Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

katie233
13. sep 2011

@leya tak možno to bola náhoda a možno som mala ozaj niečo zablokované a stačilo to len trochu rozcvičiť. Ale aspoň som spravila niečo pre seba. Lepšie som sa cítila.

leya
13. sep 2011

@katie233 ano, to je pravda, aj ja som sa citila dobre, mam pocit, ze viac ako na kondiciu to u mna posobilo na psychiku....uz len to, ze si zena najde tu hodinku sama pre seba a cvici v pokojnom prostredi. bolo to super, planujem sa k tomu vratit, hoci uz cvicim ine veci rano a jogu vecer, tak musim niekam vtesnat aj mojzisovu 🙂 a kedze je to este dobre aj na spevnenie zadku, tak..... 😉

gombicka
14. sep 2011

@leya vidim, ze sa chystate na druhy pokus. tak to drzim palce. vies asi kedy? u mna to vychadza az na november

gombicka
14. sep 2011

@leya vidim, ze sa chystate na druhy pokus. tak to drzim palce. vies asi kedy? u mna ten zaciatok vychadza az na november

pici
14. sep 2011

@leya po et som mala nacas. druhu som mala o dva tyzdne neskor.

mabumi
16. sep 2011

ahojte baby, potrebujem radu 😕 . zazili ste nieco podobne? mam 3 endo cysty na pravom vajecniku. dnes som 13. DC a este stale spinim a pobolieva ma v pravom boku. zatial to nejak neriesim, ale taketo spinenie inokedy nemavam. 😒
vdaka za kazdu skusenost a radu 🙂

janemari
autor
16. sep 2011

@mabumi môže to byť ovulácia tak sa nemusíš báť, pokiaľ by si mala silné krvácanie tak chod k lekárovi ,ale pokiaľ len špiníš tak to vyzerá na ovuláciu.

mabumi
16. sep 2011

@janemari jeeej, ahoooj, ako sa ti dari? a co mala laurinka?
diky za odpoved. ale ja mam tento problem od zaciatku cyklu. stale je to rovnake. najskôr krvacanie klasika s riadnymi bolestami, dokonca aj s horuckou. potom par dni som myslela ze je to dozrievanie mrchy no ale stale to trva 😒 . tak necham to tak a uvidime 😖

janemari
autor
16. sep 2011

@mabumi a nemohla ti prasknúť cysta? My sa máme celkom fajn a dúfam, že sa konečne poriešia nejaké veci a potom to už nebude mať chybu.

martinkatinka
18. sep 2011

Ahojte... baby, ja mám mrchu každé dva týždne :( Už mi z toho začína šibať... včera v noci som dokonca siahla po tabletke, čo sa u mňa nestáva často, ale ozaj som už nevedela čo s bolesťami vaječníkov...Ozaj ma to už nebaví... Musím ísť asi zas k doktorovi....

yukki
18. sep 2011

@martinkatinka kokso veď by si nemala mať vôbec, nie?? Mne poslal známy nejaké progesteronové krémy, je tam dosť presné dávkovanie tak ešte som ani nemala odvahu sa namazať kým mi to niekto poriadne nepreloží....zatiaľ sa blíži rok od operácie a ja neležím na stole, až mi je to divné... No, drž sa, a iste choď k doktorovi.

martinkatinka
18. sep 2011

@yukki - nemala by som mať.. ale manžel hovorí, že mám asi za dve baby naraz 😀 a tie krémy by mali pomocť ako???

yukki
18. sep 2011

http://www.endo-resolved.com/progesterone.html •Reduce further proliferation of Endometriosis implants and allow any implants that are present to shrink
@martinkatinka

leya
18. sep 2011

@pici vdaka,ja som dnes 41. den cyklu a nie je mi velmi dobre uz asi dva tyzdne,tak dufam,ze to uz pride. a ty ako?pomaly sa chystas na dalsi pokus?

pici
18. sep 2011

@leya ano pomalicky, buduci tyzden cakam ms a zacinam s estrofemom.. mne to takto prvy krat po et blbo, ze pokus nevysiel, kramy na den presne a potom tie dalsie dva tyzdne nikde, som myslela ze explodujem, dostala som duphaston, keby som nahodou bola tehu... dva tyzdne sona, krv a az ked mi doky z krvi povedal ze tehu nie som som dostala vyvolavcku a rano kramy prisli...

