Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

liliv
19. sep 2011

@pici to som bola len u svojho gynekologa a ten nechce do toho velmi zasahovat a do caru som volala a lekar my povedal ze mam byt trpezliva ze menstruaciu dostanem tak cakam ☹ . jasne caka ma ket 🙂

pici
19. sep 2011

@liliv ja len nechapem ten suvis cysty prasknutim a menzesom????

yukki
19. sep 2011

@liliv nemyslel to dr naopak? Ak by sa jednalo o cystu naplnenú tekutinou, je možné, že pri menštruácii praskne a vstrebe sa-o endometrióznej som to ešte nepočula...

liliv
20. sep 2011

nie je to endo cysta, ale o cystu naplnenú tekutinou, endo cystu som mala na vajecníku a tu my odstranili

liliv
20. sep 2011

@pici ani ja tomu nechápem, ale ked do piatku nedostanem menstruaciu tak volam do CAR ze do kedy mám čakat

pici
20. sep 2011

@liliv no snad sa to coskoro doriesi :D

liliv
20. sep 2011

@pici tak to dufam aj ty teraz ides na ket tak mozno sa k tebe pridam ak konecne príde mrcha a budeme spolu tehulkovat 🙂 drzím palce silno

pici
20. sep 2011

@liliv ano ja cakam tiez mrchu mala byx prist v nedelu a nic nenasvedcuje tomu, ze to tak nebude :D

matagf
24. sep 2011

ahojte kočky, nemáte niektorá skúsenosti s činskou medicinou alebo homeopatikami pri liečbe endometriózy, resp. zlepšenoe stavu?

martinkatinka
25. sep 2011

@nikol18 - no na teba sa snáď všetko lepí!!! Mojej sesterke zistili celiakiu v dvadsiatke, lebo naraz začala chudnúť, zvracať, odpadávala... musela ísť až na infúzky a tam jej na to prišli...Ono sa dá s tým žiť, ale človek sa musí dosť obmedzovať, lebo ako ona hovorila, lepok je dokonca aj v jogurtoch...Jáááááááj a prajem krásnu svadbu, až sa ti vydarí ako nám...

nikol18
26. sep 2011

@martinkatinka no asi tak...ja uz na to nemam slov...ja viem, ze sa s tym zit da, ale ked uz teraz sledujem, co nebudem moct, tak mi to je luto...no co uz asi si to proste niekto musi v zivote vyzrat a zial padol rad na mna 😀
teraz sa aj tak zaoberam svadbou a len trpnem, aby vsetko dobre dopadlo, hlavne nech sa jej v zdravi dockam a uzijeme si ju...ved uz sa snad musi nieco tento rok aj podarit 😅

nikol18
26. sep 2011

@pici no co ako sa mas? teraz uz zacinas s druhym pokusom? budem ti moooc drzat palce, aby to dobre dopadlo 🙂

pici
26. sep 2011

@nikol18 ahoj zlatik... teraz som zacala estrofemom a cca o dva tyzdne mame vklad... tak sa celkom tesim... tak ty mas tento rok svadbu? planujes pomalicky?

ria191
26. sep 2011

ahojte kočky trošku vám sem na chvíľočku vtrhnem. Určite mi budete vedieť poradiť. Mám za sebou operáciu endometriózy a jednu injekciu lucrinu. Teraz som 17. deň cyklu a začala som krvácať ☹ mám to považovať za normálnu menštruáciu? Doktor tvrdil že by som ju nemala dostať. Inak aj pred hormonálnou liečbou som takto v trištvre cyklu začala na 3 dni mierne krvácať, ale menštuácia to nebola tá prišla vždy načas. Teraz neviem čo mám robiť keďže lucrin si mám pichať 4. deň cyklu. Viete mi niektorá poradiť? Inak myslela som si, že si od tej potvorky na chvíľku oddýchnem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ďakujem za každú radu a skúsenosť

nelly3
26. sep 2011

@ria191
ja som po prvej injekcii lucrinu dostala tiez menzes, som bola vyplasena lebo lekar mi tiez hovoril, ze nebudem mat, ale po druhej uz som nemala menzes 😉

yukki
26. sep 2011

@ria191 ja som mala popri inj.Lucrine ešte 3x silnú a dlhú, avšak nie extrémne bolestivú menštruáciu (čiže počas prvých 4 injekcií, 4 mesiacov), trvala aj 10 dní pričom moja normálna zvykne trvať takých 5......

nikol18
26. sep 2011

@pici no skor rychlo, lebo ju mam o necely mesiac 😀 inak nevies mi nahodou poradit? pred menstruaciou som zacala pocitovat take svrbenie a palenie, tak som si kupila canesten krem aj tabletky a v celku to povolilo, potom dosla menstruacia a dalo sa, no teraz po skonceni to mam zase...a ja netusim, ci to je len nejake podrazdenie, alebo ci je to nejaky zapal...idem zajtra k lattakovej, tak som zvedava, co mi na to povie, lebo uz mam z toho nervy....take je to neprijemne, ja som nikdy taketo problemy nemavala... ty si nieco take nemala?

nikol18
26. sep 2011

@ria191 ja som tiez po zoladexe mala menstruaciu...tiez som sa najskor zlakla, ale ze to je normalne...

ria191
26. sep 2011

@nelly3 @yukki @nikol18 strašne moc vám ďakujem za odpovede. Aspoň viem na čom som 🙂

ludinka
26. sep 2011

ahojte chcem sa vas opytat vysiel mi CA 125 31,9 povedali mi ze je to pozitivny nalez ale tu citam ze norma je do 35 tak ako to teda je?
dakujem vam za odpoved

nelly3
26. sep 2011

@ludinka
CA125 je norma do 35, tak neviem preco ti povedal, ze pozitivny nalez, mozno myslel nieco ine, treba sa ho este raz opytat 🙂

ludinka
26. sep 2011

@nelly3 pred dvomi mesiacmi som mala cokoladovy cystu na vajecniku, preto mi brali tu krv, teraz mi ta cysta zmizla
toktor mi hovoril ze norma je od 30 do 35 neviem podla coho to urcuju, preto som chcela vediet ci je tu este nejaka baba s podobnymi vysledkami ako ja a co jej povedali

yukki
26. sep 2011

čokoládová cysta zmizla? no toto

pici
26. sep 2011

@nikol18 podla popisu by som povedala ze mas mykozu...

nikol18
26. sep 2011

@pici no aj mne by to tak vychadzalo, ja len nechapem tomu, ze rano je to uplne brutal a potom to prejde a poobede uz nic... 😒 no uvidim, co mi zajtra povie. aj som zvedava na to, v akom stadiu je nasa ziadost, lebo sme ju davali schvalovat 1.8. a stale nic...uz to je nejako dost dlho. Vam schvalili rychlo?

pici
26. sep 2011

@nikol18 to uz malo byt davno schvalene, maju na to 30 dni. volaj si tam... s tym svrbenim najlepsie k lekarovi ked to po domacom lieceni nepreslo

ludinka
26. sep 2011

@yukki no je to divne, bud ta cysta bola len vodova ale sa stal zazrak 🙂

leya
26. sep 2011

@nikol18 aku mas poistovnu? mne prvu ziadost schvalili presne za 4 tyzdne a teraz cakam ako ty, od zaciatku augusta doteraz a dnes som volala, tak rokoju s farm.spolocnostou o schvaleni lieku.ani som nevedela,ze sa to robi.ja mam doveru.

leya
26. sep 2011

@pici drzim palcoky, nech vam to vyjde! ;)

pici
26. sep 2011

@leya dakujem