Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

luciam26
12. júl 2009

Ahoj.Dnes som po prvý krát na tejto stránke a chela by som Vás poprosiť o radu.Som piaty deň po konizácii,mala som len hnedastý výtok,no od včera je to skôr krv (nie veľa) a neuveritelne sa mi točí hlava.Snažím sa iba ležať,nič nedvíhať tak neviem...ďakujem

lekno
13. júl 2009

kamka, no ja som ešte doma s malou, takže ja som nepotrebovala PN-ku. Ale sestrička sa chodila pýtať na izbu a tuším aj na príjme sa ma pýtali, či budem potrebovať. Lepšie sa je poradiť ešte pred operáciou so svojim gynekológom. Ale pár dní ti určite len prospeje. Ja som bola operovaná poobede a podvečer som už normálne chodila. Ale na druhý deň, keď som išla domov som veru zostala slabá a celý som ho potom preležala. A dr. mi stále na kontrolách prízvukoval, že nemám dvíhať nič ťažké. Takže záleží aj na tom, akú máš robotu 😉
Ja som síce doma pomaly čo to porobila, ale musela som si dávať pozor. Lebo keď som to trošku prehnala, tak som viac krvácala a potom išli zo mňa samé zrazeniny. Tak treba si na seba dávať pozor 🙂

luciam, no ja som normálne krvácala. Lebo pri tejto operácii sa robí aj čistenie maternice, takže krvácaš ako pri šestonedelí. Ako po pôrode. Ja som krvácala tri týždne, ale dostala som injekciu na zastavenie. Niektoré baby krvácali aj 5 týždňov. Hlava sa ti môže točiť aj vtedy, ak máš nízky tlak. Oddychuj a ak ti nebude lepšie, tak zavolaj svojmu gynekológovi, nech ti poradí, alebo k nemu choď, nech ťa prezrie. Ten ti najlepšie povie, čo ti je.
Držím palce 😉

messue
13. júl 2009

ahoj vanilkka, mám na teba pár otázok:prečo si nebola spokojná so žilinskou nemocnicou, trošku si ma vystrašila, a už nemožem cuvnuť buduci týžden ma operuju, musím ostať v žiline, v utorok rano nastupujem , ale operácia je až na druhy den, však?ako dlho si tam bola je zvlaštne že držia v nemocnici 3-4 dni, ked to nie je taký vážny zákrok , myslela som že 1 den po operácii možem isť domov.inak je to tu ako u blbých nikto mi nič nepovie, aj ked sa pýtam všetko sa dozvedám inak.už som bola aj na internom, zajtra na anesteziologiu idem a neviem či aj na gyndu mám isť na vyšetrenie, už mi tam brali krv ale vyšetrenie zospodu žiadne, ale mám menzes takže si myslím že asi netreba a hned po operácii si šla na vyšetrenie ku gynekologovi? a stým hladom si ma tiež vystrašila, napisali mi že si mam zobrať obed so sebou a že 12 hodin pred zákrokom sa nič neje, a ty ešte píšeš že celý den po zakroku si nič nejedla, neviem ako to vydržím!!!! 😲

vanilkka
14. júl 2009

messue ,,,, ja som nepisala ze som nebola spokojna so zilinskou nemocnicou,,,praveze velmi som bola spokojna. sice je to tam stare a skarede ale personal super a lekari tiez. primar parada....nemozem povedat jedno krive slovo na ich sluzby, ich starostlivost a pristup. nemusis sa vobec bat 🙂
ja som tam bola asi 4-5 dni ani neviem presne uz, bolo to v marci. chceli ma tam este o den dlhsie neviem preco, nemala som ziadne problemy ani komplikacie len tie horucky a asi kvoli tomu ale ukecala som ich lebo mi to po paralene presla ta horucka a viac sa neobjavila. a potom asi tyzden PN, lekar mi hovoril ze by som mala aj dlhsie ale ja mam pracu sedavu pri compe takze to nebol taky problem.
stehy mi vypadli az po nejakych 5 tyzdnoch. sama som bola prekvapena. na kontrolu som sla tusim ale po mesiaci od operacie a potom znova asi po dvoch mesiacoch.
ja som jedla na veceru a od takej siestej uz nic lebo som mala ist na operacku hned rano. pred tym dostanes dva klistire vecer a skoro rano. no a od toho vecer nejes az dalsie ranajky na dalsi den. je to sila ale poviem ti ze po tej operacii prespis cely den na ISke. ak ti bude moc zle od hladu a budes sa citit dobre tak sestricke normalne povedz ze ci si nemozes dat nieco lahsie..... 😉 da sa s nou vyjednavat 😀
nezabudni si kupit obvazy dva stahovacie 🙂
ktory doktor ta operuje?

