Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

jaja9891
20. feb 2014

@sonek a aka je ta dieta????

sonek
21. feb 2014

@jaja9891 http://www.endo-resolved.com/diet.html
http://foodie4healing.blogspot.sk/p/the-endo-di...

v podstate nejes: maso, vajcia, mlieko a vyrobky z mlieka (najma KRAVSKE, sem tam kozie je ok), lepok, kavu, cukor, a samozrejem soju lebo je plna fytoestrogenov a estrogen, je samozrejeme, nepriatel kazdej z nas..

no moja endo dieta obsahovala kavu, ale raz za den a lepok sem-tam.. ten kozi jogurticek a koniec.. a mala som 6 kil menej ako teraz.. potom som otehotnela a teraz ked kojim mam ten estrogen tak nizky, ze mi je jedno 🙂 no planujem sa vratit, o par mesiacov zas

yukki
21. feb 2014

@jaja9891 no ja som teda takú prísnu nedržala, vôbec, napriek tomu pomohla.... Ten cukor, si myslím, že bol najdôležitejší vynechať, a podporiť pečeň tým, že som nejedla vyprážané, a všetko na kopu-takú trochu akoby "delenú stravu" som mala.....
Priznám sa, že by som nevládala žiť a fungovať pri hentakej prísnej diéte...s dvomi deťmi, domom, prácou-nie sedavou...a obdivujem každú, ktorá dokáže fungovať pri nej.

sonek
21. feb 2014

@yukki no deti som nemala, kopec casu tak sa dalo.. ale priznavam sa, dost casu som travila v kuchyni a hladala, vymyslala, skusala aj surovu stravu a tak..

erijan
21. feb 2014

@jaja9891 jemine ☹ ako to takto zhodnotili, ked ani nerobili priechodnost vajcovodov... mne hned povedali, z mi ostali obidva vajecniky a ze vajcovody su krasne priechodne takze sa pokusit co najskor otehotniet ak chceme male... a pritom som to mala tiez dezolatne dnu, strasne vela zrastov, museli pouvolnovat maternicu,lebo bola cela stlacena dolava, pravy vajecnik, kde bola cysta nebol na svojom mieste, bol pod maternicou prilepeny k hrubemu crevu...a tiez sa im vsetko nepodrilo odstranit, ale kedze vajecniky ostali, priechodnost bola super tak hned povedali otehotniet... a pritom sme pred tym par mesiacov skusali, ale kedze jeden vajecnik bol uplne mimo funkcie, moja dr.povedala,ze vzhladom na moj stav aky tam bol sa nedivi ze sa nam to nepodarilo...a nespominali nic o umelom oplodneni...preto som prekvapena ako pristupovali k tebe,,, takze beries liecbu teraz? este ste neskusali otehotniet prirodzene?

jaja9891
21. feb 2014

@sonek cize ti ostala zelenina? 🙂

jaja9891
21. feb 2014

@yukki tak neviem co ine by mi ostala na jedenie,ak toto vsetko vynecham,sice ja ani vela mäsa a mlieka nejem... ale taku beznu domacu stravu... no uvidime,ako mi vydrzi zdrave starvovanie 🙂

jaja9891
21. feb 2014

@erijan fuuu,no tak tiez toho mas za sebou... tak skoncila mi 9 mesacna liecba a teraz cakam na MS,skusime to prirodzene,boli sme aj v centre,tam mi odporucila snazit sa prirodzene 3 mesiace,potom hormonalny profil,priechodnost pripadne zistit pomocou HSG a tak riesit co dalej,nebola taka radikalna ako v nemocnici kde ma operovali... dodala si mi nadej a silu,lebo ma velmi zdeptali a mala som aj v dosledku hormonov strasne depresie :( dufam,ze sa coskoro zadari,este sme neskusali,nemozem povedat,ze by sme si davali nejako extra pozor,ale ani sme sa nesnazili a asi ani nie vo vhodnom case....

