Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Genetika pri teratozoospermii a jej záver. Použili ste spermie darcu?

nemko
17. jan 2011

prosim vas kocky, co maju vase polovicky teratozoospermiu a podstupili ste genetiku aky bol zaver? je niekto kto musel pouzit spermie darcu? dakujem

lulu10
24. jan 2011

@cecil36 ale to aj keby sme nemali tuto diagnozu tak nemame zaruku ze bude zdrave ci? jasne ze ta moznost je tam vzdy ale mas pravdu treba verit! aj ked u mna je to uz aj s tou vierou v koncoch. Volala som do ISCAR povedali ze staci mesiac po antibiotikach...

strelicia
24. jan 2011

@lulu10 nuz, neostava ti nic len cakat ci muz nezmeni nazor. ja ho sice nepoznam, ale poznam svojho muza a aj pre neho to bolo tazke. takze som ho nechala nech sa s tym nejak sam vyrovna a po nejakej dobe sa tak aj stalo a sam sa priklonil k darcovstvu - dolezite je, aby to aj on chapal tak, ze to bude nase spolocne babo.

@nemko presne ani my sme adopciu nezvazovali. bala by som sa vychovavat dieta, ktore zo mna nema nic....je uplne ine. ono to podla mna aj musi vycitit.

strelicia
24. jan 2011

@nemko ano, chodime do MT do Heliosu. Dakujem, budem v to tiez dufat. testovat sa nebudem, prvykrat som si spravila 3 testy medzi 13-14DPO - vsetky dost viditelne pozitivne a z krvi HCG 0.

nemko
autor
24. jan 2011

@strelicia tak, adopcia je tazka, ono ked je to babo tak pohoda urcite to zboznujes, ved male deti su krasne, ale ked si predstavim pubertalny vek a vzdy to dieta ma geny po rodicoch a situaciu kedy mu povieme, ze je adoptovane a nam vyskoci na vrch hlavy 🙂 za dobrotu? no nieeeeeeeee, cesta darcu je jednoduchsia a bude to "len nase"

nemko
autor
24. jan 2011

@strelicia tak drzim palce aby si ivf nepotrebovala

lulu10
24. jan 2011

@strelicia ja si tiez myslim ze ked uz nebude ina moznost tak sa s tym vyrovna, moc sme sa este o tom darcovstve nerozpravali, bude to chciet cas a nechat ho aby si to vsetko premyslel, no uvidime, este nemame vysledky -podla toho sa zariadime 😉

strelicia
24. jan 2011

@nemko presne. ja by som sa adopcie bala uz len preto, ze vacsinou su to "odlozene" deti....tzn ze rodicia dokazali odlozit svoje dieta.....a ako mozem vediet, ze to odlozene dieta toto nezdedi po svojej matke a neurobi to iste, alebo este nieco horsie? poznam pripad kedy adoptovane dievca (od babatka) zavrazdilo svojho otca, bolo to aj v spravach.

lulu10
24. jan 2011

@strelicia ano adopcia je tazke rozhodnutie, ale ved toto vsetko moze urobit a aj robia aj deti vlastnych rodicov, ved vsetci vrahovia, zlodeji a narkomani su neni adoptovanane deti, su to aj ludia ktori vyrastali vo vlastnych rodinach.

lulu10
24. jan 2011

@strelicia to IUI s darcom robia aj v Heliose v MT? to som nevedela, aj ja tam chodim 😉

nemko
autor
24. jan 2011

@strelicia ved práve to, ze geeeeeeeeny nepustia

strelicia
24. jan 2011

@lulu10 ano robia. daju ti aj na vyber z viacerych podla vizualnych parametrov.

lianka7
21. feb 2011

@cecil36 Ahoj,citala som,ze mate zlu fragmentaciu...ake mate hodnoty?My mame 35%,norma je do 30%-aspon tak tu pisu...nevies,ci je nejaka sanca na umele oplodnenie pri takychto hodnotach?

cecil36
22. feb 2011

@lianka7 odpovedam cze IP 😉

lianka7
22. feb 2011

@cecil36 oki 🙂

lulu10
24. feb 2011

@lianka7
@cecil36 zdravim babule, tak vidim ze ste sa nasli 😀 a som rada ze infosky budu prúdit 😉

lianka7
24. feb 2011

@lulu10 Ahoooj moja,no nasli sme sa a infosky uz aj vymenili 🙂

skaredekacatko
8. sep 2012

Ahojte momentalne ma moj muz nahlodal a tak som sa rozhodla ze sem napisem,boli sme v genetickom centre kde muzovi zistili translokaciu vraj dost vazne a ze najlepsia bude predimplantacn agenetika co neni lacne, moj muz si ale mysli ze to je len na tahanie penazi a ze mame skusit este inde genetiku,tak ja teraz neviem,urcite by si doktor neprikraslil diagnozu len aby jeho kolega zarobil. Neviem co teraz, ci ist este inde alebo verit ze maju pravdu. Vdaka za rady 😉

kamilkka
9. sep 2012

@skaredekacatko ahoj - ťažka otazka 😖
ako dlho skušate prirodzene? to je dôležité... da sa to nechať aj tak na prírodu.... aby si vajko našla spravna spermijka 😉 za genetiku inde nič nedáš, to nie je podla mna zly napad, lebo ak sa rozhodneš pre predimplantačnu genetiku, muisš isť samozrejme na ivf a to samo o sebe stoji peniaze... cela zaležitosť vyjde podla mna okolo 1500 ečka, to sa mi nezda vela, ale ide o to, či na to mate...