annjelik
14. júl 2009

ahojte aj ja som bola na konizacii minuly mesiac bolo to presne 11. júna. uz nekrvacam vobec aj menstruaciu som uz mala a chcem sa vas opytat ci neviete nahodou po akej dobre mozem otehotniet ?

messue
14. júl 2009

vanilkka, ano máš pravdu, prepáč, ja som si to potom všimla, že tá druhá kočka nebola spokojná so žilinou, tuším sa volala kamka, neviem ktorý lekár ma bude operovať, to sa asi dozviem len v nemocnici, presne o týžden idem ráno na príjem. trošku sa bojím, že sa tam budem nudiť a budú mi chýbať deti, už teraz mi chýbaju 😢 na tie klistíre sa vobec neteším viem čo je to pri porodoch mi dávali, a obvazy mám akurat 2 doma, už mi vysvetlovali, že si mam zabandážovať nohy. ináč musím povedať, že som velmi spokojná s lekármi , ktorí sa o mna staraju, či je to všeobecný, alebo gynekolog, či zubarka a aj sestričky boli ku mne milé a velmi sympatické, tak verím, že aj na operácii to bude tak!!!

annjelik, opýtaj sa svojho gynekologa, máš to najistejšie, ale už aj ja som sa nad tým zamyslela a čitala som že niektoré ženy otehotneli 2 mesiace po konizácii, niektoré 6 mesiacov. ale tvoj lekár ťa dobre pozná aj tvoj stav zdravotný preto ti ozaj lepšie poradí!!! veľa šťastia ti prajem!!!!! aj ja chcem niekedy ešte dieťatko, dufam že sa mi zadarí

bamb27
15. júl 2009

ahojte
ja som po konizacii presne 3 mesiace, vcera som bola na kontrole a doktor povedal ze mi spravil krasny novy krcok, takze sa strasne tesim z toho... Najlepsie na tom je to ze to mam za sebou, a mozem povedat ze to preslo rychlo a bez problemovo... preto chcem odkazat babam, ktore sa na to chystaju aby zatali zuby a sli do toho, nie je to nic hrozne ale je lepsie mat po tom ako pred tym...
annielik
toto je velmi aktualna otazka aj pre mna... vcera na kontrole som sa doktora pytala na to ze kedy mozem tehotniet... a odporuca sa az po pol roku, aby sa krcok skutocne poriadne zahojil a babo ti v brusku dokazal udrzat... takze mi to vychadza tak ze si mozes dat otehotnievanie ako vianocny darcek sama sebe.. budem ti drzat palceky
ozaj je tu niekto, kto je/bol tehotny po konizacii? Reku ci sa chystat na nejaky problem

rean
15. júl 2009

ahojte som jedna z vás tiež som podstúpila konizáciu a netrpezlivo čakala na výsledky .dnes mi prišlo predvolanie do nemocnice kde ma robili to znamená že asi to nie je v poriadku strašne sa bojím čo ma čaká.neviete mi povedať čo bude ďalej? ☹

bamb27
15. júl 2009

rean, neboj.. nemusi to znamenat ze nieco nie je ok... ja som si pre vysledky histologie tiez musela prist osobne... kazdopadne drzim palceky, neboj bude to ok

rean
15. júl 2009

bamb 27 dakujem za podporu doktor pri prepustení z nemocnice ma informoval že keď budú výsledky dobré tak to príde môjmu gynekologovi a keď nie nemocnica si ma predvolá tak teraz už naozaj neviem však zajtra uvidím

bamb27
15. júl 2009

jaaaj, no tak asi v kazdej nemocnici je to ine.. Neboj sa, kazdopadne drzim palceky a potom napis ako si dopadla...

luciam26
15. júl 2009

Ahojte.Ďakujem za odpoveď.Už mi je lepšie a v piatok mám ísť za doktorom ohľadom PN.Mala by som ešte jednu otázku:ako dlho po zákroku by sa nemalo pohlavne žiť?asi ako po pôrode?
rean-držím palce,VEĽMI.Mňa to tiež len čaká.

rean
15. júl 2009

dakujem vám dievčatá za podporu nie je to nič príjemné čakať na výsledky určite sa zajtra ozvem ako som dopadla tiež vám držím všetkým palce

bamb27
16. júl 2009

luciam26 ...mala by si mat pauzu nejakych 6 tyzdnov 😒 ... aspon tak mi povedal doktor, ze keby to mal on tak by 6 tyzdnov pockal, ja osobne som to vydrzala cca 5 tyzdnov, ale to boli len take jemne pokusy..

