Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

dahra
30. nov 2009

Alicao,
jasne, ze ma byt,ale Krajko kukal ako puk, povedal, ze takato velka je rarita. Ze to asi este ani nevidel 🙂.

alicao
30. nov 2009

dahra ja som mala pri odbere taku ako keby som bola tehotna, tak som zvedava na zajtra...sme asi vynimocne 😀

dahra
30. nov 2009

Tak ja si pamatam, ze som pri odbere mala 12mm, ale narastla o 1cm a nic nebolo vidno na utz. Sice to ani nemusi este tak skoro byt vidno.
Ak sa nam to takto spolu podarilo, tak ozaj sme vynimocne 🙂.
Len ja nic take vynimocne necitim, tak dnes v ten den "D"chaosim, inak som vcelku kludna 🙂
Zajtra drzim palce 😵

alicao
30. nov 2009

dakujem🙂
a kedze nie u teba nic vidiet, tak asi ani u mna nebude, dufam ze aspon hcg budeme moct porovnat🙂 aj ja drzim palceky aby to islo len a len dobre!

zajacik...
30. nov 2009

Dahra ten testik je ukazkovy, drzim palce!!! A nestresuj, si jasna tehulka, teraz uz len zo zvedavosti ake bude hcg 😵 Nech ti to do tretej rychlo ubehne 😉

Miminap na dnes drzim palce 😉

Janemari ja to tu uz velmi nesledujem ale precitala som si tvoje pocity, fakt to vyzera na tehulkovstvo 😵

Zdravim vas vsetky 😉

dahra
30. nov 2009

Alicao,
nemalo by tvoje hcg byt dvojnasobne? 😉
Zajko,
ojoj, ze 9tt, cas leti 😕. Vam sa ako dari? Kedy mas najblizsiu kontrolu? Chodis este do centra ci uz iba ku svojmu gynekologovi?

zajacik...
30. nov 2009

Dahra dnes mi naskocili 9tt 🙂 Uz nech je tam aspon 13tt 😵 Dari sa nam celkom dobre, aspon dufam, ja som taka bezpriznakova tehulka, citim sa dobre, tak snad je vsetko OK, klop, klop 😅 Do CAR uz nechodim, len k mojmu gyndosovi, poradnu mam o tyzden v stredu 🙂

dahra
30. nov 2009

Zajko,
ja tiez nic zvlastne necitim. Ja som tiez bezpriznakova 🙂 a trosku divna. Mna ani endo nebolela, ani stimulka so mnou nic nespravila, teraz mam na teste dve ciarky, ale citim sa normalne. Brucho ma neboli. Az na to, ze byvam hladna viac.

zajacik...
30. nov 2009

Dahra ani ja som endosku necitila (sice ma brusko pri MS bolelo, ale nie kazdy mesiac), a to ma bolievalo od kedy som dostala prvu MS, vtedy som endosku urcite nemala... A ani stimulka so mnou nic zle neurobila, takze sme na tom rovnako 🙂

vanesska
30. nov 2009

caute kocky,

tak dahra myslim na teba a neboj vysledky budu ako lusk... 😵
inak co pisete ze ste vsetky bezrpiznakove tak ja mam pocit ze baby co otehu cez IVF maju ovela menej priznakov ako baby co otehu prirodzene... teda aj v inej temicke kam chodim baby ani nevedia ze su tehu keby nie dve ciarky na teste... 😅

ozaj a mimina isla dnes na OPU.... no inak mimina co pisala s tym vystupenim teeda klobuk dole ze den pred OPU si toto vsetko zvladla... tak drzim velmi palce nech opu dopadne tak super ako to vase vystupenie... 😵

ja som si dnes bola predlzit pn este o tyzden tak snad ked pridem v pondelok do prace ma nezavali kopec roboty... do prace pojdem hned po krvnom testiku v car tak to bude trochu nervak v ten den teda pokym uz samoska nebudem vediet nieco skorej aj ja... uvidime kedy sa odhodlam ... 😅
inak dnes sa mi brutalne chce spat nechapem ma to lame ako keby som tri noci nespala...
takze asi nebudem klast odpor a pojdem si nachvilku lahnut... 😉

dahra
30. nov 2009

Babulkyyyyy,
volali mi, ze gratuluju 🙂
Tak som tehu, vraj 902 hcg, som sa dvakrat pytala ci dobre rozumiem. To nie je dako vela?

