Beriem agresívne lieky a chceme bábo

pingu1
6. dec 2011

ahojte kocky. som mamina jedneho drobca a chceli by sme druhe, lenze problem je v tom, ze beriem agresivne lieky, ktore vysadit nemozem, a keby som otehu, tak by to mohlo byt pre dieta velmi nebezpecne. je tu niekto s podobnym problemom?

evagy
9. dec 2011

@werumka večer som si dala oxazepan a aj tak som dobre nespala takže skúsim dať predpísať ten lexaurin a uvidím čo bude.

pingu1
autor
9. dec 2011

@evagy vies co je dobre na spanok? vola sa to sanval. to ked som si dala polku, do 15 minut som ani nevedela ako sa volam a ked som sa rozpravala s niekym, tak som na druhy den o tom vobec nevedela a spanok som mala akoby ma zabili 😀

tehulka12
10. dec 2011

@pingu1 s bipolární poruchou se určitě dá mít miminko,znám jednu paní.Právě miminko čeké.Antiepileptika se v těhotenství můžou,ale jen některá,to se fakt musíš poradit s neurologem.Epileptičky mají děti běžně.Myslím,že i antidepresiva se některá mohou.Ale fakt je to s léky složité a určitě ti musí poradit lékař.
@evagy nedivím se tomu,že by jsi miminko chtěla.Alespoń jedno chce skoro každá žena.Jestli by se nechtělo poradit ještě i s jiným psychiatrem.Dneska medicína pokročila a tak mají děti i velmi nemocné ženy.Dnes málo komu opravdu zakážou mít alespoň to jedno miminko.Asi bych se zkusila poradit i jinde.Zkoušela bych si najít konzultaci u jiného psychiatra a možná raději nějaký mlaší ročník(většinou,ale nechci úplně zobecňovat,mají větší přehled přez nové trendy léčení)Moc,opravdu moc držím palce ať to s tím děťátkem klapne.

tehulka12
10. dec 2011

@evagy ještě jsem chtěla říc,že rozhodně bych nedoporučovala se do těhotnění nebo do nějakých pokusu o změnu léčby sama.Taky by to nemuselo dobře dopadnout.Některé léky(nevím jak které,nejsem psychiatr) mají teratogenní účinky-to znamená,že ovlivňují vývoj vyvíjejícího se miminkaa nemuselo by to být dobré.Nebo by se mohl zhoršit tvůj zdravotní stav.Určitě se nejdříve poraď s těmi lékaři.Těhotenství není zase taková legrace,Rozhodně dej na doporučení a nestav lékaře před hotovou věc.Tak ještě jednou,držím palce,ať to klapne.

pingu1
autor
10. dec 2011

@tehulka12 no ja som pri prvom tehu brala antidep. tieto lieky co mam, tak tam je vyslovene napisane, ze tehu nie, lebo moze byt dieta s razstepom chrbtice a mentalnou retardaciou...jedine, ze by mi zmenil lieky

tehulka12
11. dec 2011

@pingu1 No to jsem myslela,že se dají jedny léky nahradit jinými ,které nejsou tak nebezpočné.Holky držím vám palce,ať to těhotenství zvládnete.Je

daniela1974
11. dec 2011

@evagy ale je moznost, neboj, ja mam tri deti a dve som presla tehotenstvo s liekmi. A deti su ok. Teda su nevychovane ale to neni liekmi 😉 😉 😉 😉 😉 😉 . Teda drze su. Vychovane su dobre.
😵 😵 😵 😵 😵

daniela1974
11. dec 2011

@evagy oxazepam a lexaurin je presne to iste len s inym nazvom. Je to benzodiazepam.

evagy
12. dec 2011

@daniela1974 dakujem za rady, sú možno lepšie než rada od psychiatrov.. ja som sa koncom min. zimy bola informovať aj u súkromnej psych. kde som zaplatila za pol hodiny konzultácie 50 e a povedala mi tolko že mám ešte počkať do leta 2012. tak čakám a uvidím čo bude ale teraz sa mi akosi polepšilo, tak začínam to riešiť. ta moja psych. velmi mi nechce meniť lieky a ked som sa jej pýtala tak jej odpoved bola jaj t o tehotenstvo, žiadne lieky nie sú dobré na plod. tak neviem. uvidím čo povie koncom jan. mám isť k nej a otvorím zase túto tému.

