Pomohol vám Duphaston k otehotneniu?

emi_emi159
28. mar 2020

Ahojte mamičky,budúce mamičky alebo všetky ktoré sa snažíte stať sa mamičkami. Chcem sa tento krát spýtať na liek duphaston či vam pomohol otehotnieť? Mám PCO ,menštruáciu skoro vôbec ,beriem inofolic a duphaston. Dneska som zjedla poslednú tabletku takze zajtra mám očakávať menštruáciu ? Gynekológ mi povedal že ak nepríde mám mu zavolať. Naposledy som mala v októbri. Hrozne by sme chceli bábätko. K tomu PCO mám ešte aj zvýšený mužský hormón. Doktor povedal že duphaston by mohla byt šanca pre mna dať to nejako do poriadku a možno aj otehotnieť. Som zvedavá či to teda príde zajtra alebo nie. Počas tejto karantény mame s priateľom aspoň viac času “na seba” a snažíme sa skoro každý deň. Vopred vam ďakujem všetkým za odpovede a prajem vam pekný večer. A držím palce všetkým 🍀

zuzana_ilkova
28. mar 2020

Ahoj ja som na dufastone bola asi 7alebo 8 rokov, pretozo som mal skrateny cyklus na 12dni, ked som ho uzivala mala som dajme tomu ze upraveny cyklus na 26-30dni kedy ako... tiez som brala inofolic 2roky a myslim ze to boli zbytocne vyhodene peniaze.... dufastom by ti mohol pomoct a skus aj pupalkovy olej a kyselinu listovu ak sa snazite o babo...ja som kombinovala tieto 3veci ked sme sa snazili,trvalo to rok ale mame doma maly poklad...

lucijalucy
28. mar 2020

Ja som brala Duphaston cca 7 mesiacov a nič nepomohol, akurát som mala vedľajší účinok silné akné na ramenách.. Po vysadení Duphastonu som začala brať Inofolic a priateľ Folandrol (mal zlý spermiogram) a zadarilo sa.. treba skúsiť, na každú funguje niečo iné. Veľmi držím palce! 🤗

natalkacentrumzdravia
1. apr 2020

@emi_emi159 ja som začala brať duphaston až po otehotneni ako doplnok progesteronu ktorý je potrebný na udržanie. Ak dôjde k výraznému poklesu alebo na úplných začiatkoch sa ho netvorí dostatočne množstvo nieje možné aby sa oplodnene vajíčko udržalo v maternici. Tento liek nieje vyslovene na otehotnenie ale ako podpora ak dôjde k oplodneniu. Ak sa užíva pri PCO tam je jeho účel iný a teda snaží sa ti upraviť cyklus akým spôsobom to momentálne netuším s týmto skúsenosti nemám. Ale je jasne ze ak budeš mat cyklus normálny aj s MS o to ľahšie bude pre teba predpokladať čas ovulácie a teda správny čas kedy by ste sa mali najviac snažiť. Možno by bolo na mieste opýtať sa na ovulaciu a spojitosť s PCO. Moja sestra mala PCO samozrejme MS mala tak raz do roka ak vôbec. Ale mávala ako anovulacne tak raz za čas aj ovulačné cykly. Keď otehotnela nemala MS pár mesiacov predtým. Držím palce 🤗❤️

angelika0000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre