Duphaston a jeho účinky

klarisa23
8. jún 2015

Ahojte zienky, idem skusit stastie sem, mozno mi poradite....Uzivam tabletky Duphaston druhy cyklus kvôli tomu, že mam skrateny cyklus - 19-22 dnovy. No len mne menstruacia aj napriek uzivaniu Duphastonu prisla na 24 DC. Brucho ma pobolievalo uz od 19 DC a aj som odvtedy spinila.....Snazime sa o mimi a dost ma to stve....Su este aj nejake ine lieky, ktore nezabranuju tehotenstvu a vedia "naprogramovat" menstruacny cyklus? Dakujem vopred za odpovede.....

krstik
8. jún 2015

@klarisa23 Ahojky, a vies aj kvoli comu mas taky kratky cyklus, mas odsledovanu ovulaciu? Beries ho kvoli kratkej lutealnej faze? Ak je to tento problem, myslim, ze baby uzivaju vitamin B6, pripadne bylinku vitex jahnaci (resp. agnucaston v tabletach) - ale este si to radsej over.

klarisa23
autor
8. jún 2015

@krstik ahoj, neviem preco mam taky kratky cyklus....hormonalny profil je v poriadku....ovulaciu mavam....diky za radu, skusim nieco pozriet na nete o tom, co si mi napisala......

paskolinka
8. jún 2015

@klarisa23 otazka je kedy ovulujes. ak ovulujes rychlo po ms, tak mozes mat kratky cyklus a nemusi to znamenat ziadnu poruchu. moja kamoska tiez tak ma a normalne s takym cyklom aj otehotnela.

leanice
8. jún 2015

@klarisa23 ahojky, ked hovoris, ze mas skrateny cyklus, mas aj slabu menstruaciu? Mala som tiez tento problem, ze sa mi skratil cyklus na 22 dni a tym sa aj oslabilo krvacanie na uplne slabunke...

klarisa23
autor
8. jún 2015

@leanice ahoj, nie mensturacia potom prebieha normalne trva asi 5 dni, najviac krvacam prve tri dni....len to ma zaraza, ze nepomaha a upravu cyklu ani Duphaston .....

klarisa23
autor
8. jún 2015

@paskolinka ovulaciu by som mala mat na 9.-10 DC

leanice
8. jún 2015

@klarisa23 tak potom by nemusel byt problem, ved ked je pravidelna, aj 20 dnove cykly su normalne. Dlho sa uz snazite otehotniet?

klarisa23
autor
8. jún 2015

@leanice snazili sme sa pol roka, potom sme to nechali tak, zase pol roka a to uz aj s clostilbegytom, ktory som brala 3 cykly a teraz sme sa nanovo do toho pustili bez liekov, bez stresu......aj moj gynekolog povedal, ze sice nie je to zvycajne mat taky kratky cyklus, ale zase nic co by mi branilo otehotniet.....

paskolinka
8. jún 2015

@klarisa23 a ake vysetrenia ti robil doktor? folikulometriu, hormonalny profil...? lebo takto to vyzera, ze mas pravidelnu ovulaciu, lutealnu fazu cca 10-12 dni, co by malo stacit (hovori sa, ze by nemala byt kratsia ako 10 dni). robila si si ovulacne testy? len to, ze je cyklus kratky, este nemusi znamenat, ze ho treba silou mocou predlzit, moze to by uplne ok. alebo moze byt chyba niekde inde, nie v dlzke cyklu...

klarisa23
autor
8. jún 2015

@paskolinka aj folikulometriu aj hormonalny profil mam za sebou, vsetko je v poriadku.....len tie kratke cykly ma dost stvu.....ovulacne testy som si nerobila, bo nechcem sa zase az tak sledovat, verim doktorom....

paskolinka
8. jún 2015

a ktore dni v cykle si brala ten duphaston?

klarisa23
autor
8. jún 2015

@paskolinka 11-25, no teraz so ho brala uz len do 24 bo sa mi menzes aj tak rozbehol, tak uz to bolo zbytocne....

paskolinka
8. jún 2015

15 dni? to je dost dlho... a doktor co na to? a normalne spinis pred ms alebo to len s tym duphastonom? zda sa, ze tvoje telo je naprogramovane na kratke cykly a nepusti... tazko radit. ale ja by som len kvoli dlzke cyklu nestresovala. ak je ostatne ok, tak sa vam to raz musi podarit... ja som brala utrogestan, ale to kvoli spineniu pred ms (od 3dpo do 13dpo) a lutealku mi o par dni natiahol. inak utrogestan je vraj prirodzenejsi pre organizmus a vela zien nan lepsie reaguje ako na duphaston.

