Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

chorucka
10. jan 2012

@mabumi ahoj este som nic neobjednavala len som to omrkla Pitala som sa dnes v lekarni ci nevedia kde by sa to dalo kupit ci len cez internet Chcela by som ZED DEVITI DRAKU anieco na neplodnost dnes by som to chcela objednat A ty planujes nieco objednat?

chorucka
10. jan 2012

@bobsent ahoj 16.1 budem mat 31rokov Mam zatial ok maternicu a L.vajecnik je tiez ok Len P.vajecnik ma zacal hnevat a endosku na mechury Najradsej by som kazdy den robila ultrazvuk a sledovala telo ci nieco nepribudlo Boze ja ta chapem ja mavam bolesti mechura ked to na mna ide tak zacnem cvicit panvove dno kim bolest neustupi niekedy to zabera ale niekedy som tyzden na liekoch Urolog povedal ze tim ze posilujem panvove dno sa mi to prekrvuje a bolest ustupi Ja by som bola rada keby aspon jedno babo som mala potom by som si dala vsetko vybrat lebo mna ta bolest psychicky nici Rok som mala lucrin a bola som spokojna ziadne nalady ani naval Prosim ta ake homeopatika si uzivala? Som si dnes kupila indonal a chcem nieco z cinskej mediciny este vyskusat Bojuj mas pre koho zit.

angieska
10. jan 2012

@bobsent hej, vypálili, to mi oznámili len po operácii.... no...bolesti sú hnusné, to je pravda, ale tak väčšinou prešli dosť rýchlo, keď som si ľahla, nepamätám si, žeby som bola úplne vyradená (okrem jedného razu, ale to som mala aj so žlčníkom problém)

mabumi
10. jan 2012

@bobsent a ty si mala nepriechodne oba vajcovody a aj tak si otehotnela? to som nevedela. ako to je mozne?
@chorucka ja som myslela na tie, co su na endometriozu, mozno obidva, neviem. ale ked sa to ma brat 4x3 tabletky, tak to balenie potom vydrzi na nieco viac ako 10 dni. fakt je, ze penazi do toho vrazame uz strasne vela a keby to malo pomôct, tak nevaham. ale som z toho unavena, ze okrem vsetkej bolesti, nervov, fyzickych a psychickych sil to este aj penazi tolko stoji 🙄 🙄 🙄 . no co uz, musime bojovat

tulisci
10. jan 2012

Ahojky všichni, jsem tu poprvé. Něco o sobě vdaná, 28 let, v srpnu jsme se přestěhovali do našeho vysněného domečku kousek za Brnem a doufám, že ho někdy budeme obývat ve větším počtu 🙂 , před 7lety mi zjistili endometriózu 4.stupně, pak 7operací, už nemám vejcovody, jen jeden vaječník. Opakovaná hormonální léčba, 7neúspěšných IVFna různých klinikách, před 2lety jsem byla na posledním IVF v reprofitu v Brně, kde jsem stále vedená, máme 3zamražená embrya z darovaných vajíček. už nemám sílu podstupovat další, mám hodně vedlejších účinků ze všech těch IVF, tak se teď chystáme do adopce, v neděli jsem brouzdala po netu a náhodně zjistila, že u nás lze i náhradní mateřství, nemá někdo zkušenost? Včera jsem se objednala do Zlina do Car, prý to tam umožňují a chci to s nimi konzultovat, vůbec nevím, jak to probíhá, podmínky a pod.

nelly3
10. jan 2012

@tulisci
to fakt? u vas je to povolene? lebo viem, ze v amerika ano, ale aj u vas? ak nieco blizsie zistis daj vediet 🙂

tulisci
10. jan 2012

prý to jde i u nás,včera mi to potvrdili do telefonu, když jsem se objednávala na konzultaci do Zlína.

tulisci
10. jan 2012

@nelly3 ale nevím podmínky, jak to probíhá, zatím nic

chorucka
10. jan 2012

@tulisci ahoj podla coho urcuju aky je to stupen endometriozy?

tulisci
10. jan 2012

@chorucka ahojky, mám za sebou 7 operací, už nemám vejcovody, jeden vaječník, ložiska jsem měla na ledvině,močovém měchýři,ve střevech, tak to poznali asi podle histologie.