ika33
30. nov 2009

Dahra, z celého srdiečka ti to prajem a gratulujem. Teraz si už iba na seba a drobca dávaj veľký pozor. Teším sa s tebou. 😵

evina0
30. nov 2009

daha 😵 😵 😵 ta nas dalsia tehulka,som vedela ze sa to podariiiiiiiiiiiii,jupiiiiiiiiiiiiiiii tesime sa s tebou. 😵 😵 😵 😵
zivot dava zabrat a aj zle veci su na nico dobre.len par mesiackov dozadu si smutila a ja som vedela ze sa IVF u teba nebpochybne zadari.mate naaaadhery darcek k vianociam, este raz s celeho srdiecka blahozelam.
vaneska a coskoro budes dalsia tehulka.,.tesite ma zienky 😵

monika0001
30. nov 2009

ahojte.. vy ma nepoznate ale ja vas obcas kuk.. HLavne Evinu a darhu.. Darha Gratulujeeeem!!! Strašne moooooocccccc gratulujem.... držkám päste..... 😉

Jane - cmuky! 😉

vanesska
30. nov 2009

dahraaaa.... krasa... gratulujeeeem uz teraz oficialne.... !!! 😵
ci to je vela alebo akurat to netusim niekde na nete su na to tabulky... ale kazdopadne to urcite nie je nizke cislo... 😉

evina... jaj bodaj by si mala pravdu... uz zachvilku zacnem stresovat ja... buduci pondleok mame testik v care... 😨

dnes mam nejaky spavy den a boli ma hlava no a akurat mi volali z roboty ze kedy dojdem ze maju strasne vela prace a nestihaju... 😝 takze sa mam na co tesit ked pridem ma zavali kopec roboty... 😠

inak evina teba ked boli hlava davas si nejake tabletky? ja teraz vlastne ani neviem ci mozem nieco uzit. myslim ze ibac sa moc neodporuca ale co tak panadol alebo nieco podobne by to malo byt slabsie... nemas skusenosti?

zajacik...
30. nov 2009

Dahra gratulujeeem 🙂 Krasne cisielko 🙂 Na 15.den po ET je take akurat 😉

dahra
30. nov 2009

Dakujem zienky-snezienky,
teraz idem na 3 hodky do prace, vecer vas pozdravim este, ak neodkvecnem od unavy do postele 🙂.
Vanesska,
unava je jeden zo znakov tehu 🙂

prahaxx
30. nov 2009

Ahoj Danka, hlavne vela vela odpocivaj.. ja sa k Tebe pridavam, este idem kuknut tu novelu zakona o podpore v nezamestnanosti, ak ju najdem a idem spat 🙂

Andreja som sa vcera pytala, kedy chce darceky, povedal, ze v pondelok ma raid ☹ tak sme to vybavili vcera vecer 🙂
dnes rano o nicom inom nehovoril 😀 hotovy 🙂

uz som dokazala zvladnut socialnu poistovnu a dobrovolne nemocenske poistenie a hadam ako absolutny sociopat nejako zvladnem aj urad prace ☹