klarisa23
autor
8. jún 2015

@paskolinka dakujem za cas a pismenka 🙂. Doktorovi sa zda vsetko v poriadku, mam sa za nim stavit este koncom tyzdna alebo zaciatkom buduceho a som zvedava, co mi povie.....

klarisa23
autor
8. jún 2015

@paskolinka ja inak bez liekov spinim tak 1-2 dni pred mrchou.....15 dni sa berie normalne duphaston...

ruthike
8. jún 2015

@klarisa23 ahoj, ak sa ti duphastan neosvedci skus alchemilkovy caj z lekarne, treba pit kazdy den aspon tri mesiace a cyklus by sa ti mal upravit. Mala si vzdy taku kratku menstruaciu? Dobre rady najdes na fertility.sk, poradenstvo som neskusala, neviem nakolko je ta pani fundovana - nie je dr, ale clanky ma k veci. V zahranici fici aj vitex, vygoogli si to, ale urcite len tinktura, tablety mozu mat vselijake extra veci. Duphastan je synteticky progesteron a na predlzenie menstruacie sa predpisuje vzdy len synteticky progesteron - ina znacka, insie davkovanie ale vzdy len progesteron, takze liekovo tam toho domtori vela nevymyslia. Ja som mala jeden rok strasne kratke cykly zo stresu a z podvahy, takze ak si mavala normalny cyklus - aspon 26 dni, bolo by vhodne zistit,ze preco sa zmenil. Ja som bola pol roka na syntetickom hormone a tiez sme sa snazili a nic. Pocala som prirodzene, ale mam taky dojem, ze som moc neovulovala pocas tych 6 mesiacov. Mne ten moj progesteron zaberal, uzivala som ho desat dni od dvadsiateho dna cyklu a na 11. Som dostala menzes. Precitaj si v pribalovom letaku, ci duphastan sposobuje spinenie, trebars sa tvoje telo prisposobuje? Tie synteticke hormony su taky hop alebo trop, niektorym zaberu inym nie. Je dolezite aby si to zacala brat az po ovulacii, tvoj doktor by mal zistit, ze kedy ovulujes, lebo to nemusi byt automaticky v polke cyklu

anka52
8. jún 2015

Ahojte som tu nova potrebujem poradit moj doktor mi predpisal duphaston na 14 den ciklu do 25 je to normalne snazim da otehotniet ciklus mam 28 dnovi

leanice
9. jún 2015

@klarisa23 tiez si myslim, ze ak si mala taky kratky cyklus stale, a inak je ms pravidelna, tak by som neriesila. Ja som riesila svoj kratky cyklus hlavne preto, ze som ju mala slabu, cize mi nerastla sliznica. Ale pokial nemas ziadne problemy, nemyslim si, ze je nutne to riesit a pchat sa syntetickymi hormonmi. Treba sa len ukludnit a skusat. Tie stresy robia vela. Ten alchemilkovy caj je tiez dobry, ale pocula som, ze sa ma pit len prvu polovicu cyklu. Daju sa aj ine bylinky. Ale ozaj pokial nemas ziaden iny problem, tak by som to neriesila... 😉
@ruthike ahoj, pocuj, ked pises, ze si otehotnela prirodzene, cize po vysadeni tabletiek sa vam podarilo otehotniet, ci ako? 🙂
@anka52 Anka, a preco ti ho doktor predpisal, kvoli comu?

krstik
9. jún 2015

@klarisa23 teraz ma napadlo ked pozeram ze mas zistenu ovulaciu na 9-10 den, ze to velmi nasilu nepredlzis a ani to nema vyznam. Zivotnost zlteho telieska ak sa vajicko neoplodni je tak 10, maximalne 16 dni, ked prestane produkovat progesteron, umely ti proste stacit nemusi. Je zbytocne pre teba predlzovat tuto fazu, k oplodneniu tu uz dojst nemoze. Radsej sa zameraj na fazu pred ovulaciou, kontrolovala ti aj vystelku maternice? Ci je tak skoro dostatocna na to aby sa vajicko uhniezdilo?

ruthike
9. jún 2015

@leanice ano, po vysadeni mi asi tri mesiace haproval cyklus, moje hormony sa museli zobudit a potom som asi na druhy normalny cyklus pocala.Preto si myslim, ze ten progesteron mi nemusel v tomto smere robit dobre, aj ked to nemam podlozene vysetreniami, lebo som sa po svadbe prestahovala a uz som nemala priamy pristup ku gynekologovi a sono.

