Chronická mykóza

23. okt 2023

Ahojte ženy obavám sa že mám chronickú mykózu. Opakuje sa už rok (po pôrode) a vždy príde pred menzes. Klasika svrbenie žltý výtok. Už zo zašlo do kožného štádia, kde som musela ísť na kožné… myslela som si že mám genitálny herpes ale kožnej vyšli zo sterou kvasinky.

Gynda mi konečne predpísala fluctosandoz 4dni počas Ms po dobu 6M.
Dlhodobo gynoflor.
Napriek fluctosandoz mykóza prišla.
Umývam sa mydlami na intímnu hygienu. Beriem dole aj hore probiotiká (nepravidelne) a wobenzym. Začala som si prať si samostatne na 90 s dezinfekciou na prádlo. Plus aj žehlím.
Nosím ms nohavičky nakoľko som zistila že mám alergiu na vložky..
Čo ešte robiť? Poraďte. Rozmýšľam ešte špeciálne stery na ureoplazmy a pod. Gynda povedala že mám najpr ísť na imuno.

Idem konečne aj s týmto na imuno pýtala som sa poslať mojou gyn! Čo robia na imuno s týmto?

Sladkosti jem minimálne. Biele pečivo žiaľ jem. No po operácii žlčníka si musím dávať pozor na jedlo takže nájsť vhodne kombinácie jedál je pre mňa boj.
Beriem helicid a ganaton vzhľadom na reflux.
Aké vitamíny si ešte nasadiť?
Máte nejaké recepty alebo odporúčania na recepty ako protikvasinkovu diétu?

autor
24. okt 2023

@fcuk ďakujem kúpila som si už detsky prášok a ten sanytol… nosím len legíny

autor
25. okt 2023

Inak nestalo sa vám že napr po nejakom jedle sa vám svrbenie zhoršilo ?

barborachors
26. okt 2023

Ked niekto používa tu chémiu na otvorenú sliznicu, co vagina bezpochyby je, nemôže sa čudovať, ze ma, to co ma. Ja akonahle použijem len trochu intim mydla (výnimočne raz za rok) kvoli úžasnému pocitu ako z reklamy, okamžite mi to tam sa vsetko rozhodí a som tam kde si ty. Detto s pečivom, bielou múkou. To, ze to daju do reklamy a vychvaluju do neba a ze sa to prezentuje ako vhodný produkt, este neznamená ze tebe to nemusi ublížiť. Takisto biela múka. Mne sa z nej robilo doslova hormonálne akné. Zaujimave ze akonahle som vysadila múku, plet som opat mala ako bábätko. Ale tak nemusi to platit na každého samozrejme.

aandrea9
26. okt 2023

Zruš tie mydlá 🤦‍♀️ a co myslíš koľko chemického sajrajtu obsahujú tie ms nohavičky???? Nula to určite nebude.

aandrea9
26. okt 2023

Teraz až čítam legíny. Ženy prosím vás dýcha v tom pokožka? Vzhľadom na to, ako to drží tvar je to zrejme samé umelé vlákno 🤔

viera77
26. okt 2023

U mňa už ale dávnejšie niečo podobné...neustále mykózy, nekonečné návštevy gynekológie, množstvo čípkov, výplachov, krémov, atď., dookola liečený aj manžel a vždy bez výsledku, stery stále negatívne a ....nakoniec to bol "len" akútny nedostatok vitamínu D (hodnota iba 17!), ktorý mi zistil až imunológ z odberu krvi. Okamžite nasadený DeVit forte (užívam stále) a odvtedy už žiadne mykózy a imunita priam ukážková. A používam už iba aniónové vložky Gentle Day.

terry658
26. okt 2023

Mala som podobný problém. Ukecala som gynekológa na antimykoticku mesačnú liečbu a pol roka som držala strašne drastickú protikvasinkovú dietu (všetko som vážila,sacharidov bolo minimum). Samozrejme od ovulacie probiotika vaginalne až do ms a po ms ešte 3 dni.

autor
26. okt 2023

@viera77 mám alergiu na vložky :( ale používala som och stavmi a boli super 🙂

autor
26. okt 2023

@barborachors samozrejme už som zrušila!

autor
26. okt 2023

@aandrea9 tak legíny len nosím ked idem syna zaviesť a tak bez nohavičiek. Používam letísk. Nenosím ani spodnej prádlo. Dokonca legíny voľnejšie ked som doma snažím sa chodiť v šatách… 🙂 mám alergiu na vložky 🙂

autor
26. okt 2023

@viera77 inak nad tym vitamínom som premýšľala aj ja….

autor
26. okt 2023

@terry658 liečbu mám 6M 🙂 nejak nepomáha. Keďže aj napriek liečbe mám mykozu

terry658
26. okt 2023

No najviac pomôže diéta. Imuno mi zistila histaminovu intoleranciu ale pri tej protikvasinkovej diete bola ta bezhistaminova v podstate hostina 😂

autor
26. okt 2023

@terry658 nemáš nejaké overené stránky?

autor
26. okt 2023

Pripadne recepty

terry658
26. okt 2023

Stiahla som si knihy z ulozto

jankak055
26. okt 2023

Ziadne mydla na intimnu hygienu. Len cista voda.

autor
26. okt 2023

@terry658 ďakujem kuknem och 🙂

autor
26. okt 2023

@jankak055 zrušila som

hlubik
26. okt 2023

prestaň sa umývať z mydlami na intimnu hygienu

autor
26. okt 2023

@hlubik prestala som 🙂

bluka2
26. okt 2023

Skus vysadiť ten lepok

monillia
26. okt 2023

@autor chápem správne, že ty nosis leginy bez spodnej bielizne? A to naozaj nerobis dobre nohavičky vieš kúpiť aj zo 100% bavlny,leginy už nie (musia mať nejakú primes aby boli elasticke) Naviac leginy nemajú asi bielu farbu čiže sú farebne, ďalšia chemická latka. Nuž a strihovo....

autor
26. okt 2023

@bluka2 idem skúsiť normálne som rozmýšľala či nemôžem mať alergiu naň

autor
27. okt 2023

@monillia ano nenosím nohavičky