Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
21. jún 2009

Ahojte 🙂. Dahra, mne pichajú diphereline, tak ako tvojej sestre. K tej operácii: ja som sa to už pýtala viacerých, a každého odpoveď bola, že pri tejto diagnóze, sa robí akási second look lsk, a zase sa skontroluje, či sú vajcovody priechodné a či sa niečo nevyvíja na vaječníkoch, príp. sa odstránia ešte vzniknuté zrasty. A tých som ja mala v malej panve neúrekom ☹. Ale všetko závisí odo mňa, ako sa rozhodnem. Ale zatiaľ sme sa s manželom dohodli tak, že začneme snažilkovať, a keby sa dlhšiu dobu nedarilo, tak pôjdem znova na laparku, príp. podstúpime aj iné vyšetrenia. Ja sa nebojím operácie, pobytu v nemocnici... Ja mám iba také sprosté žily, že ich je problém napichnúť. A pri tejto operácii s tým mali taký problém, že som myslela, že ma už ani nebudú operovať. Každá žila mi praskla 😒. Preto taký strach. Inak bolo všetko ok.

Vitaj luko, ty si sa tuším vydávala tiež v októbri 2008. Sme písali v tej istej téme na mojej svadbe október 2008. Mýlim sa?

luko
21. jún 2009

ano, mas dobru pamat 🙂

luko
21. jún 2009

katie: mne zatial o druhej laparke nehovoril nic (vlastne bola by to moja prva), ale ako som pochopila, ten druhy vajcovod sa nedal zrejme spriechodnik a ten jeden je Ok, aj vajecniky (z jedneho mi odstranil cystu)

filmushka
21. jún 2009

po tej liecbe asi zase laparka bude,nie? aby zistili, ci je fuc endoska, aby sme sa mohli snazilkovat a aby nam to vyslo na 100% 😎

ale uz sa rozlucim s vami, pekny zvysok nedele 😉 idem si uzivat vikendik s MM,pa

nastasia
21. jún 2009

ahojte,
to som nevedela, ze endo suvisi so znizenou imunitou. to je potom presne moj pripad ☹ a ten moj imunolog do mna iba picha injekcie, ale o tejto suvislosti mi nic nepovedal. asi o tom ani netusi. to je take smutne ako malo vedia lekari o endo ☹

a este k tym laktobacilom, myslite, ze ine druhy si mozem davat? lebo tento gynoflor obsahuje estrogen, takze asi kv. tomu sa nema davat. na inych znackach som nevidela, ze by mali estrogen.

filmushka
21. jún 2009

dobra stranka je endometrioza.cz
tam je o tom vsetko 😎

luko
21. jún 2009

nastastia, skus napisat do poradne
www.endometrioza.cz,
tak ti urcite poradia, ak uz tvoj lekar to nejak prehliadol 😅

filmushka
21. jún 2009

teda o endoske...

luko
21. jún 2009

jej, tak sme ho tam dali nezavisle od seba obe, ten odkaz 🙂

dahra
21. jún 2009

Ahojte,
Katie,
takze diphereline.Ozaj nemas z toho nejake urologicke problemy? V tej prvej teme bola yasmix kedyi davno, co pisala, ze ju stipe hrozne pri cikani. Mojej sestre gynekologicka zasa nahmatala, ze ma mocovy mechur opuchnuty. Mam dojem, ze to pri diphereline a robi ako vedlajsie ucinky.
Inak tie zily - mam podobny problem, od detstva mam reumu a si papatam, ako na 11krat pichla sestricka, kym mi zobrala krv v detstve a to ma este chcela aj vyfackat, ze sa jej nedari. Ja taky 8 rocny krpec, ani som nerevala. V nemocke ma pichali som mala napichnuty chrbat ruky.

