Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

marijka221
17. dec 2016

@pinguinka ach ďakujem veľmi pekne za radu, prosím ťa a na IVF sa Vám podarilo hneď na 1x?

marijka221
17. dec 2016

@pinguinka a gratulujem samozrejme nech ste obaja zdravučký a všetko nech Vám dobre dopadne 🙂

pinguinka
17. dec 2016

@marijka221 v podstate ano.Mali sme len jedno IVF ale kedze moje vajecniky su velmi oslabene a moja ovarialna rezerva bola smutne nizka,tak mi vybrali len tri vajicka.Vsetky oplodnili..prvy krat vlozili 2 ale neujali sa.Jedno nam zmrazili a to sme si dali teraz vlozit a to sa aj ujalo.Daj si aspon spravit vysetrenie na tu ovarialnu rezervu,aby si vedela ci ma cenu sa snazit prirodzene.

marijka221
17. dec 2016

@pinguinka ďakujem veľmi pekne za radu 🙂

angeltrance
23. dec 2016

@marijka221 ahojik aj ja som kresťanka a na ivf vy som rozjodne šla ajked neviem jak je to platene, kedze mam brigady len moc penazi nemam

angeltrance
23. dec 2016

A ta ivf ani neviem co je poriadne kde sa vybavuje a ovarialnu zistit no s to mam ako, led ten doktor mi chce dst ted na zastavenie uplne mi dal Luiseu antikoncepciu je pravda, ze ju moc nec a pijem bylinky csj endometrioza , ajked vraj n a tinktúra angelika cinska, chciotehotnet.cz obchod baby pokukajte je tam toho hodne aj super balicky a ru zenu mam aj na fb aj na emsili je zlata, tak nepocuvam doktora ze nemam brat a vyhodit bylinky , len vdaka nim nemam cysty)

angeltrance
23. dec 2016

@zdravotnica dobrý den mám zaujem sjked mne endometriozu nezistili pri poslednej operacii, ale bojim sa ze po poslednej laparoskopii opat budu zrosty dakujem za každú Vašu radu)

marcela838
23. dec 2016

@angeltrance zrasty nemusia byt pokial ti tam nic nezistili,lebo ked su vo vnutri brucha a nenajdu nic tak sa nerobi nic len sa prezera cele zvnutra bruchoa to je vsetko...Keby boli zrasty a prerusili ti ich tak to mozu vzniknut zrasty ztym pocitaj....Robim na operacnych gynek.saloch tak to tam dennodenne vidim kludne sa na pytaj aj do IP mi mozes napisat 😉

angeltrance
23. dec 2016

Baby ja mam dilemu tu v cz novy gynda a dal mi luiseu na zastavenie menses, moc nehcem , vraj ziadny hormonalny profil a skusime ju, ale bojim sa mne vzdy bolo zle z menses mala som poslednu 10.12.tak ci si mam dst tu antikonxepciu...pijem bylinky , tie vraj mam vyhodit, ja nie heh aj som mu to povedala))...a netusim , ci mam ci nie endo ...je mito uz asi aj jedno.len na sviatky necem mat 18dni menses , ked zacnem brat a tie zle stavy z toho, vraj mu mam napisat, ked mi bude zle, som mu pisala ze si ju dsm az buduci mesiac,...kezby som otehotnela aj bez toho ziadne ivf nemam, idem si svoje a uvidime, len tu chemiu moc nechcem , ale zas bez nej ani do prace sa mi neda 4dni ...drzte palce...stale sa rozhodujem ci vybrat recept,je to zufale ja mavam bolesti od 12rokov a vsecia , ze mam ist k psychoatrovi aj tam pojdem, lebo psychika je uz popravde fskt v riti a za to sa zienky nemusíme ani hanbiť vela sil a bojujeme ja verim, ze raz pride ten den dvoch ciarok , a kedze som krestanka a snad ma pan boh miluje a vidi, akos a snazim sj prirodne , dufsm, ze raz mi pomoze)...

