Bolesť po prvom sexe

luci_0987
5. jún 2019

Potrebujem radu, mám 19 a pred pár dňami sme a partnerom mali prvý sex. On je skúsený takže preňho to prvýkrát nebolo ale pre mňa áno. Dosť to bolelo a aj som krvácala, čo teda nepovažujem za niečo nečakané ale takú miernu bolesť v pošve mám ešte stále aj keď už prešlo 5 dní. Skrátka zopakovanie by som bez zatnutých zubov rozhodne nedokázala 🙂 Je to normálne? Mali ste aj vy niektorá také ťažkosti aj niekoľko dní po 1. sexe?

galioska
5. jún 2019

@luci_0987 19 a prvý sex, v dnešnej dobe a inak vitaj, tuším tu máte zraz 🤭😂😂😂 nuda čo?🙈🤭

monika2012
5. jún 2019

Tak určite by bolo vhodné skúšať to častejšie, a dôležité je dať tomu čas. Čiže nie ísť hneď na vec a "v rýchlosti zaparkovať auto v garáži". Chce to dlhú predohru, manznanie, romantiku, nikam sa neponáhľať, partner nech je veeeeľmi trpezlivý. Musíš mať pocit bezpečia a absolútnej dôvery voči nemu. Telo si musí zvyknúť a Ty sa potrebuješ uvoľniť (ono tam pracuje stres, je to niečo nové a tiež aj obávané). Ak by sa to ani časom nelepšilo, tak navštív gynekológa. Ale podľa môjho názoru to potrebné nebude, teda za predpokladu, že partner je nežný, rozumný a trpezlivý chalan.

liligreg
5. jún 2019

@galioska mám rada tvoje príspevky, väčšinou aj v názoroch s tebou súhlasím. Ale teraz neviem, čo je na prvom sexe v 19tke neuveriteľné a smiešne (teda ak by sme odhliadli na to, že sa tu naráža na vymyslenú tému, niekoho, kto sa nudí, ktorých tu už pár bolo) Ja som mala 19 a frajer (teraz manžel) 20. A nie je to tak strašne veľa rokov dozadu. A to sme spolu od mojich 14tich

galioska
5. jún 2019

@liligreg pozri blog dnes založený, nieje prvý😉 a neporovnávaj sa to je zbytočne, tu ide o niečo iné😉

galioska
5. jún 2019

@liligreg a ešte počkaj či bude reagovať😁 dnes tuším 3 téma a vek sa zvyšuje🤭, inak aj ty keď si prišla na koňa bola si hneď taká zorientovana a vedela kde písať?😁👍

liligreg
5. jún 2019

@galioska ja vidím, že je v júni založený nick. Len mi prišlo veľmi “posmievacne” ako si sa vyjadrila k tomu veku. ;) ale to len preto, že včera som natrafila na diskusiu, kde nakladali 16/17r babe, ktorá je tehu, že vie len rozťahovať nohy. A keď napíše 19r, že mala prvý sex, zase je zle...na reakciu čakám aj ja.
A myslím, že som hneď prvý príspevok do dobrej diskusie dala! Ale ja som už predtým poznala stránku, len som nebola registrovaná, len občas som sledovala nejaké témy. Tak som to mala trochu odsledovane.

dzulli1980
5. jún 2019

Odhliadnuc od toho, či je téma vymyslená, či nie, v dnešnej dobe mať prvýkrát sex v 19-tich je chvályhodné ... a čo sa týka odpovede, áno, je normálne, že Ťa "to tam dole" po prvom sexe bolí ... veľa závisí aj od muža, ako si Ťa pripraví 🙂

galioska
5. jún 2019

@liligreg toto nerieš, ja som staršia od teba o dosť a prvý sex na 18 narodky a frajira som mala od 16😁🤭, ostatné neriešim, stačí nebyť vztahovacny a týmto autor dosiahol čo chcel, debatit medzi sebou😂👍

luci_0987
autor
5. jún 2019

nie je to téma vymyslená z nudy a ani vek nie je vymyslený 😃 naozaj som sa len chcela uistiť či je to v pohode, lebo doktorovi sa mi zbytočne ísť nechce a doma sa o týchto veciach tiež veľmi baviť nedá... každopádne ďakujem za reakcie

zlatica99
5. jún 2019

Odhliadnúc od toho ako to je alebo bolo. Je to normálna reakcia. Možno ste len na to išli rýchlejšie ako by sa vyžadovalo. Nabudúce poriadnu predohru a hlavne pomalšie a pôjde to len k lepšiemu

mimka1402
5. jún 2019

@luci_0987 tiež som to nedávno riešila 😅 Je to normálne, ono ešte niekoľkokrát ťa bude bolieť to. 🙂 ale len na začiatku. Ak je priateľ chápavy tak bude to ok. Ja doteraz tak mám. 🙂 Že na začiatku bolesť mierna, ale potom ok. 🙂

