Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

filmushka
15. jún 2009

soni, aj ja som po laparke s endoskou...a s tou tvojou otazkou ti velmi nepomozem ☹ (fakt neviem), no ja som to mala dost pokrocile...a podstupim zrejme liecbu...hormonalnu...

filmushka
15. jún 2009

na tejto fotke som nejaka pripecena 😀

janemari
autor
15. jún 2009

filmush si tam ako havajska deva 😀

filmushka
15. jún 2009

😀 Egypt- svadobna cesta- 😎

mirip
15. jún 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

soni hej aj malé ložiská mohli brániť otehotneniu, ten Dr. čo ťa operoval mal pravdu, tvoj Dr. nie ono Dr.ktorý videl ako to u teba vo vnútri vypadá vie najlepšie posúdiť či sa dalo alebo nedalo s nou otehotnieť a aj ked si mala malé ložiská aj tie možu byť problém závisí od toho kde si tie malé ložiská mala 😉tak sa netreba vzdávať, ja som nemala len malé ložiská ale aj jedno velké a som tehotná druhýkrát a bez sledovania cyklu /aj ked prvýkrát to dopadlo missedom/ ale je vela báb čo mali velké ložiská endo a po liečbe skor alebo neskor otehotneli a prirodzene 😉

filmushka
15. jún 2009

mirip,
dobre sa to cita, diky za infosky 😉

janemari
autor
15. jún 2009

mirip dakuuuuuuuuuuuuuuuuuujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem taTTTTTTTTTTTTTT a dufam,ze ich coskoro budem rozdavat aj aj.

filmush tak super mi sme na svadobnej ceste nikde neboli.

janemari
autor
15. jún 2009

Tak dievcata ja utekaaam do nocnej.Zelam vam dobru nocku a zajtra vecer som tu ako na koni.Pa pa

katie233
15. jún 2009

Ahojte. Filmushka aj my sme boli v Egypte, ale na predsvadobnej ceste, vzhľadom k tomu, že svadba bola v októbri, a manžel si nemôže vyberať, kedy bude mať dovolenku ☹.
A ako sa inak máme? Dahra, piatok sa blíži...

tittika
15. jún 2009

ahojte

soni ja som "mala" tiez malilinke loziska (vraj ako spendlikova hlavicka) endo a uplne v podbrusku, vajecniky a vajcovody uplne ciste ani odstranit sa mi ich nesnazili lebo vraj take malinke sa nedaju, liecbu som podstupila-antikoncepciou AZALIA a aj s uspechom aj ked to nedopadlo dobre 😢

s liecbou som zacala 3 cykly po laparke, ak mas male loziska je tam sanca ze sa podari hlavne ak ti robili aj prefuk

soni1
15. jún 2009

mirip, ďakujem, potešila si ma. Mne diagnostikovali endometr. maternice

tittika, mne aj tie malé ložiská vybrali a prefuk ani neviem či robili, ale všetko ostatné som mala priechodné.

Baby a také niečo ako inseminácia ste už počuli, neabsolvovala to niektorá z vás?

tulipanike
16. jún 2009

ahoj dievcata, prisla som vas len pozdravit, ani nestiham citat, snad sa sem dostanem vecerom, tak potom precitam, a ozvem sa 🙂

krasny den 🙂

a aspon nas posuniem vyssie 🙂

filmushka
16. jún 2009

bre ranko 😉
mame sa uz fajn, ako na PN... 😀
ako sa mate?

ani to pocasie uz nevydrzalo...

filmushka
16. jún 2009

tak sa majte krasne zatial.

dahra
16. jún 2009

Ahojte,
Soni,
ako pise Mirip, ano mozu, zavisi od toho, kde su loziska. Endo ma zial aj neviditelne loziska, takze to, ze odstranili viditelne, neznamena, ze ziadne ine tam nie su. Zial. Niekedy mozu byt aj vo vajcovodoch alebo vo vajecniku. Endo vylucuje nieco, co znehodnocuje foliky, a preto brani oplodneniu.
Katie,
veru, blizi sa to. Vcera som sa po dlhsom case potila ako kon ☹, ale myslim, ze som nebola jedina. Pre teba posledna injekcia, ze? 🙂 zacinam sa zamyslat, ako to teraz v lete prezijem - myslim tie navaly. Esteze mam Evinu, s ktorou sa budeme spolocne stazovat, ked nam bude na nevydrzanie v horucave.
Wodanka,
ako dalej pokracujete?

