Darovanie oocytov

aduuus
20. júl 2017

Baby tie ktore ste DARKYNE zaujimalo by ma ci ste po darovani este otehotneli a ci to slo v pohode

bluka2
20. júl 2017

Ja odveci, ale zaujimalo by ma, ci je za darovanie oocytov aspon nejake financne odskodnenie?

jeennyv
20. júl 2017

@bluka2 je okolo 1000e dokonca na fb bezi reklama, cize pomaly z toho bude job

ivec16
20. júl 2017

@bluka2 je tam tzv bolestne

ivec16
20. júl 2017

je pekne darovat, ale osobne by som do toho sla az potom ako mam vlastne deti
@aduuus

unctadorg
20. júl 2017

No v prvom rade sa robi milion testov ci vobec mozes darovat a ked uz aj je to take mega mnozstvo hormonov, ze az. Ja osobne by som do toho nesla a uz vobec nie za 1000€

aduuus
autor
20. júl 2017

Zeny ja som polozila otazku. A chcem na nu odpoved NIE VASE NAZORY. bez urazky. Vdaka

ivec16
20. júl 2017

@aduuus ak si zdrava nemal by byt problem otehotniet po darovani, urcite darovanie ocytov nie je dovod preco by sa ti nemalo podarit otehotniet

ivec16
20. júl 2017

@aduuus pred darovanim ti budu robit vysetrenie na AMH, vysledok ti napovie aku mas kapacitu vajecnikov, ak by bolo nizke tak ta ako darkynu ani nezoberu

aduuus
autor
20. júl 2017

@ivec16 no praveze dr mi nejak dost nejednoznacne odpovedala na otazku ci to moze do buducna ovplyvnit moznost otehotniet...tak preto ma zaujima skusenost

babatkoo
20. júl 2017

@aduuus urcite budes moct mat dalej svoje vlastne deti. Tie zeny co boli na umelych oplodneniach absolvovali vlastny odber vajicok (nasledne oplodnenie spermiami a vklad uz hotovych embryi). Niektore boli aj 3x a viac takze ak by si sla na 1 odber = darovanie nic sa nestane a tvojou buducou plodnostou. Absolvujes taku istu hormonalnu pripravu ako zenu pred umelym oplodnenim. Vajicka ti odoberu a tot vse.

bluka2
20. júl 2017

@aduuus pozri, s kazdym vajickom menej je dlhodobo mensia sanca otehotniet, aj pre nedarkyne. Cas nehra s nami a darkyna akokeby urychlila ten cas. S tym, ze je to zakrok, ako citam na nete v celkovej narkoze plus stimulacia hormonmi. No jednoznacne ti gynekologicka nic nepovie, lebo urcite neexistuje univerzalna odpoved. Ine je ked si darkyna v 19, ine v 35. Kazdy organizmus inak zoberie operaciu ci stimulaciu. Vid. temy, ze jedna po cisarskom ako srnka, druha mesiace po tom nejake problemy. Za mna ak vobec, tak jedine po tom, co uz mam ten pocet deti, co som chcela. Rizika tam su, na 100% sa tam podpisuje nieco ako na vlastnu zodpovednost.

tatinka
21. júl 2017

@bluka2 s tym podpisovanim papiera na vlastnu zodpovednost mas pravdu, ked sme sli na ivf musela som podpisat papiere ze som si vedoma ohrozenia na zivote "vdaka"hormonom, ale pokial je zena zdrava tak by problem pri darovani oocytov byt nemal -teda ani s buducim otehotnenim,lenze hormony ktore sa pri tom pichaju su dost zataz na telo ( aj ked kazda zena to znasa inak) , skratka som len chcela povedat ze zaruku ci zena potom otehotnie jej neda nikto,,,,
aj ked je mi jasne ze autorka sa pyta na skusenost zien , ktore uz oocyty darovali takze som vlastne reagovala mimo zadanej otazky 🙂

bluka2
22. júl 2017

@tatinka Suhlasim. Ak jej niekto napisal, tak asi v IP...

janinuska
24. júl 2017

To važne sa pred ivf take niečo podpisuje?

