Cysta na vaječníku

24. okt 2022

Ahojte bola som na preventívke u gynekológa a zistil mi cystu na ľavom vaječníku veľkú 4x3 CM . Vraj sa mám prísť ukázať o 4 mesiace predpísal mi tyamin a piť ženský čaj. Chcem sa spýtať máte ešte nejaké typy čo pomôže vstrebať cystu?? Ďakujem.

ninka99865
24. okt 2022

Gynex, ricínove zábaly

anjelicek26
24. okt 2022

Gynex a agnus castus je velmi fajn na cysty

ninka99865
24. okt 2022

Áno presne aj ten agnus 🙂

autor
24. okt 2022

Ďakujem vám lebo som z toho hotová lebo nemám chvalabohu žiadne ťažkosti mám aj pravidelnú MS tak som to nečakala a teraz sa bojím či sa vstrebe alebo aspoň zmenší do tej kontroly

kylie1983
24. okt 2022

Ahoj, ja som mala este väčšiu cystu, avšak bol endometriozna-vtedy davat pozor na alchemilku, čiže aj gynex… Ale keby to bol tento typ cysty asi by ti to povedal, neviem… Skratka, pri endo cestách sa nesmie alchemilka ani v čajoch. Nemas žiadne problémy? Nebolia ta krize? Nic?

janko77
24. okt 2022

No mne sa nevstrebali len sa sledovali,v marci malinká v auguste už operácia narástla 9cm, taká bolesť, rýchlo pohotovosť,o dva dni operácia že bola obtocena okolo vajecnika, lekár vravel že ma to muselo sakramensky bolieť.Ale už je dobre, uvidíme do kedy lebo toto bola už moja druhá operácia 🤦

kylie1983
24. okt 2022

@janko77 A nespominali vám endometriozu? Pri nej sa zvyknú take veľké cysty robit 🤔

autor
24. okt 2022

@kylie1983 Nie práveže nemám žiadne problémy ani bolesti aj MS mám pravidelnú a bolesti pri nej klasické nič hrozné

autor
24. okt 2022

@kylie1983 nie len povedal že mám prísť o 4 mesiace sa ukázať zatiaľ mám brať ten tyamin ktorý ževraj podporuje vstrebávanie a odporučil mi aj gynex ten si asi tiež kúpim a čaje ženské. Že ak sa to o 4 mesiace nezlepší alebo nevstrebe tak skúsime nasadiť antikoncepciu možno

autor
24. okt 2022

@kylie1983 a vám ako riešili tú cystu? Zmizla vám alebo ako?

kiki68
24. okt 2022

Chodte radsej o 2 mes s tym este, moja narastla zo 4cm na skoro 8cm za mesiac. Nikdy predtym som nic nemala, bolesti, zly cyklus, musela von ako endometriozna.

monro
24. okt 2022

Ja mám cystu už viac rokov. Vždy na preventívke ju skontroluje a zoberie mi krv na onkomarkery. Tiež mi nerobí žiadne problémy, viem, že niekedy bude musieť ísť von.

janko77
24. okt 2022

@kylie1983 nie,ako mám zavedenú MIRENU už sa mi to stalo druhý krát, pravdepodobne je to tou antikoncepciou aj lekár povedal,no ak by som ešte raz mala okamzite ju dám vybrať a už by som si ju nedala.

ninka99865
24. okt 2022

Chod ju ale skontrolovať skôr ako 4 mesiace.. moja v priebehu 3 týždňov narastala z 4 cmm na takú, že musela ísť hneď von

autor
24. okt 2022

@ninka99865 bože bojím sa že budem musieť ísť na operáciu s tým mám z toho hrôzu...pôjdem asi skôr možno po 2 mesiacoch

ninka99865
24. okt 2022

Nebooooj.. ja som mala cysty asi 728282 x v živote a len jedna bola na operáciu. A raz mi doktor hovoril že to určite neodíde samé a keď som prišla na poslednú kontrolu pred operáciou tak tam nič nebolo a on skoro odpadol. Je to fakt bežná vec, len pre istotu chod skor, najlepšie po MS. Tie klasické folikularne zvyknú s ms odísť. 🍀

autor
24. okt 2022

@ninka99865 viem že je to bežné ale ešte nikdy som to nemala tak sa naozaj bojím že čo je to a hlavne keď neviem o akú cystu ide 😕 myslíte že teda môžem prísť na kontrolu aj skôr ako kázal lekár aj keby som nemala žiadne ťažkosti? Že prídem len tak?

ninka99865
24. okt 2022

Tak ja mám takého lekára, že by ma bral hocikedy. Ale ja by som šla a keby s tým mal problém tak by som povedala že len chces mat istotu..

autor
24. okt 2022

@ninka99865 asi máte pravdu skúsim zavolať o mesiac po ms či by som mohla prísť že chcem mať istotu ako na tom som lebo 4 mesiace sa mi zdá dosť a naozaj sa bojím aby sa to nezhoršilo príliš

yasmeena
24. okt 2022

a vy co ste mali cysty-aj ste nieco fyzicky citili? ze tam nieco mate?

ninka99865
24. okt 2022

@yasmeena ja nie. A keď bola 8 cm a musela ísť von tak kebyže strašne nekrvacam tak o nej neviem

kylie1983
25. okt 2022

@yasmeena Ja po menzese, vždy bolesti v krížoch… A trochu aj menštruačné bolesti mimo cyklu.

katy0210
20. nov 2023

@monro ahoj ...ako si to riešila ? Tu cystu?

monro
21. nov 2023

@katy0210 Zatiaľ nijak. Vôbec o nej neviem. Naposledy som bola pred rokom na sono, bola tam. Má takú hraničnú veľkosť do 5cm. Teraz sa chystám na preventívku, tak uvidíme.