Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

pauli8
22. máj 2009

ahoj nortka

Ved práve, že bylinky som začala používať až po vyšetrení. Ale do času vyšetrenia som mala každý den krvavý výtok. Po dvoch bylinných kúpeľoch mi krvavý výtok úplne zmizol. Potom mi ešte výtok ostal, ale taký žltkavý a teraz sa už aj ten pomaly upravuje. Odvtedy, čo si mi poradila, som mala 3 alebo 4 kúpele. Začala som pravidelne v lekárni kupovať myší chvostík, včera som si kúpila zas. Kúpeľ si urobím znovu zajtra. 🙂
Ked som včera volala ráno sestričke kvôli výsledkom z cytológie, ktorú mi robili pred týždňom, povedala,že tam nič také nie je, len zápal a mám ísť ešte na výter, aký výrus tam mám, či streptokok alebo nejaký iný. Tak strašne som sa bála , čo mi povie do telefónu, ostala som úplne paf 😀 a hlavne šťastná, dovtedy som si už nahovárala to najhoršie a fantázia taký čas naozaj neobmedzene pracuje. Ona sa ma opýtala, či som tam mala nejaký nález a ja na to , že áno, nejaký vriedok či čo a lekár vravel, že od oka by to charakterizoval asi ako stredne ťažkú zmenu. Tak ja teraz neviem, ale jedno je isté, že cytolka mi neukázala nič strašidelné 🙂 , ešte som zvedavá na výter. Lekár , ktorý mi robil cyto a kolposkopiu, tak príde až o týžden, takže v pondelok idem za sestričkou pre výsledky, sľúbila, že mi ich prepožičia a skočím s nimi za iným lekárom, čo on na to. Do času výteru si budem pravidelne robiť kúpeľ. Ale tá byilinka je skutočne zázrak.Naozaj 🙂

messue
27. máj 2009

ahojte kočky! tak mne lekár zistil zlé vysledky, teda najprv pri vyšetrení povedal, že zo spodu vyzerám dobre, zobral mi vzorku a poslal na cyto, lebo som ho o to žiadala, zabudla som zavolať o vysledky, až ked mi prišla pozvánka na vyšetrenie, že sa mám ihned objednať! vtedy mi hrklo, že vysledky budú asi zle! po telefone mi sestrička nechcela nič povedať, že mám prisť, lekár mi vysvetli, o čo ide, skoro som odpadla, bála som sa nespala som a nervozna som bola a ešte aj 2 malé deti okolo mna , fakt som bola zdrvená. potom po sone mi lekár dal, nejaké tabletky a mám isť znova na kontrolu a že pojdem na zákrok, kde mi odstránia časť krčku postihnuteho chronickým zápalom. dúfam že mi povedal pravdu, lebo sa bojím že to nie je dačo horšie!buduci týžden sa dohovoríme na operacii, baby ani neviete ako sa bojím, čitam to tu všade tento zákrok ale aj tak chcem aby to bolo už za mnou. neviem si predstaviť ležať v nemocnici že vraj 3 dni! ja tam asi umriem od nudy budem mať zákrok v žiline, bojím sa aj toho, čo bude dalej, aké budu potom vysledky a kedy sa uplne zotavím, jedine čo ma drží nad vodou, je že nie som sama že je ozaj vela žien, ktoré týmto prešli, a určite aj horším!!! držím vám palce všetkým!!!

zuzin78
27. máj 2009

ahoj messue.
neboj, tie 3 dni v nemocnici vydrzis. ja viem , mne sa to teraz hovori, ked to uz mam za sebou, ale ja som bola rada, ze ma po 2.5hod. pustili domov. 😉 nakolko mam len rocnu dcerku.
budem ti drzat pasticky, nech ta pustia co najskor a nech mas super vysledky.

messue
27. máj 2009

ahoj zuzin, skoro ta pustili domov po 2,5 hod. vieš ja nemám dobrý pocit z nemocnice, vždy som sa bála, ked som tam prišla, už od malička, bola som v nemocnici len ked sa mi niečo stalo, a odvtedy sa to so mnou tak vlečie, ani porodu som sa tak nebála ako pobytu v nemocnici, a budu mi chybať deti ešte som nebola od nich ani 1 den ☹
doležite je aj tak zdravie

zuzin78
27. máj 2009

messue ja som bola na konizacii na sukromnej klinike/jednodnova chirurgia,/ a tam pustaju domov hned. ja som bola najdlhsie od dcerky tych 2,5hod. som rada, ze to uz mam za sebou.

pauli8
29. máj 2009

ahoj Zuzin78, ake IP si mi poslala?

