Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jankaslos
11. dec 2017

@rks pozdě ale přece 🙂 třeba to pomůže nějaké jiné ženě - propolis byl podroben studii přímo zaměřené na vliv propolisu na otěhotnění žen s endometriózou kdy otěhotnělo 60% sledovaných žen! Což tedy vyrazilo dech i mi a to jsem bylinářka s letitou praxí se ženami.
Propolis doporučuji ženám, které chodí ke mě do poradny s potížemi s endometriózou a jinými zánětlivými stavy v oblasti malé pánve (i jinde po těle) protože propolis působí protizánětlivě, antibioticky, jako imunostimulace atd.

Napsala jsem takový krátký článek na to téma, protože žen s endometriózou je hodně a mohl by pomoci
www.harmoniezeny.cz/l/propolis-plodnost-zdravi-...

Pak je tady i ricinový olej - zábaly z ricinového oleje na podbřišek, který je opravdu úžasný a v zahraničí se používá běžně jako doplňková terapie i na reprodukčních klinikách.
http://www.harmoniezeny.cz/l/ricinovy-olej-pro-...

Snad to něco málo pomůže <3

ludmilabb
16. jan 2018

@opica89 ja som mala velke bolesti na pravom vajecniku, sono ok, teraz mi brali vzorky z krcka maternice a mam potvrdenu endometriozu, mam 11 dnove krvacanie, idem na kolonoskopiu lebo som mala zapchy takze ktovie co tam objavia

waitinka7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melasinda
29. jan 2018

dievčatá, mali ste niektorá strašné bolesti v podbrušku - niekde okolo mechúra? Také škrenie, rezanie? Zistili mi endometriózu, ale ložiská vraj veľmi malé, napriek tomu menštruácia strašne slabá (2 dni) a tie bolesti sú už každý deň - možno trošku netypické. Vraj všetko ostatné je v poriadku, tak neviem, či endometrióza môže spôsobovať takéto bolesti.

nikusqa
29. jan 2018

@melasinda ano moze sposobovat take bolesti, ja som mala podobne a tiez vkuse vo dne v noci a murela som ist na laparorkopiu.

juliet86
29. jan 2018

Baby segre zistili endo. Ma hrozne bolesti v den ovulacie vzdy. A este ma aj nadmerne krvacanie cez kramy. Zije v zahranici a tam to lekari ignoruju.... prosim vas ake su za idealnych okolnosti keby prisla na sr diagnosticke postupy a plus ake su moznosti liecby? Ma 2 deti a cele tieto problemy zacali pred rokom ked najmensia mala rok

melasinda
29. jan 2018

@nikusqa No veď práve, že ja som na laparke bola a tam mi zistili tie minimálne ložiská (ale neviem, kde presne). Lenže primár tomu nevenuje žiadnu pozornosť, ako keby som si vymýšľala tie bolesti. Následne som šla ku mojej gynekologičke a tá mi predpísala Visanne. Všade možne čo čítam, každý píše, že má iba bolestivú menštruáciu - príp. ovuláciu, nie tak ako ja....že bolesti stále.

nikusqa
29. jan 2018

@melasinda a na laparke ti tie loziska neodstranili. V prepustacej sprave by malo byt napisane kde si tie loziska mala. Neboj, priznaky endo nie su len problemova MS a ovu. Ja sa k tebe pridam a poznam aj ine baby, ktore mali tiez vkuse bolesti. Uvidis ako ti bude zaberat Visanne, mas ho na 3 ci 6 mesiacov. Ja som ho tiez 2x brala ale bohuzial kvoli inym vaznym diagnozam, ktore mam a musim nato uzivat aj lieky tak mi Vistanne nezaberalo lebo som mala kontraindikaciu s liekmi co beriem stale, ja som taky oriesok pre doktorov. Ale urcite je Vissane liek s najmenejsimi alebo aj ziadnymi neziaducimi ucinkami, hlavne si velmi nevsimaj a nestresua sa tym co je v pribalovom letaku. Ja som uzivala aj klasicku HAK ak injekcie, ktore boli ine svinstvo z neziaducimi ucinkami ale zvladla som to a zabralo mi to a po ukonceni liecby som do mesiaca otehotnela, takze ja som maximalne spokojna aj ked som si vytrpela toho az az, ale stalo to zato. Tak dufam, ze som ta trochu povzbudila mojim pozitivnym zaverom 😉. Vsak aj sa budes chciet este nieco spytat tak kludne pis.