luciam26
16. júl 2009

...myslela som si,že to bude nejak tak.Dnes mi už volali aj z práce,že kedy prídem...no vraj 2 týždne po zákroku by sme mali ležať,nebehať,nepreťažovať sa.Som po zákroku týždeň a druhý deň a dnes som už na rozdiel od predchádzajúcich dní celkom fit (až na to neustále krvávanie 😖 ),tak snáď by som od pondelku mohla nastúpiť.Aké s tým máte skúsenosti?čítala som si aj predchádzajúce príspevky a asi je to u každého rozdielne.V podstate mám sedavú prácu počas celého dňa,tak hádam by sa to už nemalo zhoršiť.

bamb27
16. júl 2009

hmmm.. nuz vyzera to naozaj tak ze u kazdeho je to individualne... Ja som nemala vobec ziadne problemy, bolesti ani krvacianie... len nejake 2 tyzdne slabsie spinenie... Preto som aj mala problem byt v klude, nudila som sa... no ale zatala som sa a vydrzala... Jediny problem bol pri prvej menstruacii, strasne bolestiva ...ale to bol len jeden den... a asi po 5 tyzdnoch mi vysli von stichy, ale myslim ze som im pomohla tym, ze skusili ci sa nam bude dat sexovat... 😵
po 2 tyzdnoch som sla do roboty, lebo tiez mam sedavu pracu, tak rekuze konecne uz budem sediet na zadku a nebehat kade tade

rean
16. júl 2009

no tak už som doma .lekár mi povedal že som na hranici medzi strednou fázou a rakovinou ale že chorá časť bola odstránená celá ale prevenívne prehliadky každé 3-4 mesiace na onkogynekologii ma neminú alebo mi dal ešte jeden návrh že vybrať celú maternicu zatiaľ to však nieje nutné ale záleží na mne ako sa rozhodnem

bamb27
16. júl 2009

rean, to nie je bohvieco... drz sa, mysli pozitivne.. tak isto ako sa to moze zhorsit tak sa to moze aj vyrazne zlepsit, hlavne to nezanedbavaj... papaj vela zeleninky, usmievaj sa ..drzim palceky
mozem otazocku rean? ...deticky uz mas?

rean
16. júl 2009

bamb27ďakujem, snažím sa byť stále pozitívne naladená ale dnes to vždy nejde ,moja práca/robím predavačku /ma strašne baví rada ľuďom pomôžem poradím, ale práca s ľuďmi je vždy aj o tých negatínych skúsenostiach a hlavne v dnešnej dobe.deti mám dve

messue
16. júl 2009

rean ahoj, možem otazku? ake si mala vysledky pred konizáciou? mna to tiež čaka, konizácia buduci týžden a vysledky potom jaj bože..... trošku sa obávam , tiež by som chcela ešte jedno mimčo, trochu sa obávam ,jak dopadnem... ja sm mala vysledky PAP 3b4, HSIL

messue
16. júl 2009

kočky a ako dlho sa čaka na vysledky po konizácii???

bamb27
16. júl 2009

messue... na vysledky sa caka rozne dlho, zavisi od toho kde to robia.. ale pocitaj tak 2-3 tyzdne... nebojkaj nic, zvladnes to a budes mat zdravy krcok 😉

messue
16. júl 2009

bamb, dik vieš povzbudiť človeka, a dakujem že existuje takato stránka, lebo z lekárov taketo odpovede treba ťahať ako z chlpatej deky!
a ešte niečo, nemám vo vysledkoch zaznačené poličko s HPV, to znamená že nemám HPV vírus? už sa v tom nevyznám

bamb27
16. júl 2009

co sa tyka toho HPV tak to neviem.... ak to nemas zaznacene tak je to zrejme negativne, to ti veru neviem povedat... ale fakt informacie nazbieras skor od zien ktore tym presli ako od doktorov... lebo nie kazdy doktor (co ich aj chapem) ma cas vysvetlovat tieto podrobnosti... hoci nemaju problem odpovedat ked sa spytas priamo, ale co vtedy ked nevies co sa pytas, resp. je ti blbe sa pytat na nejaku "banalitu"

rean
16. júl 2009

ahoj messue na výsledky som čakala 2 týždne a tie pred konizáciou vôbec neviem preto som prekvapená že vy všetky tie výsledky viete a mne nepovedali nič až dnes mi to ten doktor vysvetlil všetko ako to vlastne mám ale až teraz po konizácii.držím ti palce nech ti to všetko dobre dopadne a opatruj sa!!!

