 tt. Vcera ma hematologicka vystrasila aj onkologickym ochorenim....no uplne ma dostala....neviem ake su tie normy ale na prvom vyslefku bola norma neviem presne ale nieco medzi 25-28. Uvidime ako sa to bude vyvijat.

buba08
4. máj 2013

@cuculik1 ach onkologickym ochorenim, to nemyslis vazne, urcite to tak nebude. Ach ti doktori, nemaju overene vysledky a zbytocne stresuju nas pacientov. Neboj, urcite to bude ok, ved uz si v 9 tt a ako pises vzdy si to potiahla len max do 7 tt, toto zavana zdravym tehotenstvom. Od kedy beries prednison? Kolko pred tehu si ho zacala brat? Mne ho kazali brat min. 8 tyzdnov pred tehu, ale doterz som mala e. coli tak zakazali, no terz zase cakam na kolonoskopiu, ktoru mam 2 tyzdne, tak zase nemozem brat a takto to uz trva skoro rok, stale mi nieco zakazuju ☹, idem na kolono a potom rozhodnu co so mnou dalej ....
Do kolkeho tt mas brat prednison?

cuculik1
4. máj 2013

@buba08 prednison som zacala brat nieco vyse dvoch tyzdnov pred tehu....viem ze je ho potrebne zacat brat skor no do vtedy som o probleme s nk bunkami nevedela.......no pozeram ze aj ty bojujes...drzim palce

buba08
19. máj 2013

@cuculik1 ahoj, tak co mas nove? Vsetko ok? Ja som po kolonoskopii, vraj vsetko ok, ale na 100 % to budeme vediet az ked pridu vysledky z histologie, potom uvidime co dalej

cuculik1
20. máj 2013

@buba08 klop klop...ideme zo dna na den....som na zaciatku 11tt a zatial ok no po mojej historii to berieme fakt z kroka nakrok....

buba08
20. máj 2013

@cuculik1 tak to je super sprava. A prednison este beries? Aj fraxik pichas a anopyrin tiez beries? V akych davkach? Verim tomu, ze to dobre dopadne 🙂

cuculik1
21. máj 2013

@buba08 vsetko beriem. Na zaciatku to nevyzeralo ruzovo lebo nk bunky mi vyleteli v 6 tt strasne hore ale po druhej infuzii intralipidov klesli....sama neviem do kedy budem prednison brat . Anopyrin beriem 50 mg a clexane 0,4. Prednison 5 mg. Uvidime ako to dopadne. Aj ty sa drzkaj.

buba08
21. máj 2013

@cuculik1 a kto ti tu infuziu navrhol a podal? Uz som o tom raz pocula, myslim, ze o tom pisala jedna baba ktora chodi do reprofitu v Brne. Nk bunky ti este sleduju? Ak ano ako casto? Prepac, ze sa tolko vypytujem, ale aj ja mam s nk bunkami zle skusenosti. Tak ma to zaujima. Inak moj imunolog toho vela o nk bunkach nevie a pozeral na mna jak vyjaveny, ked som mu povedala, ze vysoke nk bunky mozu byt pricinou potratu. Dakujem za odpovede.

cuculik1
21. máj 2013

@buba08 nevadi ze sa pytas. S nk bunkami to bol boj. V prvom rade som sa dozvedela neskoro , ze ich mam zvysene a liecbu prednisonom mi v car nasadili len dva tyzdne pred tranferom. Mala som dost vysoke hodnoty....hladala som moznosti na sk a jedinou reprodukcnou imunologickou je mudr girovska z bl, ta je vsak toho casu na materskej takze nerobi. Ale skusila som jej napisat. Navrhla mi przve intralipid lenze v car mi to nechceli predpisat. Vobec o tom nevedeli na co to sluzi a nepomohlo ani ked som im ukazala co mi odpisala mudr girovska. Na sk v tejto oblasti vobec nie su erudovani lekari, nula bodov. A vedela som ze prednison zabera po dlhsej dobe....nakoniec som ako poslednu nadej oslovila svojho gynekologa a hoci mu intralipid tiez nic nehovoril, na zaklade odporucania mi to predpisal. Je to len zmes tukov a podava sa to vo vacsine pacientom ako vyziva ale vie sa, ze znizuje nk bunky. Stoji to do 8 € uplna balada. Tak som mala jeden podany v 5 tt potom v 8 a vcera v 11. Nk bunky mi v 6 tt vyleteli hore ale v 10 tt na dalsom odbere klesli a uz mam normalne hodnoty aj ked napr podla usa standardu je ideal hodnota 12% ja mM teraz 19%. Nasa reprodukcno imunologicka norma je 18% takze nie som daleko. Prvy krat som msla 33% a v tom 6 tt az vyse 40%. Moja obycajna imunologicka o tom tiez nic nevie. K nej idem len na krv, vysledok poslem girovskej ona mi odpise co dalej a moj gynekolog predpise liecbu. Neviem ci prehovorim moju imunol. Este na jeden odber ale hladina nk buniek moze sposobovat problemy aj vo vyssom stadiu . Bojim sa ze ked prestanem z prednisonom aj infuzizmi aby to zas nevyletelo a zni o tom nebudem vediet.....

buba08
1. júl 2013

@cuculik1 ahoj, co mate nove? Este beries prednison?