skaredekacatko
9. sep 2012

@kamikka genetika sa absolvovala kvoli tomu ze ideme na ivf ja som za tu predimplantacnu, len muza nahlodali tak teraz neviem. 😒

kamilkka
9. sep 2012

@skaredekacatko a ako dlho sa snažite o dieťa? problem je v spermiách?

skaredekacatko
9. sep 2012

@kamilkka ano problem je v spermiach viac ako rok.

foryou25
9. sep 2012

@skaredekacatko je tu jedna kocka na fore ktorej manzel ma translakociu, dali si Pigd, a teraz nedavno sa im narodila krasna dcerka, takze ja by som si to pre istotu dala, na druhej strane, ze je dieta zdrave na 100% sa dozvies az po porode, ale urcite by som to skusila

skaredekacatko
9. sep 2012

@foryou25 vdaka ti ja som jednoznacne za ale manzela nahlodali,ze to nic neni,ze to len peniaze tahaju, ☹ 😒 uz aby sme to riesili nech ho uz nenahlodavaju cim viac cakame tym viac je nahlodany a spekuluje.

foryou25
9. sep 2012

@skaredekacatko tak vies aki su chlapi, im trva trosku dlhsie kym to vstrebu, my mame tiez problem so spermiami, mame ich dost na prd, pocet este ako tak, ale pohyblivost zla, aj morfologia, v juli sme absolvovali IVF

skaredekacatko
10. sep 2012

@foryou25 gratulujem, vám sa to podarilo. kolko vam trvalo od prvej konzultacie az l IVF?

foryou25
10. sep 2012

@skaredekacatko zatial podarilo, ale ako tak kludna budem az po prvom trimestri a prvom skrinngu, dnes som dostala tehu knizku, ale aj tak sa cosi mojej gynde nepozdavali s babatkami, tak som sa objednala na speci ultrazvuk, dufam, ze babatka budu zdrave, nic ine si neprajem
no my sme boli v centre v koncom januara tohoto roku, vypisali sme ziadost, schvalenu sme mali do mesiaca, aj sme mohli hned zacat s IVF, ale do toho nam zistili chlamydie, takze sme museli 3 mesiace preliecit, no a v podstate koncom juna sme zacali stimulku a v polke jula som mala vklad, ale bacha na hyperstimulacny syndrom, ja som ho dostala, hoci postihuje oficialne len 2% zien, a skoncila som v nemocke, kde som si odlezela cely mesiac na infuzkach..takze cely proces ide rychlo len niekedy poistovna strajkuje a dlho trva kym schvali ziadost, a do ktoreho centra sa chystate? musite si vybrat take kde robia aj to Pigd, ale musim ta varovat slovenske centra su take zi si pre nich len dalsia v poradi ziadny ludsky pristup len sup sup na IVf, nech maju z nas peniaze..ale fakt mate obrovsku sancu mat dieta bez translokacie, lebo nie vsetky spermijky budu obsahovat tuto chybu, len ta kocka co som ti pisala, ona prirodzene nemala problem otehu, len vzdy potratila prave kvoli manzelovej translokacii, a na prvy raz otehu po IVF+Pigd

skaredekacatko
10. sep 2012

@foryou25 My sme v martine v iscare ziadost uz mam schvalenu a teraz cakame este na moj vysledok z genetiky, lebo muz ma aj gen z cistickou fybrozou, tak odobrali aj mne ci nemam aj ja, ak nie tak nasledne objednavam preparad na pig to trva vraj pokial pride a najprv sa testuje aj tak na muzovej krvi a potom by sa uz malo zacat stimulivat ak bude vsetko oka 🙂

sheilla23
10. jan 2013

Ahojte dievcata, manzel ma teratozoospermiu, 97,5% abnormalne, z coho 97 % je patologia hlaviciek...Da sa s tym prirodzene otehotniet??? V heliose nam tvrdili ze da...????Ale uz rok a pol sa nam nedari..:(

bobozoziliny
11. jan 2013

@sheilla23 Skoro ako moj prípad, až na to, že abnormalnych je 99,5%. Tiež nám tvrdili, že prirodzene sa dá ale myslim si , že keď sa ani raz nepodarilo za takú dlhú dobu tak asi to až také easy nebude. Ideme vo februari na kontrolu /helios/ a ak by to bolo aj o 5% lepsie tak aj tak budem trvať na umelom oplodnení.

kamilkka
11. jan 2013

@sheilla23 my sme mali patologiu raz 96% a druhy raz 98%, čakali sme niečo vyše 2 rokov a teraz mame krasne 4-mesačné chlapča, samozrejme prirodzene 😉