@galioska ja mám 19, prvý sex nedávno v 18ke a poznám veľmi veľa dievčat ktoré nemali ani pusu a nie to sex. Vždy boli dievčatá ktoré boli skúsené od 13tich, ale aj také ktoré v 25ke prišli o "nevinnosť" 🙂
Len sa o tom nehovorí. Máloktorá sa prizná. Viem, že veľa kamarátok sa hanbí ak majú 18+ a s nikým nič. Čo je smutné, keďže väčšina dnešných "chlapov" to berie ako mínus keď baba nemala nikoho, ale to už sú nevyspelí jedinci. Ešteže sú tu aj normálni muži.😀

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 pochybujem že chlapovi vadí že žena nemala nikoho, skôr medzi dievčatami je problém😉, mám skoro 16 ročnú dcéru tá ešte ani frajera nemá a má úplne iné priority, ani sa nemaluje a oblieka sa pohodlne, nič výstredné, ale ja si myslím.ze je to aj o vzore rodičov🤓 o nič neprídu, ešte sa nasexuju😁👍

mimka1402
5. jún 2019

@galioska Keby som si nebola istá tvrdením, tak také nepíšem ;) Viem, že veľa tých čo sa boja tak priznať, sa stretli s tým, že ich daný vysmial alebo to bral ako "ťarchu", že je neskúsená😀ja osobne som sa tiež stretla s tým, že mi neveril niekto keď som s nim randila napríklad, že som nemala nikoho. Tiež som nechcela silou mocou byť s niekym. Ani ma chlapi nezaujímali. 🙂
A áno tiež som za to, že nemá sa kam nik ponáhľať. Poznám aj 26r chlapov a to už je taka vec, že je to na zváženie, že či to nie je príliš. Ale je to každého osobná vec. Ja len, že v dnešnej dobe je to tak ako aj pred rokmi, možno teraz ešte neskôr majú mladí, keďže majú nejaké tie ciele a nie každý chce s niekym byť. 🙂

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 zapamätaj si jednu vec, síce možno túži po skúsenejšej, aké určite nebude chcieť žiť s nejakou čo mala v posteli celú školu😉
Mňa trápia horšie veci ako to, že mladé baby sa nemajú radi, hneď by na sebe niečo upravovali, tak chalanisko ani netuší či je to originál či dorobene🤨
A tiež musíš ešte toho zažiť 😉, ja už mám čo to za sebou, dokonca pracujem s deťmi do 18 rokov😉 a vediem o Tom s nimi neraz túto debatu👍

galioska
5. jún 2019

@luci_0987 to je smutné že doma sa o Tom baviť nedá

mimka1402
5. jún 2019

@galioska mňa o tom nemusíš poučovať, v tomto si samu seba vážim. A takého by som poslala kade ľahšie. 🙂 A to isté som tvrdila keď mi nejaká známa zadrela aké je hrozne. Že nikoho nemala a to vravím o 19-20r babach.m ktoré by už mohli vedieť priority.
Tak sebavedomie sa ťažko buduje v dobe instagramov.. Každý sa s niekym porovnáva...
Dnes je dosť silná šikana, kyberšikana od 8 rokov pomaly, nerieši sa to tak ako by malo. Tým pádom aj nižšie sebavedomie.. Ale to je na inú tému 🙂

A myslím si, že na môj "nízky" vek som zažila toho veľmi veľa. Možno až príliš. 🙂)

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 všetko sa dá keď sa chce, aj priateľov si treba vyberať a tá čo najviac kričí tá má toho za sebou menej ako dáva najavo( myslím tie mladé čo sa čudujú ,že ešte nie ..)
Ja píšem o vzťahoch, kontaktoch z mužmi, lebo každá máme za sebou všeličo😉

mimka1402
5. jún 2019

@galioska veď jasné.😀 skôr som mala na mysli tie, kde to nemusí dotyčná ani vravieť. 🙂
A áno, ja zas mám stále viac mužov starších okolo seba ako kamarátov, všeobecne som si s nimi viac rozumela, čo považujem za plus, keďže aj vďaka tomu človek spozná rôzne typy mužov a vie si vyselektovať čo chce a čo nie do vzťahu 🙂 Takže tak. 🙂

mimka1402
5. jún 2019

@galioska a inak, ty si riešila s mamou sex? Ak áno tak super. Ja nie. 🙂 i keď vždy bola taká, že jej určite mám povedať keby niečo. Ale tým, že mne ani v 19ke nedovolí prespať u nikoho tak také riešiť by bolo nemožné 🙂😀 plus nemá každý dobre vzťahy s mamou, takže lepšie sa spýtať takto anonymne. Tu nebudú riešiť rok, pýtať sa na všetko možné jej. 🙂 proste myslím si, že to je vec ktorá sa s rodičmi vo veľkom nerozoberá. 🙂

