Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dlhodobé užívanie kortikoidov

Lieky, bylinky a výživaZdravá výživaZdravie a choroby (A - Z)
wutangclan
9. júl 2020

Ahojky,berie niekto kortikoidy vkuse už aspoň rok?,,ako ich znášate a ake dávky uživate?🙄

elenka74
9. júl 2020

@wutangclan Ja som pred rokmi brala Prednison a Entocort na ulc. kolitídu. Prednison asi 2 mesiace a Entocort viac ako rok 3 tablety denne.

wutangclan
autor
9. júl 2020

@elenka74 Elenka, a mala ste nejake nežiadúce účinky? 🤔

elenka74
9. júl 2020

@wutangclan Pribrala som a od Prednisonu som mala typickú mesiačikovitú tvár. Syn mi tiež viac krát bral Prednison a zase on sa od neho nevedel sústrediť, triasli sa mu ruky, nohy.

elenka74
9. júl 2020

@wutangclan A ešte má odvtedy syn citlivý žalúdok, aj keď popritom užíval Helicid alebo Lomac.

wutangclan
autor
9. júl 2020

@elenka74 no ja taktiež,,a krče ste nemala do končatín?

elenka74
9. júl 2020

@wutangclan Ja ani nie, možno skôr syn, ale práve preto sa má pri kortikoidoch užívať Kaldyum.

wutangclan
autor
9. júl 2020

@elenka74 uživam aj draslík aj horčik aj vapnik,,nechapem🤔ale ďakujem za vyjadrenie Elenka

tripetta
9. júl 2020

Asi záleží, v akej forme. Ja som inhalovala kôli astme viac než rok, takmer žiadne vedľajšie účinky som nemala a kortikoidy v spreji mi veľmi veľmi pomohli. Infúzie, to už bolo horšie, stačil týždeň a mala som vyrážky a bolo mi zle.

amienne
9. júl 2020

@wutangclan brala som prednison len 2 mesiace ale spuchla som ako ropucha, tvar som mala ako vecne pripita, nafuknutu az mi okuliare nesedeli a tlacili ma. Mala som traviace tazkosti, nadmerne som sa potila a bolo mi stale tak divne. Muz bral pol roka, tiez hlava velka a jemu sa zas velmi zvysila tepova frekvencia. Drzim palce lebo dlhodobe uzivanie zrejme prinasa tych neziaducich ucinkov viac.

magdalenkad
10. júl 2020

@wutangclan uzivala som vyse roka/zo zaciatku 60mg/ a po 4mesacnej pauze uzivam znova, teraz treti mesiac uz... Ja som nemala ziadne priznaky, skor som schudla, co sa kazdy cuduje... Ale tentokrat uz mavam zvyseny tep aj na 105 behom dna, ale tak do hodinky vacsinou klesne a samozrejme znova chudnem....

wutangclan
autor
11. júl 2020

@amienne no máte pravdu,,hrôza😱😓ja podobne

wutangclan
autor
11. júl 2020

@magdalenkad hmm,zaujímave,asi každe telo to inak pojme,,ja už taham 8mes a žiadna výhra,,teraz som na 24mg ale už 2x mi dali 2500mg do zily cize dokopy 5000mg a pomaly som klesala.ale fuj iny bordel🙄😔

wutangclan
autor
11. júl 2020

@tripetta ano,infuzie su zabijak,,mne bolo tak isto z nich😱😔kortikoidy w spreji,,hm..asi záleži aj od diagnozy...

bukajka_mata
19. júl 2020

@wutangclan Čo ti je ak teda to nie je tajomstvo? Ja som brala 60mg najvyššiu dávku. Tú som brala asi rok a potom postupne mi znižovali. Klasika pribrala som, vypadávali vlasy, tuk sa mi začal okolo brucha ukladať, zadržiava telo vodu. A začali mi rednúť kosti, našťastie už je to všetko OK a stabilizované 🙂

wutangclan
autor
20. júl 2020

@bukajka_mata Nie je to tajomstvo,dostala som uveitidu..60mg je dosť🙄už sa ich dufam zbavím aj ja po roku a bude pokoj,je to svinstvo,a tebe čo bolo?,,a ako si zistila že ti rednu kosti?,,mňa začali dost boliet kolena teraz😞

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre