Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

spurky
11. máj 2019

Ahojte nasla som clanok kde pisu ze estrogenovy krem pomaha na endomeytiozu? Mate skusenosti?

smajliki
12. máj 2019

@spurky skôr progesteronovy. Väčšina žien s endo ma práve viac estrogénu ale je to individuálne. Daj si vyšetriť hormonálny profil najprv.

spurky
12. máj 2019

@smajliki dakujem ten som myslela🙂 hormonálny profil mam ok. Len skusam vsetko co by mohlo konecne pomoct

smajliki
12. máj 2019

@spurky skus pozrieť na endoinfo.sk článok o prírodnej liečbe

eva31eva31
13. máj 2019

baby, by niektora mala zaujem, mam zvysnych 14ks cipok/capikov, uz nevyuzijem, spotreba do 06/21

nana123
22. máj 2019

@ludka0611 ahoj, môžem sa opýtať pri tom umelom prechode si aké mala stavy? Myslim psychické, počula som ze je to ako na hojdačke... Ďakujem

ludka0611
23. máj 2019

@nana123 ahoj, co sa psychických týka nemala som nejak extra prejavy. Možno trochu nervóznejsia ale nebolo to nič hrozné. Len tie návaly som mala veľmi "silné", až sa mi zle dýchalo, častokrát som mala pocit, že omdliem,bolo to hrozné. Zase pri druhom prechode boli príznaky minimálne takže pohodicka. Každá reaguje ináč... Držím palce aby to prebehlo "hladko" 😊

eva31eva31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena85
29. jan 2020

Ahoj.zienky snazim sa po 6 r vysadit antiku. Vsetko bolo ako tak ok tak som chcela ze proste budem bez.od pondelka mi je ako pred ms, vcera ma prehnalo,dnes krize hroza a zacal mi kjemne krvacanie...je to ok po vysadeni alebo radsej k dr?

aki100
14. apr 2020

ahojte dievčence, viem, že v tomto fore riešite važnejšie problémy ako ja, ale chcela som sa opýtať na ten liek Reseligo- je to to isté čo Zoladex, mne ho doktor predpísal kvoli navodeniu prechodu aby sa mi zmenšil myom na 3 mesiace, prvý krát by som mala ist za mesiac ked dostanem menzes. Chcela som sa spýtať, nejako stále mám pochybnosti aký velký zásah je to do tela. Mali ste po vysadení ešte menštruáciu?vo vedjaších učinkoch som čítala, že to može zapríčinit aj prechod u ženy ten klasický a že už nebudem mat menzes. celkom sa toho bojím lebo to idem podstupovat práve kvoli tomu, aby som mohla mat dieťa. Aletak mám 30 rokov , tak snád nie. Aký sním máte skusenosti? dakujem

aki100
26. máj 2020

Dievčence prosím vás. Ja teda nemám zodalex teraz už predpisujú Reseligo ale stalo sa vám ze ste dostali po týždni zasa menzes? Mne ju pichali prvý deň menzesu, mam ju na myom ale tak to je jedno a po týždni od pichnutia som menzes dostala znova

zuzana111222
27. máj 2020

ahojte vsetky, prosim vas, ako sa citite po operacii endometriozy? Nemyslim bezprostredne po zakroku, ale po dlhsom case, napr. rok a viac. Mate este bolesti? Zaraza ma, ze som 2 roky po operacii a mavam bolesti, hoci lekari vravia, ze tam nic nemam. Mate to tiez tak? Dakujem za vase odpovede a vela zdravia prajem.

shia
5. sep 2020

@janemari ahoj, prosim ta, ako sa ti rokmi zmenilo nieco s adenomyozou? kludne aj spravu..dakujem moc...

janemari
autor
6. sep 2020

@shia tak ja som po cca 1,5 roku od laparoskopie a liečbe otehotnela.Potom bol cca 1-2 roky pokoj a potom to začalo pomaly rásť a horšiť sa. Doteraz odmietam histerektonomiu. Bola som pred rokom už aj na Sliači zmierená s operáciou ,ale tam to doktor vyhodnotil ,že laparoskopicky to už nepôjde ,je potrebná veľká operácia a pokiaľ nemám problémy /bolesti a pod./ vydržať čím najdlhšie kvôli veku a potom operovať.odporučil HAK a ak sa to zhorší aj tak tak hned operovať. Tak cca pred rokom som začala brať Hak a teraz som mala preventívku vyzerá to tak,že myomyvresp.adenomyoza sa zmenšuje aj ked maternica stále veľká,cytologia bola v poriadku.

shia
6. sep 2020

@janemari ďakujem za odpoveď. Aj nejak zisťovali, či sa nerozšírila ešte niekde inde do tela mimo maternice? nejaké iné problémy nie sú? lebo mne sa objavujú aj iné, a neviem, či je tam súvislosť s adenomyózou alebo už aj s niečím iným, mám na mysli trávenie, krv v stolici, nafukovanie, kŕče v podbrušku, bolesť krížov atď...ďakujem

janemari
autor
7. sep 2020

@shia tak s travenim mám aj ja problém tiež nafukovanie, alebo pálenie záhy ale to upravujem stravou. Ďalšia vec je chudokrvnosť aj napriek tomu že som brala lieky sa to veľmi nezlepsilo.

shia
8. sep 2020

@janemari aj ta sleduju na gastro, alebo robili kolonoskopiu, ze ci sa to nerozsirilo tam niekde? dakujem

janemari
autor
8. sep 2020

@shia tak na toto ma nikto nedostane 😁😁

shia
11. sep 2020

@janemari ved to ze mna rovno tam teraz objednali tak sa dost desim, ze inak to neuvidia :/

ludmilabb
14. sep 2020

@janemari chudokrvnosť mám aj ja, doporučili železo lenže kedže ma dosť často zapeká to železo som oželela :P doplnate nejako stravou?