evina0
30. nov 2009

vaneska mne lekar v Martine odporucil ked tak dat Acylpirin ale lek ked sa to nebude dat uz vydrzat.Paralen sa moze az v druhom trimestri ci tretom.
No a moj gynek. mi zase povedal ze ak mi v minulosti pomohol Ibalgin tak jeden za cas uskodit nemoze. mne velmi pomaha ked si ponatieram hlavu alpou a ozmasirujem si ju a krk zozadu si zase ponatieram mentolovym kremom a zase rozotriem.lehnem do tmy a ticha a prejde mi to aspon kolko tolko.Par krat som takmer zjedla tabletku ako lekar povedal ze jedna a nie casto nemoze babenku uskodit.Ale ja by som si liek dala keby ma to drzalo dlhsie nez jeden den bez prestavky.zatial som si nedala ani jednu.som si povedala radsej si ja vytrpim nez malemu bobacikovi uskodit.
Inak az 10 od dpolodnenia je babo spojene s telom a krvnym obehom matky .dovtedy som jedla aj macu a ine veci.ale u teba je to trosku ine neviem ako sa to rata ked si bola na IVF.byt tebou radsej si nic nedavam.uvodne mesiace su naozaj velmi dolezite to mi prizvukovali aj v Martine.Dokonca mi povedali ze az do 4 mesiaca sa stranit liekom.
a s tym mnozstvom prace? ja som bola K.O. a stale som bola unavena ci spala na uvode,doma mi ej super ked sa necitim fajn polezime si a zase cosi pokutrem.teraz si vravim aka som stastna ze som si tak dlho platila to DPN.ani do prace nemusim ist a mam zarobene 🙂 🙂 aj ked doma je casto dlho,no byvam s maminou a ta je uz doma..takze zbehnem dole a mam ked tak spolocnost.ja by som pri nete presedela hodiny keby sa i dalo ,kukam vecicky kde co maju.ale koli mojej hlave to zapinam len obcas.

monika 0001 pametam si ta .obcas sem pribehnes 😉

dahra tak ako manzel?? isto je cely bez seba az za par dni ju vsetko uplne dojde a pockaj ked ucitis prve bublinky v brusku bude pocuvaj o dusu.

Mi sme vcera zase bublinkovali ale stuchanceky neboli.

nastasia
30. nov 2009

ahojte, tak ja som prave prisla zo skoly a hned som sem utekala predcitat co nove 🙂

Dahra, to je take uzasne, velmi Ti gratulujem, veru krasny mate darcek pod stromcek. Pamatate ake tu bolo ticho pred par mesiacmi? ziadna tehula, depresivna nalada a teraz sa to o 180 stupnov zmenilo 🙂 tesim sa a dufam, ze my ostatne snazilky sa uz coskoro pridame

janemari
autor
30. nov 2009

Ahojte babule 🙂 ale ste sa pekne rozpisali.

Dahra gratulujeeeeeeeeeeeeeeem a uspesne tehulkovanie

Prahaxx kedy ides k dokimu? 😕 aby potvrdil tehulkovo 🙂

vanesska tesim sa na dialnicu // na tvojom tesiku 😉

A co sa tyka mna,myslim ze tehu niesom kedze bola u nas kriza ako hrom a pocas plodnych dni ktore boli ako ukazkove som sa muzovi vyhybala,lebo som si povedala ze nie je vhodne mat teraz dieta.Boli sme spolu len jediny raz aj to bolo po ovulacii/podla mna/ takze to by bol iny zazrak ze len jediny raz a po ovulke a ja tehotna.Ale aj minuly mesiac ma tak strasne boleli prsia,ale maternica bolo v pohode aj ked mrcha strasne cudna par dni a nic.Mrchu ocakavam v nedelu tak budeme pekne cakat co prinesie. 🙂

miminap
30. nov 2009

ahojte, tak sa hlasim, mam odobratyhc 7 vajicok!!! 🙂 kvalita je rozna,ale zajtra ranomi povedia, kolko sa dobre oplodnilo a ako sa maju. drzte palceky. ja si idem teraz lahnut, lebo som uplne otapena este 😔 tak sa ozvem zajtra vecer, co nove a dovtedy vas poctivo citam.

liviaf14
30. nov 2009

mimi, držím všetky prsty nech sa ti podarí otehuľkovať a zavítaš pekne medzi nás 😵 tieto sú pre teba :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

dahra, ešte raz gratulko 😵 písala som ti v tehuľkách s endo 😵

čaute ostatné snažilky, držte sa 🙂

janemari
autor
30. nov 2009

miminap drzim palceky ako najviac mozem 🙂

ja by som bola najradsej keby ste do konca roka boli vsetky tehulky 😉

zajacik...
30. nov 2009

Miminap to je super ze mas "7 statocnych" 😵 😵 😵 Drzim palce!

dahra
30. nov 2009

Joj, ale ste popisali 🙂
Este raz dakujem vsetkym. Manzel mi spravil veceru, tak prejavuje radost. On inak ani nevie 😀. Ale viem, ze je rad, hoci slovami to nepovie.