druzuz
13. feb 2017

@pinguinka ahoj a u koho si bola na operacii? Ja by som ti odporucila konzultaciu u doc.Bielika v BB.On je fakt odbornik na SK na tieto veci a operuju aj to, co iny povedia,ze sa neda. Ja som akurat 12dni po operacii u neho😀.Vela krat u zien,ktore maju endometriozu je nou podrazdeny aj imunitny system a su tam problemy s reproimunitou.Takze odporucam aj reproimuno vysetrenie-najlepsia je v Nitre alebo v Prahe.Mne zistili problem aj s imuno-protilatky voci trofoblastu.Mesiac po operacii idem na pretestovanie a uvidime,ake budu teraz a podla toho liecba a snaha o otehotnenie.Drzim palce!

pinguinka
13. feb 2017

@druzuz ahojky,no neviem ci si to chcela pisat mne🙂mna operoval primar v ziari nad hronom..maximalna spokojnost.Velky odbornik.A teraz som v 16tt po IVF takze dufam ze tehotenstvom sa mi to vsetko popravi a vsetky cysty vysusia.Drzim palceky aj ja tebe a vobec vsetkym kockam..endometrioza je fakt pliaga🙄

druzuz
13. feb 2017

@pinguinka gratulujem k tehotenstvu a nech vsetko dobre dopadne! ano, mas pravdu, chcela som odpovedat @marijka221😀

kuki23
16. feb 2017

Ahojte, mam endometriozu, cystu na lavom vaječníku,nedarí sa mi otehotniet a tak sme navštívili kliniku umeleho oplodnenia. Dr povedal,že endometr sa lieči 6mes a potom je šanca na otehotnenie rovnaka ako s cystou, že cystu by neoperoval,ale šiel na umele,že aj inseminacia je zbytočna.čo si o tomm myslite,dakujem

smajliki
16. feb 2017

@kuki23 Ahoj, tiež mám cysty na ľavom vaječníku, mne doktor vravel, že v súčasnosti sa pri umelom oplodnení lekári viac prikláňajú k oplodneňovaniu aj s cystou, ako robiť operačný zákrok. Mne presne pred rokom vyoperovali 6cm endocystu a dnes tam mám dve 3cm.

trish31
16. feb 2017

Baby prosim diagnosticka laparoskopia kolko vam trvala?Mali ste po nej bolesti?Ako dlho sa hoji rana?

darinb
16. feb 2017

Milé dámy aj ja sa chcem podeliť o svoju skúsenosť. Pri obyčajnej preventívke mi lekár našiel cystu a povedal,že je krvavá a ide o indometriozu a treba ju dať preč. Samozrejme hneď mi nasadil hormóny a po mesiaci na kontrolu. No keďže nepraskla bol si istý, že ide o endošku preto navrhol cystu odstrániť rok sa liečiť injekciami a potom ísť na umelé.opl. No nikdy predtým sme sa o dieťa nesnažili a zrazu som sa dozvedela,že ja vlastne nemôžem otehotnieť tak aj ochranné prostriedky išli bokom. A viete čo sa stalo???? Pooperovali má už tehotnú!!!!! Aj taký sú naši lekári!!! Potom všetkom doktor povedal, že som úplne zdravá. Ale našťastie mám zdravé dievčatko 4 mesačne. Po tejto mojej hrozivej skúsenosti neverím lekárom. Chcem povzbudiť každú z vás, že endometrióza sa dá určiť len z laparoskopie.

kuki23
16. feb 2017

@darinb Pre boha, hrozné fakt toto zdravotníctvo :-/

smajliki
17. feb 2017

@trish31 mna diagnosticka laparoskopia nebolela, trvalo to možno pol hodinu, zároveň mi zisťovali priechodnosť. Bolo to úplne bezbolestné, pre istotu som si na druhý deň vzala P, ale inak v pohode. Po laparoskopickej operácii, to už bola iná káva.

