Clostilbegyl - bolestivá ovulácia?

juliett99
13. máj 2008

Ahojke kocenky...
Mam na vas prosbicku a prosim o radu skusenejsich..Moj problem spociva ze sa z manzelom snazime otehotniet uz vyse roka.. Pravidelne lietam z anglicka domou a potom zas do Uk len kvoli sexu heheh
od marca navstevujem mojho lekara robili mi HP a zistili vysoku hladinu muzskeho hormonu a velmi nizku sliznicu iba nejakych 0.3 ma byt vraj 0.7 minimalne a na vajecnikoch polycisticke ovularia ci nieco take..samozrejme mam nepravidelnu mestruaciu lepsie povedane ziadnu take 4-5 mesiacov ... ale to uz teraz mam uzivala som duphaston a zacala som z liecbou clostilbegytu ... po prvej davke bolo vsetko fajn a teraz som asi mala ovulaciu bolo to dost bolestive a dokonca aj milovanie bolo bolave citim sa ako balonik... dnes je vlastne 17 den a mna stale boli spodok bruska a zacali ma pobolievat bradavky.. k doktorvi mam ist az na 13 den ovulacie..

slivocka
10. nov 2010

@betina1984 betina , sme na tom rovnako...mam to iste ☹ teraz začina s clostylom. Prve babätko sa ti podarilo umelym?

betina1984
10. nov 2010

@slivocka prvé som mala uplne bez problémov, bez liekov, podarila sa na prvý pokus. Vtedy som PCO nemala, to mi zistili až teraz , keď som v máji vysadila HAK. A ty máš aspoň menzes a ovu?

slivocka
10. nov 2010

@betina1984 no menzes mam tak na 35 den. ovu podla grafu som mala teraz na 24DC ale merala som len prvy mesiac tak uvidim ako tento. prave som začala novy cyklus a v sobotu začinam s clostylom. ked mi robil doktor foliculometriu 11DC , 15DC a 20DC a podla hormonalneho profilu čo mi robil 20DC tak povedal že anovulačný cyklus. ale je možne že ja mam až neskôr ale to mi doktor nepovedal len si to myslím že to môže byť aj neskôr. ☹ a ty maš stale anovulaky? iba podla teploty to vieš alebo ti robi foliculometriu?

betina1984
10. nov 2010

@slivocka, tak vidíš, vždy si na tom lepšie. Ja menzes bez vyvolania nemá, ovu tiež o mája nemám. Ke´d máš ovu, tak sa ti aspoň dostane vajíčko von a CLostil ti len pomôže aby dozrelo. Folikulometriu by mi mal robiť ďalší cyklus. Ale medzi tým idem do CEGYSu, niečo podobné ako je CAR. Tak uvidím, čo mi povedia tam.

slivocka
10. nov 2010

@betina1984 držím ti palce 😉 velmi velmi ...

betina1984
10. nov 2010

@slivocka, Ďakujem...🙂

cilka26
16. dec 2010

ahojte kočky...
chcela som sa spytat,ci je normalne aby som brala clostil bez pregnilu (potom) a nemusela ist na sono???
s manzelom sa snazime o babo už 8mesiac-stale nic....doktor mi predpisal clostil,ale vobec nespomenul pregnil a ani nejake sono,kde by mi vlastne skontroloval vajicka.

makovicka53
17. dec 2010

ahojte zienky...nestalo sa vam ze pocas uzivania clostilbegytu ste mali vytok?ja ho pozorujem uz 3 den...a som troska mimo...mam zvysenu davku 3x1 koli IUI

nemko
18. dec 2010

@cilka26 fuha, no moja Dr.mi clostyl bez sona ZAKAZALA uzivat povedala mi, ze tento mesiac ho nemam brat lebo ona ma dovcu a nemal by ma kto sledovat.

gombicka
20. dec 2010

@nemko a nevies preco sa to musi sledovat? Ja to tiez beriem, uz treti mesiac a tiez lekarka nespominala ziadne sono. V prve dva mesiace som iba sla na krv v 21DC - tiez nie som si ista, kvoli comu, ale asi to bude progesteron.

gombicka
20. dec 2010

dievcata, neviete mi poradit? uz 3 mesiac beriem Clomid (to iste ako clostil, len s tym rozdielom, ze zijem v zahranici a tu sa to inac vola), no na ziadne sono ma doktorka neposlala. Vcera, v 6DC som dostala horucku - 38,2. Dnes rano klesla, ale stale 37,4. Neviete, ci to moze ovplyvnit dozrievanie vajicka? Viem, ze u muzov horucka spermie zabija a potom trva 3 mesiace, kym sa obnovia zdrave. neviete, ako to je u zien? Dakujem za radu.