nikusqa
29. jan 2018

@juliet86 ahoj, urcite na SR bude mat lepsiu starostlivost. V prvom rade ju gynekoloj vysetri, spravi jej odbery krvi na markery, pozre ju zo spodu, urobi pripadne cytologiu a kultivaciu a urobi jej SONO, ak by mala vsetko toto negativne tak dalsim postupom byva diagnosticka laparoskopia, tam by uz mali vidiet endo loziska, pripadne zrasty, proste vsetko. A potom lekari zvyknu nasadit bud na 3 alebo 6 mesiacov hormonalnu liecbu. Alebo ak ma zena po 40-45 tak niekedy uz uvazuju o vybrati maternice alebo vajecnikov, zalezi kde ma zena loziska ale tak tolko rokov tipujem, ze tvoja sestra nema. To byva uz fakt ak take posledne vychodisko.

melasinda
29. jan 2018

@nikusqa V prepúšťacej správe mám uvedené: minimálne ložisko endimetriózy v CD (neviem, čo to je CD), ložisko skoagulované. Visanne beriem len 5 dní, tak jasné, že výsledky nie sú zatiaľ žiadne, len sa modlím, aby sa výsledky dostavili.

veriine
29. jan 2018

Ahojte, čítam si tu o endo, a nasla som tu ale dve veci: diagnostická laparoskopia a laparoskopicka operácia.
Aky je v nich rozdiel prosim?
A predpokladám, ze obe sa robia výlučne len v celkovej anestezii 😑

nikusqa
29. jan 2018

@veriine diagnosticka LAP je taka ked lekari este nevedia potvrdit endo resp. ju nepotvrdili ziadnymi vysetreniami a takto ju bud potvrdia alebo vyvratia. A laparoskopia je, ze uz mas endometriozu a opakovane ta idu operovat uz s cielom znicenia lozisk, rozrusenie zrastov atd. A ano robi sa to iba pod celkovou narkozou.

nikusqa
29. jan 2018

@melasinda CD znamena cavu dougles je to taky malicky priestor pri maternici. A na ako dlho ti dali Visanne? Ucinok sa zvykne dostavit cca po mesiaci, uvidis ci budes krvaca, lebo pri uzivani Visanne nemusis dostat vobec MS kym ho budes uzivat alebo mozes iba špiniť.

veriine
29. jan 2018

@nikusqa dakujem, aj som si to tak myslela, ale radsej sa opytam skusenejsich 😉
Lebo citam, ze ta diagnosticka neboli a ta operacna ano.

melasinda
29. jan 2018

@nikusqa liecbu budem mať pravdepodobne 6 mesiac (momentálne mám lieky len na 3 mesiace). Ináč čo je zvláštne, mne vôbec neodobrali vzorku tkaniva na histológiu (všade sa to spomína, že to robievajú). Tiež mám pochybnosti, či to laparoskopicky pozreli naozaj dobre, či nemohli niečo prehliadnuť, napr. či nemám endo aj pri močovom mechúri alebo v ňom, keďže ma to bolí blízko toho miesta aj keď si stlačím podbruško.

nikusqa
29. jan 2018

@melasinda ja osobne si myslim, ze tou laparoskopiou ti pozreli vsetko resp. vsade kde sa loziska mozu vyskytovat. A priamo do mechura ti oni nevidia, iba zvonka. Ak by si chcela pozriet vnutro mechura tak by si musela ist urologovi a ten by ta poslal na cystoskopiu. Ta sa nemusi robit ani v narkoze, to je v pohode vysetrenie. A stale ta to boli aj teraz po laparke?

melasinda
29. jan 2018

@nikusqa bola som aj u urológa asi pred 2 mesiacmi a robil mi cystoskopiu, vraj tiež je všetko v poriadku. Áno a bolí ma to už stále, každý deň, škrenie a rezanie podbruška najmä v oblasti mechúra (pri močení ma nič nebolí).

nikusqa
29. jan 2018

@melasinda kedy si bola na tej laparke?

melasinda
29. jan 2018

@nikusqa pred 3 týždnami

nikusqa
29. jan 2018

@melasinda tak mozno to mas este ubolene vnutri, tazko povedat, nehaj tomu este nejaky cas a uvidis ci nastane nejaka zmena/zlepsenie.

kacena85
31. jan 2018

Zienky je tu strasne vela stran a nemam sancu to precitat.moje problemy nastalu po porode dvojiciek.pokafrali mi dr porod sekciu nechali mi kusok placenty dnu a az po 2 mes ma poslali akoby na cistenie a odvtedy dokola bolesti problemy.ci uz podbrusko stolica travenie mocovy.po pol roku laparka.nalezy endo coko cysta.zrasty.pri laparke odstranili.dr mi dal visanne na 3 mes.a ze musim brat antiku min do. 35-37 r teraz mam 32.chcela som sa spytat ci neviete o inok rieseni ako ta antika.bo uz som vymenila tri dr.kazda dr len tu antiku mi pcha.uz som ju aj menila viac x.dokola migreny bolesti.medzitym mi zistili HIT alakto into.dokola ma bolipravy bok.mykozy.a sex radsej nekomentujem.bolest suchost.stale mi to tam popraska.uz viem o mykoze a vagine asi viac ako moja dr.pisete tu o dakych injekciach.tie su naco?kedy sa davaju?na tu suchost nemate dake riesenie?citala som,ze to robu nizka hladina estrogenu..da sa to dako poriesit?zevraj su dake gely.len je ich tolko vela.ma daktora vyliecrnu endo bez tehu??

