Čo pomôže na boľavé uško?

moniikka
17. dec 2017

Maminky prosím vás čo pomôže na boľavé ušlo.Malý sa mi z ničoho nič rozplakal a ukozoval iba na usko ze tam tam bibi.Na pohotovosť sa nemám ako dostať,keďže nemáme auto a naša pediatricka zajtra nerobí.Myslíte ,že nás zajtrazajtraosetria osetria na ORL ambulancii aj bez výmenného poukazu,ale s tým,že v utorok by som si ho vybavila a dodatočne odniesla

nikolapet1993
17. dec 2017

Druhý zatiaľ :/

nikolapet1993
17. dec 2017

Druhý len

lenadka
17. dec 2017

@nikolapet1993 to je ešte málo, tak tri dni trvá kým zaberú, Ibalgin si v 35tt môžeš dať aspoň večer a zajtra to buď zaberie alebo znova k dr.

lenadka
17. dec 2017

@nikolapet1993 každopádne ti prajem čo najrýchlejšie uzdravenie 😘

terka1607
17. dec 2017

To fakt dá niekto bez pozretia lekára kadejaké atb lieky, ešte k tomu ti tu radia po expiracii? Fuha, no mám dosť. Môj syn si včera tiež sťažoval, že ho boli uško, má aj zelené sople, tak sme utekali na pohotovosť, ale išli sme o 8 ráno. Poslali na orl pani doktorka pozrela, mal vnútri náznak zápalu, že je veľmi dôležitých 24 hodín od toho ako začína zápal, že atb záberu a nemusí sa to prepichavat, čomu sme sa chceli vyhnúť. Kebyže čakám do pondelka, tak už to mohol mat poriadne zapálene a hlavne by ho to veľmi bolelo. Teraz by som asi na pohotovosť už nešla, ak ho to nejako veľmi neboli, keď tak dať od bolesti nurofen, to nám kázali aj na orl a zajtra ráno ísť k zastupujúcej lekárke pre lístok a smer orl.

nikolapet1993
17. dec 2017

@lenadka Ibalgin je vraj prísne zakázaný v treťom trimestri :(

lenadka
17. dec 2017

@nikolapet1993 prãve naopak v treťom sa už môže v prvom a druhom je lepší paracetamol, s druhou dcérou som ležala 2x na rizikovom, bola som až prekvapená čo všetko nám od bolesti ponúkali 🙄

lenadka
17. dec 2017

@nikolapet1993 a povolili ti niečo iné na bolesť? Ak áno daj si lieky ktoré ti odporúčili, či nezaberá?

nikolapet1993
17. dec 2017

Zakázali mi ho prísne len paralen mám povolený . @lenadka

nikolapet1993
17. dec 2017

A Ten mi nezaberá :(

lenadka
17. dec 2017

@nikolapet1993 pre istotu som sa opýtala šikovnej lekárničky v našej terminovej skupine a áno ja som si to prehodila opačne, fakt môžeš len Paralen 🤔 je mi to ľúto, že sa takto trápiš. 😢 Zajtra smer dr. Hádam nenechajú tehotnú takto sa trápiť 🙁

nikolapet1993
17. dec 2017

NO veru záujem lekárov Milan bodov že som tam prišla so slzami v očiach ich nezaujímalo :( @lenadka

sisaka
18. dec 2017

@terka1607 tvoja doktorka je úplne mimo a zabudla pokračovať v samovzdelávani. Už pred vyše 6 rokmi sa na zápal stredného ucha nepredpisovali automaticky orálne ATB, To sú zastarany spôsob liečby a už prekonaný. Atb sa predpisujú len pri veľmi silných zápaloch, alebo keď zápal pretrváva. V drvivej väčšine prípadov sa Atb pri liečbe už nepoužívajú, stačia lieky od bolesti.

lenadka
18. dec 2017

@sisaka zápal zvukovodu sa nelieči hneď ATB, zápal stredného ucha žiadna dr. neriskuje nedať atb pri malých deťoch. Máme suseda ako dieťa prekonal zápal stredného ucha, doktorka to podcenila prešlo mu to na mozog, prežil ale ostal mierne mentálne retadovany na úrovni cca 4-5 ročného dieťaťa a občas má záchvaty zúrivosti je to už dospelý mladý muž, zbytočne postihnutý.
@terka1607 stredná dcéra mala viac krát zápal stredného ucha s vysokou teplotou zvyčajne až okolo 40 stupňov a vždy stačili ATB plus kvapky nikdy jej to nemuseli prepisovať to už by muselo byť riadne zanedbané, neviem či predstaviť rodiča čo nejde s dieťaťom k lekárovi pri štyridsiatkach teplotách. Najmladší syn ho mal sedem mesačný a liečili sme to dva mesiace 😱 aj keď už navonok nemal problémy bez teplôt z bez bolesti ešte v ňom mal dva mesiace zalahnuté (merali mu to nejakým pristrojom na kontrole, uši bývajú zapeklité)

skakalka
18. dec 2017

Nam vzdy zabral roztok praslicky rolnej a anizu(lyzicka praslicky a stvrt lyzicky anizu-20minut luhovat)teple nie horuce nakvapkat do ucha a ostat lezat na druhom uchu aby to tam stieklo a drzat v teple...atb sme nikdy nemali rozpusti to sople ktore vyjdu nosom,lebo vacsinou je to zvdy zo soplov😉

terka1607
18. dec 2017

@sisaka Nie som lekárka takže naozaj neviem ako sa má správne postupovať, ale boli sme v priebehu dvoch rokov tri krát u dr so zápalom, vždy iní lekár a traja lekári dali atb a boli to lekári priamo na orl ambulancii. Samozrejme nechcem hovoriť, že nemáte pravdu, len ako postupovali u nás 🙂

terka1607
18. dec 2017

@lenadka Náš napríklad nikdy teploty u toho nemal. Keď mal necelé dva mesiace sme ani nevedeli, že mu niečo je, len bol trocha uplakaný, až keď som mu išla čistiť úška som si všimla, že to má cele zatečené žltou tekutinou a smrdelo to, tak sme leteli k dr, inak by sme ani nevedeli, že mu niečo je. Museli sme chodiť každý druhý deň na kontrolu, či je všetko ok, no nebolo mi vtedy všetko jedno, tiež som sa bála aby to nemalo nejaké následky.

moniikka
autor
18. dec 2017

Ďakujeme maminky za rady,dostali sme sa aj keď až okolo 23:30 na pohotovosť.Je to zápal stredného ucha,dostali sme ATB amoksiklav,do ucha nič.Má tam vacok,ktorý pokiaľ nepukne,tak zajtra ho prepichnu.Pekný deň

terka1607
18. dec 2017

@moniikka Tak prajem skoré uzdravenie 🙂

moniikka
autor
18. dec 2017

@terka1607 ďakujeme

ukulela
18. dec 2017

@moniikka mojmu to prasklo same ... inac tieto zapalky stredneho ucha, u nas katastrofa. maly ma velku nosnu mandlu (ideme vyberat) a preto sa nam zapaly opakuju ... burowky mozes do uska davat aj popri ATB, mojmu to stiahlo bolest (aj ten otopax, co som pisala) - a ked nezaberalo, tak nurofen na istotku.
drzte sa, nech sa skoro vyliecite.

moniikka
autor
18. dec 2017

@ukulela ďakujeme 😘

lilu7
19. dec 2017

Skus mu to nahrievat lampou.