zuzin78
29. máj 2009

pauli8 ohladom toho caju, ale potom som si preciitala celu diskusiu, a tak viem ,ze je to mysi chvost.
🙂

matulka2306
4. jún 2009

Ahojte mam 30r.aj mne zistili CIN-3, pocastych zlych cytologiach som objednana 15.6,na zakrok...dost sa toho bojim...chvalabohu mam uz 2deticky...

bamb27
5. jún 2009

matulka2308 neboj nic, len ti prajem nech to je cim skor za tebou, to cakanie je na tom myslim najhorsie... Ja som bola 16.4. tiez mam 30 ale zatim bez deticiek Zakroku ako takeho sa vobec nemusis bat, rovnako nejakych bolesti.. o to viac sa vsak treba potom setrit...

zuzin78
5. jún 2009

matulka2306 neboj, dopadne to dobre.
bamb ma pravdu, treba sa potom setrit. ja mam rocnu dcerku a moc oddych som nemala, ale som rada,ze uz to mam za sebou. drzim ti pasticky. 🙂

messue
19. jún 2009

matulka a mne zistili CIN , inak PAP 3b-4 HSIL, idem na operáciu až 21.7., už aby bola za mnou aby som bola pokojnejšia, držím palce, ty budeš asi aj v tejtop chvili pomaly doma po zákroku, tak vela zdravička.

KOCKY, boli ste niektorá v nemocnici v Žiline operovaná na krčok??

messue
19. jún 2009

zabudla som dodať CIN 3

agi730
23. jún 2009

ahojte mne tiez zistili Hpv virus brala som nato 3mesiace indonal,ale uz mi to od vtedy kontrolovali 2krat a stale to mam rovnake a moj dr. mi odporucil ist na leep konizacii v Dunajskej Strede a mam len 22 rokov a neviem ci tam mam ist.Vam sa to potom zakroku uz nevratilo lebo moj dr. povedal ze to mozem mat od partnera ale ked si to dam odstranit a budem mat stale toho isteho partnera ci sa mi to nevrati.A ako to prebiehalo?Bolelo vas to?A tiez mam strach ci budem mat moct potom dieta

messue
26. jún 2009

agi, na to som aj ja zvedavá, či sa nenakazim znova , jedine tie očkovania, ale tie sú drahééé. a ked mám nalez PAP 3 to je automaticky HPV? nemám zaznačené tieto info

messue
26. jún 2009

v zdravotnej karte

teeuwe
27. jún 2009

Ahojte, ja mám taktiež výsledky PAP III.AB, robili mi ďalšie stery a výsledky budú v pond. Dr.sa vyjadril, že operácii sa aj tak nevyhnem. Chcem sa opýtať, že stále kojím a dcéra má už 3mes., do nemocnice ju zrejme nemôžem vziať a po narkóze ho aj tak piť nesmie...hmmm, dilema 🙂

vanilkka
29. jún 2009

messue ahoj,,,ja som bola v ZA na operacii krcka

agi730 tiez som brala indonal 2x 3 mesiace a tazko posudit,,,bola lepsia a zrazu zasa horsia cyto ☹ u mna hral myslim hlavnu rolu stres takze ani indonal nepomohol na dlho. avsak mojej mame zmensilo uzivanie indonalu myom o viac ako polovicu,,,lekar nechapal.

matka73
2. júl 2009

ahojte babenky,
velmi ste mi pomohli /po psychickej stranke/ vasimi zverejnenymi prispevkami. tiez som bola na konizacii 11.6.09. ked mi to doktor odporucil, zlakla som sa ako vy vsetky, tak isto aj moj priatel. Hned sa naklikol na web a uz mi do telefonu cital vase skusenosti. vdaka vam som sa bala menej a dozvedela o tomto zakroku viac.
aj ja vam chcem dat jednu radu...... 🙂 Po konizacii sa nesprchujte horucou vodou-to zapricinuje krvacanie. nastavte si skor studensiu vodicku. mne to poradili pacientky v nemocnici a mali pravdu, tie co si dali horucu sprchu isli domov o den neskor ako my...

vanilkka
2. júl 2009

matka73
ze to nie je take hrozne potom ako ked sa dozvies ze ta to caka? 🙂 mala som rovnaky pocit ako ty 😉
ja som o tom sprchovani nevedela ale po operacii som krvacala uuuplne minimalne a sprchovala som sa s veeelmi horucou vodou zoparkrat lebo mi bola neskutocna zima, mala som zimnicu z horucky ktoru som ta dostala skoro 40 a krvacanie nic. den po operacii som nekrvacala uz vobec a po tej sprche tiez nie.
a ozaj baby aj vy ste mali take horucky na taky 2-3 den? ja som sa velmi zlakla a lekar mi povedal ze to je velmi caste, ze je to taka reakcia tela na ten zakrok, dali mi lieky a na druhy den uz v pohode teplota 🙂

matka73
2. júl 2009

vanilkka
fakt som par hodin po tom zakroku už v pohode behala po nemocnicnej chodbe. Ja som horucky vobec nemala, len slaby ruzovkasty vytok, aj ten len do menstruacie. Po nej nič.., 🙂 teraz beriem vagin.tablety gynoflor, aby sa upravilo ph posvy-tusim na to to je.
Bolo mi trosku blbo z narkozy aj som vracala, ale inac v pohode...