evagy
12. dec 2011

@pingu1 už tri noci som spala úplne bez liekov 🙂 tak uvidím ako to bude dalej, možno na večer ani nič netreba.. ale nechcem zakričať..

evagy
12. dec 2011

@tehulka12 neboj žiadne pokusy nerobím, max. skúšam znižovať lieky ale opatrne.. iné lieky si sama ani nemôžem nasadiť, však sú na lekársky predpis.

pingu1
autor
12. dec 2011

@evagy jasne, mne pomaha aj caj na ukludnenie, alebo medovkovy. potom spim ako babo

evagy
12. dec 2011

@pingu1 vyskúšam, mám rada čajíky.. teraz pijem na schudnutie na spaľovanie tukov, lebo som za 4 roky pribrala vyše 10 kg.. a to zato môže moja depka a lieky 😠

pingu1
autor
12. dec 2011

@evagy 😖 😖 😖 hnusne depky. to je najhorsie co clovek moze zazit. kurnik sopa

slniecnica
12. dec 2011

@pingu1 ahojček aj ja sa liečim na panickú poruchu s agrofobiou,ked som bola tehotná,tak som brala od lekára neurol najnižšiu dávku,ked som dostala záchvat,ale doteraz beriem lieky a som už z tej choroby na invalidnom dôchodku,ty sa musíš poradiť s lekárom,či môžeš alebo nie ☹

pingu1
autor
12. dec 2011

@slniecnica uf, to ti nezavidim teda. ked boli dusa, to je horsie akoby som mala vsetky hnaty na 10x polamane

slniecnica
12. dec 2011

@pingu1 presne tak moja,ako píšeš ☹

daniela1974
13. dec 2011

@evagy zmen psychiatra. Ja mam s jednou doktorkou 3 deti a myslim ze vdaka nej som to zvladla. Nemat jej podporu by bolo velmi zle.

evagy
13. dec 2011

@daniela1974 bojím sa meniť, čo keď najdem horšiu? Kam chodíš ty? Odkial si?

kiwi82
13. dec 2011

ahojte dievčatá, aj ja som sa liečila na panickú poruchu. tri roky som brala AD (Paretín). Ten mi sadol jak sa hovorí jak riť na šerbel 😀 super som sa s ním cítila, sice 15 kg som pribrala ale to mi nevadilo. lekár - psychiater povedal, že s nimi môžem otehotniet. som aj otehu ale žial som potratila ( ale nie pre lieky ale pre trombofíliu o ktorej som dovtedy nevedela) čiže po troch rokoch som vysadila. a asi po 9 mesiachoch som otehotnela, bola som do 7.mesiaca bez liekov a od 7.mesiaca tehu sme pre istotu opat nasadili paretín. Ked malá mala asi 6 mesiacov som vysadila. momentálne nič neberiem, aj ked niekedy by som si aj rada niečo dala. ale skúsim to ešte potiahnuť bez. baby, dôležité je, aby Vam dr.stanovil správnu diagnózu. ja som bola s neliečenou PP 8 rokov a dakedy to bolo fakt len prežívanie. potom som bola u dvoch psychiatričiek ale oničom to bolo. až som sa dostala k jednemu panovi dokorovi, ktorého si veľmi vážim lebo mi veľmi pomohol. Hned ma správne dniagnostikoval a nasadil lieky, ktoré mi do troch mesiacov zabrali, že som sama mohla cestovať autobusom do školy, čo bolo úplne super. čo mi moj gyndoš hovoril, tak najlepšie by bolo aspon tie prvé tri mesiace tehu byt uplne bez liekov, aleb ak tak niečo slabučké. Potom je možné lieky opať nasadiť.