dahra
16. jún 2009

Soni,
inseminacia je IUI tema. Mala som to absolovat v marci, ale kedze manzel ma nafigu spermiogram, bolo by to zbytocne. Keby som bola uplen zdrava, tak by tam bola nejaka 5% sanca. To vstreknu spermie do vajcikovodu, presne tam, kde vidia, ze dozrieva folikul.

katie233
16. jún 2009

Ahojte 🙂,
Dahra, uvidíme v piatok. Ja by som bola rada, keby bola posledná. Dúfam, že si niečo nové nevymyslí. U mňa je teraz hladina hormónov stabilná, už som si asi zvykla. Nežiadúce účinky pociťujem veľmi máličko, alebo skôr skoro vôbec.

katie233
16. jún 2009

Ozaj, a kam sa nám stratili katrin, evina, wodanka 😕?

mirip
16. jún 2009

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

katie233
16. jún 2009

Ďakujeme mirip

scarlette
16. jún 2009

ja vam poslem zopar chalanskych virusov 😀
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

wodanka
16. jún 2009

ahojte babule a sorry ze som sa dlhsi cas neozvala.. nejako nestiham..
minuly tyzden som mala ovulku, ale z babatka nic nebude ☹ zacala som krvacat uz tento tyzden.. tak snad nabuduce..
vcera som bola u dokiny a mam super spravy z histologie, zevraj sa endo nepotvrdila (vobec tomu nerozumiem ako sa nieco take mohlo stat, ked mi na laparke vyberali endo cystu) ale budem jej teda verit.. 😉 teraz mam mat obdobie trojmesacneho snazilkovania sa a ked sa nepodari, mam prist a dohodneme dalsi postup..

janemari
autor
16. jún 2009

Ahojte snaziky endo.Ako sa mate?Dobehla som trosku pozriet lebo dnes idem do prace busom.

janemari
autor
16. jún 2009

Inak hlasim,ze hormony su uz na poriadku a nepotrebujeme uz ani gelikk,mazem uz sama 😀

filmushka
16. jún 2009

ahojte,
tak super janemari, len tak dalej 😀
ja sa mam zajtra ohlasit dokimu, tak som zvedava, ako to dopadne...ci to nebude skoro,ci ako sa dohodneme, ci o tyzden, ved uvidim...dam potom vediet...

dahra
16. jún 2009

Wodanka,
vynikajuce, to je dobre, ze nemas endo, co ti teda ukazali vysledky histologie?
Janemari,
😀 😀 😀 😀. Nejaky mesiac a pol od poslednej injekcie. To je dobre.
Tehulky,
dakujeme za tehu virusy. Scarlette, gratulujem ku chlapcom 🙂 Kukala som u tehuliek, ze skoro vsetk ycakaju chlapcov. Mirip je asi jedina, co budu mat dievcatko.

My zajtra ideme do Helika, dufam, uz zacinam pocitovat nervozitu, co nam povedia. 😖

tittika
16. jún 2009

ahojte

soni
my sme absolvovali inseminaciu 22.2.2008 - neuspesne a po nej som sa rozhodla na laparku 14.3.2008

mirip
16. jún 2009

veru dahra a kolko nápadníkov bude moja malá, ktorá má dnes meniny, mať 😵 😵 😵 😵 muž si pomaly začína šetriť na flintu 😀 😀 😀 😀ešte je tu možnosť že budú bábiky dve ak čaká aj blelka dievčatko tak uvidíme v piatok ked ide na 3D 😵

katrin21
17. jún 2009

baby ahojte, tak uz kame č 2? ja som nestihala, mam toho teraz vbiac v praci... inak vsetko OK, akurat asi prepasiem tuto OVU, lebo mi vychádza asi ked budem v Tal. na sluzobke... doprčic.. takže zostava potok uz len leto...

dahra
17. jún 2009

Dobre ranko,
dnes som vstavala do prace zbytocne, ale aspon mam cas sem pisat.

Katrin,
takze mrcha dosla 😠 a ja som tak dufala, ze nechodis sem, lebo sa cosi zmenilo. Zislo by sa, aby uz niekto z nas otehulkoval. Ved naposledy to bolo niekedy vo februari a odvtedy nic 😒

Tittika, ako sa dari?

Mirip,
pri tehulkach je niekedy mlkvo, ze? 😉 Vsak kludne sem mozes dobehnut, potrebujeme tehu virusy ako sol 😅