janemari
autor
14. sep 2020

@ludmilabb mne tiež robí šarapatu maltofer som nemohla dali mi taldyferon ci ako sa to vola to bolo lepšie ale aj tak výsledky nič moc. Stravu mám pestru zeleninu spenat, cvikla, maao vnutornosti, pecienky, divina, ryby všetko možné, kvaskujem ale nevidím nejaky velky rozdiel.

kate4321
24. sep 2020

Ahoj, chcela by som sa poradiť, počas prvého tehotenstva mi zistili cysty na oboch vaječníkoch, obehla som veľa doktorov, pretože u nás by ma operovali už počas tehotenstva, chceli mi vtedy odoperovat aj vaječníky a doktor mi povedal, že to môže byť aj potrat. Našťastie som na tú cestu nešla a zvládla som tehotenstvo a pôrod aj s cystami. Teraz rok od pôrodu endometriozne cysty sú stále a doktor navrhol laparoskopiu, ale neviem či sa na operáciu dať keď veľa žien má potom problémy aj s otehotnením, alebo sa snažiť otehotnieť radšej pred operáciou. Bojím sa že pri operácii budú musieť odstrániť vaječníky keď to navrhovali už predtym, aj keď iný doktor. Ďakujem za radu a prajem krásny deň 🥰

evina0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evina0
10. jan 2021

Ahojte zienka po rokoch som sem zabludla. Ked spominam ake sme mali problemy. Fuu.Roky letia a kooopec veci by som dnes robila uplne inak.aj mna hnali medzicasom s cystami na operaciu lenze po 2 cisarskych som uz o operaci nechcela ani pocut.skusila som inu cestu. Liecbu uzasnymi produktami bilynnymi vlozkami.gelom. Mozno sa zasmejete ze cysty ci ine zenske problemy a dake vlozky..aj moja reakcia bola takmer taka.lenze myslienku ze opat pojdem pod noze som uz nechcela pripustit. Samozrejme s velkou obavou som do toho sla ale nelutujem. Cysta zmizla. Dokonca po rokoch mozem povedat ze konecne ma zapal obchadza uz polroka. A to som zo zapalmi chodia k doktorke ako na beziacom pase. Kludne mi napiste ak chcete rada poradim.nielen moje susenosti ale aj skusenosti koopec inych zien mozem poskytnut.

Strana

dajus00
2. júl 2021

@janemari ahoj som rada že sa môžeme spýtať všetko ohľadom endometriózi .. zistili mi ju pred 3 mesiacmi nasadili mi antikoncepčnu liečbu no dáko mi to nepomáha krvácanie mám nepravidelne a dlhé mám strach ...že v budúcnosti neotehotniem ..šla som akurát včera za doktorkou a lebo krvacam 15deň,😭 pozeralla má povedala že moja slizníca je menšia že by mi to malo končiť no dní pokračujú...na injekciu to vraj nevidí ani na kyretaz ... povedala že časom má aj tak operácia neminie ..mám strach neviem čo si mám o Tom myslieť.

miriamkaaaa
2. júl 2021

@dajus00 moja rada zacat pit caj,rebricek,nechtik lekarsky. A vela vela citronovej vody. Aspon mne to zabera.

janemari
autor
3. júl 2021

@dajus00 ono trvá kým liečba zaberie ,kým sa telo na niečo nastaví. Mám kamarátku ,ktorá bola na laparoskopii,vyčistili ju a hned ďaľší mesiac začala krvácať a neprestávalo to,musela na kyretáž. Takže je to individuálne ako telo zareaguje. Niekomu pomáha úprava stravy,výživové doplnky, je to o skúšaní.

baru2
3. júl 2021

ahojte, mne endometriozu zistili teraz v máji, hned som sa utekala objednat na laparoskopiu. pred rokom mi zacali divne bolesti, prve som mala take ze som nemohla vstat strasny krc, bolest chcelo sa mi vracat, skoro som odpadla, 4 dni som mala problem existovat. nikto nic nevidel nenasiel, opakovalo sa to kazde dva mesiace, pohadzovali si ma doktori od obvodneho ku gynekologicke, kazdy to hadzal na toho druheho, ze tam nic nemam. ze asi zapal maternice, dali mi antibiotika, troska pomohlo. O pol roka zas bolesti tak som sla na sono, tam mi dr vravi ze mam vraj natrhnuty brusny sval a ze asi 3cm cystu v maternici, ze sa mam objednat na gynekologiu, tak som sa hned objednala, pridem a tam uz mi vravela ze je to cysta 8x6 cm a zrejme endometrioza, bavili sme sa ze chcem otehotniet a tak sme sa dohodli ze co najskor absolvovat operaciu. v júny ma operovali 15.teho. endometrioza potvrdena, na lavom vajecniku bol nalez 8,3x6x6cm ... chvalabohu vajecnik ostal, pri operacii mi rovno odstranili aj vnutromaternicove teliesko. povedal mi dr ze hned po prvej menstruacii mozme zacat pracovat na babatku. nasadila som si kyselinu listovu a zelezo. Cakam este na vysledky z operacie. a dufam ze sa nam to babatko podari a ze nebudu komplikacie s endometriozou, po tom vsetkom co som citala o nej, mam dost velky strach

miriamkaaaa
3. júl 2021

@baru2 drzim prsteky k babatku😍

baru2
3. júl 2021

@miriamkaaaa dakujem moc 🙂 snad sa vsetko podari,