mabumi
10. jan 2012

@tulisci ahoj, vitaj 🙂 . no to je tazky pribeh co si napisala ☹ . a kolko vkladov si mala pri 7-mich IVF? preco mas darovane vajicka, vzdy si mala darovane alebo len pri tomto pokuse?

chorucka
10. jan 2012

@tulisci ja neviem ktore mam stadium Ja mam na mechury od zaciatku nejde sa jej zbavit Potom sa mi urobila na p.vajecniku otial mi ju vysali Uz len cakam kde zautoci teraz.

mabumi
10. jan 2012

@chorucka pozri sa do spravy z operacie alebo prepustacej spravy z nemocnice. tam to nemas napisane?

chorucka
10. jan 2012

@mabumi pockaj mrknem

chorucka
10. jan 2012

@mabumi Cystis ovar 1.dx. endometriotica Prepustacia diagnoza D27 nezhubny nador vajecnika

tulisci
10. jan 2012

@mabumi měla jsem svoje vajíčka,darovaná,dokonce i napůl se spermiemi manžela a darovanými,vkládali mi nejdřřív 1,pak 2 dokonce i 3embrya naráz.Z posledního transferu před dvěma lety mi zbyla tři zamražená embrya.Byla v nejlepší kvalitě,ale nevím, jaké to bude po dvou letech zamražení

tulisci
10. jan 2012

@chorucka u mne je to pořád dokola,takový začarovaný kruh

mabumi
10. jan 2012

@chorucka zeby prvy stupen? a nie je tam niekde aj skratka napr. gr.?

@tulisci tak ak som pochopila, mala si dokopy 7 vkladov? jedina vyhoda je na tom vsetkom, ze ti to zistili takej mladej, mala si viac casu robit preto maximum a ked ste sa rozhodli pre adopciu, este stale si mlada 😖
a tie embrya budu podla mna OK 🙂
robili ti aj hysteroskopiu?

tulisci
10. jan 2012

@mabumi tu hysteroskopii mi nikdo nedělal.Zajímám se teď i o možnost náhradní matky, neměla jsem tušení, že je to možné

chorucka
10. jan 2012

@mabumi nie okrem zoho co som ti napisala tam endoska nieje spomenuta nikde Ale skusim mrknut este starsiu prepustaciu spravu

chorucka
10. jan 2012

@mabumi na prepustacej sprave z 11.6.2010 som malaDG prij. Endometriosis plicae vesicouterinae a Uterus myomatosus gr.1 diagnosticky suhrn Endometriosis plicae vesicouterin a endometriosis lig.sacro-uterin 1.dx potom som brala lucrin pol roka

mabumi
10. jan 2012

@chorucka tak to "gr 1" znamena prvy stupen 😉 . to je dobra sprava pre teba, len nech to tak zostane 🙂

@tulisci nechcela som ti dat chrobaka do hlavy. ani mne to nerobili, ale podla mna by mohli. a to sme teraz boli dohodnuti, ze to urobia, no asi sa im nechcelo ked operacia trvala 2,5 hodiny 😒

chorucka
11. jan 2012

@mabumi ahoj ja som myslela ze to znamena 1myom Pri poslednej operacii ked som bola v auguste s tou cystou tak mi lekar povedal ze na tom mechury uz vydno jazvy ako sa to hoji a co sa dalo este zresekovali Ten mechur by ma as tak netrapil ako ten p.vajecnik Vcera so vyguglila hubu reishi sice tam nieje endometrioza spomenuta ale je to aj proti nadorom a endo. je nador Chcela som nieco z cinskej mediciny len nejako cez ten internet tomu neverim najracej by som si to kupila osobne.