Miminap,
skvele. Ste riadne zabojovali! 7 je pekne cislo a pri tvojom zdravotnom stave 🙂 Odteraz stale drzim paste. Aj pre Prahuxx, aj Vanessku 🙂

A samozrejme vsetky snazilky, Jane - nie keby STE, ale mala si napisat, keby SME boli do konca roka tehulky.

Prislo tehu obdobie, tak treba nastupit na tehu vlacik, kym fici okolo.

lucy778
30. nov 2009

ahojte,

jéééééj toľko dobrých správ 🙂

Dahra - supeeeeeer, blahoželám! veľmi sa s tebou teším! a prajem ti,aby všetko ptebiehalo v pohodičke 😉

Prahaxx- ani neviem či som ti poblahoželala, ale je to super 😉 koľko tehuliek tu zrazu máme!

Miminap - držím ti prsty, aby to vyšlo! 😉

Janemari - vzhľadom na to, že to bolo len raz teraz, aj keď po ovulke - no neviem, podľa mňa to vyzerá celkom nádejne 😉 .

zajacik...
30. nov 2009

Dahra jeej 5tt 😵 Tak nech len pekne pribudaju tie tt 🙂

dahra
1. dec 2009

Ahojte,
Zajko,
tak mi vypocital konik, uvidime, co povedia v centre, v pondelok ideme na utz, lebo vcera nebolo nic vidiet.

Idem si teraz do nejakej 11 pospat, lebo dnes mam vela prace, musim stihnut kopec papierovaciek do pol tretej a potom idem do prace a domov dojdem o 20.30. A to uz mam za sebou ranajsiu makacku. Dnes som vstala o 5.45 😒. Zijem bez kavy a to som bez 2 denne kedysi nevedela vobec byt. Takze iba spat mi ostava. 😀

Ak nezaspim na nohach, dojdem vecer 🙂

Pekny dnik vsetkym!

jani2
1. dec 2009

Dahra - gratulujem moc a moc!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 Nech všetko dobre prebieha aj ďalších 8 mesiacov 🙂 🙂 🙂 ...inak ja som pri prvom UTZ mala tiež veľmi vysokú sliznicu, Krajko vravel "to určite bude tehotenstvo!" a potom mi poobede volali, že HCG je 1200 (to boli dvojčiatka)...takže tvoje HCG je veľmi pekné, keby ti vkladali dve, tak by som si tipovala tiež na dvojičky 😉
Jane - to by bola sranda keby si teraz otehotnela, však vieš, že bábo prichádza v najnevhodnejšiu dobu 😉 , tak sa to vraví.....a ty to doma teraz nemáš ružové...nuž nechajme sa prekvapiť!..ale aj napriek tým rodinným problémom, by som bola rada keby ti sa zadarilo a bolo v brušku už bábätko 😉
Miminap - tak 7 vajíčok je pekná úrodička, nakoniec stačí len jedno, len aby bolo poriadne silné, držím palce aby sa ich čo najviac oplodnilo a krásne vyvíjalo 🙂 ...a tie tvoje aktivity popri tomto všetkom, tak fakt klobúk dole! 😵 ...a neviem, či som dobre postrehla, toto nie je tvoje 1.IVF, už si nejaké mala?
Vaneska - tak ako? odoláš a budeš čakať do konca týždňa s testovaním?...ja by som to skúsila, ak by tam nič nebolo, tak by som sa nerozčulovala, lebo ja som deň pred krvou testovala a mala som tam len ducha a HCG vysoké nad tisíc...ale ak by tam už duch bol, tak by som sa už mohla vytešovať 🙂 😉 🙂 😉 ...ale je to len na tebe! 🙂
..joj, keĎ vidím ako tu pribúdaju tehulky, tak mám takú strašnú chuť ísť na to KET čo najskôr!