nastasia
21. jún 2009

dakujem baby, pozriem si tu stranku 🙂

dahra
21. jún 2009

Luko,
ja som mala laparotomiu 14.1. Mala som aj redonov dren a kateter. Na druhy den - 15.1. som dostala menstruaciu, 3 dni skor ako som mala. Takze som chodila 2 dni drenom v bruchu, som si to nosila po chodbe vsade, kam som sla. Domov z nemocky ma poslali na 6.den. Dren som musela mat, aby mi odvadzal krv z rany, co ostala po tom, co mi vybrali cely vajecnik. Vyberanie drenu bol najstrasnejsi zazitok co sa tyka intenzity bolesti. Stehy mi nevyberali, mala som vtrebatelne, ale jazvu mam stale dost vyraznu. Pamatam si presne, ako ma bolel cely chrbat strasne a paty, lebo ja som 10 dni spala iba na chrbte, ledva som sa od bolesti vedela postavit, a preto som nikdy cez den nelezala, vzdy som iba sedela. Som bola ako babka, ale akonahle ta strasna bolest presla, tak som uz chodila von. Ja som nebola na PN, som zivnostnik. 12 dni po operacii som a autobusom odtrepala do martina zo ZA po vysledky. My nemame auto, takze som musela. 2.2. om uz zaberala v praci. Takze doma som bola nejake tri tyzdne.

Injekciu by ti naozaj mali pichnut len v prve tri dni menstruacie. Niektori doktori na tom nebaziruju, mojej sestre to chcela doktorka hocikedy, tak jej to vytrhla z ruky, ze ona pruide tak, ako sa to ma. Ak ti to pichnu hocikedy, tak sa moze stat, ze mrcha este dojde a cielom je, aby nebola. Inak je endo liecba zbytocna.

dahra
21. jún 2009

Luko,
nasla som, ze si mi pisala v maji, ze endo nemas :-!. A predsa ti to diagnostikovali. Som to tusila podla priznakov.

luko
21. jún 2009

vidis, pritom som to dokymu na pohotovosti (jeden z dvoch raz za cele roky MS, co som mala pri nej neznesitelne bolesti v podbrusku) hovorila, ale potom som na to zabudla nejako, a potom som sla k novemu dokymu gyndosovi a nejak sme sa zaoberali cystou.

moja, to si sa natrapila, redon som mala aj ja, dva dni, dva dni infuzky, od tretieho dna som si uz ale nepytala nic na bolest, pri lezani ma to nebolelo, len pri vstavani, zmeny polohy a pri cikani. a samozrejme spociatku som chodila strasne ubolene. Teraz na 7. den uz je to lepsie aj pri cikani, chodim uz skoro vystreta, pobolieva to len mierne pri zmene polohy.

v tom pripade, ako pises, bude asi doky cakat na dalsiu MS, lebo zajtra je 4. den a kym sa objednam k nemu do ambulancie uz budem aj ovulovat 😀
takze zrejme zacneme az v dalsom cykle, ale nevadi, uz mesiac hore dole.

luko
21. jún 2009

a pravda, ked mi redon vyberali, myslela som, ze mi berie s nim aj cely mocovy mechur 😀 strasne, inak kocka, co vedla mna lezala po laparke male redon tri dni!

dahra
21. jún 2009

Luko,
teraz sa este posnazte, mozno ta to boli, ale vyuzite to.Ak ma manzel dobre spermie, tak sa to moze podarit. Potom chod na injekciu. Najlepsie na druhy ci treti den. Inak endo kazdou MS rastie. Je to choroba, co sa da pozastavit, spomalit,ale nie vyliecit. Treba byt opatrna. Ja uz teraz riesim, co bude dalej a to som predvcerom dostala 4.injekciu. Nam zostava IVF,ale nemame velku sancu. Este absolvujeme vysetrenia s manzelom co najskor.

luko
21. jún 2009

mna ta endo napadla vtedy na pohotovosti, ale ked som si na nete pozerala priznaky, nic sa na mna nehodilo...aj ked vela zien je aj bez priznakov a potom som mala plnu hlavu tej cysty. Zvlastne, ze ani gynekologa to nenapadlo (pritom ja som vdacna, ze ho mam) a ked ma v nemocke prijimal taky mlady lekar, v karte som mala aj fotku zo sona a on na to kuka a hovori : To bude endometrioza. Na prvy sup, pritom jasne, ze jedina 100% diagnostika je len oepracna.