tatinka
27. júl 2017

@janinuska poviem ti to takto , ano podpisovala som to, urcite by som tie papiere nasla aj doma lebo som si vzdy nechavala zo vsetkeho kopiu, ono ja mam aj pco takze som aj na infuziach skoncila z tych hormonov, lebo po odbere folikulov sa mi zacala tvorit voda v brusnej dutine a pod maternicou, brucho mi nafuklo ako slonovi z toho, denne som musela preto pit 4 litre vody cize som z domu nesla ani na krok lebo na wc som bola asi 3-4krat za hodinu z tolkej vody,,,a taktiez sa mi ako neziaduci ucinok urobili cysty v prisiach ktore tam mam do dnes, a to uz je par rokov, vdaka Bohu ze su len vodove ....to je aj na vela pisania vsetko ....
tym ale nechcem nikoho odradit od umeleho oplodnenia alebo odberu folikulov ako darcu.lebo napriek tomu vsetkemu sa vela parov dnes tesi dietatku prave vdaka moznosti umeleho oplodnenia alebo darcovstvu folikulov ci spermosiek...nam zial ivf nepomohlo ale ked by som vedela ze pomoze tak to napriek tomu vsetkeho este risknem lebo tuzba po dietatku je velka....
ps: este by som asi musela vyhrat sportku lebo tie peniaze kolko to stoji to je hotovy majetok, boli sme na tri ivf plus viacero kryoembryovkladov a vsetko nas to stalo cca 5000 e a to nam ciastocne prispela poistovna ale tu sumu co pisem sme si este platili sami z vlastneho vrecka, teraz uz by nam poistovna neprispela nic ...

star2017
27. júl 2017

@bluka2
Nie je to bezna narkoza
Ide len o akesi kratke regulovane bezvedomie. Max 5 minut

janinuska
27. júl 2017

@tatinka Dakujem za odpoved, ja som bola len dvakrát na inseminacii, stimuacia len clostilbegyt, utrogestan, pregnyl- nevyšlo to na ivf som nešla strach z hormonov , odberu vajičok, celkovej anestezie atkd. Teraz už je neskoro aj na ivf mam amh 0. Ved toto stoji to vela penzi, hormónmi si zničis zdravie a aj tak to nevyjde, ale môžete si babätko adoptovat. A ohss vznika len ked je vela folikulov, alebo može vzniknut aj pri malom množstve folikulov? Držim ti palce.

bluka2
28. júl 2017

@star2017 nevedela som, ze je nieco take mozne...dik

star2017
29. júl 2017

@bluka2
Bola som tam uz 2x, tak viem. Brali nas na zakrok tak rychlo ze za pol hodinku nas vsetkych 5 bolo vybavenych. No...mozno 40min... 🙂

tatinka
31. júl 2017

@janinuska moj adopciu domieta , povedal ze sa nedokaze vnutorne stotoznit s adopciou kedze to dieta spoldil niekto iny,,,,co narobim, nutit nikoho clovek nemoze, to musi clovek dokazat prijat vo svojom srdiecku.....
ohss vznika zvycajne ked je vela folikulov a ked ma zena pco teda polycysticke vajecniky , co je aj moj pripad,,,,ci moze vzniknut aj pri malom pocte folikov to ti neviem povedat ale zvycajne vznika pri velkom pocte a bud po odbere folikov alebo ked sa ujme embryo, u mna vnikalo ohss po odbere folikov...
vy skusite adopciu ?
dakujem a taktiez uprimne zelam nech sa vam miminko zadari aspom tou adopciou

janinuska
31. júl 2017

@tatinka My sme to nechali tak, možno sa ešte zadari aj u vas aj u nas normálnou cestou, niekedy sa aj zazraky deju. Držim palce, aby ste mali babätko.

floretine
12. júl 2019

@aduuus hej v pohode som otehotnela na prvý šup

babysweet
20. nov 2019

@aduuus zo skusenosti viem,ze ak darovanie dievca nerobi casto,plodnost to neovplyvni..o vajickach prichadzas kazdy mesiac a tie vedia nase kliniky ‘zachranit’ a vedia pomoct inym🙂..ja sa venujem darkyniam ktore chcu darovat mimo Europy🙂