pingu1
autor
17. dec 2011

@kiwi82
@evagy
@daniela1974
@slniecnica
ahojte kocky. tak nakoniec mi diagnostikovali tu bipolarnu poruchu. tie lieky co beriem, zevraj v ziadnom pripade nesmiem otehu... casom mi ich vsak moze zmenit. no, ale.... tyzden mi je super, teraz mi je zasa na prd.
mate ju niektora?
@tehulka12

zajo79
17. dec 2011

@daniela1974 to mas uz dlhsie? Ja ze len po narodeni malej...:(

pingu1
autor
17. dec 2011

@zajo79 nie. ja som uzivala antidep. 4 roky. ale tato bipolarka sa pridruzila v septembri. neviem. lebo uz 2 tyzdne uzivam lieky a chcem sa dozvediet co najviac. kedy by mi to malo uz riadne zabrat

zajo79
17. dec 2011

@pingu1 ja som myslela danku

Ako sa prejavuje bipolarna porucha?

slniecnica
17. dec 2011

@pingu1 poznám to sama ☹

slniecnica
17. dec 2011

@zajo79 2. Počas obdobia výkyvu nálady pretrvávajú a sú prítomné v podstatnej miere tri (alebo viac) (štyri ak je pacient iba podráždený) z nasledujúcich symptómov:

výrazne zvýšené sebavedomie alebo grandióznosť
znížená potreba spánku (napr. pacient sa cíti oddýchnutý po iba trojhodinovom spánku)
pacient je zhovorčivejší ako zvyčajne alebo pociťuje potrebu rozprávať sa
rýchle striedanie myšlienok alebo subjektívny pocit, že myšlienky sa nedajú udržať
pacient sa nechá ľahko vyrušiť (jeho pozornosť ľahko upútajú nedôležité alebo nepodstatné vonkajšie podnety)
zvýšený záujem o cieľ, výsledok aktivít (buď spoločensky v práci alebo v škole alebo sexuálne) alebo psychomotorická agitácia
prepiate zapájanie sa do aktivít prinášajúcich potešenie, pri ktorých hrozí vysoké riziko nepriaznivých následkov (napr. nekontrolovateľné utrácanie peňazí, neuvážené sexuálne správanie alebo neuvážené finančné investície)

slniecnica
17. dec 2011

@zajo79 Keď sú u človeka diagnostikované mánické symptómy, pacient alebo pacientka prežívajú tieto symptómy v rôznej intenzite, od miernych alebo slabých až po závažné. To isté je možné povedať aj o depresívnych príznakoch. Stav nálady bipolárnych pacientov môže kolísať medzi dvoma extrémnymi polohami, na jednej strane závažná mánia a na druhej závažná depresia. Rozpätie rôznych stavov nálady, ktoré pacient s bipolárnou afektívnou poruchou môže zažívať je popísané v nasledujúcom grafe.

Závažnosť depresívnych alebo mánických epizód je u každého pacienta odlišná, rovnako sa líši aj u jedného pacienta v istom časovom rozpätí.

Hypománia je slabá až mierna forma mánie s podobnými, ale menej závažnými príznakmi, ktoré pretrvávajú najmenej 4 dni. Na rozdiel od mánie, pacienti netrpia halucináciami ani falošnými predstavami. Pretože hypománia sa spája s dobrými pocitmi, zvýšenou produktivitou a celkovým pozitívnym pocitom, ľudia často popierajú, že s nimi niečo nie je v poriadku. Avšak, bez liečby sa môže hypománia vyvinúť do mánie alebo rýchlo skĺznuť do depresie.

slniecnica
17. dec 2011

najlepší liek na bipolarnu poruchu je Lithium... 😉

slniecnica
17. dec 2011

@kiwi82 ahoj moja ja ju mám už 6 rokov ☹ panickú poruchu,tá choroba ma ničí ☹

kiwi82
17. dec 2011

@slniecnica a AD na PP ti nezabrali? aspon nezmiernili ataky? ja som bola na tom tiez zle, ja som nemohla byt ani sama doma a potom uz aj s niekým ked som bola mi bolo zle. úzkost, strach, ze odpadnem, ..... pocit búsenia srdca, ze nemozem dýchat, ze sa zbláznim.... najhorsie bolo a to ma nastartovalo k tomu, ze s tým musím konecne nieco robit bol pocit derealizácie a depersonalizácie. proste som nevedela, ci sa mi to sníva alebo je to skutocnost, ze ci som to vlasne ja, akoby som bola mimo svojho tela..... neprajem to nikomu nikdy zazit. ale AD pomohli. aj som sa za to modlila, aby som sa mohla uzdravit. neviem, ci ste dievcata veriace ale aj viera a taky pocit dovery dost pomaha.