jaja9891
21. feb 2014

@erijan a ja pokial viem mam maternicu v normalnej polohe,aj vajecniky,len prirastene k crevam...a to neuvolnovali... tak neviem

erijan
21. feb 2014

@jaja9891 no my sme tak isto, ze sme sa extra nesnazili, len sme si nedavali pozor, takze ja verim, ze nam to teraz vyjde, ked mam teraz vsetko vo vnutri v poriadku a kym sa endo opat nevrati...dufam, ze budeme spolu tehulkovat 🙂 my sme sa d mojou dr dohodli ze budeme skusat do leta... a to aj tak,ze nie teraz prvy cyklus-to este nech telo trosku oddychne po laparotomii, ale ten dalsi cyklus mam prist za nou 11.den cyklu a pozrie sa ako to vyzera s vajecnikmi,ci je dozrievaju folikuly a ci je tam nejaky adept na ovulaciu... a ked sa to nepodari tak mi da nieco na podporu a tak... takze verim, ze to vyjde...musi...

erijan
21. feb 2014

@jaja9891 pokial su vajecniky v normalne polohe ako maju byt, ze vajcovod dokaze nasat uvolnene vajicko, a vajcovody su plne priechodne,nemal by byt problem 😉

jaja9891
21. feb 2014

@erijan no ide o to,ze su zratsene,cize su obmedzene pohyblive,prave preto asi neveria,ze otehotniem,ze ho vajickovod nemusi szachytit a aj endometrioza a jej loziska vraj sposobuju,ze dozrievaju nekvalitne vajicka a pod.,je tam toho vela... no uvidime,snad budeme spolu tehulkovat ako vravis a tesit sa 🙂 ja som bola na sono a mala som uz 9mm 3 vajicka,ale ktovie ci dozreju,ci ovulacia prebehne est epred prvou MS,kedze tie hprmony su nejak nizko... a uz nicomu nerozumiem,cim viac viem,tym horsie... snad bude dobre...ja sa mam tiez zastavit po MS,tak uvidime,kedy dojde,akosi sa jej nechce 🙂

erijan
21. feb 2014

@jaja9891 no tak to je dobre, ze budes pod dozorom a budes vediet ci a ako obulujes ... este ze mame take vymozenosti 🙂 ja som tiez zvedava kedy mi pride MS po operacii, laparotomiu mi robili v 19.den cyklu, tak som zvedava, ci sa to nejako posunie alebo v pride v temine abo by mala...malo by to byt teraz v nedelu...uvidime 🙂 si aj v skupine Endometrioza ? je tam tiez vela bab co ti mozu poradit kebzy si mala nejake otazky

jaja9891
21. feb 2014

@erijan ano,som v skupine,no neviem ci budem pod dohladom,ale uvidime,folikulometriu mi robit nebudu...ale aspon ma vysetria ak budem mat problem,ale nebudem sa citit ok... no uvidime co bude,uz chcem normalny cyklus 🙂 neverila som,z emi bude chybat,teda len docasne 🙂

erijan
21. feb 2014

@jaja9891 tak ti drzim palce, ach jaj nech to dobre dopadne 😉

jaja9891
21. feb 2014

@erijan dakujem,aj tebe vsetko dobre,nech cim skor prides s dobrou spravou a budeme riesiz uz len tehulkovske temy 🙂

erijan
22. feb 2014

@jaja9891 ano a dakujem pekne 😉

evka2013
22. feb 2014

AHOJTE. tiez mam endometriozu, operovali ma v 2010. v 2013 som porodila dvoch chalanov, cele tehotenstvo bolo bezproblemove, narodili sa velki a zdravi. takze kazdej babe drzim palce pretoze tato zakerna choroba zial niekedy neumozni zene mat babatko. vela zdaru a malo bolesti.

lilka246
22. feb 2014

@evka2013 ahoj pozyvam ta do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/5856/ je nás tam zial dost mozes popisat svoj pribeh liecbu co ti najviac zabralo a viedlo k vytuzenemu cielu 🙂

gagik
24. feb 2014

baby, mate tu niektora skusenosť s črevnou endometriózou? ako sa vam prejavovala, museli vam robit resekciu creva? ako to dopadlo?