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 áno tá dnešná možnosť, sloboda posúva všetko, aj deti mávajú ženy prvé v 40, ako sa každý rozhodne ...ja som mala šťastie na manžela všetko plánované, všetko spolu ...
A je pravda že chlapi sú naj kamoši...ale ja osobne niesom typ ktorý by hľadal otca( starsieho chlapa),

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 samozrejmá riešila aj s dcérou riešim a už aj čo to syn začína už v škole mali debatu👍, preto mi príde smutné keď toto je v rodine tabu, veď bocian deti nenosi

mimka1402
5. jún 2019

@galioska ja som nehľadala otca ani som nemyslela 40tnikov.😀 skôr 24-33tky. 🙂 ja som si nikdy nerozumela s rovesníkmi, či už so ženami alebo mužmi. Takže nemyslím si, že hľadám v nich otca. 🙂

U mňa osobne táto téma prebehla. Asi v 13tich. Je to tabu v tom zmysle aspoň u nás, že sex až po skončení strednej, po 3r vzťahu atď. 🙂 takže ja keby sa rozprávam o tom s mamou. Tak by nebola privetiva. I keď to bolo po 18ke, po 2r spolu chodenie. Ako vravím, ja ani ostať u kamarátky, nemôžem prespať 🙂. Každý má inú výchovu a ak aj vyššie slečna mala. Tak jej rozumiem, že prečo to doma nerieši. 🙂

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 no aj toto je dosť veľký vekový rozdiel, vzťah nieje o veku, aj s rovesníkom sa dá rozumieť, sú aj 50 roční neusadeni....toto je následok toho čo zažívas doma, tvoje životné skúsenosti...

mimka1402
5. jún 2019

@galioska ja na vzťah nemám taky vekový rozdiel 🙂 a nemyslím si, že 5r vekový rozdiel je veľa. 🙂
A s rovesníkmi sa sa rozumieť, ale tým, že nikdy som nevynikala v nejakej kráse tak zväčša tých nezaujmem nijak. 🙂 keďže buďme úprimní, 17-19r chalani idú skôr po zovnajsku. 🙂 ostatne riešia až neskôr.😀

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 neviem ani ty by si nechcela byť s nejakým škaredým chlapom a ten zovňajšok to je relatívne a prvý dojem..., je normálne že mladý chalan pozrie na peknú babu, pre každého je pekná iná,,,, aj na toto treba čas a dozrieť😊
Len mám pocit že dievčatá sa samé zhadzujú a čakajú na princa, ktorý tiež musí byť krásny alebo aspoň mať prachy😎😁

mimka1402
5. jún 2019

@galioska veď jasné.😀 netvrdím, že nie.😀 ale myslím, že všeobecne u mladých je viac zovňajšok a až tak ostatne.😀 časom samozrejme u väčšiny to je tak na normálnej hranici 🙂

Presne tak 😀😀😀

galioska
5. jún 2019

@mimka1402 tak sa drž, vyzeráš byť rozumná, nech sa ti darí😎

janisa31
5. jún 2019

@luci_0987 to je normálne, to prejde keď si to viac nacvičíte 🙂

evkamotka
1. aug 2019

Vidite a ja nemam konto s pripsevkom vymyslene a 1x to bolo na svadobnu noc v 27r.manzel to mal tiez ako premieru, 31r. Nie sme ziadni bigotni katolici, on jednoducho predtym nimoho nemal a ja len dve 2 mesacne letme znamosti. Nebolo ani s kym. S manzelom sme zase chodili do svadby tak kratko, ze sme si povedali ze ro bude velka romantika ak pockame. A tu sme.
Mam kamaratky aj kamaratov okolo 30 a este nikdy nemi vztah (ani sex) lebo dnes je vsetko take extremne - bud sulozia od strednej alebo ani za zivy svet niekoho stretnut a zostavaju sami.... :/

rozkosnica1
3. aug 2019

Je to v pohode, nic sa neboj...pockaj ked skusite anal hahaha, to bude ine vzruso