Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

janemari
autor
22. jún 2010

Ahojte koceny 🙂 tak ako mi znizili davku puregonu sa citim v pohode.Ako mam pobolievanie podbruska,ale je to v pohode a nemusim brat tabletky od bolesti.Tak zeby som mala predsa len pravdu ze to pre mna silna davka 😉 A som aj rada kvoli tomu ze som uz nemusela prelezat cely den a konecne som upratala,porobila a este navarim a budem vegetit.Zajtra ideme do centra skontrolovat ako rastu foliky.Inak ake velke by mali byt pri odbere? 😕

jani2
22. jún 2010

@janemari - no neviem presne, ale myslím si že okolo 20mm. 😵 A je fajn, že bolesti sú už menšie, ešte budeš síce boľavá po OPU ale aj to sa dá zvládnuť!...a potom už 8,5 mesiaca oddych od ms!!!

@dahra - u mňa to asi Utrogestan nebol 😒 ...pri predošlých transferoch som ho dobre znášala. Skôr si myslím, že to sú kvasinky...ale dala som si včera tabletku Mycomax (je to špecialne na candidu) a už je všetko v poriadku!
..ja už sa na piatok moc teším, len sa bojím toho čakania a najmä, že to bude zas sklamanie...dnes som si tak uvedomila, že toto bude už môj 6.transfer! 😕 Celkom dosť!

prahaxx
23. jún 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
verte, ze to vyjde, my verime s Vami a drzime velmi palce 🙂

oknosmas
23. jún 2010

babulky, zajtra ideme k primarovi a zacneme snad so stimulaciou na iui..a buduci tyzden .. uz budem tehulka???? juj, keby to vyslo...zajtra budem vediet viac..

oknosmas
23. jún 2010

neviete mi poradit, co znamna COH? prave som nasla v karte, ze po 2 mesiacoch, teda teraz bude IUI alebo COH.... co je COH?

pici
23. jún 2010

COH je kontrolovana stimulacia vajecnikov :D

oknosmas
23. jún 2010

@pici dakujem... 😉

pici
23. jún 2010

za malicko :D drzim palce., nech si cim skor tehulka.. do ktoreho centra chodis?

oknosmas
23. jún 2010

zatial nechodime do centra, primar tu v bb povedal, ze iui by vedeli aj oni urobit, vraj by sme s tym nemuseli do centra..tak som zvedava, ako to vlastne cele dopadne

pici
23. jún 2010

no tak to je super. tak snad to iui dobre dopadne a coskoro sa nam pochvalis :D

oknosmas
23. jún 2010

juj, to by bolo super

pici
23. jún 2010

no kiez by sa podarilo. ved si zasluzis :D

oknosmas
23. jún 2010

kazda si zasluzime...no nie?

pici
23. jún 2010

tak to ano.. len by to vyznelo asi divne, keby som si pisala sama sebe , ze si zasluzim nie? 😀

oknosmas
23. jún 2010

nieeeeeeeee....nevyzeralo....vsetky si zasluzime...uplne vsetky....a dufam, ze to uz skoro bude 😵

pici
23. jún 2010

urcite ano. snad dojde na kazdu rad :D

25crystal
23. jún 2010

@dahra chcela by som ti podakovat za vyčerpavajucu odpoved no ja som akurat dosla z nemocnice myslela som že ma to drapne cez vikend ale na koniec až teraz som po prvej injekcii a už teraz mi je dako podozrivo velmi teplo jemne zavaraty a strašne ma smedííí 😝 No išla som tam z hrozou co ma čaka ešte teraz ma klepe dufam že to budem znašat aspon tak dobre ako ty. som len strašne zvedava ako ja idem zvladat tie hrozne horučavy teraz v lete to budem asi chodit pernamentne z mokrým uterakom som zvedava ako to zaposobí na moju psychiku 😀 A babatenko ma kedy prist na svet??? 🙂 To musia byt krasne pocity 🙂 Držím ti palčeky aby sa hormoniky ukludnili 🙂

25crystal
23. jún 2010

@lucy778
si moc zlata dakujem za odpoved ako tak zistujem a čitam tak ste ma všetky velm velmi povzbudili som odhodlana to nedramatizovat a dako to vydrzat aj ked pocity mám teda rozne v tejto chvili 😖 chcela by som sa ešte opýtat ci sa ti dalo šporovat alebo normalne fungovat v praci či si mala neaku PN .... kludne mi može ktora kolvek z vás odpovedat tie čo to mate za sebou ak budete moct poteši ma každa odpoved 🙂 želam krasny dnik a dakujem aj za prianie a snad v buducnosti sa ešte aj ja dočkam babatka 🙂

zlatanka30
23. jún 2010

oknosmas budem ti silno silno drzat palceky. 🙂 inac tehulkovanie sa u mna nekona i ked bola slaba druha ciarocka nakoniec mi dosla mrska .je celkom super ziadne bolesti ani neviem,ze ju mam.takze skor ako pojdeme na ivf skusame dalej.to vie.....

janemari
autor
23. jún 2010

@zlatanka to je skoda a tak sme verili 😖 tak budem drzat palceky pri ivf a informovat ta co a ako 😉
@onkomas este ma predbehnes 😀

Inak dnes som odchadzala s centra spokojnaaa,sono v poriadku dorastol aj ten opozdeny folikul,krvne testy v poriadku a ked som videla ze je doki spokojny no co viac mi treba 😵 V piatok sa dohonem ci bude
OPU v pondelok alebo v utorok.Ako sa bude chciet folikom.