babulka82
1. máj 2017

Ahojte.Ako sa prejavuje endometrioza? Ja mam asi 2 tyzdne take zvlastne tlaky dole v podbrušku nie bolesti.Menzes som dostala o tyžden skor a dost bolestivy no krvacanie nebolo az take silne.Normalne ako aj mavam.Gynekologička ma pozrela len pohmatom a nic nezistila .Este sa chystam na sono lebo ona nema.dakujem

kuki23
1. máj 2017

@babulka82 ak mas cystu na sone to bude vidiet

opica89
14. nov 2017

Ahojte môžem vás poprosiť vedeli by ste mi prosím povedať príznaky aké ste mali, keď ste mali túto chorobu? Ďakujem

kniha24
14. nov 2017

@opica89 strasne bolesti pocas menstruacie,pri styku,a krize

kuki23
14. nov 2017

@opica89 ahoj,ak mas cystu gynekológ ju uvidi na sone. Sposobuje neplodnosť, bolestivu menštruáciu, niekedy bolest pri sexe,pobolievanie pocas cyklu na danom mieste...

marcela838
14. nov 2017

@opica89 aj mne sa to tak prejavovalo ako pise kniha24 to boli take bolesti co som sa bala dalsej nasledujucej menstruacii a aj pri styku to boli muky az sa nakoniec ma rozhodli LSK operovat kedze som otehotiet nemohla a ked vosli do brucha,tak dr.mali vsetci sok endoska,kopec zrastou a pod maternicu sa ani nedostali tak bola fixovana cize vtedy ma operovali az 2h a to bolo uz aj na mna moc...

kniha24
14. nov 2017

@marcela838 fuuha 😨😢 a uz ok? Otehotnela si?
Ja som mala polypy,vybrali mi ich,otehotniet sa nedarilo,ale nakoniec sa to podarila,chvalabohu.

opica89
14. nov 2017

@kniha24
@kuki23
@marcela838 no ja mám problémy pri sexe, a pri ovulacii a tak isto aj pri stolici. Doktorka mi sonom nenašla nič. Po prvom pôrode to bolo horšie, teraz je to celkom. Len vravím sex to je na nevydržanie a pri ovulacii má hrozne bolí pravý vajecnik a bolesť mi až od stehná do kolena vyraza

kniha24
14. nov 2017

@opica89 mne to zmizl chvalabohu po pôrode. Az taketo problemy som nastastie nemala. Zvlastne ze mas take bolesti a,na nic neprisli.

kuki23
14. nov 2017

@opica89 Kamoska mala medzi maternicou a konečnikom nejaku skrytu, teraz bola na operácii. Možno sa ukaže až na laparoskopii

marcela838
14. nov 2017

@kniha24 otehotnela som,ale cele tehotenstvo bolo komplikovane aj SC,ktoru my robili bola velmi komplikovana mne sa,placenta zrastla do maternice aj do porodnych ciest a pri SC mi aj maternicu roztrhlo...2x som ako tehotna musela podstupit magneticku,lebo nevedeli co idu somnou robit...A v pondelok idem na dalsiu kontrolu,ale poviem ti necitim sa vobec dobre brucho ma stale boli ako pred zistenim endometriozi....A doc.Rusnak mi povedal,ze ako som mohla ja otehotniet nikto z dr.nechapal ked ma operovali.Len tolko mi povedal Marcela teba tam niekto hore ma strasne velmi rad ked si otehotnela to neni sanca otehotniet pri takom naleze co si mala ty...A mojmu sefovi ked volal,tak mu povedal ze mam,tak zdevastovane brucho zvnutra ze nevedel,ktory organ ku comu patri vsetko v jednej hrci.A pri magnetickej mi zistili ze mam vrodenu vyvojovu chybu a ze mam 2 maternice a 2 krcky z vyskedkom ked som prisla ku mojmu sefovi,tak nechce tomu verit ze to by si vsimli ked ma operovali...Ale pravda je taka ze mne sa ani do duglasu pod maternicu nedostali,lebo bola ako prisita a dalej sa ma bali operovat.Ja som velmi zvlastny pripad teraz pre dr.A dr.z BA si stoji za svojim vysledkom a povedala mi ze ju anatomia nepusti takze mam to od narodenia a ze si to dopodnes nikto nevsimol co je velmi zvlastne...A pri prvej ani neviem ako som otehotnela a este sa ma pytali z ktorej maternice som porodila akoze som na dr.pozerala ako puk a nech si zomna nerobia srandu....

opica89
14. nov 2017

@kniha24
@kuki23 hrozne čo si my ženy musíme vytrpieť. Pôjdem na prehliadku uvidím čo mi povedia