Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dávkovanie alchemilky pri poruchách menzesu

malazuzu9
31. jan 2017

Chcem sa spytat na spravne davkovanie alchemilky pri poruchach menstruacie

maxiva
31. jan 2017

Ja pijem zensky caj...a pomaha to velmi.je to v sackoch,tak nemusis sa trapit s davkovanim

cacianka
31. jan 2017

asi je lepšia zmes bylín na gyn. problémy,
ak chceš len rady na túto bylinku - čo takto zájsť do knižnice a pozrieť si nejký dobrý atlas liečivých rastlín a pozrieť si tam dávkovanie. (napr. Kresánek mal vynikajúce spracovanie)
alebo si pozri na nete stránky o bylinkách.

1234lubka
31. jan 2017

Ja som mala cykly hala bala, aj 54 dnove. Sypanu som si nevedela nadavkovat ale kupovala som porciovanu do 0,5 litra, pila 14dni od prveho dna ms, jeden-dva pohare denne a cykly 30-35 dnove boli...nechapala som ze pomohlo

cacianka
31. jan 2017

veru bylinky majú čarovnú moc, a najlepšie tie ktoré rastú v našom pásme, žiadne made in amerika, china a pod.
ale niektoré majú aj vedľajšie príznaky, alergény, a nemôžu sa dlhodobo užívať. preto je naozaj najlepšie si pozrieť dobrý atlas.
a napr. toľko ospevovaná Trebenová - od doby kedy písala svoje rady sa veľa zmenilo , zistili sa aj nežiadúce účinky niektorých bylín. napr. detičky sa zásadne kúpali v odvare harmančeka , pred nedávnom sa zistilo že má aj alergény, a nemôže ho používať hocikto.
tak aj alchemilka má svoje + a -. našťastie + je oveľa viac.

bienennest
31. jan 2017

@malazuzu9 Ahoj, spravne by sa mali pit 1-3 salky horcueho caju denne. po par tyzdnoch si treba dat pauzu, aby si telo na to nezvyklo a alchemika aj nadalej ucinkovala. Neviem aku poruchu menstruacie mas (anovulacnu, nepravidelny cyklus, bolesti ?)ale ak chces upravit dobu cyklusu tak sa odporuca pit caj z malinika v obdobi pred ovulaciou a caj z alchemiky od ovulacie po menstruaciu.
Existuju aj ine bylinky podporujuce cyklus. Skus si k tomu precitat viac tuto -https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/prirodne-lieciva-bylinky-na-podporu-pl-mktisu/

1234lubka
31. jan 2017

Jj ano zabudla som ze treba dat pauzu. Ja som davala po 3 mesiachoch jedenmesiac. Predsa som ju pila len 14 dni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli