Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

zlatanka30
19. jún 2010

dahra ja viem,ze sa moze zadarit aj s jednym vajkom.tie papiere,co mi dali vcera mam trochu chaos.vsetko som si to ani nezapamatala. ☹

lucy778
19. jún 2010

@oknosmas jasné, že by mi to nevadilo. to som akosi nepostrehla, že ťa čaká iui. tak dúfam, že dopadne dobre a to babatko si odnesieš, budem držať prsty.
a trošku doplním
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

oknosmas
19. jún 2010

😀 😀 😀

dahra
19. jún 2010

@zlatanka30 - zaklad je, ze pichat zacinas v prvy den menstruacie a to len jednu - tzv. "brzdu" - ja som mala diphereline, byva aj decapeptyl, co mas ty?

zlatanka30
19. jún 2010

ja mam decapeptyl a gonal pero.prvy den picham decapeptyl a aj volam koordinatorke.

dahra
19. jún 2010

@zlatanka30 - hej presne, treba volat - ja som si nebola celkom ista ci viem rozrobit injekciu (my sme sli na IVF dva mesiace po pohovore, mala som postup napisany na papieri, ale istota). Tak prvu mi pichli v heliose - vtedy mi spravili aj modrinku, ja sama som bola setrnejsia 😀 😝. Nezabudni, ze by si si mala pichat priblizne v rovnakom case kazdy den. Lepsie doobedu ako poobede, len si vyrataj cas. Ja som zvykla diphereline okolo 9.30 a tu druhu okolo 13.00. Vzdy som stihla rano helios (cca okolo 8.00) - utz a prist domov do 9.30.
Ked sa ti pri narabani speni prasok s vodou, tak je dobre poklepat na striekacku - tisic mini vzduchovych bubliniek sa spoji do jednej velkej a tu lahko vytlacis von. Toto mi nepovedali v heliose a hned na zaciatku sa mi to stalo, tak som stresovala, co s bublinkami. Nasla som si radu na nete 🙂 Prosim pekne na stranke - ako bezpečne pichat injekcie svojim psim milacikom, ale fungovalo to 😀 😀 😀 😀

zlatanka30
19. jún 2010

jaj si zlata .dakujem za rady.keby som mala psika doma vyskusam,ale mam len zajka 😀 ,ale je to slecna 😀 😀

janemari
autor
19. jún 2010

Ahojte 🙂 Ja picham rano o 8.00 😉

dahra
19. jún 2010

@zlatanka30 - tak ja som psa nepichala 🙂, len som si nacitala, ako sa zbavit bubliniek v striekacke 😀 😀 😀 😀

janemari
autor
19. jún 2010

zlatanka neboj je to v pohode,ale bublinky aj mna hnevaju.

dahra
20. jún 2010

@janemari - tie bublinky - pena asi tak velmi nevadia, kym sa to nepicha do zily 😀 😀 😀. Ale mne sa to aj tak nevidelo, takze som nasla sposob. Skus otocit striekacku s ihlou smerom ku stropu a pekne silno poklep na striekacku - som jej dala par "frciek" a bublinky sa zlucili do jednej velkej a vytlacila som ju von. Potom som si pichala "neperlivu" vodu 😀 😀 😀

janemari
autor
20. jún 2010

@dahra presne tak to robim,frckujem striekacku 😀

jani2
20. jún 2010

ahojte,
tak ja som dnes bola v Martine na UTZ. Všetko je v poriadku, sliznica maternice pekne narástla, takže KET bude v piatok ako som už správne tušila. S embryologičkou sme sa dohodli, že vložíme 2 embryjka....tak dúfam, že sa jedno už ujme. 😉

@janemari - zajtra ideš na kontrolu, som zvedavá či pribudli nejaké folíky! 😉

miminap
20. jún 2010

janemarie, hej takto s poklepanim, ako dahra vravi som to aj ja robila 😉 ale ak to celkom neslo, domiesala som este trochu ropustadla, ja som totiz namiesavala az 4 prasky do jednej vodicky a cim hustejsie to bolo, tym viac to penilo.

oknosmas
21. jún 2010

jani2 tak sa v piatok drz, budeme na teba silno mysiet, aby vsetko dobre dopadlo 😉

janemari
autor
21. jún 2010

@jani tak pribudol este jeden bojovnik.Tak oficialne ich je 8. Dnes mi znizili davku puregonu,aj ked doki tvrdil ze davky oni neznizuju ale skor sa zvysuju.Tak som zvedava ci budu bolesti aj teraz take velke.Ododnes dopichavam aj ten LH tak som zvedava na vysledky v stredu.

A @jani v piatok ti budem drzat palceky.Aj ja idem v piatok do centra na poslednu kontrolu.Aj ked po pohovore s emriologickou sa moze stat ze odber nebude v pondelok ale moze byt aj skor. 😅

jani2
21. jún 2010

@janemari - no super, a možno pri OPU ešte nejaký ten zabudnutý folík nájdu. 😉 ...a to ideš na kontrolu až v piatok, nie je to nejak pomálo tých kontrol?...ja čo si pamätám, tak som chodila snáď každý druhý deň. Nuž a som zvedavá kedy OPU bude...asi sa rozhodne podľa veľkosti folikov...lebo keď už majú ca. 20 mm tak už by mohli byť zrelé! 🙂
..ja som dnes začala aj so zavádzaním Utrogestanu a akosi ma to tam dole začalo svrbieť a štípať...ja neviem, odkedy som bola s malou párkrát v bazéne, tak stále mám niečo! 😖 ...snáď to bude tentokrát len tým Utrogestanom!
...a z tých estrogénových tabletiek mám zas pupák na tvári - no jak puberťačka! A to mám inak peknú pleť! 😒...ale bolesti ma našťastie tento cyklus obchádzajú, snáď si to nevynahradia na ďalší! 😝
@oknosmas - ďakujem! 😉