bobsent
11. jan 2012

@mabumi hej oba vajcovody nepriechodné.nie, nedá sa tak otehotnieť ale stalo sa.doktor pozeral akoby mi ďalšia hlava narástla 😀 ale vraj takéto prípady sa výnimočne stanú.
@chorucka ako som si všimla máš prvý stupeň, aj vekovo ešte stíhaš verím že takto o rok už budeš mať iné starosti 😉 ako dlho sa pokúšaš? viem že každý čas sa zdá dlho...ale najhorší je prvý až tretí rok potom už je to lepšie.
ja by som aj bojovala ale neviem ako!!!mama mi tu stále plače že čo budem robiť že ako sa budem o malého starať a ja neviem panebože!!!! ešte mi aj menzes mešká 3 dni nervy mám.už som to mohla mať za sebou 😠 som myslela že tehu mi zmení život k lepšiemu ale mámto o to horšie že mám zodpovednosť za dieťa 😔
@tulisci ja som išla do adopcie.už ma schválili do poradovníka keď sa nám zadarilo. o adpocii sme sa asi rok bavili a povedali sme si že nie, potom sme sa zase bavili a asi po 2 rokoch( 6 rokov pokusov) sme si dali žiadosť. nakoniec mi to prišlo také normálne a prirodzené aj som si hovorila že aspom nebudem musieť rodiť. jasné že som sa aj bála..príprava super,všetko ok. inšpirovali nás známi čo si vzali dievčatko a je nadpriemerne inteligentné krásne dieťa...milé a šikovné. takže aj toto je cesta. nemala som silu, nervy a chuť na ďalšie pokusy, na hocijakú liečbu.som si povedala že nechcem prežiť najlepšie roky naháňaním niečoho čo aj tak nejde.
teraz po toľkých zákrokoch máš aj bolesti?

martinkatinka
11. jan 2012

Sem tam tu ešte nakuknem, že ako sa tu máte a vidím, že pribúdajú baby ☹ akosi sa to rozširuje...
My máme problémy s maličkým, tak na seba som akosi pozabudla, ale zase som dostala mrchu, tak už viem, že som 😅 po troch týždnoch... ach jo, asi zas k dokymu a poradiť sa o Mirene.. lebo to teliesko asi len šarapatu robí.... aj tak by sa nám nepodarilo dalšie tehu...

chorucka
11. jan 2012

@bobsent ahoj ja ani neviem zratat vlastne ako dlho lebo vzdy sa naslo nieco co ma brzdilo 2010 som celi rok mala liecbu lucrinom Potom asi od februara 2011 som mala cystu jun a jul sa snazil lekar pomocou inekcie aby praskla no nepodarilo sa tak v auguste ma operovali bola to endoska nakoniec a lekar povedal ze preto som neotehotnela Novembry bolo vsetko ok tak sme sa snazili zacala som chodit na folikulometriu ale znova sa mi spravila cysta ktora nastastie praskla Decembri znova folikulometria mala som tam folik lekar povedal ze uz je dozrety ze uz sa mozeme snazit aj sme 2.1.2012 som mala ovu. Ked som sla 3.1 na kontrolu ci folik praskol tak lekar povedal ze to nebol tehotensky folikul Som ostala v soku Tak teraz cakam do MS a potom znova dokola.

mabumi
11. jan 2012

@bobsent aj ja mam nepriechodne oba vajcovody a môj muz este aj tak stale v podvedomi dufa. nakoniec zacnem aj ja a to som sa s tym zmierovala 🙄 😖
a neboj sa, ved ked mama nebude vladat, maly uz bude dost velky na to, aby si sa o neho musela starat nepretrzite. aspon sa nauci samostatnosti 😉

daji
11. jan 2012

ahojte,
ja som pol roka po operacii endo a ako zistim ze ju zas mam alebo ako to prebieha. Som nevedela ze je to taka vazna vec- mohla mi vzniknut az pri cisarskom reze? Dakujem

mabumi
11. jan 2012

baby vsimli ste si niekedy suvislost medzi aktivnou endometriozou a zvysenou teplotou? ja som zistila, ze ja mam vzdy teplotu okolo 37,2 (a to aj po liekoch proti teplote) ked ta pliaga utoci. aspon si myslim ze je to tak
@daji ahoj, myslim, ze cisarsky rez za to asi nemôze, teda nepocula som taku suvislost. skôr sa tvrdi, ze je to genetika, imunita a rôzne ine 😖

daji
11. jan 2012

mabumi
ahoj, predtym som nic take nemala aj menzes som mala v poriadku a v nemocnici sa mi k tomu nechceli vyjadrovat a operoval ma primar...moze byt endometrioza hmatana ako tvrda hrca?