oknosmas
24. feb 2014

ahojte dievcata, hlavne tie, ktore s endo bojujete uz dlhsie...neozyvala som sa tu nejaky cas...po laparoskopii pred par rokmi to vyzeralo, ze je vsetko ok... vela veci sa mi v zivote odohralo a zmenilo, neboli prijemne, ale vsetko nakoniec opat zacalo vyzerat slubne. konecne som opat stastna a spokojna...len teraz mi to nastrbila mala vec...vzdy som mala menstruaciu presne, respektive den hore dole..nic svetoborne.. teraz ma po poslednej menstruacii, ktora skoncila v nedelu, zacalo opat v piatok boliet brucho, je mi stale zle, bolia ma prsia..a spinim, chvilami krvacam...zvacsa je to tmava krv, s malymi zrazeninami, niekedy aj cervena.. gynekolog mal dnes dovolenku a tak som celkom vystrasena, ci sa opat nevracia endoska. ako sa vam prejavili opatovne navraty? uz som aj zabudla, co vsetko to sposobuje a ako sa prejavuje..dlho som nic neriesila..mozno som mala, viac davat pozor alebo co...len mam zasa strach...co to je.. ako zistim, ci je opat tu? bola som na kompletnom vysetreni na konci novembra. vtedy boli vsetky vysledky v poriadku. nerozumiem tomu... :( som z toho uz trocha nervna...boli ma vajecnik a otravuje mi to kvalitne zivot..ved viete, o com hovorim...

oknosmas
25. feb 2014

V noci som nemohla spat...nedalo sa..tak som si vela citala..kedze ma bolia prsia, co nie je znak endomeyriozy, vyhladala som si veci o mimomaternicovom tehotenstve..rano som si urobila test...pozrite...bojim sa...

liviaf14
25. feb 2014

@oknosmas a bola si už u lekára? ja by som nečakala teda, hlavne čo sa toho krvácania týka

erijan
25. feb 2014

@petrahlinicanova tak to je super 🙂 a ako skoro po laparke ste sa zacali pokusat ? hned po prvej MS co si dostala po laparke ?

oknosmas
25. feb 2014

@liviaf14 bola som..uz lezim v nemocnici s diagnozou mimomaternicove tehotenstvo..cakaju, ako sa to ide vyvijat..mozno zajtra operacia...neviem..kazdopadne od obeda dnes uz nemozem ani jest a ani pit..pre istotu...

zlatanka30
25. feb 2014

@oknosmas to snad nie .dlho sme bojovali s endoskou

jaja9891
26. feb 2014

@oknosmas chystala som sa ti pisat... to mi je luto..vela sil a cim skor sa postav na nohy a hlavu hore... my zeny s endometriozou sme velmi silne....

janemari
autor
26. feb 2014

@oknosmas najprv som sa potešila,keď som uvidela testík a následne čítam a sklamanie 😖 Potešila som sa, že sa aj ty pridáš k nám mamičkám ☹ ale na druhej strane podarilo sa ti otehotnieť, aj keď neúspešne, ale otehotnela a to je dobré znamenie, že to ide. Verím, že už nasledujúce tehu bude v poriadku a ty budeš do konca roka tehuľka. Držím palce a rýchle zotavenie po zákroku. 😔

jaja9891
26. feb 2014

Zienky, dnes su to 3 mesiace a 26 dni od poslednej injekcie Diphereline,MS nikde,teploty nizko,ovu testy tiez nic neukazuju a gyn. mi kazala prist az ked dojde MS... co myslite,mam este cakat?18.2. mi robila sono a sliznica bola este nizka....na vajecnikoch 3 folikuly 9 mm. To cakanie ma uz nebavi 🙂 neviem co cakat.... ake mate skusenosti? dakujem.

ivec16
26. feb 2014

@jaja9891 a mozno uz ani nedojde? 🙂 to by bolo najlepsie nie?