simi123
1. feb 2011

ja som ho brala 2 mesiace a som uz 7 mesiace tehotna dufam ze to pomoze aj inim

lenka_tomi
26. apr 2011

Beriem Clostilbegyt prvý cyklus 5-9 deň. Teraz som už 19 DC a mám také návaly horúčav že až. Má s tým niekto skúsenosti. Dík

majca55
30. apr 2011

@lenka_tomi ahoj tak to presne ajja ale ja som ho brala 3-7den.hrozne má bolia prsia,všetkým je zima iba mne teplo.a tie návaly ani nehovorím a počula som aj jednu babu že ich má tiež. 😉

denulka22
12. aug 2011

ahojte, som tu nova a dnes mi moj lekar predpisal clostilbegyt a duphaston... s manzelom sa uz dlhsiu dobu snazime o babo, ale nic... moj doktor ma najprv sledoval 2mesiace ci prebieha ovulacia, ale nic nebolo stale len anovulacne cykly... v aprili mi predpisal antikoncepciu na 3 mesiace minervu, ze aby si vajecniky oddychly a nastartovali sa naplno, nechcela som s tym suhlasit, ale prehovoril ma ze to pomoze...ale dnes som bola na kontrole 13dc a nic vajecniky nenarastli a z tej minervy len mam cely cyklus rozhadzany... takze nasadil mi od noveho cyklu jest clostil a duphaston... som z toho na nestastna a bojim sa ako to dopadne vsetko... stale mam pocit ze mam slabe informacie o vsetkom ☹

veji
15. aug 2011

ahojte. s manželom sa snažíme o bábo vyše trištvrte roka. nedarilo sa nám, tak mi lekár predpísal clostilbegyt a duphaston. začnem ho brať budúci mesiac, tak uvidíme ako to pôjde. mimochodom... moja švagriná po týchto liekoch na prvý šup čakala dvojičky 😉 , takže baby, hlavu hore 🙂

maca8
1. sep 2011

Ahoj ja som tiež mala PCO a žiadny menzes-Dr.mi vtedy predpísal Proveru na menzes,Clostyl. na vajíčka a pregnyl na uvoľnenie vajíčka- podarilo sa to na prvý pokus-už po 8 dňoch som cítila-veľku bolesť v podbrušku,naliali sa mi prsia -hneď som vedela že to vyšlo-dcera ma už 20 mes.
A skúšame to znovu,ale teraz mam Duphaston na menzes,Closty od 5 dňa a na 11 deň idem na sono-keď budu vaječníky zväčšené na 19 deň pregnyl a potom par dní snaženia a čakania.držte mi palce.

maminka142
2. sep 2011

@maca8 ake si mala dávkovanie clostilu?

amisa
2. sep 2011

baby ahoj chcem vas podporit, tiez mam prvu dcerku pomocou Clostylu..a prvy cyklus som ani nevedela ale druhy uspesny..som mala tak neuveritelne bolesti, ze som sa mohla po stene skriabat, nemohla som nastupit na jendu nohu ..a dnes ma dcerka 1 rok a 7 mesiacov a druhe babo prislo ani nevieme ako 🙂

maminka142
2. sep 2011

@amisa a ake si mala davkovanie clostylu? Ja mam len 1x1 😕

maca8
2. sep 2011

2X1- pri dcére aj teraz

amisa
2. sep 2011

@maminka142 aj ja som mala take len 1*1 a v pohode inak ziadne ine lieky..cyklus u mna predtim ani cyklom nebol, hormony uplne rozhadzane. Jedna gyn mi povedala ze som ako zena v prechode.

maminka142
2. sep 2011

@amisa super, tak potom tam je nejaka šanca 😉 Myslela som si , že mam moooooooooc nízku dávku 😅

amisa
2. sep 2011

@maminka142 jasne len treba muzika znasilnovat nielen v dne ovulky ale pocas celeho cyklu hehehehehe...mne ovulka prisla napriklad o tyzden neskor

maminka142
2. sep 2011

@amisa hihi, no keby to bolo take jednoduche 😀 Mne už teraz mužik uteka, že on není vyrobňa spermii 😀 😀 Takže každy druhy deň musí postačiť 😅

amisa
3. sep 2011

@maminka142 ale jasne ved to staci.. kazdy druhy den, ved nech aj jemu ti jeho plavci dozreju a namnozia sa poriadne. Ale pametam si to tiez tak podobne..chudak uz nakonci vyhlasil ze on nieje na klucik.heheh 🙂 ale vtedy uz vlastne ani nebolo treba 😀

maminka142
3. sep 2011

@amisa no to je pravda 😀 My by sme PRE ISTOTU aj každy deň, aby sa šance zvýšili, ale to by chlpapi, sa už radšej pred nami schovavali 😀

amisa
3. sep 2011

@maminka142 neboj ono to raz pride..a potom ked budes tehula a nebude sa ti chciet tak bude na tie casy len tisko spominat a skuvinat

maminka142
3. sep 2011

@amisa juuuuj, aby to tu, už bolo 😀 Byť tehula je straaaaaaaaaaašne krásny pocit 😀

merry55
9. feb 2012

ahojte, mi sa snazime uz 2 roky a nic,a teraz mi dal moj lekar uzivat clostil prvy mesiac po menstruacii 5dni 2krat denne, uz som ho douzivala ateraz som zacala uzvivat dhupastol, ale to sa chcem s vami poradit, ze ked som douzivala clostil tak na stvrty den som mala strasne bolesti ,ja som nemohla si ani sdadnut ani stat ani ist na zachod proste nic, ked som si sadla tak akokeby som tam mala nieco zabudnute ,aj na zachod to akokeby isli aj vajecniky somna von.A odtedy som uz take bolesti nemala, mavam sice ale to pri styku.dakujem