melasinda
31. jan 2018

Ako som začala brať Visanne, bolí ma celá spodná krížová oblasť - okolo trtáča (také zvláštne akoby tlaky). Mali ste niektorá také zvláštne bolesti?

ludmilabb
1. feb 2018

@kacena85 mne este laparku nerobili ale mam problemy urologicke aj s konecnikom, potvrdenu mam endo na krcku maternice, krvacanie dlhe aj dva tyzdne prva polka, vzdy tmava krv a akoby spinenie, potom velke bolesti, hlavne v noci to vo mne stoji a ked sa rano postavim to zacne vytekat, liecbu este nemam ziadnu, gyn mi poradil Solcogyn na zahojenie toho krcka a dalej neviem, svrbenie mam neustale tam dole, uz mi to ide na nervy, furt nieco ine objavia, co ti na to zabera?

kacena85
1. feb 2018

@ludmilabb no ja uz som ako svihnuta.perem na 60-90 stup.spidne pradloaj pyzam.nohavice.ziadna avivaz.susim v susicke.zehlim spodne pradlo.dr mi vzdy dala tab dnu krem.este mam doma fungicidin.mykomax.idelyn.ale naj mi pomoze gel na intim.hygienu ked sa sprxhujem manuka.to raz za den ked som ok .a ked zle umyjem dva x.a raz za tyzden sedavy kupel bud dam oreg.alebo tea tree olej.pouzivam anion.vlozky.intimky z dmky.a aj na menzes ich mam.a tie intimky si davam hocikedy ked napr zacnem citit alebo mam vytok atd.á este si pozri zlozenie pri vsetkom.napr mne vadi latex.a koza som sa az po roku dozvedela,ze ked ti vadi latex nemozes ani silik.lubri.gel ale treba vodovy..tak skus

ludmilabb
5. feb 2018

@kacena85 ja tiez zehlim aj vyvaram, ja pouzivam tiez int.gel, sedavy kupel som neskusala

flofi
16. feb 2018

Ahojte, prosim poradte už som fakt zufala. Koncom roka ma začali trapiť bolesti podbruška, pripisovala som to navšteve aquaparku, moč však ok , crp sice zvíšene ale boh vie z čoho, urolog nasadil atb. chvilu bol klud no teraz sa to vratilo. Presne po mesiaci od poslednych bolestí a presne v čase kedy by mala prisť ms.

Mám tieto priznaky :
- ms mi už asi pol roka pravidelne mešká cca dva tyždne
- predchadzaju jej bolesti
- bodavá bolesť podbruška prevažne na ľavej strane vyražajuca až do konečníka
- skusili sme sex na privolanie ms ale ta bolesť bola hrozná
- svetlý výtok

Všetko toto som uviedla dnes na vyšetreni u gynekologičky, spravila vyter vysledky o tyžden (dovtedy sa asi zblaznim od bolesti) , na ultrazvunu videla cystu, mam prisť vraj na kontrolu po ms.. no ak ta vôbec príde ale vraj ta cysta bolesť nesposobuje.
Celkovo ma dr. laxný prístup k pacientom a teda aj ku mne, nechcem doplatiť na jej ľahostajnosť.
Možnosť endometriozi ani nespomenula pritom priznaky by tomu mali aspon naznačovať..

Už neviem čomu to pripisať, mechur a močove cesty to asi niesu, mimomaterniove snad tiež nie, slepe črevo neviem, všade su podobne priznaky.

Znepokojuje ma že sa to nerieši a neviem na čom som , stale trpim bolesťami a nechcem sa stale dopovat liekmi.
Mam isť podla vas na nezavisle vyšetrenie k inemu gyn. ? Tej mojej už fakt v neverím.
Ďakujem

nikusqa
16. feb 2018

@flofi urcite by som isla aj druhej dr. alebo rovno odisla od tejto sucasnej a nasla si novu. Endometrioza totiz neni len tak vidno, moze sa potvrdit cokoladovou cystou na sone, ktoru ty ale asi nemas, uvidis po MS, dalej sa robia odbery na markeri, ktore mozu ale aj nemusia byt pozitivne a na 100% co endo odhali je diagnosticka laparoskopia. Ja som sa vyse pol roka trapila kym mi na to dr. prisli.

kacena85
16. feb 2018

@flofi isto zmen dr a jedine naisto ti odpovie zial len laparka

melasinda
19. feb 2018

Dievčatá, už mesiac beriem Visanne a bolesti v podbrušku mám stále, je to normálne, že to ešte nezabralo?

kacena85
19. feb 2018

@melasinda podla mna hej...a boli stw aj na laparke?