janemari
autor
21. jún 2010

@jani idem aj v stredu.Ano chodim kazdy druhy den.Bola som najprv v pondelok a potom v piatok to som pichala 3 den uz puregon a teraz som bola v pondelok a idem v stredu a v piatok.Zatial je OPU naplanovane na pondelok.Ale vsetko sa ukaze do konca tyzdna.Bojovnici maju od 9-11mm a jeden je zaciatocnik ten ma 5m.Ale este dorastie.Ako som si dnes pichla nizsiu davku puregonu da sa to vydrzat bez liekov.Zatial 😉

majkal
21. jún 2010

caute baby, jani a jane, velmi Vam drzim palce 😉 jani a neskusala si do bazena pouzit tampony Senta protect? Su urcene specialne do vody, lebo su napustene nejakym vodeodolnym voskom, vhodne ako prevencia proti mykozam, ktore mozes v bazene chytit. Mozne pouzit aj v tehotenstve. Ja som si ich teraz kupila na dovolenku, lebo mi akurat ma prist mrska, ale mozno ich nebudem potrebovat, kiezby! 🙂 Tak sa drzte baby! 😵

zlatanka30
21. jún 2010

ahojte.dnes som nasla na teste slabu druhu ciarku,ale napriek tomu som zacala spinit ako pred mrchou ☹ neviem,co si mam o tom mysliet ☹

mauseli
21. jún 2010

@janemari
ahojko...akurat som sa vratila pred chvilou z nemocnice.
robili mi tu laparoskopiu. dost som prebolena,a unavena,ale vsetko dobre dopadlo,
nenasli nic zleho,takze mam radost.
takze budem dalej pokracovat a sa modlit,aby si manzel umele oplodnenie nerozmyslel. hi
zelam pekny vecer 😉

janemari
autor
21. jún 2010

zlatanka su baby co spinia aj dva tyzdne a su tehulky.Tak este pockaj a testnes o par dni.

mauseli tak gratulujem k uspesnej laparke.

jani2
21. jún 2010

@majkal - dobre vedieť, zajtra idem do mesta, tak si ich kúpim pre budúcnosť, keď budem v lete chodiť zas s Jankou do bazéna! 🙂

@zlatanka30 - ale tá druhá čiarka je super!..to by mohlo znamenať len jedno a to že si tehotná! 🙂 🙂 🙂 špinenie takto na začiatku vôbec nevadí! Tak nakoniec možno IVF ani nepotrebuješ!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zlatanka30
21. jún 2010

co ma byt nech bude.uz som sa dost trapila kvoli tehotenstvu.ale neviem skor by som povedala,ze sa rozbieha mrcha po 5 mesiacoch.ak nevide toto ak ivf urcite ano.ved mam liekov plnu chladnicku 😀

lucy778
21. jún 2010

ahojte

@zlatanka30 tehotenstvo sa práveže začína tak, že máš pocit, že dostaneš mrchu 😉 , ale nechcem predbiehať, tak tfuj, tfuj, tfuj
baby, veľmi vám držím prsty!!!
TTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

janemari
autor
21. jún 2010

zlatanka ale predsa ta druha ciarka tam z niecoho musi byt 😉

zlatanka30
21. jún 2010

lucy dakujem si zlata.janemari ja viem,ze tam musi byt z niecoho.ale z coho 😀 😀 to keby som vedela.

jani2
21. jún 2010

@zlatanka30 - no predsa z HCG, ktoré produkuje embryjko...nič iné ma nenapadá a nič iné to ani byť nemôže! 🙂 ..teda jedine, že by si si dala pichnúť Pregnyl, ale to si predsa nemala, či!?

zlatanka30
21. jún 2010

nie nemala ani nemam.ivf zaciname az koncom jula tak sme sa dohodli v heliku a koordinatorka bola velmi zlata,lebo zevraj jul maju uz nabity ivf kami.inac pohovor s nou bol pre mna dost velky stres a ked este vytiahla toho plysoveho macka,ci co to bolo a ukazala ako sa pichaju injekcie no 😀

dahra
22. jún 2010

Caute,
@jani2 - ja som mala na utrogestan alergiu - som asi po tyzdni dostala nenormalnu "svrblavku" a to ma cakalo este par dlhych tyzdnov vkladania. V centre mi povedali, ze mozem pouzit canesten, a ked som bola doma, tak som si nevkladala, ale jedla utrogestan. Inak v praci ma utrogestan uspaval, bol ako droga, ked som ho zjedla 😀 😀
@zlatanka30 - ak tam mas tienik a len spinis, tak to moze byt dobra spravicka. 😵 😵 😵 Uz sa parkrat stalo, ze pred IVF niekto otehotnel prirodzene a hlavne teraz si po liecbe, co tomu tiez napomaha. Urob si test mozno aj zajtra alebo vo stvrtok a ak tam ciarka bude a budes mat len spinenie, kludne zabehni do heliosu - oni by ti mozno predpisali aj ten utrogestan, to je na udrzanie tehotenstva v pripade, ze by si stale spinila. A mozu ti zobrat aj krv na zistenie HCG.