klarisa23
autor
9. jún 2015

@ruthike ahoj ja som odjakziva mavala take kratke cykly 22-23 dnove......ale ked som teraz naposledy dostala mrchu na 17 DC tak uz som z toho bola na nervy, doktor mi teda predpisal duphaston, ten mi vsak zabral tak, ako som pisala vyssie....brala som aj lieky na zvyseny prolaktin - ktory mi blokoval ovulaciu, ale tieto vysledky mam uz v pohode, len ma proste stvalo, ze mrcha prisla po necelych dvoch tyzdnoch.....ale inak dakujem za radu.....skusala som pit aj alchemilkovy caj trikrat denne, nic nezabera

klarisa23
autor
9. jún 2015

@krstik pojdem tam zaciatkom buduceho tyzdna, popytam sa ho este ......mne ovulaciu kontrolovali vtedy, ked som brala clostilbegyt, vtedy som ju mala urcite aj dva mesiace potom.....ci ju mam teraz netusim...

klarisa23
autor
9. jún 2015

@leanice uvidime, co mi povie doktor najblizsie....alchemilkovy caj som pila, nula bodov

anka52
9. jún 2015

Uz pat rokou nemozem otehotiet niak sa nedari tak mi predpisal hormonalne tu pisu dost bab ze otehotneli po nom

leanice
11. jún 2015

@klarisa23 Ten alchemilkovy caj tiez neviem presne ako sa ma pit. Skusam ho kadejako, tak uvidim, ake budu ucinky 🙂 Tak ked mavas take kratsie cykly od zaciatku, tak by to malo byt ok, a ten posledny este kratsi, to moze byt aj zo stresov, z toho, ze sa tak sledujes. Viem, ono je to tazke, ked sa snazite, na to nemysliet. Ale myslim ze so zdravou zivotospravou sa to musi raz podarit... lepsie ako sa pchat liekmi... Drzim palce, nech ti lekar povie len stastne spravy 😉
@krstik ahojky, nejako sa vyznas... 😉 mas to nastudovane...? ja zatial len tapam, kedze moj gynekolog sa mnou velmi netrapi... 😉
@anka52 hej, urcite mnohym ten duphaston pomohol, kamoska ho brala dokonca aj zaciatkom tehotenstva. Ale nebavila som sa s nou o tom, ze preco jej ho predpisali. Tvoj doktor snad vie preco ti ho predpisal. Tak ak si ho nikdy nebrala, mozes vyskusat, snad pomoze... Drzim palce 😉

krstik
11. jún 2015

@leanice rozhodne sa nepovazujem za experta 🙂 len som si tiez presla kadecim, a aj ked doverujem lekarke a pocuvnem ju na slovo, potrebujem vediet preco mi nieco dala a ako to funguje. Clovek sa snazi neriesit a nemysliet na to, a niekomu to aj prospeje, ale ja nie som typ, ktory ma trpezlivost strielat na slepo 🙂)) Myslim, ze sa treba poznat, patrat po pricine a pomoct si aj sam sebe ako sa da 🙂)) Som sa nejak rozkecala 🙂

ruthike
11. jún 2015

@anka52 najlepsie ti bude zalozit vlastnu temu, tak dostanes viac odpovedi.Ked sa snazite uz 5 rokov treba kompletne vysetrenia aj teba aj partnera, niekedy su na to lepsie specializovane reprodukcne centra nez pretazeny gynekolog. Samozrejme duphastan moze pomoct, ale zavisi to aj toho co v pocatiu brani

leanice
16. jún 2015

@krstik dobre hovoris, som na tom podobne, ale asi len v zaciatkoch, tiez ked mi doktorka predpise zbrucha nejake tabletky, tak uz mudrujem, ze to nechcem brat, a frajer len nadomnou kruti hlavou. 😀 Ale presne ako hovoris, treba hladat priciny a pracovat na tom, a aj sa mi to pomaly osvedcuje... Tak ak by nieco, mozem sa skusit obratit aj na teba po radu? 😅 🙂

krstik
16. jún 2015

@leanice jasna vec, kludne pis, ked budem vediet, poradim 🙂

lulu_123
23. sep 2015

Ahojte dievčatá 🙂 potrebujem radu 🙂 doktor mi predpísal duphaston koli tomu lebo sa snažíme s priateľom O mimi. Povedal mi že mám všetko V poriadku čo sa týka vyšetrení ale aj tak mi predpísal duphaston. Odrádza má čo je popísané V pribalovom letáku A chorobách, vedľajších účinkoch.... Aké máte vy sním skúsenosti? Za každú radu ďakujem 🙂