vanilkka
3. júl 2009

ano z narkozy aj mne a dost ale dali mi nejaku injekciu a potom to trosku preslo. ja som bola hladna ako vlk a nesmela som akoze do druheho rana po operacii jest,,,,,ja by som zjedla aj tu sestricku na IS fakt. tak mi tam znama prepasovala pribinaaacik 😀 😀 😀 😀 a hned mi bolo lepsie. potom tie horucky boli neprijemne z tych mi bolo velmi blbo ale to krvacanie skoro ziadne a menzes som dostala presne na cas potom, dokonca asi 6 dni alebo tak nejak po operacii mi to vychadzalo, co som bola prekvapena, ze nemeskal ani nic.
aj ty si mala nasledujuce tri cykly tak strasne bolestivy menzes? ja som normalne plakala od krcov, nezaberali ani najsilnejsie lieky od bolesti. vraj preto lebo mi zaroven s konizaciou robili aj kyretaz. ☹ uz sa mi to upravilo, bola som v marci, bolesti sa umiernili a aj intenzita krvacania ano.

zuzin78
7. júl 2009

ahoj Teeuwe ja som bola na zakroku v maji, a dcerku stale kojim. po zakroku som ju mohla kojit uz vecer, tak musela vydrzat 6-7 hodin, kym dostala moje mliecko.
AGI 730 ja som bola v dunajskej strede v Sagaxe, neboj sa, su tam super ludia,a po dvoch hodinach ides domov. ja som spala 10 minut. mna pustili ani nie po dvoch hodinkach prec, nakolko ma cakala v aute moja rocna dcerka s manzelom. mna po zakroku nic nebolelo.

kamka17
7. júl 2009

ahojte kočky, ak by vám to neprekážalo, rada by som sa k vám pridala, nakoľko ma moj gyne tiež poslal na konizáciu a kyretáž...a už teraz som veľmi rada, že som vás tu našla, lebo takú paniku, čo ja z toho mám 😖 ...ale asi si to viete predstaviť, všetky ste tým prešli...
akurát mám trochu pochybnosti o tom, či to je potrebné, lebo podľa mojich výsledkov čo mám z cyto, tak bolo to síce 2x po sebe II-IIIa (neviem či je to ten PAP alebo aká je to vlastne hodnota) ale posledné po preliečení antibiotikami už je nagatívne, tak si myslím, že to bol len nejaký zápal...ale objednať som sa šla...
messue...tiež som zo žiliny a objednávala som na na poliklinike, ale úplne mi stačilo tých 15 min na príjme a viem, že sem veru na 3-4 dni ležať nepojdem 😝 😝 ...rozhodla som sa ísť do martina, sanatorium helios...chodíme tam kvoli problemom s otehotnením a našťastie aj tam robia tieto zákroky a predpokladám, že to bude len pár hodinová záležitosť...takže ak náhodou bola niektorá práve v heliose, dajte vedieť, akú máte skúsenosti

a ešte som sa chcela spýtať na to preplácanie zákroku cez poisťovňu...či ste niektorá museli niečo doplácať a podobne...

ďakujem

lekno
8. júl 2009

Ahojky,
kamka17, ja bývam v Žilinskom okrese a tiež som bola na operácii s krčkom maternice tento rok v máji.
Bola som v Martine, síce nie v heliose, ale vo fakultnej nemocnici. Síce je to tam všetko staré a "škaredé" 😀 , ale starostlivosť dobrá. Prijali ma v pondelok, v utorok ma operovalo a vstredu ráno som išla domov 😉 Operoval ma doc. mudr. Višňovský 🙂 Brali ma na sálu o 12:45 a bola som tam zhruba trištvrte hodinky. Síce mi bolo povedané, že samotná operácia trvá 10 minút a že asi za dvadsať minú budem na izbe, ale bola som tam tú trištvrte hodinu. Neviem prečo. Keď som sa prebrala z narkúzy, tak som nemala skoro žiadne bolesti, len trošku v podbrušku. ale to naozaj len minimálne, takže som ani nepotrebovala tabletky od bolesti 😉
Neplatila som nič.