lekno
16. júl 2009

Ahojte, no ja som mala pred operáciou výsledky z cytológie najskôr IIIa, potom mi to kleslo na II, ale keďže mi dr. začal brať tých "vzoriek" viac, teda aj na HPV, tak tam sa viac krát potvrdilo HPV vysokopozitívne. Posielal to tuším do Žiliny. Hovoril, že sa to posiela aj do Blavy. Keď som sa ho pýtala, aké číslo toho papiloma vírusu to mám, tak hovoril, že zo Žiliny to neposielajú, že aké číslo, ale že či tam ten vírus je alebo nie a či je vysoko rizikový. A ja som mala tri krát po sebe práve ten. Vyšetrenie sa robí preto viac krát, lebo keď prídu zlé výsledky z cytológie, tak berú aj na HPV a keď sú výsledky zlé, tak znova. Pritom sa môže stať, že druhý krát prídu výsledky dobré a to preto, lebo dr. to volným okom nevidí a teda sa môže stať, že pri odoberaní vzoriek sa toho "postihnutého" miesta na krčku nemusí dotknúť. Práve preto sa vyšetrenie po troch mesiacoch znova opakuje. Ako som už písala, mala som to 3x po sebe zlé, vysokorizikové, tak som bola na operácii. Bola som v Martine a tiež, keď som išla domov, ta mi presne ako tebe Rean povedali, že si mám zavolať za týždeň o výsledky a že ak budú dobré, že ich pošlú môjmu gynekológovi a ak zlé, že si po ne budem musieť ísť sama. Ale môj dr. povedal, že tam volal a dohodol sa s nimi, že nech budú výsledku akékoľvek, že nech mu ich pošlú. Za týžde§ ešte neboli, tuším až za tri týždne. Z výsledkov z histoógie mi povedal, že HPV sa potvrdilo, pri operácii mi odobrali všetko "zlé". Povedal, že inak by to malo byť už v poriadku a že budem chodiť na kontroly každé tri mesiace. Inak som s dr. problém nemala, na všetko, čo som sa ho spýtala, tak trpezlivo odpovedal 🙂

A stým sexom si myslím, že je dobré počkať najmenej tých šesť týždňov. Presne ako po pôrode. Všetko chce svoj čas 😉
Rean, držím ti palce, aby si všetko zvládla a aj tebe Messue 😉 Uvidíte, všetko bude dobré, hlavne, že sa na to prišlo včas 🙂

lekno
16. júl 2009

Fú, zas som toho počmárala... 😀

andrejusa
16. júl 2009

ahojte, mne robili konizáciu pred asi 10 rokmi a hneď mi aj spravili plastiku. S otehotnením problém nebol, ale teraz neviem, či kvoli tomu nebudem musieť ostať PN, teda na rizikovom...? môj dr. sa k tomu ešte nevyjadril, ale zaujímalo by ma, či krčok z plastiky je rovnaký ako taký úplne zdravý a či nejaká žienka ostala aj s plastikou krčka na rizikovom... ďakujem.

lekno
16. júl 2009

Ahoj Andrejuš 🙂
Ja som síce podstúpila plastiku krčka až po pôrodoch, takže osobnú skúsenosť s týmto nemám.
Ale čo som už viac krát čítala a aj kámoška, čo mám, tak po plastike krčka normálne otehotneli, dokonca niektoré ľahšie, ako pred operáciou. Plastika krčka nemá vôbec vplyv na otehotnenie. Ak sa ani po tomto zákroku otehotnieť nedarí, tak je to z úplne iného dôvodu. Ale ty už tehuľka si a ani na tehotenstvo by to nemalo mať vplyv, takže ak nebudeš mať problémy, tak by si nemala byť na rizikovom 😉
Najlepšie ti poradí tvoj gynekológ. Samozrejme niekedy je to tak, že čo lekár, to iný názor.
Veď napríklad aj také ženy, ktoré nikdy nepodstúpili nijakú operáciu, tak sa im stalo, že mali slabý krčok a začali sa predčasne otvárať a museli podstúpiť "zašitie" krčka, aby neporodili predčasne. Takže myslím, že je to individuálne 😉

bamb27
17. júl 2009

andreuska...
..myslim ze samotna plastika ako taka neznamena riziko pre tehotenstvo, skor ide o to aby bol krcok dostatocne dlhy a dostatocne silny aby ti babatko v brusku udrzal... pocas tehotenstva ti ho isto budu merat a sledovat, tym ze si podstupiála takyto zakrok by ti ho mali myslim sledovat viac ako ostatnym..
Ja sa chystam tehotniet coskoro, ked som bola teraz na kontrole s krckom tak doktor povedal, ze je krasny novy.. a ze ma okol 2 cm a ze to je dost ...no neviem, mne sa to tak laicky nezda byt bohvieco...ale vsak uvidime... 😵
Glavne sa tym nestresuj...