leya
18. sep 2011

@gombicka ahooj! u nas by to malo byt koncom roka,ale neviem,ci to stihnem.cakam na ms a potom tri injekcie diphereline a po tretej zacne stimulka. takze uz aj ty IVF? inak,ja tak na 80% drzim tu endo-dietu a citim sa lepsie. Nedrzim sa ale receptov v knihe, lebo su take zvlastne 😉

leya
18. sep 2011

@pici tak potom drzim palce! ja zajtra zavolam do CAR, co mam robit.

janemari
autor
18. sep 2011

@martinkatinka tak ja už neviem čo povedať na reakciu tvojho tela 😖 Ved ty máš rozhádzný celý organizmus nech mi nepovedia,že ti niečo nepokazili pri tom pôrode, ved to nieje normálne 😲
@pici myslíme na teba a držíme palce 🙂

dahra
18. sep 2011

Caute,
@leya - po lucrine (5.injekcia-posledna) 17.7. a mrcha 30.9.

pici
18. sep 2011

@janemari dakujem :D

mabumi
19. sep 2011

@janemari aj to mi napadlo, ci niektora cysta nepraskla. no keby zmizli vsetky bola by som najstastnejsia 😵 . ale take jednoduche to asi nebude.
teraz uz je to spinenie miernejsie, aj pobolievanie. tak to asi prejde samo. len som zvedava, kedy potom pridu kramy.
takze este stale nemas pokoj 😒 ? sa to natahuje, vsak? ale dufam, ze aspon nemas take problemy a stresy ako kedysi, ze aspon v niecom sa "to" umudrilo 😖

@pici aj ja ti velmi drzim palce 😉

pici
19. sep 2011

@mabumi dakujem :D

nikol18
19. sep 2011

ahojte kocky, tak ako sa vam dari? Ja som dnes 37. den cyklu a ms stale neprichadza, uz mam z toho nervy, lebo plet mam uplne vyrazkovu, takze je jasne, ze to ma prist, no stale nic, robila som si vcera pre istotu aj tehotensky test, samozrejme bol negativny...najviac ma stve to, ze o mesiac aj par dni mame svadbu a obavam sa, ze presne vtedy mi potom pride dalsia menstruacia....no netusim potom ako cely den vydrzim ☹
aby toho nebolo malo, minuly tyzden som absolvovala gastro vysetrenie, este cakam na vysledky, ale tak na 90% predpokladaju celiakliu, takze sa z toho "tesim" a to pritom nepocitujem ziadne problemy...

nelly3
19. sep 2011

mabumi no ja si nemyslim, ze by ti praskal cysta, to by si musela ist do nemocky, to by boli podla mna bolesti velke, ja mavam tiez spinenie, niekedy viacej, niekedy menej, ale to je z tej endmetriozy, mam tiez cysty.
nikol18 a ako vies, ze mas celiakliu? lebo ja mam problemy so zaludkom, ale zatial mi nic nezistili, pravda je, ze mi robil na helicobaktera len odber vzorky, sono organov(pecen, zlcnik, pankreas....) a krv - dneska budu vysledky, ale stale to nie je ono, napada ma, ze ci to z tej endometriozy nebude ja ( mam IV.stupen a bola som na laparotopii )

nikol18
19. sep 2011

@nelly3 no mne to najskor zistili z krvi, ze mam zvysene nejake protilatky, ktore indikuju celiakiu, tak ma poslali na gastro, tam mi urobili to hnusne vysetrenie, odobral mi vzorky zo zaludka a tenkeho creva, tak cakam na vysledky, ale ze podla toho nalezu, co videl sa to doktorovi zdalo, ze pojde o celiakiu, takze cakam teraz este na 100% potvrdenie

leya
19. sep 2011

@nikol18 to mi je luto, ze mas stale zdravotne problemy..... ☹

nelly3
19. sep 2011

@nikol18 aha, no uvidim co ja dneska z krvi vysledky, lebo na hadicu sa mi opat nechce ist 😠

nikol18
19. sep 2011

@leya dakujem, si zlata 🙂 no co uz narobim...ako sa hovori, na posrateho aj hovno spadne, no na mna pada asi cely zachod 😀

liliv
19. sep 2011

ahoj, mozem sa pridat, mam endometriozu, som po IVF a potom OHSS takze sa vklad nekonal, chystám sa na ET, cakam na menstruaciu no on meska som 52.den cyklu, a uz to je na nervy ked chcem aby prisla neprichádza, u lekára mám potvrdené ze tehotná nie som mám cystu ktorá ked praskne dostanem menstruaciu ale to nevie povedat kedy praskne 😠 tak cakam 😝

pici
19. sep 2011

@liliv co ma prasknutie cysty s cyklom? preco si nedostala davno vyvolavacku ked mas potvrdene ze nie si tehu? po ohss si nemala et, cize ta caka ket , nie et