lekno
8. júl 2009

Preklepy si nevšímajte 😀

kamka17
9. júl 2009

lekno...ahojky a dik za infošky 😉 😉 ja už som aj dnes mala ísť do heliosu na sono, len mi prišla mrcha, tak asi budúci týždeň to vyjde a hlavne mi ide o to, aby ma pozrel aj iný lekár a povedal svoj názor...nie že by som tomu svojmu nedoverovala, ale pri našej snahe o mimino mi to príde ako oddiaľovanie (iui, ivf) a na to veru nemám nervy, lebo tiež nie sme už najmladší (ja 34, drahý 37)...aj keď si tak nepripadám mentálne, ale telo to asi vníma inak...a tiež sa bojím, aby mi niečo nezoperovali tak, že na mimi potom možem zabudnúť...

a prajem pekný dník všetkým 😀 😀

matka73
10. júl 2009

Vanilkka ahojky,
bola som trochu indisponovaná, spadla som v sobotu do 2 m šachty pri kosení trávy, nejako som si ju nevšimla. Bolí ma strašne kostrč, sedím len na vankúšiku....
Konizáciu mi robili hneď ako prvej, rano o osmej a na obed som už dostala polievku a na večeru tuším nejaký chlebík. Ale nič som nezjedla, lebo mi bolo na grc.
Menzes mi tiež nemeškal, a mala som ho bezbolestný (aby som to nezakríkla)... Pred koniz.som používala jedine menštr.tampony, a teraz mi gynek.povedal, aby som ich úplne vysadila. Som z toho na nervy, lebo s nimi je ten týždeň oveľa ľahší a čistejší....

bamb27
10. júl 2009

ahoj kamka a matka a baby...
..my sme sa s muzom tiez uz chceli pokusat o maleho cloviecika ale v aprili som musela ist na konizaciu, cim sa moje plany odlozili o pol roka... teraz je odvtedy 3 mesiace a ja uz neviem vydrzat kym budeme moct (vyrabat, demo so slepymi nabojikmi uz ale nastastie mozeme).. Pred operaciou som si povedala ze moje telicko musi ist do servisu, lebo cosi je pokazene a ze je to pre dobre toho dietatka
Toho ze ti zoperuju nieco co nemaju, to neboj... ak je doktor oboznameny s tym ze babo zatial nemas ale ze planujes, tak sa urcite bude snazit urobit to najsetrnejsie ako je to mozne...
Matka Matka... mas mat kludovy rezim a nie kosit travu a padat do sachty 🙂 ..dufam ze vsetko je ok
Ja som tiez predtym casto pouzivala tampony, myslis ze celkovo krcek nema tampony rad a ze sme si to ich pouzivanim tolke roky mohli pokafrat na tolko ze sme si ho museli dat opravit?

lekno
11. júl 2009

Ozaj, ešte som zabudla, Kamka17, oni sa ťa spýtajú, či si už rodila, alebo či ešte plánuješ bábo. Mňa sa to pýtal môj gynekológ a aj priamo na sále ten dr. čo ma išiel operovať. Lebo inak sa to robí ženám, čo ešte nerodili, inak ženám čo už rodili a ešte chcú deti a inak ženám, čo už rodili a už nechcú deti, Čo bol aj môj prípad 😉
Takže tak, ako písala Bamb27, nemusíš sa báť, že by ti niečo zle urobiloi. Jedine, ak by bol dr. nejaký blb, ale hádam nie 🙂
Mne po operácii zle nebolo, dostala som večeru, lebo ma operovali až poobede. Len sa nesmie dve hodiny piť, ani jesť, keď ťa prevezú na izbu. Lebo by si mohla vracať. Aspoň nám to tam tak v nemocnici povedali.
Zober si aj vložky, lebo mne to nik nehovoril, ale pre istotu som si ich zobrala a dobre som urobila. Hneď ako ťa prevezú na izbu, tak ti tam vložku už dajú madzi nohy 😎 , lebo pri tej operácii sa robí aj čistenie maternice a vlastne sa čistíš ako po pôrode pri šestonedelí. Aj sestra a aj viaceré baby mi hovorili, že krvácali skoro päť týždňov. Ja som krvácala dvai, ale to mi potom gyndoš pichol dve injekcie na zastavenie a po nich som krvácala ešte týždeň. Takže dokpy tri. Ak ešte budeš chcieť hocičo vedieť, tak sa kľudne pýtaj 😉 A operácie sa neboj, je to fakt ľahká operácia, takže hlavne že sa na konci toho všetkého dočkáš zdravého bábätka 🙂

kamka17
12. júl 2009

ďakujem za všetky infošky a skúsenosti 🙂 ty kokso, to krvácanie ako po pôrode...no to bude iná sranda pri mojej 3dňovej mrche, hihi...zajtra volám do toho heliosu a teším sa na nich a som zvedavá, čo mi povedia, v každom prípade zatiaľ sa tým radšej veľmi nezaťažujem, stresovať budem tesne pred termínom 😅
jaj a ešte som sa chcela opýtať na pn po opu, či je to potrebné alebo sa dá fungovať aj v práci??

pa všetkým a pekný zvyšok víkendu