luko
21. jún 2009

dahra: prave ze ma pomale...dostal lieky na pohyblivost a o tri mesiace ma ist znova, ale ak sa bude dat, tak by som sa veru posnazila....ved co, za pokus nic nedam a sak nemusime to robit dve hodiny, staci aj par minut na efekt 😀

a preco nemozete ist na IVF ? 😅

dahra
21. jún 2009

Luko,
endo cysta je viditelna aj na sone, ale kym nie je histo, tak sa da len predpokladat. Vysvetloval mi ten odbornik na endo vcera.
Mozeme, uz sme v stredu vzpisali ziadost na 1.IVF. Budeme stimulovat rovno z liecby, nebudem cakat na mrchu. Ale kedze mam len jeden vajecnik, neviem ako bude reagovat a ake kvalitne budu folikuly. Manzel ma 100% teratoyoospermii a nizky pocet. Moje vajicko bude oplodnene tvarovo zlou spermiou a ak sa vobec ujme, tak je vysoke percentopotratu. Priroda sa zbavuje niecoho, co moze byt aj geneticky poskodene. Chceme absolvovat vysetrenia, aby sa skusila najst pricina zlej kvality spermii a preliecit, aby aspon par spermii malo dobry tvar.

luko
21. jún 2009

jasne, moj ma zas nejaky lenive a vraj sa nejak divno hybu, tak mu dal doky lieky....
budem vam moc drzat palce 🙂
jaj, tak potom moj gynekolog napisal, ze endo cysta ale o moznej endometrioze nehovoril ani slovo...hm, uvidime, ked pridu vysledky, kazdopadne mam endo roztrusenu v dutine bruskej a jeden nepriechodny vajickovod, to je jasne uz teraz, po op.

dahra
21. jún 2009

Luko,
ked mas endocystu, tak mas aj endometriozu, zial. To znamena, ze tkanivo maternice mas na vajecniku a aj po brusnej dutine. Na pohyb su dobre vitaminy, mate velmi dobru sancu na zlepsenie. Ake beriete? Profertil?

luko
21. jún 2009

vies co, potom schvalne kuknem do karty, mari sa mi, ze napisal endocysta, ale kludne tam moze byt aj dermoidna, uz mam z toho gulas 😀 teda myslim este pred operaciou aka bola predbezna dg.
Lieky mu napisali v gin-five cez tyzden, ked som bola v nemocke, tak ti neviem ake, este si to samozrejme nevybral, vsak poznas, chlapi....
vdaka za podporu 🙂

janemari
autor
21. jún 2009

Ale ste popisali,idem vas docitat.

janemari
autor
21. jún 2009

Takze ste sa rozpisali.Ta nasa diagnoza je potvora a mi sis nou neporadime.Aj ja som pocula ze je to znizenou imunitou a myslim,ze na tom nieco.

miminap
21. jún 2009

ahojte dievcence. daaaaaaaaaaaaaavno som nebola. pozeram, ze sme sa prehupli do dvojky a pribudli nove baby. a ja som dufala, ze sa deju zazraky a tato tema postupne zanikne.. a veru, asi nezanika..

vsetkym novym prajem vela trpezlivosti. a vela zdravia a zdravia a zdravia.
😀

tak musim pozriet, co mate nove medzitym..idem pocitat.

mirip
21. jún 2009

ahoj miminap extra pre teba babské ak chceš TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
a pre ostatné tiež TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
autor
21. jún 2009

Ahoj miminap.Ako sa dari? Ty si bola na laparoskopiu v maji? 😅

mirip dakujeeeeem.

Kazdy den ma zasobujete v dvoch temach virusikmi.Tak teraz to uz musi vyjst. 😉

mirip
21. jún 2009

no určite janemari na mna prvýkrát stále pľuvala zo snažiliek vejinka vírisíky a sa podarilo a duuhýkrát ani neviem ako sa podarilo, stále krútime nad tým s mužom že naša maličká je obrovský zázrak ktorý sa stal 😵

miminap
21. jún 2009

jeeeeeej mirip, dakujeeeem. sa tesim ze tak pekne ti to odsypa. o chvilku bude male na svete.

janemari ahoj. hej. laparka 27.maja. mala byt laparotomia, ale nakoniec to vzdali.. ze to by bol katastroficky zakrok a ja predsa este nemam dieta. tak mi robili plastiku vajecnika. psycho nie? 🙂
ale uz som v poho. zajtra uz idem do prace.

mirip
21. jún 2009

hej miminap, ide to už teraz od polovičky rýchlo, síce ja mám problémy nonstop ale maličká je chvalabohu vporiadku, tak dúfam že bude zdravučká a konečne sa budemem tešiť a nebude už žiadne prekvapenie...maxinálne ak nám povedia že naše dievčatko má pipíka.......to by bolo prekvapenie ale nevadí, len nech je zdravučká 😵