lucy778
23. jún 2010

ahojte 🙂

@25crystal počas liečby som nešportovala nijako, lebo najskôr som sa zotavovala po laparke - to mi nakázali sa šetriť a potom ako som brala tie injekcie som šport vôbec neriešila, lebo som sa vždy rýchlo zadýchala a nevládala som 😝 PN som nemala a dalo sa v pohode fungovať aj v práci. v podstate sa netreba na to nejako sústreďovať, návaly sú nepríjemné a najmä počas leta, ale našťastie sú to také chvíľkové stavy. neboj, celá liečba zbehne rýchlo a ani sa nenazdáš budeš vyčkávať mrchu 😉

janemari
autor
23. jún 2010

25crystal ja som bola PN od 18.11. az do 26.1. a po laparke som bola rada ked som sa dostala do kondicie ako takej a cvicit som necvicila.Ale pokial viem takk cca 2-3tyzdne po laparke mozes zacat s lahka cvicit,kolo telo dovoli.

pici
23. jún 2010

@25crystal
po laparke som mesiac nerobila nic. bola som pn, po vybrati stichov mozes normalne fungovat pokial ti telo dovoli
pocas liecby mozes robit vsetko
prva injekcia zle na psychiku, telo bojovalo, nespala som, nervacila som, potila sa v noci ze dovidenia. teraz ma caka 4ta injekcia, priznaky v pohode, dostala som na to livial, doky hovori ze na "naladu" , pocity rovnake, ibaze priznaky sa zmiernili, tak som ostala uz "iba" nervacka.

25crystal
24. jún 2010

@janemari
dakujem krásne 🙂
No osobne mám cele bruško rozrezane tak že velke cvičenie si teraz fakt neviem predstavit tažko povedat čo by to so mnou spravilo ale rada by som opat začala s brušnými tancami inak doporučujem každej jednej žienke na hormonalnu činnost uplne perfektne mne sa vždy hlavička tak vyčistí že ked idem domov nemám žiadnej myšlienky akurat tak dobrý pocit na duši... euforia štastia viac sebavedomia... skušal to už niekto tancovat ??? Tanec je vyjadrením pravej ženskosti a velmi pohama premasirovat maternicu srdce ženske organy ...ku koncu som už tancovat nemohla cysta ma velmi tlačila a bolela a teraz sa už neviem opat dočkat kedy začnem... 🙂

25crystal
24. jún 2010

@pici
Možem sa opýtať??? Po akom čase od prvej injekcie si sa začala citiť zle??? Dnes zatial nič necitim len mám velmi silnu menštruaciu čo mi teda v tejto chvili nerobí moc dobre...je to v podstate normalne??? Inač týchto nervových stavov sa trochu bojím lebo tiež viem byt nervozna ako čert v tedy najradšej sama aby som nemusela nikomu ublížit možno je aj dobre že polovička chodí na týždnovky aspon si to nebudem na nom vybíjat ked to na mna pride 😀 je fajn že su liečiky ktore zmienuju všetky vedlajšie učinky 😅

25crystal
24. jún 2010

@lucy778
Dakovala krasne za odpoved 😅
Som nesmierne rada že je s kým sa podelit o tom čo človek preživa 🙂
Velmi mi to v týchto chvilach pomaha 🙂
Ste zlatíčka 🙂

pici
24. jún 2010

@25crystal
hned som sa citila zle, o par dni. katastrofa, hned som to ale hovorila dokymu, ze mi to nerobi dobre. to najhorsie boli prve dva tyzdne... :D strasne malo som spala, vobec som nebola unavena, v noci som bola o pol 3 hore vyspata, no ako netopier som vyzerala.. nastastie som bola na pn tak mi to v podstate bolo jedno, ale tie navaly a nalady boli sialene. teraz je to uz fajn, aj ked nervozna som ostala tak ci onak. prvu menstruaciu som este dostala lebo v den injekcie mi akurat dosla, odvtedy nie... ale niekto ma krvacanie aj pocas liecby.. baby pisali niektore..

dakujem tomu, kto vymyslel livial

25crystal
24. jún 2010

@pici
no inak s tým spaním nechapem ani ja tuto noc som spala asi 5 hodim a ja od šiestej rana normalne fungujem varím periem upratujem vo velkom zvieratko som vyvenčila a zatial nepocitujem daku velku unavu inokedy by som bola odpadnuta a už opat v posteli aspon trosku poležat....Pred operaciou som mala velmi oslabenu imunitu som spala všade kade som chodila v kuse vysoka sedimentacia normalne rozmyšlam či som to nemala s endošky. ..

pici
24. jún 2010

@25crystal
ja som isla spat o polnoci, pred jednou som zaspala, zobudila sa vyspata o pol 3 jak rybicka, som sa potom donutila este si lahnut ale o siedmej som bola hore a cely den fungovala a nepocitovala som ziadnu unavu. a potom mi tak vytinalo trochu, som dosla k dokymu smiala som sa jak nepricetna... :D

janemari
autor
24. jún 2010

No ja ani liecbu nemam a spanie mam rozhadzane 😀 Ale to z toho ze kazdy druhy den vstavam o 4.00 a pomedzito bud o 6.00 alebo 7.30 co je pre mna skorooooo.Kedze ja som skor nocny vtak a ranne vstavanie ma zabija.Ale utesujem sa este zajtra vstavat tak skoro a potom uz len v pondelok ak pojdem na odber.A ked uz budem cakat na ET budem oddychovat a ked uz budu drobci/drobec v brusku tak sa z postele ani nezdvihnem 😉